PDA

Pogledaj cijelu verziju : Čudne poruke u Windowsima i problemi kod downloada



bjede
09-10-2008, 19:01
Pozdrav!
Nakon što sam skupio virus i to riješio sa SUPERAntiSpywareom, počele su mi se javljati čudne poruke u Windowsima kojih do tad nije bilo.
1. Make sure disk is not full or write-protected
Ovu sam poruku dobio kad sam išao skinuti program sa neta. Zna se pojaviti i kad idem premjestiti neki file iz jednog programa u drugi.
2. Download stop. There is not enough free space on disk.
Na disku sam imao neki 300 MB slobodnog prostora, a skidao sam .rar file od nekih 280 MB. Download je došao do 99% i javio obu poruku. Kasnije sam skinuo drugi file još veći (oko 290 MB) i normalno je završlo.
3. Windows cannot access the specified device, path or file. You may not have the appropriate permissions to access the item.
Ovo mi se javilo kod pokretanja filea EvID4226Patch (TCPIP.SYS update), i to samo engleske verzije, dok njemačka normalno radi. Isti sam file pokrenuo na loptopu, i sve je normalno.
Uz ove poruke imam i ovaj problem:
kad kliknem na link za skidanje filea u RAR-u, ne pojavljuje mi se opcija Save As i odabir direktorija, već se RAR automatski otvara. To sam nedavno primjetio, ranije je normalno išlo prvo na save, a ne na open.
Ne znam je li to povezano, ali previše s**nja!
Imam Windows XP Professional sa Service Packom 2.
Ako može bilo kakva pomoć barem za bilo koji od ovih problema!
Hvala!

C
09-10-2008, 19:47
Ako imaš 300 MB-a slobodnog prostora na HDD-u, i skidaš 280 MB-a, računaj da imaš razne cache size-ove koji se pune i prazne na HDD-u.

Počisti ti taj PC malo da Ad-Awareom, Spybotom, Glary Utilitiesom, nekim AV-om i sličnima, i vjerujem da će ti raditi. A ako nemaš diskovnog prostora, onda ti to ništa neće pomoći. Znaš li da je preporučljivo imati 20% slobodnog HDD-a? To ti znači ako imaš kapacitet particije 100 GB-a, max. koji smiješ napuniti i da pri tome radi kako treba jest 80 GB-a, tj. 80%, a onih 20%, toičnije 20 GB-a će služiti za cache, za temp, za burn opcije, za procese, za dumpove i drugo. A kada ti napuniš HDD da imaš samo 300 MB-a slobodnog prostora, i skidaš nešto veličine 280 MB-a, računaj da ti je cache za internet već oko 5 MB-a, povijest par MB-a, i tako se to sve nakupi i na kraju u biti nemaš prostora 300 MB-a, nego jedno 270 MB-a. Može on tebi pokazati da imaš 300 MB-a slobodnog prostora, no on ti neće pokazati koliko ćeš ti MB-a skinuti s neta samim surfanjem i otvaranjem web linkova, slika, i koliko će ti tog diska napuniti neki od programa.

bjede
15-10-2008, 14:01
Kužim!
Počistio sam svu gamad sa AVG-om, SUPERAntiSpywareom i Spybot-om. Može li tko ukratko odgovoriti na 1. i 3. pitanje?
Ovo sa downloadom je odjednom proradilo!

croat1gamer
15-10-2008, 18:42
ovo prvo je s time da taj program ima write protection, odnosno, nemozes nista na njemu mjenjati &co.
trecr bi moglo biti do toga da je instalacija negdje drugdje, a u registryu pise da je na pocetnome mjestu (posto je patch pretpostaljam)
probaj reinstall programa kojeg zelis patchati

bjede
17-10-2008, 20:07
Radi se o patchiranju sistemske aplikacije u windowsima (TCPIP.sys) kako bi otvorio veći broj konekcija tako da to ne mogu reinstalirati. Ali mi je čudno čto njemačka verzija normalno radi, a englesku neće pokrenuti. :?

croat1gamer
17-10-2008, 21:13
neispravan installer bi mogao biti

C
18-10-2008, 13:38
Radi se o patchiranju sistemske aplikacije u windowsima (TCPIP.sys) kako bi otvorio veći broj konekcija tako da to ne mogu reinstalirati. Ali mi je čudno čto njemačka verzija normalno radi, a englesku neće pokrenuti. :?
Ali možeš ga prepraviti, ako imaš SP2. Ima jedan mali programčić za to, gdje ga patchaš bez problema. Zaboravio sam kako se zove. Mislim da je XP Spy, tako nešto.