PDA

Pogledaj cijelu verziju : Neofolk (neo-medieval, pagan, itd.)



Mafioz0r
20-10-2008, 21:23
Dal mi se to samo čini ili jedini ovdje slušam tu vrstu glazbe?

Evo, da počnem temu, nabrojat ću nekoliko meni najdražih bendova :

Corvus Corax - Mit dans is all die werlt genesen (8jXcncVJ0_Q)
Corvus Corax - Lingua Mendax (W7TLcHIjOw8&feature=related)
Corvus Corax - Hymnus Cantica (BITwSwi1oaE)
Neo-medieval folk bend, na zadnjih par albuma (posebno Cantus Buranus I & II) su prilično promjenili zvuk, tj. počeli surađivat s orkestrom. Svejedno, meni najbolji bend tog žanra.

Cultus Ferox - Wolfsballade (9aMPEKzIPNM)
Također neo-medieval folk, solidna alternativa Corvus Coraxu.

Daemonia Nymphe - Nocturnal Hecate (m02dQFcxiA0)
Daemonia Nymphe - Dance of the Satyrs (cSaGjZKmEag&feature=related)
Bend koji svira starogrčki folk, tj. neofolk s custom-made starogrčkim instrumentima.

Duke of Earl
20-10-2008, 21:44
Poslušaj album Kveldssanger (http://www.metal-archives.com/release.php?id=3611)Sod legendarnog Ulver-a, čisti Neofolk album, a i prvi im ima puno tih utjecaja, makar sadrži i Black dijelove. Obavezno poslušaj i Wongraven (http://www.metal-archives.com/band.php?id=609), projekt Satyr-a iz Satyricona, koji je recimo Neo - Medieval, i jako je atmosferičan i zanimljiv.

još jedan od meni dražih je Ataraxia, oni uopće nemaju veze s Metalom, i jako teško da češ doći do njihovih albuma, nezasluženo su prilično nepoznati. I isplatio bi se poslušati Loreenu McKennitt, ona ima dosta takvih utjecaja.

Mafioz0r
20-10-2008, 22:05
Eh, hvala kaj si me podsjetio na Wongraven, znao sam da Satyr ima neo-medieval projekt, al nikad nisam niš njegovo poslušo. Na YouTubeu ima samo pjesma Over Ødemark, koja mi nije niš posebno, al rađe ću poslušat cijeli album Fjelltronen, pa odlučit dal valja.

Ulver također nikad nisam poslušo, ali i to ću obavit čim završim s Wongravenom.

Mafioz0r
26-07-2009, 23:15
Revive.

Za početak, da ispravim netočan naslov teme : neofolk ne obuhvaća neo-medieval, pagan i slične vrste folka. To je žanr nastao kasnih 80-ih kao prodor post-industrial glazbe u područje folka, a karakterizira ga korištenje akustičnih gitara, te instrumenata klasične i folk glazbe, uz elemente (martial) industriala - koji ne moraju biti prisutni, ali kad jesu, sastoje se uglavnom od samplova u pozadini, naglašenih beatova ili ritma koračnice. Začetnicima žanra se smatraju tri britanska benda koja su često surađivala tijekom karijere - Current 93, Death in June i Sol Invictus, makar bendovi čija tematika ih je inspirirala potječu još iz 60-ih godina. Naime, dobar dio neofolk bendova se tekstualno bavi paganizmom, lokalnim tradicijama, desnim političkim pogledima i nezadovoljstvom modernim svijetom. Za one koji nisu upoznati sa žanrom, evo par primjera kako to zvuči :

Current 93 - Lucifer Over London (siRzVkcBEu0)

Sol Invictus - In Days To Come (ECGk1eQGTFI)

Von Thronstahl - The Age of Decay and Democracy (CtZwr-adVnY)

skitkid
26-07-2009, 23:24
novy svet je super. kak god se pisalo. :D

mortician
26-07-2009, 23:26
nisam bas puno preslusavao taj zanar(nastojim to ispraviti uskoro tak da budem poceo s tvojim preporukama tu) ali znam neke bendove...bas sad tu u starijim postovima vidim Wongraven...taj bend nisam slusao valjda godinu dana, bas bih mogo malo ponoviti (i da...ima jedan od najboljih covera ikad)
http://www.imagesforme.com/out.php/i610588_1742.jpg

Mafioz0r
27-07-2009, 00:09
Yup, Fjelltronen je zakon, bez obzira na kratko trajanje. Ak hoćeš neš slično, prouči Mortiis (http://www.metal-archives.com/band.php?id=81)-ove ranije albume, pogotovo prva dva. Ambijentala sa savršeno pogođenom fantasy atmosferom.

The Great Duck
27-07-2009, 14:51
Jel samo meni početak Lucifera vuče na Paranoid od Sabbatha?

skitkid
29-07-2009, 14:01
o paradis je u zagrebu 19. 9. :D

Mafioz0r
29-07-2009, 14:59
Ô Paradis i Nový Svět zanimljivo zvuče, oba ću detaljnije proučit.


Nego, jel itko čuo za Blackbird Raum? Upravo slušam njihov album Swidden, genijalno nešto. Naime, likovi su ulični svirači iz Santa Cruza, a pri izradi albuma nisu snimali svaki instrument posebno, pa su izbjegli sterilni preproducirani zvuk prisutan kod dobrog dijela neo-medieval, pagan i sličnih žanrova folka.

N5WYircR1bE
1M3xqwbb ... re=related (1M3xqwbbCa8&feature=related)

Duke of Earl
29-07-2009, 17:17
Evo jedna domaća preporuka:

Afion (http://www.afion.net/)

Afion je akustična skupina koju čine glazbenici iz Hrvatske, od nedavno i jedan glazbenik iz Makedonije. Sviraju vlastite interpretacije tradicijskih pjesama s područja od Mure do Pirina, ponekad malo i šire i duže, u kojima se odražava široka paleta ljudskih osjećaja (ljubav, životna radost i vedrina, ali i tuga, čežnja, bol i sevdah).

Afionov zvuk je istovremeno prozračan i snažan, lepršav i zemljan, ali uvijek prirodan te osvaja svojom izravnošću i toplinom. Glavno obilježje Afiona jest nepretencioznost i prirodnost.

Rekao bi, jedan od boljih hrvatskih bendova, a kolko sam upućen, i jedini ovakvog stila.

Slavuj (in71niiqBy0)

Mafioz0r
30-07-2009, 00:12
Ovo je odlično, svakako nabavljam. Inače, također nisam čuo za neki drugi hrvatski neofolk bend, nešto najsličnije kaj ovdje imamo su Slavogorje i njihova dosadnjikava kombinacija pagan neofolka sa black metalom.

skitkid
30-07-2009, 07:24
Ovo je odlično, svakako nabavljam. Inače, također nisam čuo za neki drugi hrvatski neofolk bend

ZAGROB (hl_8s4nE3gA)!

ja se jedino tog sjećam a neam pojma jel još postoji. :D

mislim da na myspaceu ima za skinuti album.

skitkid
30-07-2009, 07:25
ova žena iz afiona inače pjeva na nekolko stvari sa seven that spells. :D

Duke of Earl
30-07-2009, 11:07
ova žena iz afiona inače pjeva na nekolko stvari sa seven that spells. :D
Da, to sam primjetio na albumu The Man From Dystopia :)

Clown
30-07-2009, 23:00
jedino što od te glazbe slušam je death in june i svidilo mi se, preporučujem

m777
06-08-2009, 18:40
Na YouTubeu ima samo pjesma Over Ødemark, koja mi nije niš posebno
To znam svirati. :(


Anyway, tražim nešto kao Empyrium, odnosno njihovi albumi Where at Night the Wood Grouse Plays i Weiland. Hvala.

Arkannen
06-08-2009, 22:49
Probaj Nest, opuštajuće je i kul atmosferično.


Iako nije baš slično.


http://npshare.de/files/119229e8/rsheep.gif