PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pregorio hard?



Mjutant
17-10-2008, 12:31
ovak..tijekom igre sam mi je komp stao radit tj zablokiro. ja sam ga normalno iso restartat,ali mi je tijekom provjere svih komponenata javi ''disk read arror occurred. press ctrl+alt+delete to restart''

i restarto sam 50 puta,prestekavo kablove ma sve..jedino mi ostaje da je rikno hard :cry:


sto vi mislite?

Bartuc
17-10-2008, 12:35
Odnesi ga kod frenda, tamo ga formatiraj... Ili probaj ubaciti boot cd od windowsa, pa formatiraj i snimaj nove windowse. Ili probaj ući u safe modi spasi podatke...

Prvu soluciju možeš napraviti kod frenda pošto se boota sistem sa njegovog diska, ali da li će proraditi disk nakon toga, to ti ne mogu garantirati. Druge dvije, ovisi u kojoj fazi ti javi taj error. Ako javi prije boot opcija, onda ti ostaje da probaš samo prvu soluciju :P

Mjutant
17-10-2008, 12:37
Odnesi ga kod frenda, tamo ga formatiraj... Ili probaj ubaciti boot cd od windowsa, pa formatiraj i snimaj nove windowse. Ili probaj ući u safe modi spasi podatke...

Prvu soluciju možeš napraviti kod frenda pošto se boota sistem sa njegovog diska, ali da li će proraditi disk nakon toga, to ti ne mogu garantirati. Druge dvije, ovisi u kojoj fazi ti javi taj error. Ako javi prije boot opcija, onda ti ostaje da probaš samo prvu soluciju :P

prije boot opcija mi javi -.-


znaci..da odem kod frenda probat?

Bartuc
17-10-2008, 12:52
Probaj kod frenda spojiti HDD pa vidi da li ga komp uopće vidi. Ako ga vidi, probaj spasiti podatke pa ga formatirati.

Mjutant
17-10-2008, 13:20
tek tolko..hard nije krepo..sve sam stiso i cuje se da radi..ono ''grebanje'' :D

a kod frenda idem sutra,pa cemo vidjet :roll:

Mjutant
18-10-2008, 10:01
Sry na duplom postu nemogu edit


Bio sam kod frenda i disk radi...vidi ga i sve..sad dali je nuzno formatiranje :cry:

Mozd sam ja nes u biosu zajebo :?

Karlo_from_Bjelovar
18-10-2008, 10:03
...ako si sjebu u biosu, otvori kuciste, izvadi baterijicu na minutu, vrati ju, uapli komp i onda u biosu odaberi "load optimized defults" (ili nesto slicno xD )...

Bartuc
18-10-2008, 10:37
@Mjutant, a gle, kod tvog frenda se pokrene Windows sa njegovog HDD-a, dok se sa tvog diska ne želi bootati pošto vjerojatno imaš neki sector error baš na mjestu gdje su ti Winsi instalirani. Trebao bi si napraviti bekap kod frenda, sve potrpati na DVD-e što ti treba i napraviti FULL format diska. NE QUICK FORMAT, nego FULL Format pošto ti quick format samo prebriše fat sa diska, a Full Format ti registrira svaki bad sector tako da windowsi znaju baratati HDD prostorom.


Ali pvo probaj resetirati CMOS na matičnoj kao što ti je Karlo predložio... Ali ako ne uspije, onda znaš što treba :P

Mjutant
18-10-2008, 10:41
@Mjutant, a gle, kod tvog frenda se pokrene Windows sa njegovog HDD-a, dok se sa tvog diska ne želi bootati pošto vjerojatno imaš neki sector error baš na mjestu gdje su ti Winsi instalirani. Trebao bi si napraviti bekap kod frenda, sve potrpati na DVD-e što ti treba i napraviti FULL format diska. NE QUICK FORMAT, nego FULL Format pošto ti quick format samo prebriše fat sa diska, a Full Format ti registrira svaki bad sector tako da windowsi znaju baratati HDD prostorom.


Ali pvo probaj resetirati CMOS na matičnoj kao što ti je Karlo predložio... Ali ako ne uspije, onda znaš što treba :P


Oke znaci moram uzet oko 15 dvd-a :D

ae probat cu nes smuljat...i bas dode vikend,vani sjebano vrijeme a meni komp sjeban :yuck:

Mjutant
22-10-2008, 11:22
Moze lock,rjeseno je...novi winsi su gore :D

Bartuc
22-10-2008, 12:43
Znači upalio je full format?

Nema na čemu :(

Mjutant
22-10-2008, 18:28
Znači upalio je full format?

Nema na čemuS:(



a fak sry :cry:


Hvala bartuc :bravo:

Bartuc
22-10-2008, 19:53
:D

Nemaš na čemu :D