PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pojedinosti o video fajlu



olio
17-10-2008, 13:36
postoji li program pomoću kojeg mogu saznati točan format i sve pojedinosti (fps,encoding itd) nekog video fajla ?

C
17-10-2008, 13:45
Naravno. Svaki današnji moderniji program (čak i poneki stariji) mogu detektirati (moraju detektirati) audio i video informacije samog file-a. Kada detektiraju recimo informacije o video, detektiraju brzinu frame-a, kompresiju, u kojem je video codec-u, koliko kbps ide, pa recimo za audio isto tako detektiraju audio codec, kompresiju, kbps, koliko Hz-a i sl. Naveo sam samo banalne informacije. U glavnom, postoji i ima ih dosta. Jedni od poznatijih su KMPlayer, WMP Classic (sa dodacima), razni konverteri tipa S.U.P.E.R. programa koji je besplatan i odličan konverter svih multimedijskih fileova, VirtualDUB i slični editori multimedijskih zapisa.

olio
17-10-2008, 13:49
ok hvala idem vidit sa virtual dub

C
17-10-2008, 13:53
Kada u njemu otvoriš video file, u prve dvije opcije "File" i sl. pronađi "Information" ili nešto slično, ne znam na pamet. I tamo će ti biti jedna tablica sa informacijama posebno za video, posebno za audio.

I, da ne otvaran novu temu, može li mi netko reći kako mogu u DUB-u dodati efekte, ali ne one standardne tipa blur i sl., nego recimo spajam dva videa, i sada da se ta dva video isprepletu na način da jedan nestaje, a u isto vrijeme drugi nastaje, ili recimo ide jedan video, i onuda kuda prolazi horizontalna ili vertikalna crta, za njom nastaje drugi video koji u biti ide preko onog prvog i sl. Zna netko?

Idem sada, pozz.

olio
17-10-2008, 14:19
evo skinia sam SUPER konverter i to je baš ono što mi je trebalo
hvala :D

C
17-10-2008, 17:43
Kako nisi znao za njega? Pa više od pola ovog foruma ga posjeduje i zna za njega, a pola njih ga koristi. :P

olio
17-10-2008, 20:11
ja sam koristia virtualdub ali on ne prepoznaje mkv format koji mi sada treba :(

C
18-10-2008, 13:40
He, he, SUPER ga prepoznaje, kao i Windows Media Player Classic. ;)
MKV je super format.

olio
18-10-2008, 23:16
Evo slijedeće pitanje
imam video koji je u mkv formatu rezolucije 1920x816 i sad bi ga trebao konvertirati u format koji moj dvd player podržava (player inače podržava i 1920x1080) ali on čita dvd (vob) i DivX fajlove
Zanima me kako odrediti postavke za konvertiranje mkv (1920x816) u avi (mpeg4) tako da imam što manji gubitak kvalitete ili nikakav ? ako koristim SUPER konverter koji pri konvertiranju u mpeg-4 nema rezoluciju 1920x816 ni 1920x1080 a ja odaberem NoChange opciju hoću li tim odabirom već izgubiti na kvaliteti?

C
20-10-2008, 10:58
Vrlo je jednostavno. S obzirom da SUPER nije još 1005 kompitabilan sa pretvaranjem nečega u DVD film, onda ti preostaje da ga pretvoriš u avi, ali onda ćeš ga isto trebati snimiti na DVD, jer će biti jako velik, a bez ikakvih gubitaka. Dakle, odabereš avi ekstenziju, za video codec odabereš neki koji ti DVD Player podržava, npr. MPEG4, a za audio codec odabereš npr. MP3. Zatim isključiš DirectShow opcije (na vrhu-desno), pod video opcijama podesiš sve na No Change (rezolucija i fps), osim onog zadnjeg, to zadnje je kbps, i to podesi na najviše moguće (vidjeti ćeš ako podesiš na npr. 11 000, on će ti ga baciti na npr. 2800, jer je to njegov max. za taj i taj video codec). Zatim podesi neku siću od video codeca (tipa, show full, ono, ovo), a u opcijama audio codeca podesi sve na najviše, a ako imaš noviju verziju, onaj DVD za audio podesi na minimalno (Default).
Napraviš export, i imati ćeš avi veličine jednog DVD-a, a ukoliko je veći i ne stane na DVD, onda ponovi cijelu proceduru, samo na mjestu gdje si stavljao u video opcije kbps smanji.