PDA

Pogledaj cijelu verziju : Sleep mode problem+isto 1 mali ventilatorski



Multivitamin
21-10-2008, 15:58
1. problem:bio sam komp stavljao u sleep mode,on se fino lijepo "ugasi",tj. ne proizvodi nikakve zvukove...i ja lijepo jucer instaliram kao najnovije drivere za grafulju,i idem navecer stavit komp u sleep mode,kada ono on "zuji"tj ventilator radi...naime,s time sam imao prije problema takodjer,ali sam ga bio rijesio tako da sam bio reinstalirao win,ali ne zelim to ponovno radit.ima tko kakvi prijedlog kako sredit to?

2. problem:nakon sto mi je davno(prije nekih 7-9mjeseci)pregorilo napajanje,ja kupio novo,stavio,pri svakom paljenju kompa otvori mi se da mi je FAN speed too low,ili HR rečeno,da mi neradi ventilator,i to na procesoru.ja se splašio "sta sada"i brzo ugasim komp,otvorim kuciste i upalim komp,a ono ventilator se vrti.i ja to iskljucio u biosu..ali svaki program koji imam za nadgledanje temp. kaze da mi se ventilator na procesoru ne vrti.Stvarno neznam u cem je problem...

ima tko kakve prijedloge za probleme?

C
21-10-2008, 17:05
1. Kada stavljaš PC u Stand By, onda se on tako reći optimizira i ne gasi se, nego ostane raditi, ali na način da ne vuče puno struje i non-stom je u pripravi. Tj. kada staviš sleep mode, mora ostati upaljen, ali u biti ugašen, jer nećeš moći ništa raditi dok ga ne vrati it sleep-a pritiskom na bilo koju tipku ili pomakom miša. Tj. taj tvoj problem nije problem, nego je to normalno.

2. Pokušaj još malo pročačkati kako si ti to sve spojio.

Multivitamin
21-10-2008, 17:10
1. Kada stavljaš PC u Stand By, onda se on tako reći optimizira i ne gasi se, nego ostane raditi, ali na način da ne vuče puno struje i non-stom je u pripravi. Tj. kada staviš sleep mode, mora ostati upaljen, ali u biti ugašen, jer nećeš moći ništa raditi dok ga ne vrati it sleep-a pritiskom na bilo koju tipku ili pomakom miša. Tj. taj tvoj problem nije problem, nego je to normalno.

naime,moj komp ko da je ugašen,uopće ne radi,nema nikakvog zvuka,jedino skužiš da je u sleep modu tako što vidiš naprijed da svjetluca zelena lampica koja pokazuje da je u sleep modu.

C
21-10-2008, 17:14
A dali se pokrene kada mrdneš mišonju i sl.?

Možda ti je takav PC (matična), kada je u stand by mode-u da ne rade ventilatori, jer je i to jedan način optimizacije, jer se tada ništa ne grije, ništa ne radi, a struje teče jako malo, pa nema niti pregrijavanja niti puno trošenja, pa nema razloga ni za ventilatorima.

Multivitamin
21-10-2008, 17:17
ne,"budi" se jedino kada kliknem na tipkovnicu,ili kada kliknem misa,pomicanjem se ne pali...

C
21-10-2008, 17:19
Pa i to može proći, zašto bi laser radio kada je u sleep mode-u? He, he,....
@Editirao sam prethodni post.

Edit: Da mi je znati kako klikćeš tastaturom. :pray:

Multivitamin
21-10-2008, 17:30
Pa i to može proći, zašto bi laser radio kada je u sleep mode-u? He, he,....
@Editirao sam prethodni post.

Edit: Da mi je znati kako klikćeš tastaturom. :pray:

a dobro,to moze ici u hardverske bedastoce... :D :evil:
ne kliknem,nego stisnem...
i nije mi jasno zasto sada radi ventilator a prije nije....

C
23-10-2008, 09:58
Ajde ti fino lijepo vidi, dali imaš sve potrebne drivere instalirane.