PDA

Pogledaj cijelu verziju : Neki 3D Program



Ghost_Rider
19-10-2008, 21:23
malo sam gledao po netu kako izgledaju 3d objekti pa sad zelim da mi kazete koji je najbolji 3d program,ja imam neki Wings 3D al mi on nema mnogo za exportovanje pa mi preporucite neki dobar ak moze da nije pretezak.Hvala,ako tema postoji izvinjajem se jer ovaj pretraznik mi nista ne pokazuje :nonono:

cerberi
19-10-2008, 21:52
maya, max, xsi, lightwave, blender, zbrush, cinema4d...

koki007
19-10-2008, 22:03
Ako tek pocinjes sa 3d modeliranjem probaj Google SketchUp, nije profi ali svi se kunu u njega da predobar za ucenje osnova modeliranja...

cerberi
19-10-2008, 22:08
eo počinjemo ponovo...:rotfl: ovakve topice treba lockati odmah i napraviti jedan sticky koji objašnjava totalnim početnicima neke stvari ili treba napraviti možda nešto kao FAQ (često postavljenja pitanja) u vezi početka učenja izrade igara, programiranja, modeliranja

DragonSoul
19-10-2008, 22:12
viewtopic.php?f=45&t=22413 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=45&t=22413)

viewtopic.php?f=45&t=7770 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=45&t=7770)

viewtopic.php?f=45&t=7072 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=45&t=7072)

Mislim da je dovoljno uvodnih tema. Početnici se ne žele udostojiti pročitati Announcment i Sticky teme, tako da se može stickati i isticati koliko se želi....

Luka
20-10-2008, 07:47
eo počinjemo ponovo...:rotfl: ovakve topice treba lockati odmah i napraviti jedan sticky koji objašnjava totalnim početnicima neke stvari ili treba napraviti možda nešto kao FAQ (često postavljenja pitanja) u vezi početka učenja izrade igara, programiranja, modeliranja

pa pogledaj koliko je stickya, a svi tome služe

Ghost_Rider, preporučam Blender.

cerberi
20-10-2008, 09:29
ma znam da ima puno takvih stickya al sam htio reći da im treba kad otvore ovakvu temu samo reći da pogledaju to i to i stavitit lock :)

Ghost_Rider
20-10-2008, 10:31
hm,mayu nikad nisam probao,glupi blender jesam uopste nemogu se snaci u njemu,cinemu isto jesam isprobao ja bi nju uzeo da u njoj pravim nes al nemam punu verziju pa mi se nesvidza nemogu sejvati rad,3d max sam probao njegovog bracu snjime sam odusevljen al aj neznam gdje ima da se skine sad 3d max bilo koji 4 i 5 mi se vise svidzaju po izgledu i sve paak neko zna link nek mi senda od ova dva.Thanks


Edit: Programe trazim iskljucivo za izradu igare,da pravim modele i to.

cerberi
20-10-2008, 11:03
a čuj...3ds max možeš kupiti, a skinuti...hehe, jedino ilegalno

Ghost_Rider
20-10-2008, 11:21
da sam htjeo da kupim koji prog nebi sigurno pitao ovdje,al meni treba neki free koji se moze downloadati sa nekog sitea,cinema 4d bi rado uzeo al da ima full verzija.Jos nesto jel imate kakve vi programe koje koristite da ih postavite za down bio bih veoma zahvalan,jes i da nemam brzu vezu al jbg ima neko ripovanje fileova,koji file od 1 gb napravi npr. 100 mb.thanks,nemojte me sad u bananu znam da se nesmije pricati o pir

cerberi
20-10-2008, 11:27
od besplatnih ti je najbolji blender, a za ovo pir jbga ne smijem pričat.........hint: googlaj malo

Ghost_Rider
20-10-2008, 12:50
moram se naviknuti na glupavi blender :-x i ako ga mrzim :kill:

Luka
20-10-2008, 21:34
hm,mayu nikad nisam probao,glupi blender

tako je, ako ne razumiješ reci da je glupo

Ghost_Rider
20-10-2008, 22:22
lol,haj bacite mi koj tutorial za xsi program ak ima sta. :friends:

Edit: Uuuuuu,program izgleda veoma dobro,bas sam ovako nes trazio da mi je sve pred nosom da nebi trazio kao u blenderu :thumbs2:

Barathrum
24-10-2008, 23:48
nema tu pocetaka...

pocetnici pocinju sa bilo kojim programom jer svako 3d okruzje ima svoje pocetnicke tutore - osnove sucelja, primjene, alata... etc. pa sve do teskih i zahtjevin zadaca i kombinacija.

eto bar bih ja preporucio neka se pocetnici uzme neki od programa koji se na siroko koriste i neka ovladaju jednim od najpopularnijih programa.

pocimat sa trecerazrednim programom gubljenje je vremena i besmisleno jer znat ces princip ali ces se morati privikavati na novo sucelje i ono najgore trecerazredni programi uopce nemaju ni 50% alata koje imaju sirokonamjenska 3d okruzja.

stoga maya,max,xsi,cinema,cad...

C
18-11-2008, 18:20
malo sam gledao po netu kako izgledaju 3d objekti pa sad zelim da mi kazete koji je najbolji 3d program,ja imam neki Wings 3D al mi on nema mnogo za exportovanje pa mi preporucite neki dobar ak moze da nije pretezak.Hvala,ako tema postoji izvinjajem se jer ovaj pretraznik mi nista ne pokazuje :nonono:
Ne kužim te. Ovi noviji W3D ima dosta exportova. Koristim Wings 3D već oko 5 godina za modeliranje, a s obzirom da ove najnovije verzije Wings-a posjeduju sve poznatije exportere, u slučaju da mi zatreba export u nešto sasvim šesto, uvijek možeš uraditi export u OBJ koji je čitljiv većini drugih programa, pa ga otvoriti u npr. 3DSM-u, i uraditi export u to nešto šesto što Wings nema, ali novije verzije većinu imaju. Jedino su zahebali opcije za modeliranje, katastrofa. :twisted:
Downloadi svih verzija su ti ovdje: http://sourceforge.net/project/showfile ... e_id=25098 (http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=33028&package_id=25098)
Skini verziju 0.99.51 i biti ćeš zadovoljan, ako bi ostao na W3D-u. :wink:

Edit: Za XSI imaš online tutoriale čim ga pokreneš. XSI je isto jako dobar, pogotovo za izradu likova i animiranja istoga (Mod Tool). A XSI-evi koji se plaćaju, s njima možeš i ispeći kolače. :D