PDA

Pogledaj cijelu verziju : Star Wars: The Old Republic



Stranica : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10

Carp
10-01-2012, 22:47
Pff, a ne nema. :D

Maloki
11-01-2012, 00:49
Ak si zainteresiran javi mi se u PP ili u inbox na fejsu da te mogu uputit.
I kaj je najbolje, i on studira u Rijeci :)

Tyrion
11-01-2012, 15:50
Izgleda da su ljudi nasli krivca za 0.5 sec delay i fps padove.

http://www.swtor.com/community/showthread.php?t=162079

Sve zato da onemoguce privatne servere.

Deadwalker
11-01-2012, 15:52
Lol BioWare

Kostolomac
11-01-2012, 16:11
This is basically all speculation! Do not panic yet! More data needed before running about screaming and shouting!
Čekam daljnji razvoj situacije.

Tyrion
11-01-2012, 16:25
Znam da su spekulacije, ali iskrenovo ovo ima smisla. I vrlo je moguce da je upravo takvo, jer bi bas nesto takvo i ocekivao od EA-a.

frenkkizg
11-01-2012, 18:20
na kojem serveru ima najviše hrvata?
Mi smo ti na Chuundaru :)
i ja sam na chundaru frenkki sith inqisitor lv 21 dodaj me za frenda

frenkkizg
11-01-2012, 18:21
Preselio sam se na laptop i skuzio da ne mogu pvp igrat na njemu. Fps mi pande na 5 u warzoneima, a u spaceportu ne ide preko 20. Inace dok questam je stablinih 50-60.

Izgleda da puno ljudi ima taj problem zbog neoptimiziranosti engina za iskoristivost cpua.
koji laptop imas ja imam hp 4710 s core duo 2,1 ghz 4gb rama i hd 4300 i nemogu igrat fps mi je premali oko 10,wow igram normalno al sw nemogu

Gothmog
11-01-2012, 18:45
Izgleda da su ljudi nasli krivca za 0.5 sec delay i fps padove.

http://www.swtor.com/community/showthread.php?t=162079

Sve zato da onemoguce privatne servere.

OFFICIAL RESPONSE ON PERFORMANCE ISSUES (http://www.swtor.com/community/showthread.php?t=162079&page=39)


Dakle, morat će korigirati engine...

Tyrion
11-01-2012, 19:04
Preselio sam se na laptop i skuzio da ne mogu pvp igrat na njemu. Fps mi pande na 5 u warzoneima, a u spaceportu ne ide preko 20. Inace dok questam je stablinih 50-60.

Izgleda da puno ljudi ima taj problem zbog neoptimiziranosti engina za iskoristivost cpua.
koji laptop imas ja imam hp 4710 s core duo 2,1 ghz 4gb rama i hd 4300 i nemogu igrat fps mi je premali oko 10,wow igram normalno al sw nemogu

i5 2.3 dual core
4gb rama
hd 5650

Dokle god nisam na fleetu/pvpu imam 60 fpsa. Na fleetu 20 max a u pvpu 15 max.

Arbiter of Change
11-01-2012, 19:10
Izgleda da su ljudi nasli krivca za 0.5 sec delay i fps padove.

http://www.swtor.com/community/showthread.php?t=162079

Sve zato da onemoguce privatne servere.

OFFICIAL RESPONSE ON PERFORMANCE ISSUES (http://www.swtor.com/community/showthread.php?t=162079&page=39)
Dakle, morat će korigirati engine...
Da, samo što to nema nikakve s tim zašto ljudi koji mogu sve goniti na HIGH na svojim svemirskim mašinama zapravo to i ne mogu odabrati zbog te fore da se bolja grafika sili samo u razgovorima. Ono, ako ljudi mogu pusti ih. Grafička obrada je ionako client-based.

Tyrion
11-01-2012, 19:36
Odgovorili su na topic http://www.swtor.com/community/showthre ... 79&page=48 (http://www.swtor.com/community/showthread.php?t=162079&page=48)

Iako je on pr rep i nema nikakve veze sa igrom lol.

Duke of Earl
11-01-2012, 20:09
Prije svega, matematika i restrikcije u pozadini - questovi su super napisani i odluke nisu lagane te crno-bijele, no vraga to znači kada je BioWare složio sustav gdje se jednostavno moraš odlučiti na koju ćeš stranu (light side ili dark side) kako bi mogao imati kvalitetnu opremu te kako bi opstao u MMO svijetu.

SWTOR’s alignment system will offer exclusive loot for neutral players (http://www.pcgamer.com/2012/01/11/swtors-alignment-system-will-offer-exclusive-loot-for-neutral-players/)

Maloki
11-01-2012, 21:14
Ne kužim zašto to nisi odmah uveli.

sickpetey
11-01-2012, 22:11
Ne kužim zašto to nisi odmah uveli.

Jer ima pun k igraca koji slijepo stavljaju all light ili all dark decisione. Ja jednostavno ne mogu stalno stavljati light il dark decision jer ponekad mi se jedan svidi vise od drugog. Kad dodju nagrade za neutralce vracam se na svog bountya.

Deadwalker
11-01-2012, 22:47
Ne kužim zašto to nisi odmah uveli.

This. Questovi su odlično napisani i prava je šteta ograničavati igrača light/dark skalom. Ako BioWare to sredi, počinjem ispočetka s novim likom :)

Kostolomac
11-01-2012, 23:05
Ne kužim zašto to nisi odmah uveli.
Ni ja. Možda su se htjeli izvući sa manje posla x)

Jer ima pun k igraca koji slijepo stavljaju all light ili all dark decisione.
Ma nema to veze IMO. Obećavali su viabilan gejplej kao neutralac još davno prije izlaska igre, i pisalo se po službenom forumu o tome.

Deadwalker
11-01-2012, 23:10
Light/Dark side skala bi imala smisla kada bi postajala mogućnost promjene frakcije i kada bi pojedine odluke imale određene posljedice koje bi kasnije iskusio. Ovako je to samo ograničavajući faktor po pitanju opreme što mislim da je sasvim nepotrebno.

pimp
12-01-2012, 00:05
jolee bindo ftw

Maloki
12-01-2012, 00:12
Light/Dark side skala bi imala smisla kada bi postajala mogućnost promjene frakcije i kada bi pojedine odluke imale određene posljedice koje bi kasnije iskusio. Ovako je to samo ograničavajući faktor po pitanju opreme što mislim da je sasvim nepotrebno.
Imho bi bilo bezveze moći mjenjati frakciju, odnosno ako bi bio light side automatski bi prešao na stranu republike, odnosno ako bi bio dark side ideš na stranu imperija.
U tom slučaju bi vrijedilo da republika predstavlja ultimativno dobro, a imperij ultimativno zlo. Ovako je sve više u nijansama i više ispada kao sukob ideologija.

Kostolomac
12-01-2012, 00:24
Slažem se. Eventualno bih pristao na to kad bi bio neki brutalan i smislen questline koji bi to omogućio. Ali to bi im bilo puno nepotrebnog posla, i donijelo bi im nestabilan odnos frakcija na serverima.

Tyrion
12-01-2012, 01:01
Sve je to zajedno dosta sumnjivo. Kao nisu uveli High Ress texture jer su se bojali da neki pc-i ih ne bi mogli podnjeti? Pa onda bi smanjili postavke lol. A kako sad citam posteve, high ress texture su bile u closed beti. Nesto su gadno zeznuli od tada.

Maloki
12-01-2012, 01:08
BioWare nesposoban.

Deadwalker
12-01-2012, 01:24
Light/Dark side skala bi imala smisla kada bi postajala mogućnost promjene frakcije i kada bi pojedine odluke imale određene posljedice koje bi kasnije iskusio. Ovako je to samo ograničavajući faktor po pitanju opreme što mislim da je sasvim nepotrebno.
Imho bi bilo bezveze moći mjenjati frakciju, odnosno ako bi bio light side automatski bi prešao na stranu republike, odnosno ako bi bio dark side ideš na stranu imperija.
U tom slučaju bi vrijedilo da republika predstavlja ultimativno dobro, a imperij ultimativno zlo. Ovako je sve više u nijansama i više ispada kao sukob ideologija.

Više sam mislio na ovo što je Kostolomac spomenuo, no to bi zahtjevalo korjenite promjene u konceptu. Izdaja je uvijek bila dio Star Warsa, zapravo jedna od najprepoznatljivijih značajki.

Tyrion
12-01-2012, 01:32
BioWare nesposoban.

Ili to, ili je stvarno istina ono prerenderiranje. Zato sto oni promo gameplay videi, iz npr eternity vaulta koriste high ress texture u gampleyu a ne samo u cutscenema, kao i oni progression traileri.

Deadwalker
12-01-2012, 11:44
Ili ja igram u krivo vrijeme ili što pošto ne viđam više od 40 ljudi na pojedinom planetu. Formiranje grupa moguće je samo na heroic questovima :(

McPingvin_v2.0
12-01-2012, 12:08
Ne kužim zašto to nisi odmah uveli.

This. Questovi su odlično napisani i prava je šteta ograničavati igrača light/dark skalom. Ako BioWare to sredi, počinjem ispočetka s novim likom :)
Toliko o tome da ćeš nas healati :eyebrows:

Deadwalker
12-01-2012, 12:36
Da, sada ću vas healati dok imate duplo više levela. Ja uz svoj tempo igranja neću doći do 50. valjda još mjesec dana :)

The Boz
12-01-2012, 13:04
Questovi su odlično napisani i prava je šteta ograničavati igrača light/dark skalom.
HAHAHAHAHAHA! (http://www.swtor.com/community/showthread.php?t=156914)

Deadwalker
12-01-2012, 13:51
Kvaliteta questova varira iz slučaja u slučaj. Nekad su puni besmislica (nabavi dijelove šifra za upad u bazu te budi brz pošto se non-stop mijenjaju, no svejedno kada ih dobiješ vrati se prvo u bazu da ih imam za svaki slučaj ukoliko pogineš), a nekad su odlično izvedeni. Što se tiče samog class storya, za sada odlično.
Ono što je mene dosta razočaralo su flashpointovi. Prvi je bio odličan, kasnije je to sve veliki meh.

whiskey
12-01-2012, 15:00
Ima sam u jednoj prilici 4 misije u kojima tribam onesposobiti 4 radara, uništit 4 kutije sa municijom, popraviti 4 senzora i ubit 4 lika. Mozak pukne od zanimljivosti :)

Deadwalker
13-01-2012, 01:40
Koja mizerija od ljudi na serverima - od 20 do 50 (ovdje mislim na pojedine planete dok igram). Za vrijeme bete, rijetko je bilo ispod 180. Postaje mi sve veći problem naći ljude za grupu :(

Vidim da se žale na isti problem i neki ljudovi na bug forumu. Što svi igraju sa Empireom? :/

sickpetey
13-01-2012, 02:30
Ne igraju svi Empire nego vecina igraca su ustogljene pizde koje ne bi ni quest sa tobom napravili. Kad igram Sith Warriora tesko nalazim igraca koji bi preko 2 questa u grupi napravio a kamoli nekog koji nije kreten.
Ugl ponekad je dobro pitat ljude u prolazu a ne se samo u General derati koji ja npr ignoriram i brisem sa svoje chatt liste.

Deadwalker
13-01-2012, 11:02
Pa radim to isto, no rijetko imam sreće. Do sada sam uglavnom imao dojam da igram Massive Singleplayer Online, a ne multiplayer. Jučer navečer sam išao igrati jedan flashpoint, pola sata sam pokušao skupiti grupu i ništa. Ako se ovo ovako nastavi, preselit ću se na neke popunjenije servere. Iako ne znam koliko bi mi to pomoglo pošto imam dojam da pretežito svi soliraju

Xero
13-01-2012, 11:07
Meni je tako i u zadnjim danima bete bilo. Zato kad nađeš party ne izlaziš iz njega bar dva sata.

Deadwalker
13-01-2012, 11:14
Najbolje je igrati s nekim poznatim, no uz svakodnevno obveze, ne stignem ja pratiti taj tempo. Ekipa iz Helvetice je većinom dogurala do 50. levela, ja sam na 27. Stignem dnevno uložiti sat-dva u igru (nekad ni toliko), a u to vrijeme obavim svega par questova. Kada igram, želim igrati u grupi (ne sve questove, ali barem dio), no to mi je u zadnje vrijeme nemoguća misija.

sickpetey
13-01-2012, 12:53
Ma bezveze. Jedini nacin da dobijes grupu ce biti ako Bioware stavi neke masne nagrade za social rankove :( to bi jedino natjeralo ljude da igraju u grupi.

Maloki
13-01-2012, 13:21
Kooperativno igranje će se recimo u Guild Warsu 2 poticat i nagrađivat.

Just sayin'...

Deadwalker
13-01-2012, 13:26
I ovdje se u neku ruku nagrađuje, no ljudi kao da ne kuže bit MMO-a. Okej, neda se ni meni uvijek igrati u grupi, no generalno se zna smisao MMO igre.

Worthaur
13-01-2012, 13:38
Sad whajnate a prije ste govorili kak je dobra stvar sto rade "SP" MMO

Deadwalker
13-01-2012, 14:41
Kul je u formi da imaš opciju soliranja. No nije kul ako želiš igrati u grupi i ne možeš, a igraš MMO :)

Deadwalker
14-01-2012, 11:42
Noćas sam imao sreće - upao u neku grupu s dva Engleza i jednim Rusom, igrali smo 5 sati u komadu heroic questove na Tatooineu koji mi je do sada definitivno najupečatljiviji planet koji sam vidio. Pogodili su ga u srž. Na kraju smo završili s flashpointom, to je bilo oko 4h u noći :D

Xero
14-01-2012, 11:48
Kao što sam rekao. Kad jednom konačno nađeš party više ne izlaziš iz njega.

Deadwalker
14-01-2012, 13:35
Mislim da ću tako ubuduće.
Igrat ću još do kraja mjeseca pa pauziram zbog Mass Effecta. Repriziranje dvojke te trojka.

Carp
14-01-2012, 23:02
Ja nisam imao problema da nadjem grupu dok sam igrao. Jest da to nije uvijek bila standardna grupa s tankom, healerom i 2 dpsa, nego uvjek bi falio tank ili healer. A ovo za performance drop, dok se vratim s faksa to budu valjda popravili. ^^

Deadwalker
15-01-2012, 13:16
Sve više negativnih komentara na igru od ekipe koji su dogurali do 50. levela (ili su u blizini), a broj ljudi na serverima rapidno pada. Evo jedne "user" projekcije:

http://www.swtor.com/community/showthread.php?t=171487

Većina servera je na light populiciji. Ovoj igri hitno treba merge servera i LFG tool. Ne pomaže što su blagdani završili i što će se ljudi vratiti svojim svakodnevnim obvezama. Biti će zanimljivo vidjeti koliko će ekipe produžiti pretplatu od ovih početnih mjesec dana. Mislim da neće puno.

Aral
15-01-2012, 14:06
Sam rekao, trebali su napravit KOTORIII i maknut se od odvih MMO gluposti.

System
15-01-2012, 14:17
o08e_xlXAVc

:pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:

Stvarno ne znam kakva je igra ali ovaj video je bog.

sickpetey
15-01-2012, 14:39
Sam rekao, trebali su napravit KOTORIII i maknut se od odvih MMO gluposti.

Al nisu. Get over it.

whiskey
15-01-2012, 15:00
Izostavimo li grind igra je skroz ok. Uz to zanima me prica svih ostalih 7 klasa i njihovih companiona tako da u ovoj igri realno imamo 8 kotora :)

Duke of Earl
15-01-2012, 15:14
I izostavimo li visoku mjesečnu pretplatu, po meni najveći problem igre i razlog zbog kojeg je nikad neću zaigrati.

McPingvin_v2.0
15-01-2012, 15:29
"For everyones info this did happen to wow. For anyone who didnt play wow at release it didnt have pvp it didnt have an end game and its questing was boring. People need to quit complaining and either leave or stick with it. Sick of hearing people ***** about **** they dont undertand. "

^^

Duke of Earl
15-01-2012, 15:48
Jedini problem je što je ova igra izašla 6 godina nakon WoWa pa je usporedba nevažeća, jer su takve stvari i problemi trebali biti riješene prije izlaska igre.

Sonic_Moronic
15-01-2012, 15:57
I izostavimo li visoku mjesečnu pretplatu, po meni najveći problem igre i razlog zbog kojeg je nikad neću zaigrati.

Srećom su stvari krenule nabolje pa i "veliki" MMO-ovi prelaze na free to play.
Sa mogućom kupnjom itema naravno, što je meni sasvim u redu, ako će neki naivac financirati igru, nek ima najjače iteme u igri.

Deadwalker
15-01-2012, 16:24
Jedini problem je što je ova igra izašla 6 godina nakon WoWa pa je usporedba nevažeća, jer su takve stvari i problemi trebali biti riješene prije izlaska igre.

To sam mu i ja rekao na chatu. Danas je konkurencija na području MMO-a golema, da ne spominjem sve besplatne alternative. Ako želiš opstati, moraš biti brz i efikasan te u početku ukloniti mnogobrojne potencijalne probleme. Da se razumijemo, TOR je došao na tržište u odličnom stanju za jedan MMO, no i dalje mu fale neke važne stvari.
Baš me zanima kakva će biti situacija nakon prve velike nadogradnje koja će biti live za 2 dva dana.
Po pitanju samog gameplaya i nemam nekih primjedbi, štoviše, igra mi je zabavna, ali ne mogu ne primijetiti da su serveri poluprazni.

kulamasta
15-01-2012, 17:58
Jedini problem je što je ova igra izašla 6 godina nakon WoWa pa je usporedba nevažeća, jer su takve stvari i problemi trebali biti riješene prije izlaska igre.

:bravo:

McPingvin_v2.0
15-01-2012, 18:44
Jedini problem je što je ova igra izašla 6 godina nakon WoWa pa je usporedba nevažeća, jer su takve stvari i problemi trebali biti riješene prije izlaska igre.
Naravno da je usporedba važeća.

Ni WoW nije bio prvi MMO u svemiru, pa je svejedno imao hrpu problema, i to daleko većih nego što ih ima TOR. U redu je za očekivati da ME3 nema bugove koji su bili prisutni u jedinici i dvojci i BioWare zaslužuje packu ako ih ima, ali TOR je prvi MMO koji su napravili. Kompletno nova mehanika. OK, mali dio znaju raditi jer su radili KotOR, ali sve ostalo je novo.

Kada izađe novi Blizzardov MMO, kakav god bio, očekivat će se, i to s razlogom, ispoliranost WoW-a. Možda ne ona s kraja životnog vijeka igre, ali barem ona od nakon druge ekspanzije.

Možeš ti vidjeti nešto u jednoj igri, ali kako to staviti u svoju je skroz druga stvar. Nije nitko BioWareu servirao gotovu podlogu za MMO, niti im je Blizzard poslao mail: "Čujemo da radite na MMO-u. Ako imate ikakvih tehničkih pitanja, slobodno nam se obratite, rado ćemo vam pomoći. XOXOX, Blizz"

Zanemarujete činjenicu da je ovo ogromnaSigra. Gro ljudi radi na tome, ali ne mogu sve rješiti u real timeu. Ima nekih game breaking bugova na flashpointovima, ali to se ispravlja s idućim patchom.

Ja se za budućnost igre ne brinem, ali ne razumijem ogromnu količinu hejta koja se baca ovuda.

Duke of Earl
15-01-2012, 19:59
Za ozbiljne usporedbe i kritike mislim da je najbolje da se pričeka Guild Wars 2.

The Boz
16-01-2012, 13:41
Za koje može koncernati, Helvetica (http://pcplay.hr/forum/viewforum.php?f=119)Spodforum je otvoren za gledanje. Ukoliko netko treba informacije ili se zanima za joinanje, pogled nalijevo.

sickpetey
16-01-2012, 17:17
Pingu tehnicki Bioware je vec imao jedan MMO prije TOR-a. Nisu ga oni napravili ali su kupili prava i radili sa njime godinu i nesto dana nakon originalong release-a znaci nisu potpuno neiskusni sto se tice MMO-a.

Deadwalker
17-01-2012, 17:18
Probajte na cijelu stvar gledati s druge perspektive - gotovo svi koji su pokušali nešto drugačije od WoW-a, su neslavno propali ili se prebacili na free-to-play model. Kada ti se troškovi projekta procijene na 200-ak milijuna dolara, onaj koji te financira želi neku garanciju da će mu se to vratiti i da će zaraditi jer u protivnom možeš zaboraviti na skupu MMO igru. Većina ekipe ne voli promjene i to je činjenica. Najmanje ih vole izdavači jer su veliki poslovni rizik, u ovom slučaju preskupi rizik. WoW gameplay recept je ispao sasvim ok, a unaprijeđen je daleko zanimljivijim questanjem i storytellingom, što su i brojne recenzije potvrdile. Tko će držati ovaj MMO na životu? Bivša grind ekipa WoW-a, ne povremeni igrači poput moje malenkosti.
S druge strane, igrači koji nakon dugogodišnjeg igranja WoW like MMO naslova žele nešto drugačije, čekaju GW 2 te Secret World. Skroz nešto novo i drugačije.

Xero
17-01-2012, 17:19
I TERA.

Deadwalker
17-01-2012, 17:22
E, Tera isto, combat :)

Worthaur
17-01-2012, 17:41
Tko će držati ovaj MMO na životu? Bivša grind ekipa WoW-a, ne povremeni igrači poput moje malenkosti.
Nope, oni koji su quitali WoW se vracaju cim izadje ekspanzija, kao i svaki put dosad

Deadwalker
17-01-2012, 17:47
Jedino što čitam na TOR chatu su sprdancije na novu WoW ekspanziju

Kostolomac
17-01-2012, 18:55
TOR je prepun napuhanog fanboizma. Barem je bio u beti, ne znam kako je sad pošto mi još nije stigla igra. T_T

Maloki
17-01-2012, 19:08
Naravano da je napuhan fanboyizmom kad su se okupili fanboyevi BioWarea, Star Warsa i BioWarea i Star Warsa :)

Deadwalker
17-01-2012, 19:22
Govorio sam o bivšim WoW igračima.

Ja spadam samo u ovu drugu Star Wars kategoriju :)

Kostolomac
17-01-2012, 20:22
I ja sam bivši WoW igrač pa ne serem bezveze kao neki, ali ga ni ne branim. Na jetra mi idu dripci koji se nekih igara krvavo puno naigraju, pa kad ih se zasite počnu kenjati po njima.
Kada dođe GW2, onda će otići na njega i kenjat po TOR-u, i tako u krug. Čemu to? -.-

Nego, pustimo debilne fegboje, kako napredujete u gejmu? :)

Deadwalker
17-01-2012, 20:33
Skoro 30. level, uglavnom zadovoljan za sada. Već sam ranije naveo koje me stvari smetaju, no ono što brine su relativno slabo popunjeni serveri. Ima dosta negativnih i dosta pozitivnih komentara na end content, mišljenja igrača se jako razilaze.

Kostolomac
17-01-2012, 20:53
Što se slabo popunjenih servera tiče, mislim da se to lako riješi sa par mergera ako postane kritično.

whiskey
17-01-2012, 23:28
Svim companionima dignuh influence poviše 5000, Riša 7000, Bowdar 8500, Guss Tuno (Calamari Jedi prevarant koji pomalo baca na Jolee Binda) 8000. Sumnjivo mi je šta mi je jedino Corso Rigs s kojim imam najmanje influenca jedini da 2 misije. Svi ostali ništa, nekonzistentni sistem u svakom slucaju. A inace lvl 45 :)
Moram napomenuti da sam kao gunslinger khm "okrenija" 50% ženskih npc-ova. Lud lik definitivno.

sickpetey
18-01-2012, 13:51
To bi znacilo nesto kad bi bilo malo teze "zavesti" a ne samo 2 flirt opcije i gotovo. Dosadilo mi nakon drugog puta sa Imperial Agentom sad samo trpam blaster rifle svima u facu. Gets the job done.

@ Ah super maintenance je tijekom dana za Europu. To me jednostavno ispunjava sa radošću.

Kostolomac
18-01-2012, 14:54
Da su obzirniji, složili bi dva tima. Jedan amerski da updejta EU-rske, a jedan europski da updejta USA-rske realme. I svi sretni osim frikova koji igraju do jutra :P

sickpetey
18-01-2012, 14:55
Pa tako se radilo na drugim MMOima il barem onim koje sam igro :( ne sjecam se da je ikad na Warhammer Online il WOWu maintenance trajao poslije 11 sati :(

Deadwalker
18-01-2012, 20:54
Čini se kako je BioWare gadno ujebo PvP s novim patchom:

Star Wars: The Old Republic Patch 1.1 Breaks High-End PVP (http://kotaku.com/5877245/star-wars-the-old-republic-patch-11-breaks-high+end-pvp?utm_medium=twitter&utm_source=twitterfeed)


To sweeten the pot, developers also upped the amount of Valor (currency used to buy high-end PVP gear) players earned from killing enemy players. Were the factions completely balanced, this wouldn't have been an issue. Unfortunately on most servers the Empire outnumbers the Republic by a large margin, resulting in scenes like the ones you see here. Imperial players are camping Republic spawn points, dominating objective areas, and generally farming the entire zone willy nilly. As an added bonus, BioWare added in a feature that announces whenever an enemy player approaches an important point on the map, turning the Imperials into one rolling announcement-seeking missile of Republic destruction.

http://cache.gawkerassets.com/assets/images/9/2012/01/9611e64143823af336f5f491025cf22f.jpg

Mislim da će nakon ovog morati vratiti igru na stanje prije nadogradnje s zakrpom. Problem su naravno valor bodovi.

The Boz
18-01-2012, 21:21
Ilum je lolneigriv. Al baš lol. Žestok lol.

Deadwalker
18-01-2012, 21:26
Čudi me kako BioWare nije predvidio ovakvu situaciju. Ono, valjda imaju uvid koliko im ljudi igra na strani Empirea, a koliko na strani Republike.
Kažem, ne vidim drugu opciju osim rollbacka, inače će igrači početi masovno napuštati igru.

Kostolomac
18-01-2012, 21:54
Ili rerollati na PvE serveru.
Vratili mi iz sendit.com pare, uzeo sam u dvd.co.uk igru po još jeftinijoj cijeni, i već danas su je poslali. Dosada me dvd.co.uk nije iznevjerio, držim fige!

Kid A
18-01-2012, 22:01
TL0kDP_Cexo
:pray:

Xero
18-01-2012, 22:18
Tko bi reako da će empire totalno dominirat :eyebrows:

Tyrion
18-01-2012, 23:24
Mislim da je ovaj video hjteo vise pokazat fps lag nego dominaciju empirea.

pat
18-01-2012, 23:37
ma wtf krivi post

sickpetey
18-01-2012, 23:44
Igram na RP serveru pa mi se te scene ne mogu desiti anyway. Trebali su staviti PVP Area na svaki planet pa bi se najvjerojatnije takve scene izbjegle.

Deadwalker
19-01-2012, 13:56
Can't cancel subscription?! (http://www.swtor.com/community/showthread.php?t=197768)

EA :pray:
Nakon fijaska sa zakrpom, mogu si misliti kako su ljudi komentirali ovo :)

Iako, sklon sam vjerovati da je u pitanju neka tehnička greška jer su u pitanju ozbiljne pravne stvari, no opet, u slučaju EA ne bih se uopće ništa čudio.

EDIT:
Ovo se i ranije dešavalo:
http://social.bioware.com/forum/1/topic/232/index/6173252

sickpetey
19-01-2012, 14:47
Znam, meni se desilo. Zato sam i bio zabrinut sto nema game cardova.

Babitz
19-01-2012, 16:11
Tko će držati ovaj MMO na životu? Bivša grind ekipa WoW-a, ne povremeni igrači poput moje malenkosti.
Nope, oni koji su quitali WoW se vracaju cim izadje ekspanzija, kao i svaki put dosad
Da, igrat će Mists of Pandaria. :rotfl:

Worthaur
19-01-2012, 16:29
Da

Xero
19-01-2012, 16:29
Good for them.

Worthaur
19-01-2012, 16:32
Rekoh oni koji su quitali WoW radi SWa

Dania
19-01-2012, 16:34
Al' mi znaju popraviti dan ovi iz Bioware-a kad dobijem mail: Hvala što ste učinili igru boljom ALI dajte platite neke pare pa postanete Star Wars founder. Nagradimo vas medaljom. Haha :)

sickpetey
19-01-2012, 16:51
I to medaljom tj cinom koji ce nestati nakon par tjedana :D

Deadwalker
19-01-2012, 16:59
http://i.imgur.com/OsMg0.jpg

Poll godine :rotfl:

Ne, jednostavno me oduševljava EA-ov marketing :pray:

sickpetey
19-01-2012, 18:08
http://i.imgur.com/sa6KA.jpg

Izgleda da ponovo gase servere nama po danu. Hvala Bogu sta ionako moram nes radit oko kuce :(

Kid A
19-01-2012, 19:49
Can't cancel subscription?! (http://www.swtor.com/community/showthread.php?t=197768)

EA :pray:
Nakon fijaska sa zakrpom, mogu si misliti kako su ljudi komentirali ovo :)

Iako, sklon sam vjerovati da je u pitanju neka tehnička greška jer su u pitanju ozbiljne pravne stvari, no opet, u slučaju EA ne bih se uopće ništa čudio.

EDIT:
Ovo se i ranije dešavalo:
http://social.bioware.com/forum/1/topic/232/index/6173252

Some players have found a workaround link, but have received a warning and seen their threads shut down by moderators as violating the Rules of Conduct.
:pray:

Xero
19-01-2012, 19:51
Trebali su ih banat.

Deadwalker
19-01-2012, 20:47
Some players have found a workaround link, but have received a warning and seen their threads shut down by moderators as violating the Rules of Conduct.
:pray:

Umirem :rotfl:

kulamasta
19-01-2012, 23:17
Nadam se skoroj propasti Biowarea...

Duke of Earl
19-01-2012, 23:30
Kolko sam shvatio, ovo nije do Biowarea, već do EA koja je izdavač.

Arbiter of Change
19-01-2012, 23:32
Već novi planovi za budućnost.

_xnlXGsMlYc

Deadwalker
19-01-2012, 23:45
Neka prvo srede postojeće probleme, al ovo obećava :)


Kolko sam shvatio, ovo nije do Biowarea, već do EA koja je izdavač.

EA se bavi distribucijom, plaćanjima i ostalim, BioWareov je posao da se brine o igri.

kulamasta
20-01-2012, 00:07
Kolko sam shvatio, ovo nije do Biowarea, već do EA koja je izdavač.

Dobro je znao Bioware tko i sto je EA kada je odlucio s njima zaplesat kolo...

Duke of Earl
20-01-2012, 00:37
Kolko sam shvatio, ovo nije do Biowarea, već do EA koja je izdavač.

EA se bavi distribucijom, plaćanjima i ostalim, BioWareov je posao da se brine o igri.
Pa no, samo hoću reči da nije Bioware kriv za ovu situacija s accountima.

Deadwalker
20-01-2012, 00:40
Sve pet, mislio sam da tražiš dodatno pojašnjenje :D

Ne želim previše ulaziti u to tko je kriv, a tko nije, no više-manje očigledno sve je to EA-ova politika. Koje gluposti izvode s Originom, ovo je zapravo samo nastavak niza idiotluka. Žao mi je što igra ispašta zbog takvih stvari, a dobra je.

McPingvin_v2.0
20-01-2012, 04:07
Kolko sam shvatio, ovo nije do Biowarea, već do EA koja je izdavač.

Dobro je znao Bioware tko i sto je EA kada je odlucio s njima zaplesat kolo...
Nisu programeri u BioWareu odlučivali o tome, jebemu. Dioničari su vidjeli di je lova i rekli "prodaj Bajover, dobićemo pare". Pare> sve.

Deadwalker
20-01-2012, 10:06
SWTOR unsubscribe option goes missing for some (http://massively.joystiq.com/2012/01/19/swtor-unsubscribe-goes-missing-for-some/)

Čini se kako je u konačnici bile greška u web kodu, no opet, slučajnosti je nekako previše :)

kulamasta
20-01-2012, 10:58
[quote="Duke of Earl":di6oejf2]Kolko sam shvatio, ovo nije do Biowarea, već do EA koja je izdavač.

Dobro je znao Bioware tko i sto je EA kada je odlucio s njima zaplesat kolo...
Nisu programeri u BioWareu odlučivali o tome, jebemu. Dioničari su vidjeli di je lova i rekli "prodaj Bajover, dobićemo pare". Pare> sve.[/quote:di6oejf2]

Pa zar cemo svakoga poimenice programera navoditi on je bio za, on je bio protiv?

Pa onda nije niti EA kao kompanija kriva vec jedan ili dva vodeca direktora. Pa onda kada pricamo negativno o EA suzdrzimo se toga vec samo navedimo imena glavesina koji su odgovorni za trenutnu politiku EA...


A druga stvar, kao sto ponekad Deadwalker zna rec za piratice, ako nemas love nemoras igrat, tako se moze rec i za programere Biowarea, ako ti se ne svidja politika firem u kojoj radis, promijeni ju, ima i drugih poslova i drugih zanimana naposlijetku...

U suprotnom se slazes s politikom firme i stovise, svojim aktivnim radom u njoj podrzavas ju...

McPingvin_v2.0
20-01-2012, 12:04
Imena glavešina znaš, jel? :)

Sve super, ali zaboravljaš nekoliko stvari. a) ljudi vole raditi međusobno b) neki od njih su više nego samo kolege (O-MfrT0wvMg) c) shitload of moneys.

sickpetey
20-01-2012, 16:32
Meni sad bed sta nema u algoritmu game cardova a zavrsava mi vrijeme za 9 dana :(

whiskey
20-01-2012, 17:21
You have 0 days of play time remaining. When your play time runs out, you will be billed automatically.

Deadwalker
21-01-2012, 11:18
http://i.imgur.com/bkthE.jpg

Preloše, samo 3 sata ovaj tjedan :(
Faks, posao, faks, posao :(

Kid A
21-01-2012, 11:56
http://www.lo-ping.org/2012/01/20/the-s ... iii-and-v/ (http://www.lo-ping.org/2012/01/20/the-swtor-story-as-told-by-episode-iii-and-v/)

Deadwalker
21-01-2012, 12:43
Najbolji photoshop ikad
:pray: :pray:

sickpetey
21-01-2012, 13:56
Kako mi se prokleto ne da pogledati ni pola tog stripa. *scroll*

whiskey
22-01-2012, 14:45
Gamad mi je naplatila misec dana besplatnog igranja!

Windwalker
22-01-2012, 20:41
http://www.lo-ping.org/2012/01/20/the-swtor-story-as-told-by-episode-iii-and-v/
Dobro je.

No, kaj je v?

Dropper
22-01-2012, 21:18
http://www.lo-ping.org/2012/01/20/the-swtor-story-as-told-by-episode-iii-and-v/
Dobro je.

No, kaj je v?

5? :rotfl:

McPingvin_v2.0
22-01-2012, 21:45
Videogames podforum na 4chanu, pretpostavljam.

Deadwalker
22-01-2012, 21:57
Od kuda god došao, pošteno me nasmijao. Puno istine ima u tim montažama :)

Maloki
22-01-2012, 22:12
Meni su te "montaže" tako jako nesmješne, pričala se istina ili ne ;(

Deadwalker
23-01-2012, 10:00
Ne znam, meni je valjda kul jer sam igrao igru, čitao o svim tim silnim problemima, a netko je to sve povezao u jednu cjelinu :)

Kostolomac
23-01-2012, 10:42
Koji uživljeni šmokljani su ti /v/oteveri xD

Fajr
25-01-2012, 14:56
pusabok svima, ja sam novi stari.

Kostolomac
25-01-2012, 15:33
Stigla igra jučer. Obožavam dvd.co.uk, brzi su i jeftini (dobije se popust ako ste već kupovali kod njih). Btw. bez PDV-a i carine :D
Sendit.com ću ubuduće izbjegavati, ali barem su mi vratili novce jer pošiljka nije stigla.

McPingvin_v2.0
25-01-2012, 16:33
Chuundar, Republic ;)

Kostolomac
25-01-2012, 20:48
Se vidiamo! Samo ne znam kada, fax prokleto pritišće =(

sickpetey
25-01-2012, 21:55
Ja nikako da se odlucim za klasu,evo sad cu skoro lvl36 za agentom a 43 sith warrior mi skuplja prašinu. Možda cak pocnem troopera igrat.....il inkvizitora

Carp
31-01-2012, 16:58
Zasto ne igras Warriora?

Arbiter of Change
03-02-2012, 09:03
Planovi za idućih 4-5 patcheva.
http://www.torhead.com/guide/leaks

whiskey
03-02-2012, 15:39
Gunslinger odmara na lvl 50. Jednostavno nemam neku volju igrat dalje s tim likom kad je prica završila i svim companionima je influence dignut na 10000.
Krenija sam ponovo sa sith inquisitorom, sad sam lvl 22 i grindam lagano na uthar wynu dok ne puknem. Bye :)

sickpetey
03-02-2012, 15:49
Meni se ne da zapocinjat igrat vise :( mozda kupim sub ako dodju neki patchovi koji ce produzivati class price or something al za sad cu odmarati od igre.

Gu$ht3r
03-02-2012, 17:41
pa zar nije ovo MMORPG? barem u ovom zanru uvijek imas sta radit

McPingvin_v2.0
03-02-2012, 17:47
Gunslinger odmara na lvl 50. Jednostavno nemam neku volju igrat dalje s tim likom kad je prica završila i svim companionima je influence dignut na 10000.
Krenija sam ponovo sa sith inquisitorom, sad sam lvl 22 i grindam lagano na uthar wynu dok ne puknem. Bye :)
Ubodi neki gear i sluške pa ćemo na hard modove ;)

Worthaur
03-02-2012, 19:23
pa zar nije ovo MMORPG? barem u ovom zanru uvijek imas sta radit
Nope, SP s pretplatom

Kostolomac
15-02-2012, 02:50
Kopi-pejst mog posta sa guildinog foruma, možda naletite na nešto korisno:

Važan info! Updateajte DX9 sa fajlovima koji mu fale, inače se oni emuliraju preko DX11 što donosi lošije preformanse. Link na DX Runtime:
http://www.microsoft.com/download/en/co ... px?id=8109 (http://www.microsoft.com/download/en/confirmation.aspx?id=8109)

.ini tweaks:
http://segmentnext.com/2012/01/13/swtor ... rformance/ (http://segmentnext.com/2012/01/13/swtor-ini-tweaks-guide-graphics-and-performance/)
http://www.gamefaqs.com/boards/951199-s ... c/61343050 (http://www.gamefaqs.com/boards/951199-star-wars-the-old-republic/61343050)
http://www.gamefaqs.com/boards/951199-s ... c/61723201 (http://www.gamefaqs.com/boards/951199-star-wars-the-old-republic/61723201)

Graphics Tips - NVidia & ATI (Gain FPS and Quality):
http://www.swtor.com/community/showthread.php?t=114264

AMD/ATI & *Nvidia Increased Graphics Quality Tweak (LOD tweak):
http://www.swtor.com/community/showthread.php?t=178454

Kako provjeriti FPS u igri:
[quote:2q3hyvxr]Just to clarify, it is Ctrl-Shift-FSto bring up your FPS. If it is red, your CPU is what is bottlenecking you. If it is Green, it's your GPU. It will always be one or the other. That doesn't mean your computer is slowing you down, you could have 150fps but it will still tell you what is bottlenecking you from achieving 151fps.[/quote:2q3hyvxr]

Vučem se sa svojim Assassinom polako, lvl36 tek.
Najviše WZ značkica što sam dosad uspio skupit:
http://i.imgur.com/1nZIF.jpg (http://imgur.com/1nZIF)

OBJECT HAS NO NAME :O
http://i.imgur.com/OnvF5l.jpg (http://imgur.com/OnvF5)

Arbiter of Change
18-02-2012, 16:15
Glavno da se podforum otvorio. :)

Windwalker
18-02-2012, 16:45
Jaglac??? :rotfl:
Sith Assassin :rotfl:

Ma Vader mu nije ni do koljena. :pray:

Iako, kad razmislim, Ameri to pročitaju Đeglak ili tako nešto, pa je valjda ok.

Kostolomac
18-02-2012, 17:31
@Arbiter, tek sam jučer ubačen u Helveticu (ako misliš na njihov podforum). Neka netko kopi-pejsta, svejedno.

@Windwalker, u WAR-u sam imao Black Guarda zvanog Shafran i još nekog lika zvanog Ljiljan =P
Kostolomca čuvam za Jedi Knighta na Chuundaru. :D

Wizard
21-02-2012, 18:58
Igra li jos ko ovo, neki dan sam malo prova i svidjelo mi se, razmisljam sad i o kupnji igre.

sickpetey
21-02-2012, 19:15
Mislim da igraju. Jedino sam ja odusto nakon sto mi je sub proso.

whiskey
21-02-2012, 22:45
Gunslinger lvl 50 i Sith Sorcerer lvl 35. Zakljucano do neke druge zgode.

Sve u svemu mora sam iskušat ovu igru zbog ljubavi prema sw-u i uglavnom sam gušta u igri, ima tu jako dobrih stvari za radit. E sad, isplati li se davat 100 kuna misecno za jedno te isto i trpit konstantne grind misije da bi doša do story misija, definitivno ne. Možda se se vratim na pretplatu ako bude ogromna suša u gamingu, ali uskoro ce prolice i vec lagano izlaze dobri naslovi tako da ce bit poveca pauza.

McPingvin_v2.0
22-02-2012, 14:00
http://toroz.com.au/2012/02/swtor-patch-1-1-4-notes/

Carp
03-03-2012, 22:53
http://chzmemebase.files.wordpress.com/2012/03/internet-memes-wonder-if-bioware-will-censor-this.png

O cemu se radi? (Nije bas da mi se da citat)

The Boz
04-03-2012, 00:43
Empire > Republic.

Kid A
04-03-2012, 07:11
http://i.imgur.com/0tCQO.jpg
http://i.imgur.com/GvRHR.jpg
http://i.imgur.com/ZJxc2.jpg
http://i.imgur.com/rvzOz.jpg
http://i.imgur.com/wry48.jpg
http://i.imgur.com/J501I.jpg
http://i.imgur.com/R39gp.jpg
http://i.imgur.com/ORJ9g.jpg
http://i.imgur.com/s4nFb.jpg
http://i.imgur.com/8Okge.jpg
http://i.imgur.com/URI7I.jpg
http://i.imgur.com/NOduN.jpg
http://i.imgur.com/lf8pa.jpg
http://i.imgur.com/8hNXL.jpg
http://i.imgur.com/FtHYP.jpg
http://i.imgur.com/IErHY.jpg
http://i.imgur.com/54VVH.jpg

sickpetey
04-03-2012, 13:48
Ah.....a. Radje daj link od crtica.

Windwalker
05-03-2012, 00:51
Predobro!

Ko su inače ti likovi?

Arbiter of Change
05-03-2012, 18:26
Friends Trial uskoro.
http://www.swtor.com/news/news-article/20120305

The Star Wars: The Old Republic Friends Trial is an opportunity for players to invite three (3) of their friends to take part in a 7-day trial of the game. During this trial period, invited players can explore each of the four Origin Worlds, and experience the opening adventures for each class as they start along their epic journey.

I patch 1.2 trailer.
jtnLMcWdARY

Arbiter of Change
13-03-2012, 23:30
MOAR.
http://www.swtor.com/news/news-article/20120313-0

Today we are excited to announce the Star Wars™: The Old Republic™ Weekend Pass Free* Trial. Now for a limited time, you will be able to live out your very own Star Wars™ saga with thousands of other players for free! With the Star Wars: The Old Republic Weekend Pass Free Trial, individuals who don’t already have a previously-active Star Wars: The Old Republic account will be allowed to see a portion of what the game has to offer, free of charge, with no payment method required, for up to four days!

Arbiter of Change
04-04-2012, 16:34
Igra li tko još? UI customization dolazi sa 1.2.

KEUcQCH1sk4

Kostolomac
04-04-2012, 18:07
Baš sam uplatio pare za bon preko Offgamers.com, sad čekam verifikaciju uplate. Jest da je ovako jeftinije, ali fali mi ono instantno procesiranje kada se uzima preko službenih sajtova. Jbg, kad mi EA kurve ne daju da plaćam u funtama/dolarima, pa da me iziđe jeftinije. Ojro je preskup.

Arbiter of Change
17-04-2012, 15:49
G2PLAY trenutno ima akciju i možete ubosti TOR za ~150kn.

Windwalker
17-04-2012, 16:50
I jel onda imam igru za stalno da je mogu igrati gdje hoću, kad hoću i koliko dugo hoću? Ha, ha, ha???

Ma ne bi ni da je besplatno.

Deadwalker
17-04-2012, 18:56
:(

Kostolomac
18-04-2012, 12:35
SWTOR extends free game time promotion beyond level 50 characters! (http://massively.joystiq.com/2012/04/13/swtor-extends-free-game-time-promotion/)

Taman jučer nagazio 50. level, ali će fino sjesti extra mjesec :D

Maloki
18-04-2012, 13:28
Kaj tolko loše ide igri ili?

frenkkizg
18-04-2012, 14:50
jel se to samom meni cini al dosta je malo ljudi na serverima tipa na imperial flitu u 9 ujutro bude 7 ljudi?? igram na chundaru

The Boz
18-04-2012, 14:56
in b4 MASS SERVER MERGE!

Kostolomac
18-04-2012, 23:30
Da bar. Debili su to trebali već i napravit. Stanje je katastrofalno na većini servera.

@frenkkizg, Chuundar je na low populaciji, kao i moj Uthar Wynn. Pogledaj na listi servera u igri.

Deadwalker
18-04-2012, 23:39
Merge servera bio je pozeljan vec nakon mjesec dana zivota.

Carp
21-04-2012, 17:16
Sta igra propada a?
A ja imam security key i mob mi se pokvario. SELF OWN! Sad moram zvat. U kurac.

Deadwalker
22-04-2012, 10:00
Propada od kada je izašla pošto je u prodaju puštena u gotovo "pre-beta" stadiju razvoja. Osim toga, presporo pristižu novi sadržaji, igrači na 50. levelu nemaju što generalno raditi.

Srle
22-04-2012, 20:55
koje su šanse da ovo postane f2p do kraja godine?
iskreno jako sam se bio veselio igri i onda sam čuo puno negativnih kritika na razne stvari...onda sam zaigrao malo i nisam bio baš prezadovoljan...Mislim nije loša, ali ne dovoljno dobra za monthly fee...

whiskey
23-04-2012, 19:12
Koliko sam frustracija ima oko ove igre to je strašno. Evo nova, nedavno je bija anouncement u slucaju ako imate lvl 50 lika da možete igrat misec dana besplatno. 5-6 dana sam tako igra bez problema, no danas mi kaže "u have no active subscription on this account" iako su ranije rekli da imaš 30 dana besplatnog igranja.

"TIME IS RUNNING OUT TO RECEIVE 30 DAYS OF GAME TIME** AT NO CHARGE, PLUS THE TAUNTAUN RAM PET*. OFFER ENDS APRIL 22!"

Ako sam uša 17-og jel to znaci da imam samo tih 5 dana nejasno mi je. Izgleda da da, i zbog tog nek se gone u vražju mater.

Kid A
23-04-2012, 19:20
koje su šanse da ovo postane f2p do kraja godine?
vrlo moguce sa mikrotransakcijama, kako im je krenulo

Deadwalker
24-04-2012, 08:51
Podsjeća me cijela stvar na Age of Conan.

Maloki
24-04-2012, 11:56
Koliko sam frustracija ima oko ove igre to je strašno. Evo nova, nedavno je bija anouncement u slucaju ako imate lvl 50 lika da možete igrat misec dana besplatno. 5-6 dana sam tako igra bez problema, no danas mi kaže "u have no active subscription on this account" iako su ranije rekli da imaš 30 dana besplatnog igranja.

"TIME IS RUNNING OUT TO RECEIVE 30 DAYS OF GAME TIME** AT NO CHARGE, PLUS THE TAUNTAUN RAM PET*. OFFER ENDS APRIL 22!"

Ako sam uša 17-og jel to znaci da imam samo tih 5 dana nejasno mi je. Izgleda da da, i zbog tog nek se gone u vražju mater.
Kak sam ja skužio Pingua imaš mjesec dana besplatno ako već imaš plaćen jedan mjesec.
Znači, platiš mjesec = imaš taj + jedan gratis.

whiskey
24-04-2012, 13:27
To mi je meh.. Ne želim dat više ni lipe tom naslovu :)

Carp
24-04-2012, 15:52
Podsjeća me cijela stvar na Age of Conan.

O da. Veliki potencijal al na kraju karina.

Arbiter of Change
08-05-2012, 11:50
Logični slijed se nastavlja.
http://www.rockpapershotgun.com/2012/05 ... liiiiiide/ (http://www.rockpapershotgun.com/2012/05/08/old-before-its-time-swtor-subs-sliiiiiide/)

But enough about the willy-waving. Let’s talk willy-shrinking too. Back in March, EA claimed its frighteningly expensive MMO goliath Star Wars: The Old Republic boasted some 1.7 million active subscribers. It’s now the merry month of May, and the earnings call brought news that subscribers are down to 1.3 million. So that’s 400,000 chappies gone in just two months, eh?

To make matters worse, EA has of late been resolute that SWTOR subs weren’t on the slide, claiming as recently as last month that overall numbers weren’t down but apparently light server populations were merely the result of less ‘concurrent users.’ I’d say EA have egg on their faces, but I’d imagine they have an army of robotic lackeys under strict instructions to go and wipe it off before anyone notices.

1van
08-05-2012, 13:02
pa dobro se i drže

Arbiter of Change
16-05-2012, 15:09
Još jedan Weekend Pass... za vikend.
http://www.swtor.com/info/news/news-article/20120515

Just like our prior Weekend Pass Free Trials:

S No credit card is required to take part in the Weekend Pass Free Trial.
You can play for up to four full days free.
Characters you create during the trial will be saved to your account, so allowing you to continue on your journeys once you've purchased the game and redeemed the Game Product Registration Code at the Code Redemption Center.
You'll be able to experience the first fifteen (15) levels of the game, allowing you to explore the Origin Worlds for each character class, as well as possibly seeing your faction’s Capital World.
You will also be able to join other players take part in Player-vs-Player Warzones, or group with friends to take on one of the numerous Flashpoints in the game.

Arbiter of Change
23-05-2012, 21:13
Najava patcha 1.3 i otpuštanje 200 ljudi.
http://www.swtor.com/community/showthread.php?t=462269

siR0tj3qHT0

Deadwalker
23-05-2012, 21:59
Dok su otpuštanja, uvijek mi je fora čitati ta njihova uljepšavanja situacije.
Umjesto da se fokusiraju na to da što brže i kvalitetnije updejtaju igru, oni smanjuju tim za taj posao.

GJ :thumbs2:

sickpetey
23-05-2012, 22:07
Ovo jos nije propalo?

1van
23-05-2012, 23:51
ma je, još prije no što je izašlo.

Deadwalker
24-05-2012, 12:39
Ovo jos nije propalo?

Pitanje trenutka.
Moja vjerojatno najpromašenija investicija.
Ikad.
:(

whiskey
24-05-2012, 12:45
Zajebala nas slijepa ljubav prema ratovima zvijezda.

Moguce ako nastave radit na igri i sa ponekom ekspanzijom da na kraju bude ok proizvod. Zasad nikako nije za 100 kuna misecno.

1van
24-05-2012, 16:27
jedino što oni mogu promjeniti u igri je količina contenta, a ne njenu kvalitetu, a na kraju krajeva i zbog tog najviše popljuvana. /na stranu sw fenboji koji bi i sw tetris igrali.

Arbiter of Change
24-05-2012, 18:45
Zanima me samo s kojim ljudima će oni to napraviti. Sa jedne strane obećavaju sve i svašta, a sa druge otpuštaju gomilu ljudi. U biti se ponavlja Warhammer Online, kojeg je isto financirao EA, samo sporije jer PvP nije fokus TOR-a pa ne primijetiš nedostatak ljudi odmah kad možeš solo proći svoju priču i efektivno si završio igru.

Deadwalker
24-05-2012, 20:27
Mislim kako je ovo propali projekt. Ljudi jednostavno nemaju što raditi iznad 50. levela, a novi sadržaji pristižu prepresporo (manjak zaposlenih sigurno ne pomaže). Group findera trebalo je uvesti odmah, a ne gotovo pola godine nakon izlaska igre kada su već serveri poprilično opustošeni. To je nažalost samo kap u moru od gomile postojećih problema koje treba riješiti. Ne znam što čekaju s mergom servera.

The Boz
24-05-2012, 20:31
Najveći problem je što je igra WoW. Da su ljudi htjeli igrat WoW, igrali bi WoW. A WoW ima jedno metričku jebotonu više sadržaja nego ToR.

Deadwalker
24-05-2012, 20:39
Ili sada igraju Diablo 3 :)

Arbiter of Change
28-05-2012, 10:04
Igru bi trebalo ugasiti čisto da se BioWare prestane sramotiti nesposobnim timom.
http://www.swtor.com/community/showthread.php?t=465256

http://i.imgur.com/JSSOD.jpg

http://i.imgur.com/RK5ie.jpg

Duke of Earl
28-05-2012, 10:15
:pray: :pray: :pray:

Deadwalker
28-05-2012, 10:15
:rotfl:

The Boz
28-05-2012, 12:17
Rofltastično. Bioware ljudima bude milostiv i da im šansu da odu od igre, a ljudi se naljute :(

Arbiter of Change
30-05-2012, 20:29
Malo o patchu 1.3. Vjerojatno najzanimljivije je ovo citirano ispod.
http://dulfy.net/2012/05/28/mcm-2012-ex ... ranscript/ (http://dulfy.net/2012/05/28/mcm-2012-expo-swtor-panel-transcript/)

Summary of new things about 1.3 learned from this panel

Permanent free trial starting in patch 1.3 – still restricted to a certain level
Improved in-game tutorials for new players
Performance optimizations for low-mid machines
Allow you to link missions in chat
Keep same original group after warzones
Same faction Alderaan Civil war.
Weekly missions to defeat world bosses
Vote kick feature in groups created by group finder
Ranked warzones are on for patch 1.3 but could be disabled if the quality is not there.
Adding rewards for those who are neutral in the alignment (if not this update, then definitely 1.4)
Free server transfers is just the beginning, mega server clusters is a concept in development.
A new trailer for adaptive social gear was released in this panel

Duke of Earl
30-05-2012, 20:44
Joj kako oni propadaju :D

Deadwalker
31-05-2012, 12:25
Šteta, zbilja :(
Igra je prštala potencijalom, nevjerojatno mi je gledati kako se ignoriraju upozorenja ljudi koji još uvijek aktivno igraju igru.

Maloki
31-05-2012, 23:51
Glavno da ste me svi ignorirali kad sam vam govorio da će bit smeće iz tih i tih razloga 8)

sickpetey
01-06-2012, 12:49
Da sam slusao ljude ne bi odigro ni pola igara koje sam odigro, a u vise navrata su me te "smećaste" igre zabavile. SWTOR je igriv al jednostavno nije igra koju bi nastavio igrat i plaćati u isto vrijeme. Da je F2P il da ima 50% jeftiniji sub vjerojatno bi opet zaigro.

Kostolomac
01-06-2012, 14:01
Potpis na peteyja. Trebat će im još barem par mjeseci da donekle opravdaju toliku mjesečnu pretplatu. Do patcha 1.5 bi se stanje moglo dosta popraviti. Uskoro će server transferi i crossrealm PvP. Još samo da poboljšaju enđin i to je to.

Neke leakane stvari koje bi se mogle pojavit u pečevima: http://www.torhead.com/guide/leaks

Deadwalker
01-06-2012, 16:06
Nije mi žao zbog prvih mjesec dana kada sam utukao u igru više od 100 sati (ne računajući betu) i kvestao s Helveticom. Kada srede određene stvari, možda realiziram još koji mjesec igranja.

sickpetey
01-06-2012, 16:34
Meni su beta i prva dva tjedna bila prezabavna al kasnije je sve jednostavno palo na kvaliteti. To i totalna nemogucnost da se nadje ekipa za questanje.

Arbiter of Change
04-06-2012, 08:10
Numbers are HARD. Ne znam tko tu koga, ali mene neće.
http://www.vg247.com/2012/06/01/swtor-m ... s-bioware/ (http://www.vg247.com/2012/06/01/swtor-mmo-subscriber-numbers-are-funny-things-with-lots-of-variables-to-consider-says-bioware/)

“Subscriber numbers are funny things. How you count them – the math you use – really matters, and there are lots of variables to consider,” he said. “Such as, people that simply subscribe compared to people that actually buy the box. There are very different numbers out there, and you should be smart about which one you use when you talk to the press.

The Boz
04-06-2012, 14:52
Zrnca mudrosti, poput onog što je jedan "povjesničar" izvalio "Prošlost je nepredvidiva."

Deadwalker
04-06-2012, 21:32
Otkriveno na E3-u, od 15. srpnja svi mogu igrati besplatno do 15 levela

Dania
04-06-2012, 21:45
Sad ću igrati i namjerno se ne zabavljati.

Neven <R>
04-06-2012, 21:55
F2P u 2013.

The Boz
04-06-2012, 22:40
F2P u 2013.
It is known.

Arbiter of Change
05-06-2012, 19:14
Otkriveno na E3-u, od 15. srpnja svi mogu igrati besplatno do 15 levela
Yup. I video za nadolazeći sadržaj. Samo me zanima tko će lud skidati 25GB+ za samo 5-6 sati igranja.

wiMl8qw2M00

Deadwalker
05-06-2012, 19:27
Max Payne 3 je duži samo za 2-3 sata, a još je teži :)

Arbiter of Change
05-06-2012, 19:29
Čekao sam te. Max Payne nije ograničeni trial. :)

Deadwalker
05-06-2012, 19:33
:)
Al ok, oni koji nisu još isprobali, moći će, a brijem da takvih ima dosta.
A i meni prilika da vidim jesu li što popravili određene iritantne stvari.

Arbiter of Change
12-06-2012, 13:26
Transferi su mogući.
http://www.swtor.com/transfer

sickpetey
12-06-2012, 19:08
Oce li i poslije ljeta biti moguci il?

Kostolomac
12-06-2012, 19:17
Dotada će vjerojatno uvesti plaćene transfere kao što WoW ima. A free će vjerojatno ostati samo sa određenih low na određene medium servere kao što je sada.

sickpetey
12-06-2012, 20:00
Znaci moram sad napraviti transfere a nemam pojma kakvo je stanje na bilo kojem serveru.

Kostolomac
12-06-2012, 23:08
Ma te servere koje ti ponude će ionako sve popuniti, to i je poanta. Aj da barem prebacimo likove sa Uthar Wynna na isti server kad bude omogućeno, pa se možda vidimo u igri =)

Deadwalker
13-06-2012, 10:18
n00bovi, ostavite ovdje naziv servera gdje se budete preselili, možda ovo ljeto opet zaigram pa da se skupimo negdje.

Xero
13-06-2012, 14:01
Nitko više ne piše njubov tako. Star si.

sickpetey
13-06-2012, 16:20
Ma te servere koje ti ponude će ionako sve popuniti, to i je poanta. Aj da barem prebacimo likove sa Uthar Wynna na isti server kad bude omogućeno, pa se možda vidimo u igri =)


Ma zajebi, mislim da cu ionako sve ispocetka cisto da vidim jel ista bolje i ocu li se vise zabaviti nego prvi put.

@Dead- neznam za tebe al ja sam noob/n00b/i slicne pizdarije totalno izbacio iz vokabulara, lejm su.

Arbiter of Change
13-06-2012, 17:04
Puni popis transfer servera. The Red Eclipse će biti krcat, tim više jer je i već sada bio jedini server donekle popunjen.
http://www.swtor.com/community/showthread.php?t=479470

European Server (English)

PVP
The Shadow Runner --> Tomb of Freedon Nadd
The Kumumgah --> Tomb of Freedon Nadd
Senator Contispex --> Tomb of Freedon Nadd

PVE
Eye of Ashlanae --> The Red Eclipse
Ludo Kressh --> The Red Eclipse
Goluud Corridor --> The Red Eclipse

RP-PVE
Shaltin Tunnels --> The Progenitor
Trask Ulgo --> The Progenitor

Kostolomac
13-06-2012, 18:23
Samo da mi ga ne prenatrpaju, dva lika su mi tamo na Republici =(

Btw. Uthar Wynn --> Tomb of Freedon Nadd :D

@Dead, Tomb of Freedon Nadd (Imp) i The Red Eclipse (Rep).

Deadwalker
13-06-2012, 19:04
Nitko više ne piše njubov tako. Star si.


@Dead- neznam za tebe al ja sam noob/n00b/i slicne pizdarije totalno izbacio iz vokabulara, lejm su.

Ono, nije da namjerno forsam lejm stvari :(

Hejteri :(

@Kostolomac
hvala na infu, čujemo se^^

Kostolomac
14-06-2012, 15:47
Dostupan je Chuundar ----> Tomb of Freedon Nadd transfer!

whiskey
14-06-2012, 16:34
Taj Freedon Nadd ce bit krcat :)

Arbiter of Change
14-06-2012, 20:05
Never saw this coming.
http://www.swtor.com/community/showthread.php?t=480141

As anticipated, EA is opening up its portfolio for free gamers. According to a recent news feed from Reuters, EA is planning to offer at least 15 levels (from July) of its magnum opus, Star Wars: Old Republic for free to play. The company expects that this free offering will boost its dwindling subscriber base going forward. EA lost approximately 400K subscribers in the fiscal fourth quarter. EA expects to earn significant revenue from additional features and through micro-transactions by selling in-game based items.

Xero
14-06-2012, 20:07
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQTvxDU-zsX9-XXX-77_1EspnHYtJFsT4t0JzYD1DPP1IOPtce3iosQxeR2

Maloki
14-06-2012, 22:17
U budućnosti će se u školama izrade igara predavati o EA-ovim poslovnim promašajima.

pat
14-06-2012, 22:31
Stvarno neznam kakvi mozgovi rade u toj firmi.

hansi
14-06-2012, 22:32
AHAHHAHAHAAHAAHAHAHAHAHAHSYHAHSHAHAHASHAHAHASHAASH AHAAHAHAHHAHAHAHHGAGAHAAH

sickpetey
15-06-2012, 07:05
....nekako mi se cini da necu uzeti jedan sub nakon ljeta.

Arbiter of Change
15-06-2012, 10:09
Popis svih transfer servera i odredišta. Šta su ih srezali, bokte.
http://www.swtor.com/community/showthread.php?t=479470


European Server (English)

PVP
The Shadow Runner --> Tomb of Freedon Nadd
The Kumumgah --> Tomb of Freedon Nadd
Senator Contispex --> Tomb of Freedon Nadd
Uthar Wynn --> Tomb of Freedon Nadd
Ula Vii --> Tomb of Freedon Nadd
Tassaa Bareesh --> Tomb of Freedon Nadd
The Exile's Crystal --> Tomb of Freedon Nadd
Kai-kan --> Tomb of Freedon Nadd
Starstorm One --> Tomb of Freedon Nadd
Ahto City --> Tomb of Freedon Nadd
The Ravager --> Tomb of Freedon Nadd
Niman --> Tomb of Freedon Nadd
Hex Droid --> Tomb of Freedon Nadd
Scepter of Ragnos --> Tomb of Freedon Nadd
Chuundar --> Tomb of Freedon Nadd
Trayus Academy --> Tomb of Freedon Nadd
Tott Doneeta --> Tomb of Freedon Nadd
Basilisk Droid --> Tomb of Freedon Nadd
Bloodworthy --> Tomb of Freedon Nadd
Legions of Lettow --> Tomb of Freedon Nadd

PVE
Eye of Ashlanae --> The Red Eclipse
Ludo Kressh --> The Red Eclipse
Goluud Corridor --> The Red Eclipse
Rogue Moon --> The Red Eclipse
Sluis Shipyards --> The Red Eclipse
Dxun Battle Circle --> The Red Eclipse
Kellian Jarro --> The Red Eclipse
Flames of the Crucible --> The Red Eclipse
The Arkanian Legacy --> The Red Eclipse

RP-PVE
Shaltin Tunnels --> The Progenitor
Trask Ulgo --> The Progenitor

Deadwalker
15-06-2012, 12:21
U budućnosti će se u školama izrade igara predavati o EA-ovim poslovnim promašajima.

Kada uvedu free-to-play, treba im samo nabiti na nos ranije spike o njihovoj vrhunskoj "usluzi" koju će igrači drage volje platiti.

sickpetey
15-06-2012, 17:21
Ako ikad dodju do te odluke. Vidis da cak ni warhammer online nisu stavili da je f2p nego namjeravaju iz njega crpiti lovu dok napokon ne krepa, ne vjerujem da ce uskoro odluciti o f2p-u za swtor, makar mogo bih se varati jer su ipak potrosili dosta para na izradi swtor-a dok su WAR samo otkupili.

Deadwalker
16-06-2012, 11:14
Okrenut će se oni mikrotransakcijama, i to veoma uskoro kako mi se čini. Najveći problem igre jest što sadržaji trenutno dolaze presporo (čitaj VA i zahtjevnost produkcije) te ljudi jednostavno smatraju kako igra ne vrijedi 100-ak kn mjesečno, što je čisti fact. Uvođenjem dobrog mikrotransakcijskog sustava, riješili bi si problem prihoda, a ljudima ne bi bilo žao investirati vrijeme u nešto što je skroz pristupačno.
EA je postigao što je htio - pokupio lovu od boxed izdanja igre i kroz ovo razdoblje što su ljudi plaćali pretplatu, pokrio dobar dio produkcijskih troškova. Sada slijedi daljnja mužnja kroz vjerojatno pay-to-win sustav.

Arbiter of Change
10-07-2012, 18:16
Free Trial je live.
http://www.swtor.com/info/news/news-article/20120710-0

Today we are excited to announce the Star Wars™: The Old Republic™ Free Trial*. Now you will be able to live out your very own Star Wars™ saga with thousands of other players up to level 15 with no charge or time limit! The Star Wars: The Old Republic Free Trial allows individuals, without a previously active Star Wars: The Old Republic game account, to see a portion of what the game has to offer with no payment method required.

sickpetey
10-07-2012, 21:08
....yaaayyy...

whiskey
10-07-2012, 23:04
Uđem u igru da isprobam kako funkcionira trial kad ono mogu igrat sa svojim starim likovima. Ima li ko isti "problem"? :)

bellatox
13-07-2012, 16:36
i jel ima tko da igra imp na freedom nad ili svi samo pricate? moj guild stagnira sad ekih 2-3 tjedna treba mi ljudi za ops :P

e da, ako nekom na freedomu treba guild mi smo rijesili infernal titulu nakon stagnacije cemo i unyealding i poceli smo EC (denova) pa samo javite!

picipolivadi
15-07-2012, 07:29
Jel mi netko moze poslati invite ili kaj vec za onaj 7 dana trial, bio bih jako zahvalan?
Onaj 15 lv free trial nije bio dovoljan ..i ima previse ogranicenja.
Valjda treba mail: kjurene121993@gmail.com

bellatox
15-07-2012, 12:56
to je trial. uvjek ima ogranicenja i limite...

Srle
17-07-2012, 13:24
YIRyvFVLkKE

Trailer za....šta?
Nova klasa, neki kažu.

Deadwalker
17-07-2012, 13:30
Novi companion.

Maloki
17-07-2012, 13:31
Companion, piše ti u onom linku u opisu videa.

Deadwalker
17-07-2012, 13:36
Ne kužim čemu CGI trailer. Vjerojatno je više koštao EA, nego li izrada companiona za TOR :D

Srle
17-07-2012, 14:02
Companion, piše ti u onom linku u opisu videa.
Nisam ni čitao, već čitao tamo gdje sam na klip nabasao...dakle, krivi su oni s svojim rumorima...

Maloki
17-07-2012, 15:11
Ne kužim čemu CGI trailer. Vjerojatno je više koštao EA, nego li izrada companiona za TOR :D
Ne znam, ali mi počinju lagano ić na živce CGI traileri jer u većini slučajeva nemaju veze sa samom igrom i njenim gameplayjom. Kad se sjetim CGI-ova za TOR i onda gameplay za isti prođu me trnci.

Deadwalker
17-07-2012, 15:54
Normalno da nemaju.
Cilj je privući što širu lepezu igrača. Zato i novi Hitman ima onako reterdirane trailere.

Arbiter of Change
31-07-2012, 20:38
Službeno je - TOR na jesen postaje F2P.
http://www.swtor.com/FREE/features
http://massively.joystiq.com/2012/07/31 ... e-to-play/ (http://massively.joystiq.com/2012/07/31/its-official-swtor-is-going-free-to-play/)

Players who choose to engage in free-to-play will be able to experience a majority of the game for free, including the first 50 levels and all eight classes. BioWare did state that there will be restrictions, but those can be removed with microtransactions.

SWTOR will still be available in the standard subscription model. Subscribers will be given an allowance of store currency, called Cartel Coins, to buy customizable gear and other niceties. Current subscribers and those who sign back up before the fall can also rack up special rewards for when the transition is made.

Kid A
31-07-2012, 20:42
Kliknuo sam na reply i gledam u prazno polje vec 5 minuta
Sta god da napisem suvisno je

System
31-07-2012, 20:53
Prikladno.

https://www.youtube.com/watch?v=m0Z9LS5QgNY

sickpetey
31-07-2012, 21:34
A ja debil kupio igru. Ah well.

The Boz
31-07-2012, 21:58
Koja sam ja budala...

Kostolomac
31-07-2012, 22:10
Ne znam zašto se autovrijeđate. Odlučili smo im dati podršku, nisu ispunili očekivanja, i što sad. Ni prvi ni zadnji put da neka igra fejla. Onwards, na GW2!

sickpetey
31-07-2012, 23:12
Sto je najgore necu ni odigrati GW2 jer mi se vise ne da zajebavati sa MMOima

Neven <R>
31-07-2012, 23:28
Next in line: TES Online

The Boz
31-07-2012, 23:46
Ma fora je kaj sam 3, 2 i 1 betu prije izlaska imao neki žestog feeling da će igra failat, da je WoW u novom ruhu, da je sakata itd., ali sam se ignorirao. :(