PDA

Pogledaj cijelu verziju : IGN Reader's Choice - Top 100 Games Off All Time



Gothmog
14-10-2008, 09:02
Oke,morao sam napravit temu, jer lista je u najmanju ruku kontroverzna...

Ako nista drugo, onda se moramo zapitati kako su to ljudi glasali...ehh...

KLIK! (http://top100.ign.com/2008/index.html)

Da cujem vasa misljenja...

Quiet Riot
14-10-2008, 09:21
Half Life je 93.??? :rotfl: :pray:
Dalje nisam ni gledao...

Nodakim
14-10-2008, 09:25
Zasada je samo 10 igra to jest 100 do 90 prikazano...ostale ce kasnije dodati...super mario za nes ce opet biti prvi...idioti

Outmind
14-10-2008, 11:10
Kako mi na živce idu te konzolaške spike (bez uvrede) Vidjet ćete, halo će biti među prvih 5 sigurno, a slijedit će ga najmanje dvije zelde. Kaj se pc-a tiče, ako je najbolja pucačina svih vremena dospjela na jadno 93. mjesto, i po njihovom je mišljenju gora od nekakve tam simulacije američkog nogometa, čisto me je strah kaj će bit kasnije.

ScorpiuS
14-10-2008, 11:48
Oblivion je zaradio malo bolje mjesto neg na kojem je trenutna, a da ne govorimo o Half Lifeu. Ali se smijem kad vidim da Maddena u Top 100-90.

Cthulhu
14-10-2008, 13:58
ajme,dva maddena i wwf no mercy na listi,ovo ne može biti dobro...

Wishmaster
14-10-2008, 15:13
meni nikad nije bilo jasno uspoređivanje igara tipa super mario,tetris i tih ostalih recimo starijih konzolaških sa današnjim igrama tipa nekakav vičer,morovind,sims itd....
baš mi i nema smisla...
mislim, ja sam recimo užival i u super mariu ali i u nekavom colin mcrae-u ali te dve igre nemaju nikakvih točaka po kojima se mogu uspoređivati.To je isto ko da neko uspoređuje auto i uličnu rasvjetu,i jedno i drugo su stvari i služe svrsi ali dalje od toga se više po ničemu mogu uspoređivati pa da neko veli da je Zastava 101 bolja od ulične lampe koja isijava svjetlost prema dole i gore...

...samo moje malo razmišljanje(filozofiranje)... :thumbs2:

Hellboy
14-10-2008, 16:16
I have been a huge fan of the Elder Scrolls since the beginning in 1994 and let me tell you this: it is the best game that Bethesda has ever produced.
idiot...lista je samom ovom izjavom postala nevažeća...

Cthulhu
14-10-2008, 16:44
oblivion mi je odlična igra,ali moram se složiti da je ta izjava pretjerana...

ScorpiuS
14-10-2008, 16:51
Izjavom govori da je Oblivion najbolja igra koju je BETHESDA napravila, i jest pretejerana je jer je Morrowind puno bolji.

ScorpiuS
14-10-2008, 17:52
Slobodna je zemlja i ja govorim što se meni sviđa.

Domy
14-10-2008, 18:07
Lista je nekog tipičnog Amera,živjeli stereotipi.

Inače pratim NFL,ali 3 igre u 10 mjesta,jedna od njih kakti bolja od half-life-a je idiotarija. Još uz to 4 i 5 godina stare, bojim se negdje u ostatku liste nać i sva novija izdanja... :thumbs1:

nosferatu25
14-10-2008, 18:25
IGN Reader's Choice - 70% konzolaši.
i očekujete da će oni da glasaju za Fallout, Diablo, Morrowind, Half-Life, Starcraft... imaju oni svoju Zeldu i Marija... šta će im više i bolje?

Kostolomac
14-10-2008, 19:59
ma daj, kakvo smeće, ut stavili na 90. mjesto... kreteni :thumbs1:

@nosferatu25, very cool avatar. i meni je jeanette draža blizanka :)

Cthulhu
14-10-2008, 20:05
@nosferatu25, very cool avatar. i meni je jeanette draža blizanka :)
eee,dečko,dečko,a jesi uspio u krevet da ju odvedeš?

Bara
14-10-2008, 20:56
Ne valja ovo. A ionako svi imamo svoje drukčije ukuse pa je ova lista previše glupa posebno što će vjerovatno biti izgrađena od svih konzolaških "hitova". Kakva Zelda i Super Mario, ma daj. Sve je to u redu, ali ne u granicama ovisnosti. A neke igre za konzole koje bi se trebale naci cak medju i prvih 20, su sigurno: Shadow of Colossus, God of War, God of War 2, Urban Chaos i jos poneke. Ali Half life na 93 mjesto, to je bezobrazno!

Kostolomac
14-10-2008, 21:17
@nosferatu25, very cool avatar. i meni je jeanette draža blizanka :)
eee,dečko,dečko,a jesi uspio u krevet da ju odvedeš?
đabe ti kad je samo crn ekran, niš ne vidiš, samo ju čuješ kako urliče :)

nosferatu25
14-10-2008, 21:37
@Kostolomac: hvala...
meni je ipak najdraža VV... :D
ali ova mi je jedina dala, tako da... :P

Gothmog
15-10-2008, 09:23
Isusa ti boga,ja ne mogu vjerovat...

Lista se danas nastavila 90.-81. .

Mass Effect, UT, i GTA IV su u eltinom drustvu Gameboy i Nintendo igara :shock:

kulamasta
15-10-2008, 11:07
Kakve veze ima sto su u drustvu Nintendo igara?

Mozda ce te ovo sokirat, ali smisao igre jest da se covjek zabavi.

Ljudi su se zabavljali i igrali i prije konzola i kompjutera i igra.

I po tome ne znam zasto neka oronula igra sa Nintenda ne bi imala veci faktor "zabavnosti" od recimo Mass Efecta?

Malo cu produbit razmisljanje...

Danas mi jedino na Wii konzoli ogre djeluju onakvima kakvim bi trebale biti; ZABAVNE I IGRIVE

Danasnje skupe "igre" su manje igre od "igrica" sa prastarog Nintenda; vise nastoje biti interaktivni filmovi koji pricaju neku pricu a manje igre

Gothmog
15-10-2008, 11:48
Okej,krivo se izrazih...

Dobro znam da hype igre ne moraju znacit i jednaku hype zabavu, odlican primjer je World Of Goo...

Ali ovaj poredak (i to je lista najboljih igara svih vremena!) jednostavno nema previse smisla...


Jednostavno nema smisla...

Deadwalker
15-10-2008, 12:06
cim su stavili half-life na 93. mjesto :twisted: :twisted:
dalje me vise nista ne zanima...

Gothmog
16-10-2008, 10:31
Idemo dalje...80.-71.

Bizarnosti nikad kraja...ono americko hrvanje (po domaće; preseravanje) bok uz bok Starcraftu...

I primjetio sam da u ovih 30 igara koje su trenutno nabrojali,samo 7-8 njih je zapravo za PC...

Nodakim
16-10-2008, 11:06
Kakve veze ima sto su u drustvu Nintendo igara?

Mozda ce te ovo sokirat, ali smisao igre jest da se covjek zabavi.

Ljudi su se zabavljali i igrali i prije konzola i kompjutera i igra.

I po tome ne znam zasto neka oronula igra sa Nintenda ne bi imala veci faktor "zabavnosti" od recimo Mass Efecta?

Malo cu produbit razmisljanje...

Danas mi jedino na Wii konzoli ogre djeluju onakvima kakvim bi trebale biti; ZABAVNE I IGRIVE

Danasnje skupe "igre" su manje igre od "igra" sa prastarog Nintenda; vise nastoje biti interaktivni filmovi koji pricaju neku pricu a manje igre



Igrama je smisao zabava,a ako su nekome "interaktivni filmovi" zabavniji ti nemoš reći da su to manje vrijedne igre....
I da Half Life nema ni jedan cut-scene i definitvno nije "interaktivni film"

kulamasta
16-10-2008, 11:34
ako su interaktivni filmovi, onda su interaktivni filmovi... a ne igre

A sto se tice Half Lifea...

HL je u svoje vrijeme bio dobar jer je pruzio nesto vise osim cistoga napucavanja, pruzio je recimo, neku "pricu". I to je to

Njegova je velicina jedino u tome, da je ponudio nesto bolje, i da se tada radila takva ljestvica, HL bio bi visoko...

Danas medjutim postoje deseci drugih igara koji rade isto to sto i HL, samo 10 puta bolje...

Igre su strasno ovisne o tehbologiji, i ono sto je bilo super prije 10 godina danas nije...

Igrama fali taj element dugotrajnosti; Braca Karamazovi bila je fantasticna knjiga kada je napisana; ona je fantasticna i danas... Ne zato jer netko tako kaze vec zbog toga ako ju krenete citat sami cete se uvjerit u to... Neovisno o tome koliko ste modernih romana procitali

Ako netko tko nikada nije igrao HL krene ga igrat danas, ce ju bas dugo igrat jer je odigrao vec bolje i atraktivnije pucacine... U tome je bit... Igrama fali dugovjecnost

Outmind
16-10-2008, 11:44
Ajme netko će se jako razbjesnit kada vidi da je starcraft na 71. mjestu...

Anyway, htio bih da mi netko objasni kak se ovo može nać među top 100:

http://top100media.ign.com/top100/2008/images/top100_73_wwe.jpg

kulamasta
16-10-2008, 11:51
Outmind

Procitaj moj prethodni post; sto sam napisao za HL vrijedi i za Starcraft

ScorpiuS
16-10-2008, 11:54
Konzole, prijatelju, konzole. Igrače tamo čine većina konzolaša.

Outmind
16-10-2008, 12:10
Outmind

Procitaj moj prethodni post; sto sam napisao za HL vrijedi i za Starcraft

Ok, onda ćemo hrpetini klinaca od 12-13 godina koji su počeli igrat prekjučer dat da određuju koje su najbolje igre svih vremena. Ma u biti kaj se ja uopće živciram oko toga. Nitko tko nije igrao igru onda kada je izašla ne može suditi o njenoj kvaliteti desetak godina kasnije, što ovaj izbor i čini potpuno ovovremenim, pristranim, i na kraju krajeva, besmislenim.

kulamasta
16-10-2008, 12:23
pa normalno da budu...

Jer igra koja je bila najbolja prije 10 godina danas nije najbolja; danas postoje deseci boljih igra...

Svaka cast Doomu ali Domm 3 je bolja igra... Daj bilo kome da odigra Doom pola sata pa zatim Doom 3... Pa ces cut sto mu je bolje...

Isto tako i HL i HL2... Nitko ti nece rec u sto mi je bolja jedinica

Outmind
16-10-2008, 13:09
Pa u toome i je problem čovječe. Naravno da će ti netko tko je hl2 igrao prije jedinice reć da je bolji jer je grafički privlačniji, ima fiziku, ima hype itd, ali ono što tu osobu koja prvo igra hl2 čini nekompetentnom da ocjenjuje dali je hl2 bolji od jedinice ili nije jest to što ta osoba nije svjesna koliki je hl imao utjecaj na razvoj fps-a. Možda je hl2 "bolji" u smislu da je pokupio i doradio stvari koje su već viđene i uspješno izvedene u hl-u i sličnim igrama koje su u ovom slučaju fps žanr učinile onakvim kakav danas jest. Naravno da će takva osoba smatrati hl2 boljim, pošto x stvari koje je vidjela u drugim pucačinama uzima zdravo za gotovo, pa su eto sad u hl-u 2 dobro odrađene. Ali vratimo se u daleku 1998 kad je izašao hl. To je, barem za ljude poput mene, koji baš i nisam neki zagriženi ljubitelj pucačina, bio šok! Pucačina... SA RADNJOM???!!! Pucačina koja... NIJE SIVA???!!! Pucačina koja... IMA IN-GAME ANIMACIJE I INTERAKTIVAN SVIJET???!!! Takvih stvari jednostavno do izlaska te jedne jedine igre NIJE BILO (ili su bile nedovoljno dobro odrađene) To je kao da si nakon što cijeli život jedeš crni kruh probao krafnu ili štrudlu - u osnovi slično, ali toliko svježije i bolje. Ja smatram da je hl najbolja pucačina svih vremena - svaka čast wulfensteinu 3d i doomu (koje isto volim) ali to je za mene to. Jesam li pristran? Pa naravno da jesam, ali zasigurno mnogo manje od nekoga tko najboljom pucačinom ikada smatra halo ili CoD. Ako su dakle bolja grafika i reciklaža već postojećih stvari koje sada više nisu inovativne najbitniji kriteriji za određivanje kvalitete neke igre (a čini se da su postali), onda fakat ne vidim smisao u daljnjem razvoju gaming industrije. Zapravo ima tu smisla, ali ne i mjesta za ljude koji se smatraju drugačijim od većine i kojima je puna kapa klišea (a to je većina gamerske populacije nekad bila)
Da privedem kraju ovu litaniju. U principu lista najbolje igre nema smisla. Možda bi više smisla imalo napraviti listu najboljih igara po žanrovima, ali bi i to rezultiralo žestokim raspravama vatrenih pristaša pojedinih igara / igraćih sustava. Ukratko, treba se ostavit ćorava posla, pošto se Klinac od 12 (naravno ne mislim na tebe kula, da nebi slučajno krivo shvatio) godina i stari konj kao ja ionako nikad nećemo sporazumjeti

kulamasta
16-10-2008, 14:11
Pa u toome i je problem čovječe. Naravno da će ti netko tko je hl2 igrao prije jedinice reć da je bolji jer je grafički privlačniji, ima fiziku, ima hype itd, ali ono što tu osobu koja prvo igra hl2 čini nekompetentnom da ocjenjuje dali je hl2 bolji od jedinice ili nije jest to što ta osoba nije svjesna koliki je hl imao utjecaj na razvoj fps-a.SMožda je hl2 "bolji" u smislu da je pokupio i doradio stvari koje su već viđene i uspješno izvedene u hl-u i sličnim igrama koje su u ovom slučaju fps žanr učinile onakvim kakav danas jest. Naravno da će takva osoba smatrati hl2 boljim, pošto x stvari koje je vidjela u drugim pucačinama uzima zdravo za gotovo, pa su eto sad u hl-u 2 dobro odrađene. Ali vratimo se u daleku 1998 kad je izašao hl. To je, barem za ljude poput mene, koji baš i nisam neki zagriženi ljubitelj pucačina, bio šok! Pucačina... SA RADNJOM???!!! Pucačina koja... NIJE SIVA???!!! Pucačina koja... IMA IN-GAME ANIMACIJE I INTERAKTIVAN SVIJET???!!! Takvih stvari jednostavno do izlaska te jedne jedine igre NIJE BILO (ili su bile nedovoljno dobro odrađene) To je kao da si nakon što cijeli život jedeš crni kruh probao krafnu ili štrudlu - u osnovi slično, ali toliko svježije i bolje. Ja smatram da je hl najbolja pucačina svih vremena - svaka čast wulfensteinu 3d i doomu (koje isto volim) ali to je za mene to. Jesam li pristran? Pa naravno da jesam, ali zasigurno mnogo manje od nekoga tko najboljom pucačinom ikada smatra halo ili CoD. Ako su dakle bolja grafika i reciklaža već postojećih stvari koje sada više nisu inovativne najbitniji kriteriji za određivanje kvalitete neke igre (a čini se da su postali), onda fakat ne vidim smisao u daljnjem razvoju gaming industrije. Zapravo ima tu smisla, ali ne i mjesta za ljude koji se smatraju drugačijim od većine i kojima je puna kapa klišea (a to je većina gamerske populacije nekad bila)
Da privedem kraju ovu litaniju. U principu lista najbolje igre nema smisla. Možda bi više smisla imalo napraviti listu najboljih igara po žanrovima, ali bi i to rezultiralo žestokim raspravama vatrenih pristaša pojedinih igara / igraćih sustava. Ukratko, treba se ostavit ćorava posla, pošto se Klinac od 12 (naravno ne mislim na tebe kula, da nebi slučajno krivo shvatio) godina i stari konj kao ja ionako nikad nećemo sporazumjeti

Koliko sam shvatio, ovo je lista najboljihSa ne najutjecajnijih igara

Outmind
17-10-2008, 12:37
Zanimljivo, legend of zelda je na 70 i nekom mjestu. S obzirom na dosadašnji tijek liste očekivao sam puno bolji plasman.

ScorpiuS
17-10-2008, 14:42
Ajme, StarCraft na 71. Odmah posle toga me automaski više ne zanima. Ma to je bilo i nakon Half Life na 90 i nekom.

Outmind
18-10-2008, 11:56
Portal je 60., a CoD 56., zanimljivo...

MasaKrisT
18-10-2008, 12:08
Ajme, StarCraft na 71. Odmah posle toga me automaski više ne zanima. Ma to je bilo i nakon Half Life na 90 i nekom.


omg 71.... ne pratim listu,bas me zanima koji ce generalsi biti,ili age of empires -.-,ovo stvarno smisla nema...

Babitz
24-10-2008, 08:19
Starcraft na 71. :pray:
Imbecili.

Aral
24-10-2008, 08:33
Starcraft je odlican ali ima prevelik hype, naravno ne zasluzuje biti na 71 al ja bi ga stavio u top20...ili top10. Najbolja igra...hm...Duke Nukem 3D na prvom mjestu, na drugom Day of the tentacle.

Babitz
24-10-2008, 12:19
Ovo je najlošija lista ikad. :pray:

Outmind
24-10-2008, 12:43
Mene živo zanima kaj će bit u top 10. S obzirom na karakter liste mislio sam da će igre kao ff7, halo i the legend of zelda 100% bit među prvih 10, ali eto, iznevjerili su me. Kladim se da će najmanje 7 od 10 igara svoje mjesto među prvih 10 "zaslužiti" glasovima malih amera što pc-u prismrdili nisu. S obzirom na to kako je krenulo, ne bih se iznenadio da među prvih 10 bude i nekakav nfl...

Babitz
24-10-2008, 13:09
Da, ono, na popisu je valjda deset maddena ili nascara

Outmind
25-10-2008, 14:30
Eto, lista je zgotovljena... što reći. Bolje ništa.

Arbiter of Change
25-10-2008, 15:22
Lista je totalno nelogična (ali onda opet, ajde ti potrpaj 100 igara tamo) premda jer su naveli Suikoden 2 imaju jedan mali + od mene.

croat1gamer
25-10-2008, 17:54
ste pogledali prvi deset?
ajmeeee....

e, gdje su stavili super maria?

tko zna, mozda su isli 100 najbolje 1 najgore?

seahawk37
25-10-2008, 18:19
jadna lista.. pola igara su Super Mario i Zelda

Outmind
25-10-2008, 18:32
Ne čudi me toliko što je lista sastavljena uglavnom od konzolaških igara, ali jeste li primijetili da nema diabla, niti jednog?

W3DR4N
25-10-2008, 18:38
Zelda kao prva je gotovo očekivana, ali ugodno me iznenadio Chrono Trigger kao drugi. Klasici ne umiru ni nakon tri generacija konzola nakon njega, i petnaest godina staža.

Da_killah
25-10-2008, 18:43
po ovoj listi mi se čini da ni madden ne umire :)

ScorpiuS
25-10-2008, 18:47
lol, pa na toj listi nijedna konzolaška igra ne umire. Jedino se slažem sa Golden Eyeom.

Plexihack
25-10-2008, 19:23
Ej ljudi,ajmo pustit ovih 10 članova koji su aktivni da naprave listu...ma nema veze šta svi igraju na nintendu,pa znaju oni šta valja...

After 10 days u stožeru noobova(Washinghton,U-ASS-A):

Oke dečki,jeste sigurni da smo nabrojali sve nastavke zelde i supermaria?
A NFL-e i *burpppp* sve japanske RPG-ove?
Oke...ajmo dodat još koju glupost za one noobove koji još igraju na PC-u (podsmijesi)...

Tada!
Gotova lista :D

Arbiter of Change
26-10-2008, 10:22
Zelda kao prva je gotovo očekivana, ali ugodno me iznenadio Chrono Trigger kao drugi. Klasici ne umiru ni nakon tri generacija konzola nakon njega, i petnaest godina staža.
Da iznenadilo je i mene, posebno jer je na tako visokom mjestu.
Iako, glavni problem liste je taj što ne uspijeva pružiti nekakav razlog zašto su igre na tim mjestima... kao da su ih samo nabacali bezveze.

W3DR4N
26-10-2008, 11:16
Da, ali tebi je, kao i svim pljuvačima tu, promakla jedna bitna stavka.

Izbor se zove IGN Reader'sSChoice, što znači da smo sve te Maddene i Zelde odabrali ti, ja i svi pljuvači na ovoj temi. IGN je samo posrednik, brojač glasova.

Outmind
26-10-2008, 11:42
Da, ali tebi je, kao i svim pljuvačima tu, promakla jedna bitna stavka.

Izbor se zove IGN Reader'sSChoice, što znači da smo sve te Maddene i Zelde odabrali ti, ja i svi pljuvači na ovoj temi. IGN je samo posrednik, brojač glasova.

Ja isgurno nisam odabrao madden, pošto ni ne kužim taj njihov "nogomet", akamoli da ga igram...

W3DR4N
26-10-2008, 12:26
Ali ti si čitatelj, dio većine, koja smatra Maddene najboljim igrama ikad. Nitko ti nije branio da daš svoj glas u natjecanju.
Lista je čisti odraz igrača, tj. nas, i kao takva je stopostotno točna i mjerodavna.

Durin
27-10-2008, 19:16
Svaka takva lista bez Total Wara je nevažeća.

Sickmanno1
28-10-2008, 02:30
Advance Wars u top100 :D

Vec sam se zabrino da sam jedini koji igra tu igru lol...

Babitz
28-10-2008, 07:37
Ja je imam na linkeru, al mi se nikad nije dalo igrat. Vrijedi li to igrat?

Sickmanno1
29-10-2008, 10:03
Ja je imam na linkeru, al mi se nikad nije dalo igrat. Vrijedi li to igrat?

O da....

Meni je igra fenomenalna...ono na poteze...neznam kak da ti opisem niti jedna slicna igra mi nepada na pamet...jednostavno probaj...