PDA

Pogledaj cijelu verziju : Star Wars: The Old Republic



Stranica : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10

Nodakim
01-06-2009, 22:28
Znači svaka kugla koju sam ikada nacrtao je Death Star?

cham3leon
01-06-2009, 22:36
Sav fan art pripada LucasArtsu i Biowareu. Nacrtaš li lightsaber, to je vlasništvo LucasArtsa. I možeš se pravdati da si crtao dildo, neće ti pomoći.

Dakle, moja bilježnica iz engleskog iz zadnje 3 godine srednje škole u potpunosti pripada Lucasfilmu/LucasArtsu? :proud:

Arbiter of Change
01-06-2009, 22:52
Jedino što je meni apsolutno suludo je da se ovo odnosi na ama baš SVE. Ono, ako želiš iskoristiti komercijalno, direktno ili indirektno, pa čak i ako sliku učiniš dostupnu javnosti na ovaj ili onaj način bi još i shvatio, ali da baš SVE što nacrtaš pripada Lucasu, makar ti to nacrtao samo za svoj gušt i nitko nikada to ne vidio? To mi je nepojmljivo.

Hellboy
01-06-2009, 23:33
Baš to mi je toliko zbunjujuće da bih im najradije napisao hate mail. Već smo vidjeli primjer takvog manipuliranja i monopola kad je Facebook odlučio sebe staviti kao ko-autora svih djela objavljenih na njemu što je preraslo u praktičku krađu. I sad ovo, znači frend koji je imao običaj raditi crteže Yode i ekipe samim time pljačka LucasArts? Iskreno govoreći, gospodin Lucas i ekipa su mi duboko pali u očima nakon ovoga. I što točno podrazumjevaju pod svojim vlasništvom? Samo crteži? Ili su tu i filmovi, animacije, crtići... perhaps ona baba koja prodaje majice za vrijeme glazbenog ljeta ovdje krši nekakav zakon jer tu i tamo ima lošu SW majicu na štandu? Jedno je braniti svoje vlasništvo, ali ovo je Orvelovski.

W3DR4N
02-06-2009, 00:04
Ne znam je li bio.

Cinematic trailer
http://www.gametrailers.com/video/e3-09-star-wars/49936

:pray:

Hellboy
02-06-2009, 00:11
Mda. Trailer je dostojan SW filma. Ali što mi to vrijedi kad se bojim da će igra biti onakva?

Arbiter of Change
02-06-2009, 00:14
Bez teksta sam... jednostavno bez teksta. Predobra stvar i bad guys win za promjenu. Wow. :)

Oklopljeni Force useri? Predobar dojam ostavljaju, premda me zanima zašto svi True Sithovi nose ovu Vader-like obleku.

Hellboy
02-06-2009, 00:19
Speaking of which, malo mi je lejm što Sithovi pobjeđuju ovdje. Ipak je to Jedi temple. Bounty hunter je žestoko OP. I tko je lik koji vodi napad? Neodoljivo me podsjeća na nekog tko je...stradao.

Arbiter of Change
02-06-2009, 00:28
Svi u napadu izgledaju kao i vođa im, isto kao što svi Jediji izgledaju kao njihov vođa... samo im ne vidimo lica.
Da, i mene je podsjetio na stanovitog gospona, ali nije da mi smeta... oči su mu fenomenalne, samo se pitam čemu maska.

Srle
02-06-2009, 08:14
Jebo MMO napravte film da ovako izgleda svi mi presrećni....
Zamalo (al zaista) suza mi na oku kanu....
Kao i svaki cinematic ovo prikazuje kako bi moglo bit iako u stvari neće al moram ga pogledat još jedno 10 puta. Danas...

Aral
02-06-2009, 10:07
Najbolji trailer koji sam ikada vidio u svom gamerskom zivotu. Ikad. :pray: Dobro pise dolje komentar, bolje od Episode 1,2 i 3 zajedno. Steta kaj je MMO pa ga nikad necu zaigrat :cry: Mozda, ali mozda postoji mogucnost za to ako igra bude dobra...vidjet cemo :( Sad valjda treba cekat Kotor III.

keko
02-06-2009, 10:23
Predobar trailer, ali ova pobjeda sitha na traileru će samo povećati nebalansiranost strana na TOR-u. Već vidim 20 sithova kako ganka jednog jedija...

Hellboy
02-06-2009, 10:57
Najbolji trailer koji sam ikada vidio u svom gamerskom zivotu. Ikad. :pray: Dobro pise dolje komentar, bolje od Episode 1,2 i 3 zajedno. Steta kaj je MMO pa ga nikad necu zaigrat :cry: Mozda, ali mozda postoji mogucnost za to ako igra bude dobra...vidjet cemo :( Sad valjda treba cekat Kotor III.
Samo što ga neće biti jer su ovi odlučili da imaju previše materijala pa su odlučili sklepati MMO. Trailer je uistinu impresivan, no kao što rekoh, ne sviđa mi se što su Jediji izgubili. Oduvijek sam bio njihov fan. Samo mi jedna stvar smeta - ulet brodom u zgradu? Wai? Zar nije bilo bolje sletjeti ispred i trijumfalno ući nego riskirati da ti putnici izginu nakon čega bi lik koji je prvi ušao dobio takvih batina da bi isplakao one jezive oči? I bounty hunterica je grozno OP. Nitko joj ništa ne može. Napadaju ju u hrpama i svejedno ju ni ne ogrebu.

Da_killah
02-06-2009, 12:00
ako igra bude upola dobra kao ovaj trailer, ovo će biti prvi mmo kojeg ću zaigrati, i neće mi biti žao svih para koje ću dati ni svih ispita koje ću sjebati zbog toga.... AKO bude tako dobro, that is :)

Kostolomac
02-06-2009, 12:40
Svrš na trailer :pray:
E kad bi onakva borba bila... Zato zadnjih dana igram Jedi Academy (+ KoTF), samo radi borbe. A ne debilno klikanje 100 vrsta spellova :yuck:

Deadwalker
02-06-2009, 12:45
Ne znam je li bio.

Cinematic trailer
http://www.gametrailers.com/video/e3-09-star-wars/49936

:pray:

ostao sam totalno bez teksta. Ovako dobar cinematic nisam vec jako dugo vidio. Ovo je na razini onih Blizzardovih cinematica, pa cak i bolje. Stvarno, nemam rijeci za ovo... :pray: :pray: :pray: :pray:

Zaljubio sam se u ovu igru preko usiju, sad sam siguran u to... :)

W3DR4N
02-06-2009, 16:18
Najbolji trailer koji sam ikada vidio u svom gamerskom zivotu. Ikad. :pray: Dobro pise dolje komentar, bolje od Episode 1,2 i 3 zajedno. Steta kaj je MMO pa ga nikad necu zaigrat :cry: Mozda, ali mozda postoji mogucnost za to ako igra bude dobra...vidjet cemo :( Sad valjda treba cekat Kotor III.
Samo što ga neće biti jer su ovi odlučili da imaju previše materijala pa su odlučili sklepati MMO. Trailer je uistinu impresivan, no kao što rekoh, ne sviđa mi se što su Jediji izgubili. Oduvijek sam bio njihov fan. Samo mi jedna stvar smeta - ulet brodom u zgradu? Wai? Zar nije bilo bolje sletjeti ispred i trijumfalno ući nego riskirati da ti putnici izginu nakon čega bi lik koji je prvi ušao dobio takvih batina da bi isplakao one jezive oči? I bounty hunterica je grozno OP. Nitko joj ništa ne može. Napadaju ju u hrpama i svejedno ju ni ne ogrebu.

Pikico, kempati ćemo ti spawn do bola kad igra dođe. :P

Hellboy
02-06-2009, 16:22
Kek. AKOSbudem igrao, potrudit ću se da ti pokažem kako se igra i kako se kemperi miču. :D

Grim
02-06-2009, 16:34
Ne znam je li bio.

Cinematic trailer
http://www.gametrailers.com/video/e3-09-star-wars/49936

:pray:
Najbolji trailer ikada napravljen :pray: , bounty hunter :pray: i jos je female :pray: , nemam sto drugo reci nego :pray:
Kada ova igra izade odmah na steam i buy! :pray:
Iako sam vec previse silovo smajlice :pray:

Deadwalker
02-06-2009, 16:37
gledam ono, ocjena korisnika za trailer 9.8, hehe :D

Grim
02-06-2009, 16:42
Kao sta sam mislio Bounty Hunter rula, i mislim da nije OP jer ipak je pobila vecinu obicnih vojnika a ne force usera, i jos je female.... :pray:

Hellboy
02-06-2009, 16:50
Većinu. Običnih. Vojnika. VEĆINU. Pobila ih je skoro pa sve ako ne i sve. I to su vojnici koji čuvaju Jedi temple. Znači nisu baš mačji kašalj. Epizoda III - Operation: Knightfall - Anakin ulazi sa 501st u temple i krene sa pokoljem. Čuvari i Jediji pružaju žestok otpor. Anakinu i najboljoj legiji koju Imperij može poslati na njih. A ovdje jedna ženska bounty hunterica masovno pobije brdo vojnika bez da je primila i jedan hitac. Nerf pl0x!

Grim
02-06-2009, 16:56
Grunula je raketu i skinula vecinu, te je s jetpackom uletjela među njih i malo ih potpalila, s obzirom da je vrlo, vrlo tesko pogodit letecu metu to je razumljivo sto je nisu pogodili, a ona je brza te ih zaskocila i poklala.

Kostolomac
02-06-2009, 17:00
Ma to su napravili da ljude malo zapale i za Forceless klase :)

Grim
02-06-2009, 17:04
Pa bounty hunter je forceusers killer klasa, ko sta su rekli oni trose na svoju opremu kao neki na cijele brodove, te nebi trebali imati problema ubiti jedno forceusera, jos ak je padawan bez beda.

Hellboy
02-06-2009, 17:33
Ali nisu svi padawani. Besides, stajala je u sredini i vrtjela se te palila vojnike. I da ju ni jedan nije mogao pogoditi? Apsolutno nijedan? Tek toliko da joj odbije sisu ili nešto? I naravno, Sithovi su kulni pa ownaju iako su tek sletjeli na način koji podsjeća na vožnju AI likova u BF serijalu. Sjedneš u helikopter s njime i za mitraljez i odjednom si par sekundi nakon toga u zraku i u šumi jer je smrad odletio i potom iskočio van dok si ti gledao hoće li vas netko razvaliti.

Grim
02-06-2009, 17:39
Ali nisu svi padawani. Besides, stajala je u sredini i vrtjela se te palila vojnike. I da ju ni jedan nije mogao pogoditi? Apsolutno nijedan? Tek toliko da joj odbije sisu ili nešto? I naravno, Sithovi su kulni pa ownaju iako su tek sletjeli na način koji podsjeća na vožnju AI likova u BF serijalu. Sjedneš u helikopter s njime i za mitraljez i odjednom si par sekundi nakon toga u zraku i u šumi jer je smrad odletio i potom iskočio van dok si ti gledao hoće li vas netko razvaliti.
Pa nevjerujem da bi itko od tih vojnika mogao pucat i to jos ciljat dok mu vatra ide po licu i przi mu kozu... ali mozemo mi probat ti uzim lasernu pusku i pokusaj me pogodit dok ja lebdim i palim te bacacem plamena...

Hellboy
02-06-2009, 17:45
Ručni bacač plamena, ako je vjerovati loreu, nema osobit domet. Trebali su pucati iz daljine.

Kostolomac
02-06-2009, 17:49
@Grim, bez beda te pogodim :P
Joj, sad se predomišljam koga ću uzet, Jedija ili Sitha... I nadam se da će bit double-edged lightsabera u igri. To mi je najdraži weapon u Jedi Academy :D

Srle
02-06-2009, 17:49
Dve kritike moram bact na ovo. Prvo one munje što lik na 0.5 sekundi "baca" izgledaju mi nekako fluidno. Drugo.... #$%&*? je prekratak
A što se tiče BH-a... mislim ona je očigledno neka uber faca dok ovi ukoliko pogledate concept artove igre imaju scout armour....znači i nisu neki likovi...a upad brodom kroz jedi temple, mislim mogli su sithovi nešto sigurnije uradit ali ništa, ništa, ni približno ne kaže kick ass kao ovaj upad...
Al opet ne kontam čemu polemika... ovo je jedna od najboljih scena ikad napravljena za SW te se prema njoj treba tako i odnositi a bacat komentare BH je OP... pa mislim i Rambo je OP pa se niko na to ne žali...
Al tri scene moram izdvojiti...prva kad sith aktivira saber i onda likovi iza njega to isto učine, a druga je ona sljedeća krupni kadar jedi na sitha i sith na jedija... Agghhhhhh... i treća ona pred kraj kad se temple polako ali sigurno ruši... jeste da više volim jedije (osim darth vadera koji je naj ezz kiker) ali ovo smo zaslužili...

Grim
02-06-2009, 17:50
Ručni bacač plamena, ako je vjerovati loreu, nema osobit domet. Trebali su pucati iz daljine.
To sta su trebali je druga prica, ona je uletila izmedu njih i iznenadila ih te nisu imali ikakve sanse se suprostaviti jacini bacaca plamena, i s obzirom da je Bounty Hunter ima neki badass light armor tako da je svejedno par pogodaka nebi uspjelo zaustavit.

keko
02-06-2009, 19:34
Samo se meni čini da ovi capital shipovi na kraju trailera izgledaju ko Imperial Star Destroyeri?

Hellboy
02-06-2009, 19:49
Postoje sličnosti no dizajn u obliku vrha koplja se povlači tisućama godina kroz SW svemir.

Arbiter of Change
02-06-2009, 19:57
Ona Smuggler chick je bila pametna i odmah se sakrila nakon što je ispalila nekoliko hitaca. Nego, gledati ćemo OP status klasa iz CG animacije (pogledajte Warhammer Online intro za potpuno shvaćanje o čemu ja to)? Community je na službenom forumu smislio "opravdanje" - oni čuvari nisu character klasa, nego neki random humanoid/soldier mobovi i zato ih tako taraši.

Kostolomac
02-06-2009, 20:00
Glupo je uopće raspravljat o traileru na taj način. Napravljen je da izgleda kul, kickass, zakon, flashy, whateva. I naravno, da digne hype. Ne možemo vuć neke važne igrine odrednice iz njega.

Hellboy
02-06-2009, 20:09
Osim što je vidljivo da je hrpa Jedija izgubila bitku od manjeg broja Sithova u svom hramu. FFS.
Brutalno mi je bilo vidjeti Operation: Knightfall i Order 66, a tek ovo...
Ovo će hajpati klince da su Sithovi kickass tipovi kojih će potom biti na tisuće. I bit ćeš genkan samo ako upališ plavi lightsaber.

Deadwalker
02-06-2009, 20:47
Glupo je uopće raspravljat o traileru na taj način. Napravljen je da izgleda kul, kickass, zakon, flashy, whateva. I naravno, da digne hype. Ne možemo vuć neke važne igrine odrednice iz njega.

potpis


Osim što je vidljivo da je hrpa Jedija izgubila bitku od manjeg broja Sithova u svom hramu. FFS.
Brutalno mi je bilo vidjeti Operation: Knightfall i Order 66, a tek ovo...
Ovo će hajpati klince da su Sithovi kickass tipovi kojih će potom biti na tisuće. I bit ćeš genkan samo ako upališ plavi lightsaber.

ja cu biti upravo taj s plavim lightsaberom i tamanit cu "te klince" :P

Nodakim
02-06-2009, 21:00
Izgleda lijepo.
:)

Grim
02-06-2009, 21:19
Glupo je uopće raspravljat o traileru na taj način. Napravljen je da izgleda kul, kickass, zakon, flashy, whateva. I naravno, da digne hype. Ne možemo vuć neke važne igrine odrednice iz njega.

potpis


Osim što je vidljivo da je hrpa Jedija izgubila bitku od manjeg broja Sithova u svom hramu. FFS.
Brutalno mi je bilo vidjeti Operation: Knightfall i Order 66, a tek ovo...
Ovo će hajpati klince da su Sithovi kickass tipovi kojih će potom biti na tisuće. I bit ćeš genkan samo ako upališ plavi lightsaber.

ja cu biti upravo taj s plavim lightsaberom i tamanit cu "te klince" :P
A ja cu biti Bounty Hunter koji ce tamanit Sithe i Jedije :)

Srle
04-06-2009, 16:22
Evo sad vidjeh da će svaka strana (republic/empire) imati po četiri klase. Za sad znamo tri kod good gaysa :) i dve kod bad gaysa...
Živo me interesuju preostale klase pošto mi ništa ne pada na pamet...i rase...koje li nam tek rase preostaju...

Grim
04-06-2009, 16:51
Cek... bouty hunter nije ni gud ni bed, on je neutralan, rajt?

Deadwalker
04-06-2009, 17:26
pa na samom teaser-u mozes vidjeti da je bounty hunter na strani Sith-a :wink:

Maloki
04-06-2009, 17:49
Onaj glavni Sith mi izgleda kao hibrid Malaka i Vadera.

Feanor
04-06-2009, 18:00
Ovo bih tako volio igrati, ali imam totalnu averziju placati nekome sto ćuna mjesečno, a još sam i kupio orginalnu igru što se dogodi jednom u dvije godine + svi ti mmorpgovi vode ničemu u sp igrama bar ima kraja...
Sad Lucas Arts tvrdi da ce veliku pozornost posvetiti priči što je uvjek jako slaba točka mmorpgeova, čak i velikog Blizzardovog WoW-a...
Mislim volim ja SW i to jako jako puno, ali ako u igri samo bude beskonacni pvp između Sithova i Jedia onda najvjerovatnije necu igrati, jer mi je jedna od najvećih čari SW univerzuma milijun priča koje su ispričane i 5x više onih koje nikad nisu ispričane, a kroz razne star wars-ove samo čuješ generalni okvir ili samo natuknice od neke priče(uzmimo za primjer Clone Wars kojem se u filmu vidi samo početak i kraj a kasnije u crtanom filmu vidiš razne bitke i događaje iz Clone Warsa iako to ne spriječava likove u Ep 3 da se ne referiraju na njih, a ti nemas pojima o cemu pricaju te tek kasnije saznaš što je bilo),ko LOTR samo u svemiru...

Arbiter of Change
04-06-2009, 18:00
Novi video:
E3 09: Story and Smuggler Class Interview (http://www.gametrailers.com/video/e3-09-star-wars/50795)

Maloki
04-06-2009, 18:03
Arby, link vodi na "HD" ikonicu :)

Arbiter of Change
04-06-2009, 18:04
FFS, Mozilla će me dotući jednog dana. :)

Srle
04-06-2009, 18:13
Cek... bouty hunter nije ni gud ni bed, on je neutralan, rajt?
ju ar sou vrong (http://www.swtor.com/info/holonet/classes)

Grim
04-06-2009, 18:42
Cek... bouty hunter nije ni gud ni bed, on je neutralan, rajt?
ju ar sou vrong (http://www.swtor.com/info/holonet/classes)
Ah damn, on je bounty hunter, trebao bi biti neutralan...

Feanor
04-06-2009, 18:48
pa bounty-i na dark side, smugleri na light side, kako bi ti stavio neutralnu rasu u mmorpg koji se bazira na pvp-u?

Hellboy
04-06-2009, 19:52
Protokol droidi. :D

Deadwalker
04-06-2009, 19:58
Protokol droidi. :D

lol :rotfl:

Ma ono, kako rekose u Bioware-u, nema neutralnih, u ratu moras izabrati jednu stranu...cak je jedna epizoda SW animirane serije to lijepo prikazala

Arbiter of Change
06-06-2009, 14:20
Protokol droidi. :D
To bi bilo smexy... ali problem nije toliko u fokusu igre koliko u nedostatku bilo kakvog (ne)ugrađenog moralnoga kompasa kod droida, da ne spominjem tehničku stranu (pun alert) koja bi zahtijevala gotovo dodatni overhaul za njih jer ono, ne mogu se healati klasičnim stvarima koje rade za juice bagse.

... imao sam nešto pametno za reći po ovom pitanju iz mog PnP iskustva (igrao sam tamo droida jedanput), ali sam zaboravio što. :(

Nodakim
06-06-2009, 23:21
pa bounty-i na dark side, smugleri na light side, kako bi ti stavio neutralnu rasu u mmorpg koji se bazira na pvp-u?


Ne znam,treća strana imaju opciju friend/foe?

Arbiter of Change
13-06-2009, 02:03
Novi video: E3 2009 Interview (http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm/game/367/view/videos/play/1456/E3-2009-Interview.html)

Svi questovi će imati VO i biti će jedinstveni za svaku klasu, a sistem borbe je navodno više epski nego standardni.

Srle
13-06-2009, 07:51
smuggler (http://www.swtor.com/info/holonet/classes/smuggler)
Wild west bez kraja....

Arbiter of Change
13-06-2009, 23:23
Kulno, premda su po meni čak i malo pretjerali sa kaubojskim dizajnom ali ima zanimljive poteze. :)

Arbiter of Change
18-06-2009, 12:32
Analiza onog fenomenalnog CG trailera sa E3-a:
http://www.gametrailers.com/video/gt-po ... wars/51659 (http://www.gametrailers.com/video/gt-pop-block-star-wars/51659)

Hellboy
18-06-2009, 12:46
Hm, 27 Sith vs. 28 Jedi. Činilo mi se da jedi vitezova ima puno više nego što ih je zapravo.
Vjerojatno zbog razlike u boji lightsabera. I da, 28 Jedi vitezova brani hram. Ostali su na Alderaanu. Dobar potez. :D

Grim
18-06-2009, 12:57
Again, epic trailer, kakva god igra ispadne morat cu je igrat... nemam izbora...

Srle
20-06-2009, 17:53
čitam po netu, ljudi se razbacuju komentarima o tri demo-a koji su bili na E3-u. Jedan demo je Bounty Huner se pridružuje mandaloriansima, u drugom smuggler brani neki brod, a u trećem neki Sith žari i pali po svemirskoj stanici. E ono što je ovdje zanimljivo je to da nigdje nema ništa od tih demo-a. Jesu li oni bili invitation-only ili je neko vidio kipove? Zna li iko išt o nima?

Arbiter of Change
20-06-2009, 18:38
Yup, ako su bili onda su bili invite-only (ništa novo za E3 i gaming konvencije općenito).

Arbiter of Change
24-06-2009, 11:19
MMORPG daje svoje ideje i vizije o tome koje bi od 12 mogućih klasa mogle biti u igri:
Twelve Possible Classes (http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm/game/367/feature/3200/Twelve-Possible-Classes.html)

Nodakim
24-06-2009, 13:46
Ugodno iznenađen.
Politišn and Krajm Lord.
:)

Deadwalker
24-06-2009, 16:14
bas sam se nadao politisnu :) Ono, takvi mocnici su bili uvik kljucne figure kroz SW tako da mogucnost igranja njime bi itekako imalo smisla u ovom buducem MMO svijetu...

Srle
03-07-2009, 21:02
novi (beskorisni) timeline (ybinGgWgPHs)
Jel se samo meni čini li će sljedeća badguys klasa biti mandalorian warrior, ili nešto slično...

Deadwalker
04-07-2009, 12:04
da, vrlo lako moguce. Zapravo, oni su od jedna od kljucnih figura SW Kotor serijala tako da posebna njihova klasa je vrlo vjerojatna stvar. Al slazem se, timeline i ne donosi bas neke stvari koje neznamo... :|

Petlare
05-07-2009, 21:38
ova igra ce bit jedan veliki epic fail

Kostolomac
05-07-2009, 23:47
ova igra ce bit jedan veliki epic fail
gz :thumbs2:


onTopic: što više informacija stiže, to me sve više podsjeća na WoW. Nadam se da će imat što manje sličnosti s njim. :(

bellatox
07-07-2009, 11:36
ne slici na wow bas previse, ma bit ce zakon... samo se nadam da beta izađe brzo :D

Arbiter of Change
07-07-2009, 13:31
Ja još uvijek teško prelazim preko činjenice da će igra 99% biti "themepark" MMO, a ne pravi sandbox kao što je SW: Galaxies bio.
Duboka priča i sandbox jednostavno nisu kompatibilni, a kad u to sve ubaciš i MMO element imaš nespojive elemente.

ssalG
09-07-2009, 09:38
A zašto bi morao biti sandbox?
Prave sandbox igre ne završavaju baš najbolje kao što nam je Galaxies pokazao, dok je trenutačno najuspiješniji MMO sve samo ne sandbox igra.

Herr Schnitzel
09-07-2009, 10:56
Galaxies je propao zbog gluposti developera koji su upropastili sistem klasa, a ne zbog koncepta (koji je genijalan, IMHO).

ssalG
09-07-2009, 11:28
Zašto je točno Galaxies propao neznam, no činjenica je da za napraviti dobru sandbox MMORPG igru treba više rada, znanja, ideja, novca i vremena nego za napraviti klasičan MMORPG, što developerima nikad ne predstavlja problem kada počnu raditi igru.
Ali problem nastaje kada igru treba dovršiti i izdati te oni shvate da imaju hrpu napola promišljenih, napola dovršenih ideja s kojima neznaju što raditi.
Ovo se redovitio događa i sa "običnim" MMO igrama, a posebno dolazi do izražaja u sandbox MMO igrama.

Herr Schnitzel
09-07-2009, 11:35
Po komentaru mogu vidjeti da nisi igrao Galaxies, i da su ti ove tvrdnje recene napamet. Galaxies je propao zbog naknadnih promjena sustava igre, to jest "New Game Enhancement" patcha, koji je 30-ak klasa sveo na 9, Jediji su bili dostupni od pocetka igre, a ne uz pljuvanje krvi kao sto je dotad bio slucaj sto je servere preplavilo klincadijom koja samo zeli mahati lightsaberom. ZatoSje Galaxies propao, a ne zbog poludovrsenosti.

ssalG
09-07-2009, 12:01
Na početku posta sam rekao da neznam zašto je Galaxies propao (da sam igrao onda bih znao), već sam govorio generalno o sandbox MMO-ima.
No da pitam, što je potaklo rezanje klasa i davanje odabira Jedi klase na početku igre?

Arbiter of Change
09-07-2009, 12:59
A zašto bi morao biti sandbox?
Jer bi ja želio da bude sandbox? Nema nekog skrivenog plana, samo mi je dosta themepark naslova. :)
Sandbox faila jer su ljudi prirodno glupi, a popularni MMO-ovi su ih naučili da je jedini "pravi" put kad te igra vodi korak po korak kud moraš ići.

U vezi SWG-a:
Vjeruj mi, NITKO ne zna zašto je točno SoE napravio te sulude izmjene, posebno jer su bile najavljene bijedna 24 sata prije nego li su ih primijenili (shvati; ovako dramatična promjena i oni je najave nepuni dan prije launcha?), ali očigledna pretpostavka je ta da su željeli kopirati moderne themepark MMO-ove (primarno WoW) i to im se odbilo o glavu jer je raznovrsnost bila glavna snaga SWG-a. Samo mi nije jasno kako sami devsi to nisu vidjeli.

Kostolomac
09-07-2009, 15:30
Možda su devsi mislili da će na taj način privući širi spektar igrača, sličan WoW-ovom (čitaj: neuka balavurdija, stariji retardi itd xD ), a ne da ostanu samo na fanovima i zagriženjacima. Ma, baš me briga što je bilo sa SWG, samo hoću da mi TOR ne zaseru :P

Arbiter of Change
11-07-2009, 14:49
E da, Lucas je ipak "upleten" u ToR... mislim, bilo je za očekivati, ali ako se uzme u obzir da je on fan SoE i toga što su napravili SWG-u, mislim da je vrijedno spomena. http://www.eurogamer.net/articles/lucas ... r-wars-mmo (http://www.eurogamer.net/articles/lucas-involved-in-star-wars-mmo)

Lenkota
16-07-2009, 14:28
To sam gledo trailere i cini me se jebena... hehe :bravo:

Srle
18-07-2009, 07:54
video 3 (http://www.swtor.com/media/trailers/video-documentary-3)
Ne znam...svakim novim video sam sve više razočaran grafikom, ali opet ne mogu jednostavno dočekati igru....izgleda mi jednostavno...kick ass

Deadwalker
18-07-2009, 09:37
Mene grafika toliko ne smeta. Ono sto sam vidio iz ovog trailera je da su razgovori dosta slicni onima viđenim u Mass Effectu sto je dakako vrlo dobra stvar. Mene samo zanima gdje ce oni sve to utrpat u igru. Ono, svi likovi ce biti glasovno sikronizirani, pa svi ti svjetovi, questovi, NPC-evi te drugi igraci, onda te posljedice odluka koje donosimo pa novi questovi posljedica prijasnjih odluka... Damn, mogao bih ovako do sutra nabrajat :D
Ovo je vrlo ambiciozna igra. Ako samo naprave pola od toga, ja sretan :)

Srle
18-07-2009, 10:04
Nije mi grafika toliko zasmetala kao npr. animacije, pogotovo na samom početku videa kad sith vitla mačem brzo i nekako neprirodno. Ali ono što sam primjetio je da su oba sabera koja su se pojavila vidno različiti...mmmm home-made lightsaberi....me like, iako su mi i dalje nezgrapni i prilično podsjećaju na bateriske lampe, a ni sam blade nije atraktivan.
Mada kako stvari stoje, kad igra izađe (20xx godine) trebat će nam min nekih 30 gb na hdd-u, ili tako nešto, mada mislim da to moj 1TB može podnjeti...

Windwalker
18-07-2009, 10:50
OK, voiceover je zakon, i tu je otprilike kraj awesomnesa ove igre.
Grafika je UŽAS!

Inače ne patim na grafiku u igrama, ali ako nešto mrzim, to su karikature.
A Star Wars je upravo postao svijet vražjih karikatura (sjetite se samo novog crtića, pa pogledajte ovu igru).

Kužim da MMO ne može imati odličnu grafiku, ali to ni ne tražim.
No pogledajte kako Guild Wars predivno, a opet jednostavno izgleda.
I umjesto da se u to ugledaju, oni su ugledaju u smeće-grafiku WoW-a (ogromni tjelesni extremiteti, karikaturalni likovi, ružne animacije,...).

Jedino kaj me u vezi igre oduševilo je onaj animirani trailer, no on traje samo 2 minute, i čini mi se da takvih animacija u igri više neće biti.

Arbiter of Change
18-07-2009, 12:31
Novi video u kojem se dosta toga vidi; kako UI izgleda, malo gameplaya, sistem razgovora (koja baca na Mass Effect) i druge stvari.
Veličina igre će vjerojatno biti tako nešto... Age of Conan sada već, full patchiran, zauzima ~27GB na HD-u.

Postano već, moj bed. :)
Preporučam da pročitate ovu temu na službenom forumu gdje su analizirali ovaj Voices Documentary... good stuff.
http://www.swtor.com/community/showthread.php?t=51217

Nodakim
18-07-2009, 16:19
Meni igra izgleda super.
Grafika je solidna,nije "anime" i "goof of" kao što sam očekivao,što je super.
Voice acting je ok stvar,ali već sam navikao da igra to ima.(Što jer igram SP RPGe ili zato što sam igrao GW)
A uz to jednostavno to je SW lore-fantasy i Sci Fi spojeno =perfekcija.

Grim
18-07-2009, 19:34
Grafika mi previse baca na WoW, sto mi se ne svida. Sve ostalo je zakon. :D

str1k3r
18-07-2009, 19:51
Kaj ste zapeli oko grafike, istina je da igra veliku ulogu, ali ne igra presudnu ulogu. Barem meni. :)
Što se tiče ostalog moram reći da sam vrlo impresioniran, voice acting je perfekt.

Arbiter of Change
18-07-2009, 20:00
@Ekipa kojoj smeta grafika:
Kako ne shvaćate zašto je grafika ovakva? Da se smanje hardverski zahtjevi aka. da se proširi gamerska baza po pitanju dostupnosti i da se grafički pristup učini bezvremenim, kao što je i WoW napravio te je zbog toga i dan-danas lijepa igra zbog stilaSgrafike, a ne zbog njezine kompleksnosti. Mene više brinu animacije, posebno kad se glavni lik kreće.

Uostalom, pogledajte MMO scenu i vidjeti ćete da naslovi sa realističnom grafikom ne prolaze najbolje (Everquest 2, Star Wars: Galaxies, itd), što zbog gladi za hardverom što zbog činjenice da su realni oklopi većini MMO igrača dosadni (pogledaj AoC - vjerojatno najrealističniji dizajn oklopa ikada, a glavna pritužba komune je da su oklopi dosadni... jer ramena nisu veličine šlepera i jer nemaju instalirana neonska svijetla na sebi).

Petlare
18-07-2009, 20:08
ama grafika mora bit malo slabija kako bi jelte gomlia ljudi mogla pokrenit igru ai grafika nije nesto na što gledam kod mmo naslova

Grim
18-07-2009, 20:10
Pa zasto grafika nije kao u Guild Wars (kao sto je Windwalker rekao) jer mi je tamo grafika puno bolja, i nema tu wow grafiku, a uopce nije zahtjevna. Ali to mi je zanemarivo.
Animacije su mi malo "tupe", ali sto jeste, jeste.

ssalG
18-07-2009, 22:18
Ako Bioware bude trošio toliko resursa na stvari kao što je voice acting poprilično je velika vjerovatnost da MMO dio igre bude veće sranje.

@ Arbiter of Change
Po meni realističan dizajn oružja i oklopa je dobro došla promjena nakon svih kako kažeš neonskih znakova.
Zašto u svakom MMO-u svaki bolji Warrior oklop mora izgledati kao da ga je dizanirao ljubitelj S/M-a?

Deadwalker
19-07-2009, 11:33
Meni opce nije jasno sto vas tolko muci ta grafika. Meni je bas unique i mislim da ce se dobro sljakat. To sto animacije izgledaju lose je vjerojatno to sto je igra jos u alpha izdanju i tek ce se raditi na tome. Cisto sumnjam da bi dobili tako lose animacije u finalnom proizvodu(a i potajno se nadam da ce biti nekakva beta, pa cemo moci to sve testirat :) ). Kolko sam vidio u sucelju, cini mi se da cemo i ovdje moci imati uz sebe jos 2 lika koji ce moci biti ili pravi igraci ili NPC-evi. Nadam se samo da ce naci dobar balans između te dvije komponente. Inace setting je bolesno dobar i biti na onom sith razaracu dok gledas kroz prozor kako republikanski brod puca po tebi... :pray:

Petlare
19-07-2009, 14:43
šta ce ti npci koje mores vuc za sobom u mmo to je cisto sranje koje se nadam da ce izbacit

Arbiter of Change
19-07-2009, 19:34
Dev Blog o samom procesu snimanja glasova i općenito malo više o svemu tome:
http://www.swtor.com/news/article/20090710_001


Here are some other tidbits about the VO on The Old Republic:

* The voice-over is being recorded in 5 different cities (so far); Los Angeles , London, New York, San Francisco, and Toronto
* By the time the project is finished, we will have worked with hundreds of actors - many on multiple occasions.
* The entire game ‘script’ contains approximately 40+ novels worth of content.
* One of the biggest challenges of the production: consistency in pronunciation across the whole project! You would be amazed at how many ways there are to say “Thul” or “Holo” Projector. An audio pronunciation guide sure has helped.

-----

Još malo informacija i malo zanimljivih citata:
http://www.gamesradar.com/pc/star-wars- ... 3120143024 (http://www.gamesradar.com/pc/star-wars-the-old-republic/preview/star-wars-the-old-republic-hands-on/a-2009070610215182000/g-20081021163120143024)


And all this takes place in the name of fun. BioWare want their first MMO to be as full of life, character and story as their single-player RPGs. “We have to ignore the top of the hardcore,” says Walton, talking about those players who will simply ignore the story and min-max their way to the top end of the game.S“We need to make a game that is accessible to the Star Wars fan, and the BioWare fan. Because really BioWare is a company that is about making a great RPG experience, not about making games for a hardcore MMO audience.”

At the end of the presentation, the point is made that what BioWare have shown is nothing like the MMOs we know of today. Where are the PvP arenas? Or the large, 25+ player raids? Or auction houses? Or, hey, space-combat? Vogel raises an eyebrow. “Oh, we have all that too. We’re just going to wait a little bit to show you that.” That’s a promise that seems too good to be true. Stay tuned. The Old Republic is going to be huge.

Deadwalker
23-07-2009, 09:32
E bas sam znatizeljan da vidim kako ce Bioware uz standarni MMO nacin igranja ubaciti i pricu i naci nekakav balans između MMO-a i SP nacina igranja. Jer su to ipak dvije dosta razlicite stvari. Mene samo muci sto se s ovim naslovom obecavaju brda i doline, a zna se kako ide ona stara poslovica :wink: Ako uspiju sa svime sta obecavaju, bit ce to onda velika prekretnica u zanru, nemam sumnje u to...

Aral
23-07-2009, 12:37
Star Wars: The Old Republic preview (http://www.computerandvideogames.com/article.php?id=219608)

Srle
23-07-2009, 15:57
Where are the PvP arenas? Or the large, 25+ player raids? Or auction houses? Or, hey, space-combat? Vogel raises an eyebrow. "Oh, we have all that too. We're just going to wait a little bit to show you that.
KAD IZLAZI????!!!!!!!
Stvarno, radije bih da ništa ne znam, nego ova mala podjebavanja od strane dev. tima

Arbiter of Change
26-07-2009, 23:57
Što mislite kako bi igra trebala tretirati healere? Osobno mi se čini jako malo vjerojatnim da ćemo imati neku klasu koja bi odgovarala klasičnim "healer" archetype-u. Pametan i iznenađujući potez bi možda bio dati svima healing koji funkcionira na njima samima... ako ništa drugo, bar ne bi imali koga više kriviti osim sebe samih kad poginu, tj. ne bi više bilo "L2P noob!11!!!" prema priestu kad god bi poginuli.

Vaša mišljenja?

str1k3r
27-07-2009, 00:03
Čemu healeri? Nekakvi stimpackovi bi trebali bit dovoljni, imaš Arby pravo, više nebi mogli krivit nekog drugog zato što smo umrli, ali opet, Jedi bi mogli imat heal sposobnost. Just my opinion :)

str1k3r
27-07-2009, 00:20
Da, ali jedi koji ima lightsaber, kontrolira silu i heala sebe i sve oko sebe... Isus ga nebi zaustavio. Možda nekakva medic klasa. Opet kažem, stimpackovi zakon.

str1k3r
27-07-2009, 00:24
I dalje mi se čini OP :)
Polažem nadu u devse da će nekako riješiti taj heal prob. ako to uopće i je problem. Tko zna, možda su oni to riješili :)

str1k3r
27-07-2009, 00:28
Pa, logično je da će biti netko tko ima veliku povezanost sa silom, nemogu se liječit rane pusama i medekima :D

Duke of Earl
07-08-2009, 18:13
Developer Blog: Creating the Smuggler (http://www.swtor.com/news/article/20090807_001)

Po ovome, čeka nas jedna od najboljih igara ikad, a bogme sam i sve bliže igranju ove klase, zvuči prezabavno.

Srle
08-08-2009, 17:16
intrvjučić sa nekim devsima (http://www.gamespot.com/pages/unions/forums/show_msgs.php?topic_id=26978718&union_id=3157)
Vau ništ specijalno, al dobijamo i polu-odgovore na neka pitanja s ovog foruma

Arbiter of Change
19-08-2009, 18:59
Khm, khm - Star Wars: The Old Republic Updated Q&A - The Sith Warrior. (http://gamescom.gamespot.com/story/6215526/star-wars-the-old-republic-updated-qanda-the-sith-warrior?tag=topslot;thumb;2)S :)

Deadwalker
20-08-2009, 12:43
Hmm, osobno, vise bi mi se sviđao "old skull sith", nego ovi heavy armor warriori. Ono, kulni jesu, al nekako mi dosta odudaraju od stvari viđenih u Kotoru. To sto se oslanjaju na "psihologiju Darth Vadera", well, on je unikat u SW univerzumu i nekako mi nije bas najbolje sto su jednu cijelu klasu slozili na slicnom konceptu. S druge strane, to ce svakako donijete neke bonuse, posto je heavy armom sith jos otporniji od onih "casual sithova". Za igrace koji vole dark side i brutalnu igru na prvoj crti bojisnice, dusu dalo.
Za mene ne, ja sam ipak vise "consular tip" igraca. Najvjerojatnije cu igrati sa Jedi ili mercenary klasom. I da, nadam se da ce biti nekakva beta za koju godinu dana :)

Srle
21-08-2009, 06:45
Iako se ni meni ne sviđa armor na jedi/sith-u, ono jednostavno ima smisla. Mislim ipak je rat, pa je pametnije nosat neku veću zaštitu od tri-četiri krpice.

Arbiter of Change
22-08-2009, 09:15
Meni ne smeta oklop... nije ovo DnD gdje Arcane magije ometa korištenje oklopa. Ali onda opet, ja sam pobornik praktičnosti. :)

I da, ovo se čekalo: preko 20 minuta walkthrougha sa GC-a, podijeljeno u 4 videa.
Part 1 (http://pc.ign.com/dor/objects/816935/bioware-mmo-project/videos/gcom09_oldrepublic_spc1_082109.html)
Part 2 (http://pc.ign.com/dor/objects/816935/bioware-mmo-project/videos/gcom09_oldrepublic_spc2_082109.html)
Part 3 (http://pc.ign.com/dor/objects/816935/bioware-mmo-project/videos/gcom09_oldrepublic_spc3_082109.html)
Part 4 (http://pc.ign.com/dor/objects/816935/bioware-mmo-project/videos/gcom09_oldrepublic_spc4_082109.html)

Teon
22-08-2009, 09:54
Pogledao prvi dio, izgleda prilicno dobro!

http://www.ctrlaltdel-online.com/sillies.php?d=20090815

Deadwalker
22-08-2009, 10:53
Pogledao. Sta reci, nego jednostavno totalno odusevljen prikazanim i sada jos vise nestrpljiv u iscekivanju naslova. Dijalozi su bas prave "bioware kvalitete", atmosfera je totalno SW, eksterijeri i interijeri su fenomenalno dizajnirani, glazba totalno pase itd. Ako ove nove stvari budu funkcionirale kak spada, ova igra ce definitvo podignuti ljestvicu kvalitete u MMORPG zanru i prakticki evoluirati zanr. Jedino za sada mi jos animacije izgledaju nedorađene, al to je valjda zato sto je igra jos u ranijoj fazi razvoja. Bit ce tu jos dosta poliranja. Da ne duljim previse, ovo je fakat super sto su nam do sada prikazali. Bit ce ovo velika igra. JAKO velika :)

Srle
22-08-2009, 16:55
Što više gledam, to sve manje očekujem da će igra izaći u 11 mjesecu sljedeće godine... Naravno i dallje velim da grafiku treba doraditi (to su oni i sami rekli), ali ovo stvarno izgleda i djeluje sjajno. Za nekoga ko nikad nije prišao blizu mmo-a, (par puta sam gledao WoW trailere), ovo izgleda sjajn. Pokojni Obi-Wan bi bio ponosan (iako se igra dešava puno prije filma ja sam filmove gledao prije, samim tim Obi-Wan je prije umro)
EDIT: još mi nekako smeta gay-ass hod svih likova...

dayvee
22-08-2009, 17:44
Dobro izgleda! :bravo:
Nadao sam se da će combat sistem biti kao u Age of Conan :pray: , koji je unio revoluciju svojom real time borbm, višesmjernim udaranjem, izmicanjem u borbi. Napad ovisi o vještini igrača da izvede močan combo :rambo: tj. da u vrlo kratkom vremenu bez greške točnim redoslijedom pritisne određeni broj tipki, prava kombinacija udaraca donosi specijalni combo. Bilo bi cool sa lighrsaberom.
Na žalost izgleda da SW TOR koristi klasični WOW sustav :( ; tj. imaš par vrsta napada na brojevima recimo 1,2,3,5 svaki sa svojim cooldownom i onda ih kombiniraš. :yuck:

Kostolomac
23-08-2009, 20:25
I ja sam se nadao da će melee bit sličniji AoC-u. Ali nema veze, igrat će se. Hvala na linkovima Arby :D

Arbiter of Change
24-08-2009, 17:36
Više-manje se slažem s vama i ja tu vidim samo tehničke boljke za sada, a jedna stvar koji me stvarno impresionirala? Koliko su zvukovima ostali vjerni karakterističnom KotOR settingu (poslušajte i usporedite sa KotOR igrama). I Sith Warrior je poprilično impresivan (kačenje sablje je in, wohoo).

@dayvee;
Ne znam zašto si razočaran nečim što nikada nije ni bilo u pitanju (AoC borba). :)

Deadwalker
24-08-2009, 21:04
Više-manje se slažem s vama i ja tu vidim samo tehničke boljke za sada, a jedna stvar koji me stvarno impresionirala? Koliko su zvukovima ostali vjerni karakterističnom KotOR settingu (poslušajte i usporedite sa KotOR igrama). I Sith Warrior je poprilično impresivan (kačenje sablje je in, wohoo).

Slazem se. Totalno su ostali vjerni kvalitetom zvukova i glazbe viđenih u Kotor serijalu.
I da, zaboravio sam reci, jako mi se dopao gameplay sa Smuggler klasom. Koristenje zaklona, dobra preciznost s oruzjem, flash granate. Prepredobro :pray:
Sa smugglerom cu sigurno igrati :)

Arbiter of Change
26-08-2009, 19:48
Meni se samo čini da su sve ove klase in deep kad im recimo Sith Warrior skoči u facu. :)

Inače, glasine o mogućem player housingu? True or False?
http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm/game ... using.html (http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm/game/367/view/news/read/14803/Star-Wars-The-Old-Republic-A-Hint-at-Player-Housing.html)

Srle
29-08-2009, 10:08
najbolja maderfaking klasa (http://www.swtor.com/info/holonet/classes/sith-warrior)
Iako sam kontam igrat kao Jedi, ovo je klasa koju sam čekao da vidim
Saberi izgledaju neprejebivo, dok mi i dalje smeta masivna količina oklopa na sithu.
BTW oćel u TOR-u biti onaj fazon da kad si sith zabereš jednu od tri pod-klase, ili sith warrior nema svojih podklasa

Deadwalker
29-08-2009, 10:45
E to su vec detalji na koje cemo morati pricekat :)
Inace, dobri su ovi Sith Warriori, nema sta, al ono, koliko god mi kulni bili, ja sam uvik po defaultu veliki dobrocinitelj. U prijevodu, osuđen sam na Jedi klasu ili neku od onih na strani Republike(vjerojatno jos Smuggler) :)

Deadwalker
04-09-2009, 09:15
Evo onaj 20 minutni gameplay walkthrough u HD rezoluciji (http://www.gametrailers.com/video/gc-09-star-wars/55340)Ssa gametrailers-a. Upravo skidam :)

Srle
05-09-2009, 21:12
timeline 4 (ThQA0EwgFag)
De nove klase za sith empire, anyone, spy i mandalorian možda...inače sviđa mi se novi bad-ass mandalore, biće mi zadovoljstvo probosti ga saberom...zadovoljsto u jedi-speaking way, naravno.

može bit zanimljivo pogledati (L8A8f3fWTGc&feature=related)

Arbiter of Change
07-09-2009, 15:55
E da, otkrivanje Coruscanta (snimka s kamere). :)
k6pddII_ ... re=related (k6pddII_080&feature=related)

Srle
07-09-2009, 17:26
100 x OMFG
Slika govori 1000 riječi, klip govori 60 slika u sekundi...
Svaki novi detalj me više ražalošćuje neg veseli, jer šta imam gledat kad moram još puuuuno čekat

Arbiter of Change
29-09-2009, 22:02
Prijavite se za mogućnost sudjelovanja u CLOSED BETA verziji SW: TOR-a još danas. :)
http://www.swtor.com/news/news-article/20090929_001

str1k3r
29-09-2009, 22:05
lolz :)
Site im je trenutno Down :)

Kostolomac
29-09-2009, 22:40
Siluju im useri site :)

Herr Schnitzel
29-09-2009, 22:44
lolz :)
Site im je trenutno Down :)
Kako i ne bi kad se čitave populacije Venere, Zemlje i Andromede pokušavaju ugurati u betu.

Srle
30-09-2009, 08:22
Trebali ste kao ja. Skontao site ne fercera, otišao vani, vratio se kući, nakon dva sata spavanja ustanem i prijavim se. word. Sad ide mukotrpan proces iščekivanja.

str1k3r
30-09-2009, 09:34
Ok došlo je do toga da si ja nemogu napraviti acc. Tj napravim acc, sve popunim no ne stiže mi nikakav mail, a kad opet idem upisati nick vidim da mogu isti upisati, pa smatram da me nisu ni primjetili :/
Nemoram niti reći da sam cjeli proces ponovio 5-6 puta.

Arbiter of Change
30-09-2009, 10:22
Da, potkrala im se neka petlja pri registraciji... ništa, čekaj dok poprave.

Maloki
30-09-2009, 11:18
Ja pak ne mogu označiti "Yes, I would like to be considered for testing." opciju.

EDIT: Ok, registrirao sam se bez toga i krenuo da se prijavim za Beta testera. Prihvatim ugovor, upišem osobne podatke i opet me baci na prihvaćanje ugovora.
Morat ću probat navečer opet.

Duke of Earl
01-10-2009, 06:54
Ista stvar se i meni događa, stalno me vraca na isto.

Grim
01-10-2009, 09:10
Meni isto, prihvatim ugovor, upišem podatke, skenira mi PC, i vrati me na početak. :(

Duke of Earl
01-10-2009, 09:24
Ja ne dodem ni do skeniranja, odma kad upisem podatke me vrati na ugovor.

Deadwalker
01-10-2009, 09:34
same for me :( Daj ako nekome prođe verifikacija prijave, neka posta ovdje. Fakat se zelim prijavit za ovu betu jer definitivno mislim kupit i igrat ovaj naslov

Maloki
01-10-2009, 09:53
Evo ga, upravo se prijavio za testiranje.

str1k3r
01-10-2009, 10:08
I ja isto. Sad mi preostaje samo čekati, i čekati, i čekati... i čekati...

Srle
01-10-2009, 10:20
Samo malo, nije valjda da sam se ja jedini od ovieh ovde uspio za betu prijaviti. Nije da sam zloban al što bi Nelson iz Simpsona rekao "Ha-Ha"
Prednost ranog i bezpotrebnog registrovanja sad dolazi na svoje...

Maloki
01-10-2009, 10:21
Nisi jedini koji se uspio prijaviti.

Srle
01-10-2009, 10:27
Da sad sam to primjetio. Nego nazad na temu.
Jel se vama čini ili je BioWare u potpunosti prešao preko KOTORA II, niti ga spominju niti ikojeg lika od tami. Shvatam nije njihova igra ali dvica ima (po meni) bolju i važniju priču od jedinice, a ovi će je u potpunosti zaboraviti. Exile se očigledno neće ni spomenuti. Jebo ih Revan, možda je on što bi Kreia rekla "heart of the force", ali je exile i "wound" i "death" sile...

Duke of Earl
01-10-2009, 10:50
Sad dodem do system scana, i kaže mi:


The system scan tool requires that you use the Windows operating system and either Firefox 3.0 or later, or Internet Explorer 7 or later. To complete the scan and continue with your application to participate in game testing, please access this page using one of these browsers.

A danas sam instalirao najnoviju verziju Firefoxa :( :-x

Ovo me sad počelo ozbiljno živcirat.

Feanor
01-10-2009, 10:52
Ja am se prijavio bez beda u roku 5 minuta????Doduse ja sam se isao normalno registrirat na stranicu kao user pa su mi samo postavili dodatno pitanje dali zelite sudjelovat u testiranju, checkali su mi konfu i sve je proslo regularno....

Duke of Earl
01-10-2009, 11:45
Pa jebote, instaliram jebeni internet explorer, uspijem doc do system scana, skenira, i opet me baci na usrani signup :-x

Jebem ih nesposobne.

Duke of Earl
01-10-2009, 17:59
Jel treba doc kakav potvrdni email nakon prijave, i za koliko vremena je dosao vama koji ste uspjeli ? Nesto sam prckao po profilu, i mislim da sam se uspio prijavit, ali emaila nema.

Xero
01-10-2009, 18:15
Evo uspio sam. Ne dođe nikakav mail možeš vidit pod my account dal si se priavio za betu.

Deadwalker
01-10-2009, 18:29
Mene i dalje nece registrirat... :(

Duke of Earl
01-10-2009, 19:28
Uspio sam :)


Mene i dalje nece registrirat... :(
Probaj ovo:

Nemoj ic onim klasicnim procesom, tj. ono sto te stalno izbacuje i vraca na isto, nego se normalno logiraj na stranicu. Onda gore desno odi na my account i potom na basic info. malo niže dole imaš tekst Would you like to be considered for participation in Star Wars: The Old Republic pre-release game testing? Note: You must be 18 or older to participate.Skoji chekiras, i opet nize system update koji obavezno napravi. I jos ti je samo ostalo contact info, tu upiši točne podatke, i probaj dat dva broja telefona, čitao sam da je to nekima riješilo problem. Kad to napišeš, fino sve sejvaš i to bi trebalo bit to.

I obavezno koristi Internet Explorer 8 kad ces to radit, ima problema s drugim browserima.

A znat ces da si registriran kad uloginiran odeš ovdje: http://www.swtor.com/testerS, i piše ti Congratulations, you have completed the sign up process to test Star Wars: The Old Republic. Click below if you wish to update your information.

Nadam se da bu pomoglo.

Deadwalker
01-10-2009, 20:39
Jesam se regao na stranicu, al mi dalje nece prihvatit registraciju za betu... :cry:
Koristih IE8, ne pomaze

Xero
01-10-2009, 20:55
Kako neće šta bude ?

Grim
01-10-2009, 20:58
Eh, sada se nemogu ulogirat na acc... :(

Xero
01-10-2009, 21:00
Probaj opet kasnije to je i meni bilo stvarno imaju opakih problema s betom kako će tek bit kad dođe open beta :o (ako dođe).

Grim
02-10-2009, 08:11
Evo, napokon sam se uspio prijavit za betu. :D

Deadwalker
03-10-2009, 09:23
Aleluja! Konacno se prijavio za famoznu betu...iako su vece sanse da cu dobiti na lutriji, nego igrati betu :(

Chieftain
05-10-2009, 19:42
cek ja sam se regao na stranicu i popunio sam ono za ime, grad, broj telefona i skeniralo mi je komp da vidi koje komponente imam... na kraju sam aktivirao acc preko maila i sad bi to trebalo znacit da cekam u redu za betu?

Kostolomac
06-10-2009, 12:51
Pa valjda. Poslije skena stisneš "Submit" i to je to ako se dobro sjećam :)

Arbiter of Change
12-10-2009, 13:26
Evo konkretni video o tome kako su slagali Coruscant, ne ona teaser prezentacija.
http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm/setV ... deoId/1542 (http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm/setView/videos/gameID/367/videoId/1542)

---

Screenovi i concept art sa Balmorre... se what they did thar? :)
http://kotaku.com/5383224/star-wars-the ... a/gallery/ (http://kotaku.com/5383224/star-wars-the-old-republics-war+torn-balmorra/gallery/)

Arbiter of Change
20-10-2009, 12:15
Jedan intervju koji bi mogao odagnati većinu briga koje komuna ima oko toga da je će TOR biti linearno SP iskustvo prebačeno u MP.

http://www.mmogamer.com/10/18/2009/biow ... d-republic (http://www.mmogamer.com/10/18/2009/bioware-blaine-christine-the-old-republic)

Deadwalker
20-10-2009, 12:55
Ovo mi se jako sviđa:


Our intent is to make the game entirely solo-able. If you want to go through and solo, if you’re that type of player, you can play it as essentially a single-player experience.
Of course, you’re going to have other people running around you when you’re in the areas like Hutta, just like you would in any other MMO.
But if you choose to pursue the story on your own, you can do that.
Similarly, if you’re a social gamer, and your core gameplay is you want to get into the game, play with your guild, group up with a bunch of people, and either just do combat or do quests together, we’re going to have a lot of opportunities for group quests so that you can do that.

Znači, moći ćemo ovaj MMO igrati točno prema vlastitim zeljama i vlastitim tempom. I ono, pise jos u intervju da ce igracu biti ponuđena potpuna sloboda, pa recimo ako igramo sa Sith-warriorom, moci cemo igrati totalno light-side, al na "dark-side" nacin. Interesting :D

Da_killah
20-10-2009, 13:11
njam, I like it

Duke of Earl
30-10-2009, 18:13
http://www.swtor.com/info/holonet/classes/jedi-knight


Ah, evo napokon moje buduće klase, osim ako ne ubace gray jedi klasu, a u to čisto sumnjam.

Deadwalker
30-10-2009, 18:34
Ovo su jako lijepo napisali...


For many, the Jedi Knight is the guardian of a precious dream; a dream of peace, a dream of justice, a dream of a brighter future. The fate of the galaxy depends upon the Knight’s ability to keep this dream alive...

Srle
30-10-2009, 19:24
Ah drago mi je vidjeti napokon moju klasu...usput izgleda da su napokonSpopravili sabere kako vidim na screenshotovima, hilt i blade izgleda normalno i elegantno

Arbiter of Change
06-11-2009, 21:27
Otkrivena je nova klasa - Imperial Agent.
http://www.swtor.com/community/showthread.php?t=86536


The Imperial Agent is all about high-tech gear, subterfuge, and subversion. They are the assassins of the Star Wars universe, prowling the seedy underbelly of the Empire as they go about their dirty deeds. They're probably the closest thing to a rogue you're likely to find in BioWare's Star Wars: The Old Republic.

Srle
07-11-2009, 13:21
Ova klasa me nije iznenadila još od 3 ili 4 timelinea... sve u svemu simpatična klasa, koliko vidim Sam Fisher u SW univerzumu...ali ni to nije dovoljno da me ubjedi da pređem na neku drugu klasu osim Jedija... BTW nkad nisu napravili ovako kratak razmak međ najavom dve klase....možda ni beta nije toliko daleka...možda već od prvih dana 2010?

Deadwalker
07-11-2009, 15:57
Bilo bi dobro da netko na forumu upadne u close betu, pa da se napise nekakav betashock i sl. Ja ako slucajno dobijem beta kljuc, bit ce onda ovdje na forumu jedan vrlo opsiran tekst. :)

Srle
07-11-2009, 17:50
Ipak moje prve riječi na forumu ukoliko me izaberu će biti: SO LONG SUCKERS....
a ona opširni report naravno...

Laxx
11-11-2009, 11:27
evo fora site, www.swtor-croatia.com (http://www.swtor-croatia.com)Sizgleda kao pokušaj skupljanja cro ekipe

Bishop_45_(2)
11-11-2009, 22:16
Prijavio se na taj site, sad samo docekat igru...

McPingvin_v2.0
16-11-2009, 10:24
I ono, pise jos u intervju da ce igracu biti ponuđena potpuna sloboda, pa recimo ako igramo sa Sith-warriorom, moci cemo igrati totalno light-side, al na "dark-side" nacin. Interesting :D
To će biti moja fruka... Dogovor s ekipom je pao da će se igrati na strani Sitha (zboh keksa, vjerojatno), a ja sam nepopravljivi pozitivac... U KotoR-u se nisam mogao prisiliti da ubijem nekog simpatičnog, uvijek im dam kredite da im pomognem :(

Vidjet ćemo kako će sve bit, ako nas bude dosta napravit ćemo skriveni gildin podforum, ovo- ono.

Kostolomac
16-11-2009, 11:26
Isto tako i kod mene. Frend me nagoni na Dark Side jer hoće igrat Bounty Huntera, a ja uvijek igram pozitivca. Meh, najbitnije mi je da se dokopam double-bladed lightsabera i mirna Bosna. A ako ću pritom moć minirat Emperorove operacije iznutra, even better :D

Deadwalker
16-11-2009, 13:42
Ja ću sigurno igrati na strani republike. Koliko god sam ovdje do sada silio "dark side avatare"(ako se sjećate :) ), ja sam nepopravljivi vitez u igrama. Dakle, možete me očekivati ili kao Jedi Knight-a ili kao Smugglera

str1k3r
16-11-2009, 13:46
Nepopravljivi sam Dark Sider, što veći Force user to bolje^^

Deadwalker
16-11-2009, 13:50
Kaj se bumo bili onda... 8)

str1k3r
16-11-2009, 14:11
Što se mora nije teško ^^

McPingvin_v2.0
18-11-2009, 08:06
Eh, da, pošto nemam naviku pratiti igre i vijesti o njima... Jesu objavili kolika će biti mjesečna pretplata? :)

Mislim, koliko znam, nisu još ni rekli da će je biti, ali šanse da je nema su nikakve :D

Deadwalker
18-11-2009, 13:24
Nisu objavili, al će je 99% biti. Mislim ono, ne možeš baš očekivati da će naslov takvog kalibra biti za badava... :)

McPingvin_v2.0
18-11-2009, 16:00
Zapravo, bilo bi genijalno da igra bude besplatna :)

Ono, besplatan download, možeš raditi accountove koji vrijede 14 dana, ali za stalni account moraš plaćati pretplatu od 20$ mjesečno :)

Maloki
21-11-2009, 00:07
Zapravo, bilo bi genijalno da igra bude besplatna :)

Ono, besplatan download, možeš raditi accountove koji vrijede 14 dana, ali za stalni account moraš plaćati pretplatu od 20$ mjesečno :)
Neću tako.
Rađe bih da se mora kupit igra ali nema pretplate (kao Guild Wars) pa da si lijepo mogu piknuti neko prekrasno i bogato kolektorsko izdanje ^^

McPingvin_v2.0
21-11-2009, 21:18
OK, i ja bi rađe tako, ali šanse su nikakve da se tako nešto dogodi :)

Arbiter of Change
24-11-2009, 08:31
I zadnje 2 klase su tu, ma koliko "neslužbeno" bilo (premda ne znam zašto su tamo dozvolili scanove... oh well): Jedi-Consular i Sith-Inquisitor. :)
http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm/game ... 320/page/1 (http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm/game/367/view/forums/thread/260320/page/1)

Jedi-Consular:
"Class number 7 is the Jedi-Consular. Other than the a few weeks ago revealed Jedi-Knight the Consular is not found in the first frontline. Though he can handle the lightsaber, the Consular also masters a few different long-range combat abilities such as "Sleep", "Lift" or "Smash". The class can for once be played offensively on damage oriented or specialize in healing. Therewith the Jedi-Consular is a really powerful supporter-class in The Old Republic.

Abilities:
Sleep
Lift
Smash
Force Push
Reflect"

The jedi consular will have some offensive abilities however will be mainly a defensive class, it will have abilities such as sleep, raise, smashing, force push and reflecting. The jedi consular can be used as a full healer class or a debuffer/ranged dps. "Though he can handle a lightsaber, the Consular also masters a few different long-range combat abilities such as "Sleep," "Lift", "force push," "Smash," or "reflect."

The jedi consular is an extremely powerful support class in The Old Republic not to be found in the front line of the battlefield, don't get me wrong however, the jedi consular can also handle a lightsaber well enough to defend himself while using his abilities to escape and retreat (presumably force speed) to use more powerful abilities of which cannot be interrupted.

Sith-Inquisitor:
The Sith Inquisitor is the last of the totally eight character-classes, that will be at the ready with the launch of SWTOR. The Inquisitor is the counterpart of the Consular and also a fighter in the second ow. Suited with force-abilities as "shock" or "lightning-stroke" he can fire his enemies up, as we were able to convince ourselves during a thorough gaming session.One quest sent us into an old Sith grave, with swarms of huge killer-worms (K'lor'slug Ravager) and deserted Imperials running around. With the aid of the area-of-effect skill "Overload", that can not only damage nearby enemies, but also knock them down a stun for a few seconds, we quickly killed the brood.

Abilities:
Sabrestrike
Shock
Execute
Overload
Lightning Stroke
Whirlwind
Dark Gift
Call Ferry
Dark Meditation

The Sith Inquisitor is the last of the total eight character-classes, that will be at the ready with the launch of SWTOR. The Inquisitor is the counterpart of the Consular and also a fighter in the second row. Suited with force-abilities as "shock" or "lightning-stroke" he can use powerful force powers at his disposal, as we were able play the game ourselves during a thorough gaming session.One quest sent us into an old Sith grave, with swarms of huge killer-worms (K'lor'slug Ravager) and deserted Imperials
running around.

With the aid of the area-of-effect skill "Overload", that can not only damage nearby enemies, but also knock them down and stun for a few seconds. Much like the Jedi Counsular, the Sith Inquisitor is an extremely powerful support class and is a force to be reckoned with. We quickly ended their lives.

The Sith inquisitor is the counterpart of the Jedi Consular, however, the Sith Inquisitor has abilities such as Saber blow, shock, Execution, Overload, Flash Discharge, Turbulant winds, dark gift, and Dark Meditation which is similar to the sith warriors channel hate ability (however it would most likely increase force powers other than combat powers).
-----

Klase su tu izgleda... kakve su vam konačne odluke?

Srle
24-11-2009, 09:03
Ne znam nekako mi je glupo imati dve force klase...Ajd da su ovo pod-klase, pa može proći, ai ovako mi nije nešto. A ako su to sve klase moram reći da su sve (osim zadnje dve nepotvrđene) zanimljive i originalne, dobro osim jedija i sitha oni nisu baš toliko originalni ali su morali tu biti. Definitivno da ne patim od komplekasa "moram bit force user" uzeo bih bounty huntera.

McPingvin_v2.0
24-11-2009, 09:32
NOBODY EXPECTS THE SITH INQUISITION!

O da, moja klasa :D

Deadwalker
24-11-2009, 11:06
Hmm, čudno. Očekivao sam još nekakve 2 posebne klase, a ne jos dvije force. E sad, mislim da su te odabrane zato jer ce se igra navjerojatnije drzati onog starog mmo recepta(tank, dps, healer) pa pretpostavljam da ce ove dvije biti kao "potpora". Beme vidli. Ja jos cekam sluzbenu objavu

str1k3r
24-11-2009, 11:52
NOBODY EXPECTS THE SITH INQUISITION!

O da, moja klasa :D

Duke of Earl
24-11-2009, 13:22
Definitivno Jedi Consular, to sam čekao cijelo vrijeme. Crowd control ftw :)

Deadwalker
24-11-2009, 14:46
Aha, znači imat ćemo dvije jedi i dvije sith klase. Očito će težnja biti na force klasama.

Deadwalker
28-11-2009, 00:26
Novi planet: Alderaan (http://www.swtor.com/info/holonet/planets/alderaan)

Eto, ako vas zanima kako ce ovaj vazan planet u SW historiji izgledat u ovom mmo-u, bacite oko na navedeni link :wink:

Bishop_45_(2)
28-11-2009, 16:45
Znate sto fali ovog igri: ...... Vivec !
ako vec imamo Balmoru (http://www.swtor.com/info/holonet/planets/balmorra)
:hangin:

Hackz0r
29-11-2009, 14:44
Placa se :thumbs1:

Wizard
29-11-2009, 18:01
mmo je, nije bas da imaju ljudi zelju raditi nesto a nedobit nis para za to :)

Arbiter of Change
29-11-2009, 18:08
ako vec imamo Balmoru (http://www.swtor.com/info/holonet/planets/balmorra)
Nije Balmora, nego Balmorra. Sigurni su od TES odvjetnika. :)

Arbiter of Change
04-12-2009, 13:03
Imali su priliku igrati... The Space Inqusition. :)
http://kotaku.com/5417703/star-wars-the ... nquisition (http://kotaku.com/5417703/star-wars-the-old-republic-preview-the-space-inquisition)

Kostolomac
04-12-2009, 19:34
Eto ga, Jedi Consular je dospio i na Holonet :)
http://www.swtor.com/info/holonet/classes/jedi-consular

Samo se nadam da dual-bladed lightsaberi neće biti JC/SI exkluziva :)

Srle
04-12-2009, 20:09
Obični ili Consular...dilemne, dileme.... s jedne strane razočarenje (dve force klase, odnosno Counsular kao zasebna a ne Jedi podklasa), s druge strane....FUCK YEAH...

Deadwalker
04-12-2009, 21:24
Ja cu najvjerojatnije s Jedi Consularom...ili s smugglerom...budem jos delvi

McPingvin_v2.0
04-12-2009, 21:30
https://secure.mytshirtdesigns.com/images/uploads/2007073022142824528_lrg.jpg

Deadwalker
04-12-2009, 21:45
Ako budu s cokoladom mozda cu razmisliti :)

McPingvin_v2.0
04-12-2009, 21:52
http://www.imagesforme.com/upload/b6be12b5.jpg

Deadwalker
04-12-2009, 22:18
Kako bi reko gospon Malak..."I give you just a taste of a dark side..." :P

Ništa prije toga :P


*hint: ponesi tu kutiju na kriglanje :D

McPingvin_v2.0
04-12-2009, 22:22
Nosim, ali igraš onda kao dark sajder, deal? :)

Deadwalker
04-12-2009, 22:25
Dodaj koju pivu i nek me onda vrag odnese... :)

McPingvin_v2.0
04-12-2009, 22:27
Možemože ^^

Cecin
05-12-2009, 01:52
Pozdrav svima. Ovo je moj prvi post. Jako me iteresuje stace od ovoga biti. Kao prvo zna li se system requirements za ovo cudo?

Srle
05-12-2009, 10:13
Nekad je bilo "ovo iz dana u dan izgleda sve bolje", dok sam sad u "svake sekunde je sve bolja igra" btw jedan odvratno informativan link (http://darthhater.com/2009/12/03/december-3rd-information-extravaganza/)Ssa obiljem infoa...ma moram vam reći, smuggler ima dve pod klase, gunslinger i scoundrel....i još puno toga...ko pazi na vas? Ne ne morate mi se zahvaljivvati...

Kostolomac
05-12-2009, 11:18
O, Darth Hater je updatean. Danke, Srle. Bacam se na čitanje :D

Srle
11-12-2009, 20:42
Španska, ovaj Sith inkvizicija (http://www.swtor.com/info/holonet/classes/sith-inquisitor)
"Fil d paua of d dark sajd...džedaj bičiz"
Iako ću igrati s Jedi-em (običnim warriorom) ovo je "THE" klasa u igri. Po meni, barem. Šta reći osim...munje...rijeke i potoci iste iz ovog izlaze
Eto sve klase su tu, još uvijek se ne zna oćemo li igati s jednom drugom rasom osim sa običnim humaniodom, dobro bar su NPC i pratnja alieni i slični...beta na auto-putu, možda i sama igra i bude u 11 mjesecu sljedeće godine...

Deadwalker
11-12-2009, 20:44
Nice, nice^^
I Pingvin, kako cemo? Bus ti sith warrior, a ja inkvizitor? 8)

dayvee
12-12-2009, 14:45
Bit će zanimljivo, nešto u meni me vuče da za inat igram sa non force likom, recimo smugglerom sa 2 blastera; a opet nije fora igrati Star Wars bez sile.
Nadam se da će balans ipak osigrurati podjednak raspored igrača po klasama. :bravo:

Srle
12-12-2009, 15:38
Činjenica je da će 80-85% likova igrati sa force userom... onih 15% može misliti da ne razmšlja kao stado, ali koja im korist od toga kad njihove klase suxaju su svakom pogledu, a najviše u pogledu awesomnesa...
U neku ruku žao mi je BioWarea... toliko će se namučiti oko balansa klasa, oko uber zanimljive priče za svaku klasu i za sve okružne NPC-ove, a puno toga će ostati uveliko zanemareno... Inače naj uber klasa mi je Inkvizitor, dok mi je nejdosadnija klasa onaj imperial agent i obični trooper ili kako već... njima ne predviđam neku glomazmu popularnost...

Arbiter of Change
12-12-2009, 15:52
onih 15% može misliti da ne razmšlja kao stado, ali koja im korist od toga kad njihove klase suxaju su svakom pogledu, a najviše u pogledu awesomnesa...
Subjektivno mišljenje koje je opovrgnuo SW:G koji nije uopće imao Jedi/Sith klasu, bar ne dostupnu 99% igrača.
Ironično, igra je krenula nizbrdo čim su ju [Force baziranu klasu]Sučinili lako dostupno/dostupnom od samog početka. :)

Ali stvar je u tome da je ToR već sada dobio kod komune reputaciju "SP MMO" tako da bi se ovo što kažeš moglo donekle i obistiniti, prvenstveno jer se sve klase čine kao samodostatne, tj. da im ne trebaju druge klase za healing, DPS i slično. Ne znam, budem pratio bolje.

dayvee
12-12-2009, 19:39
Činjenica je da će 80-85% likova igrati sa force userom... onih 15% može misliti da ne razmšlja kao stado, ali koja im korist od toga kad njihove klase suxaju su svakom pogledu, a najviše u pogledu awesomnesa...


Ne mora biti, nadam se ugodnom iznenađenju. :wink:
Evo rezultata ankete sa službenog SW TOR foruma. Oko 2000 glasova, vrlo reprezentativan uzorak:

Overall Stats

Count: 1956

Faction:

Republic: 50.00%
- Jedi Knight: 31.90%
- Jedi Consular: 26.58%
- Jedi Knight + Jedi Consular: 58.48%
- Trooper: 19.33%
- Smuggler: 22.19%
- Trooper + Smuggler: 41.52%

Empire: 50.00%
- Sith Warrior: 23.52%
- Sith Inquisitor: 34.76%
- Sith Warrior + Sith Inquisitor: 58.28%
- Imperial Agent: 20.96%
- Bounty Hunter: 20.76%
- Imperial Agent + Bounty Hunter: 41.72%

Force Users:

Jedi Knight + Jedi Consular: 29.24%

Sith Warrior + Sith Inquisitor: 29.14%

Overall Force Users: 58.38%

Ranged:

Trooper + Smuggler: 20.75%

Imperial Agent + Bounty Hunter: 20.87%

Overall Ranged: 41.62%
:)

U ukupnim omjerima:

Jedi Knight............345........15.40%
Trooper.................224........10.00%
Smuggler..............250.........11.16%
Jedi Consular.........309.........13.79%
Sith Inquisitor.......398.........17.77%
Bounty Hunter.......227.........10.13%
Sith Warrior..........254..........11.34%
Imperial Agent......233..........10.40%
Voters: 2240
http://www.swtor.com/community/showthread.php?t=91624
Vjerujem da developeri nisu budale i da prave igru sa podjednakom distribucijom igrača po klasama.
:ekipa:

Da_killah
12-12-2009, 19:53
više ljudi bi igralo agenta negoli bounty huntera :?

Arbiter of Change
12-12-2009, 20:03
Jer je Imp. Agent najsličnije što igra ima Rogue-u, kontaš? :)
Jedi Knight me ne čudi jer je to u biti ikona Jedija, a Sith Inquisitor je ona "zla i magična" klasa... to je to.

Teon
12-12-2009, 21:28
Pravi Bounty Hunteri drze low profile, poput mene ;)

Da_killah
12-12-2009, 21:50
Jer je Imp. Agent najsličnije što igra ima Rogue-u, kontaš? :)
Jedi Knight me ne čudi jer je to u biti ikona Jedija, a Sith Inquisitor je ona "zla i magična" klasa... to je to.

recimo da da, iako će mi ovo biti prvi MMO, ako ne izađe STO prije njega. al BH je špica

Petlare
13-12-2009, 13:24
sto vise saznajem o ovoj igri to se vise pitam koja je poanta da to bude mmo uopce, bude to fail ko HGL

McPingvin_v2.0
13-12-2009, 13:28
To je Bioware... Ne može biti fail :)

dayvee
13-12-2009, 14:28
sto vise saznajem o ovoj igri to se vise pitam koja je poanta da to bude mmo uopce, bude to fail ko HGL
MMO je vruhnac evolucije igara i najatraktivnije što se nudi igraču.
Ovjde imamo renomiranog proizvođača RPG-ova i vrlo popularan i zhavlan Star Wars svijet što bi trebalo rezultirati odličnim MMORPG-om.
:)

The Boz
13-12-2009, 14:32
sto vise saznajem o ovoj igri to se vise pitam koja je poanta da to bude mmo uopce, bude to fail ko HGL
MMO je vruhnac evolucije igara i najatraktivnije što se nudi igraču.
:)
Ajme ne, nikako ne!

Arbiter of Change
13-12-2009, 15:10
Ovjde imamo renomiranog proizvođača RPG-ova i vrlo popularan i zhavlan Star Wars svijet što bi trebalo rezultirati odličnim MMORPG-om. :)
Je, samo što, u ironičnom preokretu situaciju, pravi SP RPG-ovi i MMORPG-ovi nemaju previše zajedničkog. :)

Duke of Earl
14-12-2009, 12:46
Oklopi Sith Inquisitora su mi fantastično dizajnirani, sad bi još i najradije s njim igrao samo zbog tog detalja.

Kostolomac
14-12-2009, 12:57
Nekako se dvoumim između Warriora i Inquisitora. Inquisitor ima Force Lightning a Warrior Force Grip. Meh, najbolje oba lika napravit :D
Samo teško se strpit još godinu dana do izlaska :(

dayvee
14-12-2009, 13:12
Ja se dvoumim između Smugglera i Jedi Consulara.
Poznato je da će Smuggler imati dva builda "gunslinger" - 2 blastera, cover sistem i "scrambler" - stealth, šuljanje, healing.
Bilo bi cool imati lika sa 2 blastera, zanimljiv je sustav zaklona koji povećava defense bonus i moguće štiti od force pull, i sličnih fora. Smuggler ima light armor i vjerojatno na otvorenom ne može dobit force usera već mora korsiti zasjede i pucati iz zaklona.

A opet me nešto vuće prem force liku. Pretpostaviom da će consular moći specati healing. Healeri su uvjek traženi za grupu, vrlo su bitni, a večina više voli dps-ati nego igrati healera.
Naravno pitanje je hoće li ova igra imati klasičan koncept helar, tank +dps + support ili će donijeti nešto novo.

Maloki
14-12-2009, 17:54
MMO je vruhnac evolucije igara i najatraktivnije što se nudi igraču.

Dobar ti je vic.

dayvee
15-12-2009, 00:44
MMO je vruhnac evolucije igara i najatraktivnije što se nudi igraču.

Dobar ti je vic.
A što je po tebi više u evoluciji? FPS, RTS?
MMORPG je najkompleksniji gaming genre, i najnoviji značajniji jer je podosta trebalo da bi se dostigla tehnologija koja ga može podržati.

McPingvin_v2.0
15-12-2009, 09:43
RTS.

cham3leon
15-12-2009, 09:54
Svaka šuša može svoju igru učiniti uber kompleksnom i detaljnom te superdugačkom, ali je pitanje kome to može prodat. Bi li ti igrao CoD da je u njega ubačena inercija igrača, inventory sistem, jammanje oružja, popravljanje istog, itd.?

dayvee
15-12-2009, 10:32
RTS.
Mora da sanjaš, RTS je stariji i manje kompleksan žanr. :nonono:

Svaka šuša može svoju igru učiniti uber kompleksnom i detaljnom te superdugačkom, ali je pitanje kome to može prodat. Bi li ti igrao CoD da je u njega ubačena inercija igrača, inventory sistem, jammanje oružja, popravljanje istog, itd.?
Mješaš kruške i jabuke. RTS i FPS su stariji i manje kompleksni žanorovi nastali gotovo 10 godina prije MMORPG-a. Ovdje je nebitno što se kome osobno više sviđa.
Ali da prekinmo sa odmakom od teme SW TOR-a.
Vratimo se na raspravu o igri. :thumbs2:

McPingvin_v2.0
15-12-2009, 15:11
RTS.
Mora da sanjaš, RTS je stariji i manje kompleksan žanr. :nonono:
Da, stariji je i kompleksniji. Upravljanje s tisućama jedinica u realnom vremenu ili upravljanje s desetak opcija u realnom vremenu? Hm...

dayvee
15-12-2009, 16:53
[quote="McPingvin_v2.0":264ketqt]RTS.
Mora da sanjaš, RTS je stariji i manje kompleksan žanr. :nonono:
Da, stariji je i kompleksniji. Upravljanje s tisućama jedinica u realnom vremenu ili upravljanje s desetak opcija u realnom vremenu? Hm...[/quote:264ketqt]
10 000 igrača u interakciji u realnom vremenu, svaki sa svojim likom kojeg je dugo razvijao kroz ogromnu priču.
Recimo u raidu 24 ili u siegeu 50 igrača mora imati odličnu komunikaciju i kooordinaciju kako kroz pisano sučelje igre tako i glasovno na teamspeaku ili ventrilu. Točno se mora zati što koji igrač radi u kojem trenutku, koje klase kada i kako koriste abillitye, i tako par sati; inače nema rušenja Bossa, ili pobjede u bitci.

Ono što je bila moja ponta: Netko je prije napisao da bi želio da su napravili klasičan novi single player KOTOR. Slične stavove često iznose oni koji su prvenstveno protiv plačanja pretplate, tj. upitno je jesu li ikad igrai koji MMORPG.
Igrao sam WOW, SW Galaxies, Age of Conan i meni osobno je taj žanr nova dimenzija u odnosu na ono što sam igrao prije od kasnih 80-ih do danas.
Ja samo kažem da je Star Wars MMORPG prava stvar, i vjerujem da će priuštiti mjesece, pa čak i godine vrhunske zabave igračima. :thumbs2:

McPingvin_v2.0
15-12-2009, 17:12
10 000 igrača u interakciji u realnom vremenu, svaki sa svojim likom kojeg je dugo razvijao kroz ogromnu priču.
Ovo se ne nikada ne događa. To što igraš na istom serveru ne znači interakciju. Po pitanju kompleksnosti: meni se čini da je puno teže uskladiti igru 2v2 u RTS-u (neki TW, recimo) gdje svaki igrač upravlja s 20tak vodova nego da dvadesetak igrača mora stisnuti dva gumba kad netko kaže: "HEAL" :)

Arbiter of Change
15-12-2009, 18:04
Jedino što ja kažem je da se ne bi trebali svi nešto posebno već sadaShypati na igru budući da ne znamo praktički ništa o osnovnim konceptima igre, npr. kako će funkcionirati PvE na višoj razini kad klase nisu podijeljene u očite archtypove i samodostatne su, kako će funkcionirati PvP uopće, crafting sistem, model ekonomije i slično (sve stvari za koje je BioWare rekao da će ih igra doista imati, ali da trenutno nisu spremni pričati o njima).

Ukratko, znamo samo za klase, a tko zna kakva će igra u konačnici biti i na što će se fokusirati. :)

Deadwalker
15-12-2009, 18:44
Uskoro ce zatvorena beta pa bismo trebali dobiti barem djelic odgovora :)

Da_killah
15-12-2009, 18:45
nije me briga za raidove s 50 ljudi kad me najviše vuče ono što su izjavili a ćeš igru moći proći i sam, bez ikakvog udruživanja, kao u "običnom" rpg-u. ada ću vjerojatno igrati i s frendom, a i s vama, ako padne kakav dogovor ;)

Deadwalker
15-12-2009, 19:29
Naravski. Pingu me privukao na tamnu stranu. I shall obey my master 8)

McPingvin_v2.0
15-12-2009, 19:35
'Bout that... Ništa od tamne strane, ja sam krivo shvatio da će sva moja ekipa igrati tako... Ipak smo Republjikanci :>

Arbiter of Change
15-12-2009, 19:37
Em si izdajnik, em si nesposoban prenijeti informacije kako spada.
/Force Choke

Nećeš više sramotiti Dark Side. :)

Maloki
15-12-2009, 19:47
Ja ću imati dva lika, jednog na strani Republike i jednog na strani Imperija.
"Republikanac" će biti zao, a "Imperijalac" će biti dobar.
Oksimoroni su moja furka.

dayvee
15-12-2009, 20:40
Bit će zanimljivo kada budemo imali više informacija o specijalizacijama klasa.
Za sada je poznato da će svaka imati 2, recimo Smuggler - GunslingerS:rambo: Svemirski revolveraš (2 blastera, veći ranged DPS, korištenje zaklona, sposobnost pregovaranja i uvjeravanja)S- ScroundelS(Stealth, skrivanje, borba iz bliza prljavim udarcima, liječenje).
Tu su u igri i light i dark poeni koje će igrač skupjati ovisno odlukama koje donese u igri, recimo hoće li pomoči nekom NPC-u ili ga ubit. Ti bodovi davat će posebne spsobnosti, slično kao u KOTOR-u. Npr. potpuno light ili dar side lik će otključati najjače sposbnosti s jedne ili druge strane, dok će netko tko je "siv", tj. ima i light i dark bodove moći dohvatiti osnovne abillitiye s obje strane.
Sve to daje vrlo veliki širinu klasama i razlikuje igrače, jer će ista klasa moči imatiSbarem 6 kombinacija, ovisno koji do 2 podtipa izabereš i koliko light i dark bodova zaradiš kroz odluke u igiri. :thumbs2:

Arbiter of Change
15-12-2009, 21:00
Također bitno je da te odluke navodno neće biti reverzibilne, tj. što napraviš to i ostaje. Nema respecca priče, HA! :)

Petlare
16-12-2009, 17:45
sam se nadam da bu neke rase ubacili, a ne samo da mos bit covik

Deadwalker
18-12-2009, 14:35
Evo, u ovom tekstu (http://pc.ign.com/articles/105/1056133p1.html)SIGN spominje sve ono što čini zapravo Star Wars univerzum prepoznatljivim i što bi trebao buduci MMORPG sadržavati u sebi. Nesto kao poznatu recenicu: "I've a bad feeling about this" :)

Arbiter of Change
18-12-2009, 19:40
Otkriven je konačno i vjerojatno prvi iconic planet iz SW svemira - Tatooine.
http://www.swtor.com/info/holonet/planets/tatooine

http://www.imagesforme.com/upload/731aad4d.jpg

Srle
18-12-2009, 19:44
Otkriven je konačno i vjerojatno prvi iconic planet iz SW svemira - Tatooine.
http://www.swtor.com/info/holonet/planets/tatooine
Taman što sam htio postat... sve u svemu ništa što nema tatooine nije hardcore star wars... TFU je dokaz... tamo se i ne spominje...iako će biti izgledom najmonotonija planeta igre....bez pijeska se ne može
A može li tatooine bez jawa i sarlacca. Naravno da ne može...a ne mogu vjerovati da se Czerka i dalje spominje...

Arbiter of Change
18-12-2009, 19:49
Jawe izgledaju malo komično, ali Sarlacc izgleda prokleto dobro (ima kratki filmić na stranici).
Baš me zanima kakvog će sve nadmetanja biti budući da Tatooine kao planet ne pripada nijednoj frakciji u igri (Independent je).

dayvee
18-12-2009, 19:58
Lagano nazirem određeni koncept. :)
Neki planeti su pod čvrstom kontrolom strana, npr. Tython ( Jedi, Republic) - Korriban (Sith, Empire)Si vjerojatno će biti područja za početne questove low level igrača. Moguče je da će moči biti napadani od večih snaga recimo raidova suprotne strane, ali će svejdeno pružati značajnu zaštitu i uglavnom mirno leveliranje low igrača.

Neutralin planeti kao što su recimo Tatooine, Alderaan bit će vjerojatno područja za questanje igrača srednjih i večih levela, trebali bi biti poprište čestih pvp borbiS:kill: . Nema ničeg uzbudljvijeg od toga kad moraš radit quest, ubijat mobove, a tvojoj grupi uvjek prijeti opasnost od napada protivničke.

Zanimljivo je da Planet Balmoora ima status; occupied by the Empire, ali ima i značajan pokret otpora. Tu bi moglo biti čak i questova koj će izravno stavljati igrače u konflikt sa igračima suprotne strane. :rambo: :kill:

Sve u svemu vrlo zanimljivo s nestrpljenjem čekam više informacija. :bravo:

Srle
18-12-2009, 20:27
Bilo bi sjajno kad bi neutralne planete bile u mogućnosti da budu osvojene/okupirane od strane jednih, pa opet okupirane/oslobođene od strane drugih, npr Balmoora... kao light side možeš pomoći pokretu otpora toliko da oni zavladaju istom a da Imperija postane pokret otpora,pa ispočetka ...to bi bilo uber awesome, iako se desiti neće, bilo bi prekomplikovano...ali i sjajno...

Deadwalker
18-12-2009, 21:48
Ovo super izgleda. Mene zanima jako kako ce Coruscant izgledat u akciji. Taj bu planet fakat tesko dizajnirat i animirat. Inace, sve ovo do sada prikazano mi jako plijeni pozornost. Kao sto rekoh vec, zatvorena beta ce mnogo toga reci :)

Maloki
18-12-2009, 23:17
Bilo bi sjajno kad bi neutralne planete bile u mogućnosti da budu osvojene/okupirane od strane jednih, pa opet okupirane/oslobođene od strane drugih, npr Balmoora... kao light side možeš pomoći pokretu otpora toliko da oni zavladaju istom a da Imperija postane pokret otpora,pa ispočetka ...to bi bilo uber awesome, iako se desiti neće, bilo bi prekomplikovano...ali i sjajno...
Zašto bi bilo prekomplicirano?
Taj koncept stalnog mjenjanja kontrole teritorija je već iskorišten u Guild Wars Factions.
Tamo su se stalno održavale Alliance battles i tako se mjenjala kontrola gradova između Kurzicka i Luxona, ovisno o ishodima bitki.

dayvee
19-12-2009, 11:09
Bilo bi sjajno kad bi neutralne planete bile u mogućnosti da budu osvojene/okupirane od strane jednih, pa opet okupirane/oslobođene od strane drugih, npr Balmoora... kao light side možeš pomoći pokretu otpora toliko da oni zavladaju istom a da Imperija postane pokret otpora,pa ispočetka ...to bi bilo uber awesome, iako se desiti neće, bilo bi prekomplikovano...ali i sjajno...
Zašto bi bilo prekomplicirano?
Taj koncept stalnog mjenjanja kontrole teritorija je već iskorišten u Guild Wars Factions.
Tamo su se stalno održavale Alliance battles i tako se mjenjala kontrola gradova između Kurzicka i Luxona, ovisno o ishodima bitki.
Da, moguće je. Tko je igrao stari Star Wars Galaxies zna da se uvjek vodila bitka za kontrolu planeta. SWG je izašao još 2003. i nažalost bolovao je od mnogih dječjih :( bolesti MMORPG-a i na tim iskustivma su naučile i polučile uspjeh WOW i kasnije igre.
Usput zna li tko više informacija o beti, i kada će krenuti?