PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zvučni driveri pomagajte



BeHolder
20-10-2008, 14:18
Evo da pojasnim prob.
Palim ja makinu dignu mi se winsi i ono gledam udjem u wow neradi zvuk gledam koji k...
Probam ja izbrisat drivere stavim ih ponovo neradi zvuk i dalje.
Probam to par puta ponovo i onda mi se pojavilo new hardware ditected PCI modem.
Idem pokrenut neki clip i winampu kaze mi Bad Direct Sound driver.
Plz install proper drivers.
Pomoc trebam..

DJ Not Nice
20-10-2008, 14:27
Hmhm, ovo bi trebalo riješit problem

http://www.realtek.com.tw/downloads/dow ... Down=false (http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsCheck.aspx?Langid=1&PNid=14&PFid=23&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false)

BeHolder
21-10-2008, 17:19
Baš sam skinuo od tud drivere a imam na cd-u i stariju verziju ali mi niš nije pomoglo....
Imate još koju ideju?

DJ Not Nice
21-10-2008, 18:51
Start > COntrol Panel > Sounds and Audio Devices te si tamo namjesti one šeme i tako to...

BeHolder
21-10-2008, 19:41
Pokusavo sam tamo prckat ali nema sta,ako neznas nis konkretno nemoj pisat ali svejedno
hvala.

cod99
24-10-2008, 14:03
Pokusavo sam tamo prckat ali nema sta,ako neznas nis konkretno nemoj pisat ali svejedno
hvala.

uđi u device manager i poubijaj sve "sound video and game controlers". poslije toga se resetiraj i onda iznova pokusaj instalirati drivere.

C
27-10-2008, 14:22
Ahh, vjerojatno si baratao s nekom igrom kada si izgubio zvuk....
Problem je jednostavan. Zvuk ti je vezan za DX drivere, te moraš samo reinstalirati DX9. To možeš provjeriti tako da pokreneš Everest, i vidiš da ti je zvučna instalirana i da je OK, ali otiđi pod DirectX zvuk i pisati će da je oštećen, da nije instaliran, da ga nema i sl. Evo ti DX koji sam uploadao:
http://lix.in/-33cab0
Fora je u tome što trebaš instalirati ponovno onaj DX9 koji ti se u ovom slučaju skurio. To znam, jer sam imao jedan takav problem, imao je par DX-eva 9, i samo jedan, stariji, koji je imao na jednom od CD-a je upalio, i zvuk je proradio, a svi ovi drugi DX-evi 9 nisu davali nikakve znakove, pa ako znaš odakle si stavio zadnji DX, stavi točno taj, opet.

BeHolder
29-10-2008, 10:17
Skinuo sam everest home edition i istina ostecen mi je sound kod dx ali probo sam instalirat ponovo ali nije pomoglo.Nesjecam se koji sam imao prije...
EDIT:sta trebam da radim?

C
29-10-2008, 14:16
Rekao sam. Osim što sam predvidio tvoj problem, trebaš instalirati DX9. Možeš pokušati svaki na koji naletiš instalirati ga, pa će valjda neki upaliti, ili skineš besplatni DX9 Happy Uninstaller, preko kojeg u potpunosti uninstaliraš DX9, pa onda staviš ovaj moj koji sam ti dao na novo, na čisto, na prazno, kada nema ničega od DX9, pa će sve biti OK; već je mnogima pomogao. ;)

BeHolder
30-10-2008, 08:17
ovo mi sve vishe liči na format tt.

C
30-10-2008, 11:19
A u biti je glup problem, da bi lupio format.

BeHolder
30-10-2008, 22:01
a sta ja znam koje sam ja drivere zadnje instalirao
EDIT:Znaci ja samo trebam stalno reinstaliravati direct x dokle nenadjem pravi?

BeHolder
30-10-2008, 22:46
oprostite na duplom post ali imam jos jedno pitanje
Je moguce da mi je zvucna crkla :) ?
Ako je onda moram mijenjat cijelu matičnu..

C
31-10-2008, 08:23
Nije ti crkla, bez brige budi. Trebaš uninstallirati već postojeći DX9 i staviti bilo koji DX9 na novo, ili nesumično instaliravati DX-eve 9 dok ne naiđeš na onaj koji si zadnji instalirao.