PDA

Pogledaj cijelu verziju : Sophos lab--->Svaka vam čast!



GeForce
11-10-2008, 16:40
Dakle neznam što bih uistinu rekao o ovoj "firmi"( ima značenje nadovnici....)Pa da krenemo sa problemom:
Xbox360 mi je imao jednu crvenu lampicu Ste pošto nisam našao servisera u osijeku dogovorio sam se sa sophos labom da im ja pošaljem konzolu sa poštom (savršeno upakiranu,nisam idiot znam kako se šalju paketi!) te a da platim poštarinu a popravak ću platiti kada mi konzola dođe natrag.Nakon što sam poslao konzolu oni su je primili i nisu ništa rekli da je konzola razbijena,da je loše upakirano i slične stvari(što i nisu mogli jer sam je super upakirao).Rekli su mi da će biti gotovo za jedno tjedan dana,no nakon tjedan dana sam ih nazvao te su rekli da su u gužvi i nestignu to napraviti,ok nema problema,prošlo prvi tjedan,prošo drugi tjedan,prošo i treći tjedan!Zovem opet da vidim što mi je sa konzolom te napokon dobijem odgovor da mi je konzola gotova,da sada radi bez problema i da je na njoj apsolutno sve po pravljeno te će mi sa konzolom isporučiti račun.
Ljepo došla konzola,ja platio popravak,otišao kod kuće,uključio konzolu a kad ono 4 crvena svjetla . i konzola se čudno ponaša malo gasi malo pali se.Ok nazovem ja sophos lab i sve im objasnim oni mi račun otkažu i vrate mi samo 100Kn natrag(poštarinu mi kao nemogu vratiti,ali uredu neću praviti problem oko 100Kn).No nije mi vrag dao mira te sam u osijeku našao čovjeka kojega osobno znam da se bavi popravkom konzola.Osoba nije neka koja nezna što radi nego se bavi time dugi niz godina i znam ljude koji su mu dali konzole na popravak i garantirali za njega da je čovjek super.
I tako dam gospodinu konzolu,te mi je rekao da će mi javiti što je sa konzolom..imao mi je i što za javiti:

Pola vijaka fali,pola su krivo i loše zarašavljeni
KONDEZATOR U XBOX JE POLA OTKINUT I VIDI SE DA KONZOLA NEPROFESIONALNO DIRANA I ZDRMANA IZNUTRA!
Plastika na xboxu je malo savinuta jel su ljudi u sophos labu bg će ga znati kako to otvarali

E sad ide špica gospodim je rekao da će je vjerovatno uspijeti popraviti ali da se nenadam.No evo caka:

Sophos lab nepriznaje ništa,...nepriznaje apsolutno niti jednu krivicu te kao da ta konzola nije niti bila kod njih.


Pa eto ako netko i ovo čita iz ove firme ili planira sa ovom firmom imati bilo kakav kontakt samo da znate što možete očekivati od ovakve jedne firme koja za sebe govori da su najbolji!
:bravo:

GeForce
11-10-2008, 21:28
još jedna stvar koju je moj kolega otkorio je ovo:
vodovi izgrebani i pokidani!
A svi znamo da je osim ljudske greške to nemoguće da se drugačije dogodi!


Inače naručio sam taj dio novi od microsofta 200Kn će me izaći + poštarina **** mi se iskreno neka samo radi ali ovo za sophos lab...riječi nemam

Nodakim
16-10-2008, 11:13
Sophos lab je po meni najbolja domaća trgovina....ovo što ti govoriš je vjerovatno problem kod Microsofta,konzola je prepuna jeftinog materijala i ima velike probleme s zagrijavanjem....šrot....od....šrotova

GeForce
16-10-2008, 14:48
možeš molim te objasniti kako može biti krivica microsofta ako su vodovi pored vijaka na matičnoj izgrebani izvijačem i ako je kondezator doslovno otkinut?

Nodakim
17-10-2008, 09:06
Napravili su ih od loših materijala i vrlo lako ih je uništiti?

GeForce
17-10-2008, 11:58
upravo tako...vrlo lako ih je uništiti što dovodi do zaključka da ih je netko tamo uništio kada su otvorili konzolu ;)

Dux
17-10-2008, 19:50
javi se potrošačkom kodu 8)

Ixy
05-01-2009, 18:03
Sophos lab je po meni najbolja domaća trgovina....ovo što ti govoriš je vjerovatno problem kod Microsofta,konzola je prepuna jeftinog materijala i ima velike probleme s zagrijavanjem....šrot....od....šrotova

Kriste! Rekli su mi da ima tuduma na ovom forumu, al ovolko baš... Govoriš kao da radiš za Sophos, jer je očito da baš i nisi upoznat sa situacijom. :)
Kako se teoretski vodovi mogu ogrebati u kućištu? :?
Nema šanse.

Uostalom, ovo nije ni približno prvi slučaj loše usluge u Sophosu (kvragu, kad su meni modali konzolu, pola toga je bilo zašarafljeno neprirodno i pod nekim čudnim kutem, tak da se sve povijalo). Čuo sam za nekoliko slučajeva gdje su likovi slali Wiijeve na čipiranje, Xboxove na popravke, samo da bi dobili konzolu u lošijem stanju nego u kojem su je poslali.
A da ne govorim da ćeš definitivno prije sam doma popravit X360 nego ako ćeš ga slat njima (ne da mi se sad pisati, ali tko god ne vjeruje, lako ja to dokažem).

Što se tiče Xboxa 360, nisu to tolko problemi sa zagrijavanjem, ali istina - dizajnerski (hardverski) je loše izvedena. Točnije, sve bi bilo okej, da nisu napravili jednu glupost - matična ploča u kutiji konzole NE stoji ravno, već na nekoliko mjesta na nju djeluju pritisci koji ne bi trebali postojati i pod tim uvjetima matična ploča se... savija. :(
Što dovodi do slabljenja spojeva između coolera GPU-a i CPU-a sa matičnom. A to daje famozna 3 crvena svjetla. Jej! Ništa što se ne može popraviti (ako imate Pevec u blizini, malo tehničkog znanja i strpljenja), ali opet - nešto što se nije smjelo dogoditi.

Ali ništa od toga ne opravdava lošu uslugu Sophos Laba. Ja preporučujem baktanje s njima jedino ako nemate drugog izbora.

EDIT: Sorry za oživljavanje teme, al jednostavno sam morao komentirati. :D

Nodakim
13-02-2009, 00:25
Ja i dalje stojim kod svoga...tudume

:)
Istina je da nisam upoznat predobro s situacijom,ali dobro se zna da je XBOX360 malo "lošije kvalitete" po tom pitanju
Oni su možda prćkali po tome(ali onak ne kužim zašto?)

Babitz
13-02-2009, 10:31
Kad se sjetim topika na shumi. Lik je poslao wii da mu čipaju i vratili su mu ga uništenog skroz. Jebo im je mater tamo na shumskom forumu pa su se neki od njih regali tmao i srali mu te ga prozivali. Kao da im nema pravo jebat mater nakon što mu fino izjebu konzolu. Ko da je sam kriv što su se oni pobrinuli da više ne proradi. :pray:

Ixy
15-02-2009, 22:28
Ja i dalje stojim kod svoga...tudume

:)
Istina je da nisam upoznat predobro s situacijom,ali dobro se zna da je XBOX360 malo "lošije kvalitete" po tom pitanju
Oni su možda prćkali po tome(ali onak ne kužim zašto?)

Ne razumijem zašto imaš potrebu javljati se u topic ako nisi upoznat sa situacijom, a iz postova mi se čini da nemaš Xbox 360.
I kako se to dobro zna da je Xbox 360 malo lošije kvalitete po pitanju korištenih... materijala?
Ja za to nikad nisam čuo.

Naravno da su sophosovci morali prčkati po unutrašnjosti konzole ako su je popravljali. Ali nisu morali krivo zašarafiti polovicu vijaka, istrgnuti koji kondenzator i što sve ne...

NexxoN
17-05-2009, 14:00
Ja i dalje stojim kod svoga...tudume

:)
Istina je da nisam upoznat predobro s situacijom,ali dobro se zna da je XBOX360 malo "lošije kvalitete" po tom pitanju
Oni su možda prćkali po tome(ali onak ne kužim zašto?)


da lošije je kvalitete, no kad je mom frendu crko, on ga je otvorio i iako ga je otvorio nakon godinu dana, vodovi nisu bili izgrebani, nisu falili šarafi, kondenzatori nisu bili pokidani ni rastaljeni ni nakon 15-ak sati maratonskog igranja!

uglavnom loše je napravljen, treba sredit dotok zraka i prespojit žicu sa ventilatora na drugo mjesto koje daje 12V pa se ventilator brže okreće!

al ništa ne može biti tolko loše napravljeno da se pokida samo od sebe i da se šarafi misteriozno teleportiraju u međuuniverzum! ako kužiš što ti hoću reći!

ja sam od sophosa kupio flash karticu za DS, još radi pa nemam prigovor, al da mi se ovo dogodilo, onda bi otišao osobno tamo da ih preupitam neke stvari!

ja od nedavno sve nabavljam od dealextremea, jeftinjare su i besplatna dostava za cijeli svijet, di ćeš bolje! jedina mana je vrijeme koje se čeka koje može biti do 3 tjedna, ali, ah bože moj, uštedi se dosta love i 0$ poštarine.