PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ekran



Constantine
08-10-2008, 10:42
Dakle,koji je najbolji nacin da ocistim ekran,sav je zmazan,a krpica koju sam dobio snjim nevalja.Sve s čim brišem ostavlja vlakna po njemu,hocu da je povrsina cista bez icega i da se sjaji.

Frky
08-10-2008, 11:07
Ti se šališ, zar ne?

Anyway, ugasi ekran i s mokrim papirom pokupi prašinu i sve te nečistoće, a zatim uzmi čistu krpu pa prebriši ostatak (možeš i krpu smočiti)! Ako hoćeš da ti ekran sjaji i bude bezprijekorno čist, uzmi neko sredstvo za brisanje staklenih površina!

Chappi
08-10-2008, 11:08
Ja cistim obicnom salvetom...Na salvetu pospricam sredstva za cisenje stakla ljepo pocistim ekran i onda sa suhom salvetom sve prebrisem i sve mi ljepo cisto ostane :)

IGoR_2803
08-10-2008, 11:17
salveta ostavlja dlačice...

THUNDER_DINIX
08-10-2008, 12:04
uzmi sredstvo za ciscenje stakla, naspricaj i obrisi maramicom. tak ja radim i monitor blista

Constantine
08-10-2008, 13:50
Očistio sam ga sa salvetama i sredstvom za čišćenje stakla i čist je ko suza.
@Frky,zašto bi se šalio?

THUNDER_DINIX
08-10-2008, 18:14
Očistio sam ga sa salvetama i sredstvom za čišćenje stakla i čist je ko suza.

pa jesam ti reko? :D al bolje su maramice

Frky
08-10-2008, 18:48
Očistio sam ga sa salvetama i sredstvom za čišćenje stakla i čist je ko suza.
@Frky,zašto bi se šalio?


Pa, ono, svaki čovjek sa zrno pameti bi očistio staklenu površinu s krpicom ili mokrim papirom (ili s sredstvom za čišćenje)!

A, ako vidiš da ti ostaju vlakna jedini logični izbor je da promjeniš krpicu (i najobičnija kuhinjska će napraviti posao)!

Oću reći, nisi trebao pitati na forumu, mogao si pitati mamu ili sam zaključiti!

Constantine
08-10-2008, 18:51
Uvijek odaberem krivo sredstvo,a kuhinjske krpe ostavljaju najvise dlacica,osim toga,jednostavnije mi je pitat na forumu nego sam zaključit :D

THUNDER_DINIX
08-10-2008, 19:04
bas i nije, al ajd. sretno s brisanjem :)

Bartuc
08-10-2008, 19:23
Isus Bog, ste vi ludi??? :shock:

Pa NE SMIJE se LCD monitor čiti sa sredstvom za čišćenje stakla :shock: Sredstvo za čišćenje LCD monitora NE SMIJE imati alkohola u sebi, a sredstva za čišćenje stakla su puna alkohola!!! CRT monitor i Plasma televizor se smije čistiti sa sredstvom za čišćenje stakla pošto se radi o STAKLU. Ali LCD monitor nije napravljen od tipičnog stakla te je premazan zaštitnim slojem kojega alkohol uništava.


Za LCD monitor se kupuje sredstvo za čišćenje LCD ekrana i to obavezno bez alkohola. Imate u većim dučanima za kupiti proizvod po imenu "Sigma - Sprej za čišćenje ekrana". To je bezalkoholno sredstvo koje se našprica na nježnu maramicu, ekran se detaljno istrlja tako da svaka mrlja nestane te se nakon toga uzme krpica sa mikro vlaknima i dodatno posuši i obrišu vlažne mrlje sa monitora. LCD je jako osjetljiv i to je jedini ispravan način za čišćenje istoga.


EDIT:

Oprostim vas samo ako je bila riječ o CRT monitoru ili CRT Televizoru :D

Constantine
08-10-2008, 19:27
:shock: ,eto zasto je bolje pitat na forumu,nije bila rijec o CRT-u engo o mom LCD monitoru,jebiga sad,već sam ga prebrisao sa tim sredstvom za čišćenje stakla,trebao si se ranije pojavit.
EDIT:gledam na tom srestvu,pise da ima alkohola u sebi :(

Bartuc
08-10-2008, 19:33
A dobro, jednom si se zajebo, za drugi put znaš :D


Ovako ti izgleda to sredstvo:


http://www.imagesforme.com/out.php/t180208_DSC01343.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/180208_DSC01343.jpg)


EDIT:

Isplati ti se uzeti takav sprej pošto ti može trajati i više od godinu dana.

Frky
08-10-2008, 22:28
U jbte!!
Neće valjda ništa biti monitoru!

Nego, nisi napisao da imaš LCD pa smo (bar ja) predpostavili da imaš CRT, a pošto ja imam CRT i brišem ga sa sredstvom za staklo to sam i preporučio!

C
09-10-2008, 11:58
Solna kiselina sve pere....ali samo za jednokratnu upotrebu....

THUNDER_DINIX
09-10-2008, 11:59
ma sta se ne smije koristit.... ja imam sredstvo za ciscenje stakla, bez alkoholno :) i cisti monitor ko bebinu guzu XD

Bartuc
09-10-2008, 12:47
Bezalkoholno je dobro, ali to onda nije pravo sredstvo za čišćenje stakla pošto da bi stakla (prozori) bila čista, moraš imati alkohola u sredstvu da se skinu sve masnoće koje se nakupe po njima...

C
09-10-2008, 14:18
Ja sam svoj LCD brisao običnim vlažnim krpama, malo grubljim, tu i tamo nešto istrljam ako mi neki penzić popljuje LCD, malo Domestosa i sl., i evo ga danas, nakon tri godine, izgreban, par pixela šljaka sa inverznom bojom i sl. Planirao sam si kupiti novi LCD, ali neću, neka ovaj dura koliko bude mogao, ne smeta mi, pa si svakako mislim kupiti laptop, ali prije toga imam u planu skupiti pare za nešto sasvim drugo.

The_Lord
17-10-2008, 21:39
Otvaram novi problem... Imam novu graf. karticu nvidiu geforce 9500 gt. Kad postavim nativnu rezoluciju monitora (Samsung SyncMaster 206BW od 21") na 1680x1050, na 60 herca refresh rate, ekran mi titra. Prije promjene grafičke sve je bilo u redu. Ako ko nešto zna, molim lijepo... :o

Bartuc
17-10-2008, 21:43
Otkud si ti doletio :D

Ekran ti nebi smjeo titrati pošto ti se LCD osvježava asinhrono ilitiga nema RefreshRate-a odnosno titranja ekrana. On ti radi na potpuno drugačijem primpicu...

A sad zašto se to tebi javlja, nemam pojma. Probaj prodrmati kablovinje, izvaditi i vratiti grafu na matičnu, dobro pritegnuti DVI konektor na grafu itd.

The_Lord
17-10-2008, 21:47
Zaboravio sam napomenut da je pri manjim rezolucijama sve u redu. to se događa na 1680x1050 na više. čitao sam da povećam screen refresh rate, al je najviše 60hz, pa ne znam...

Bartuc
17-10-2008, 21:53
Neće ti RR pomoć, on ti na LCD-u služi samo da bi mogao bolje iskoristiti V-Sync funkciju u igrama, odnosno da ti FPS nije limitiran na 60Hz nego da može probiti tu barijeru.

Nego, jesu li ti zvučnici možda pre blizu ekrana. Ako zvučnici nisu dobro zaštičeni/izolirani, oni mogu negativno utjecati na ekrane. Jedino ne znam kakvog utjecaja imaju na LCD pošto se nikad nisam sreo sa tim problemom...

The_Lord
17-10-2008, 21:57
zvučnike uopće ne koristim, imam slušalice. iskopčao sam ih jer sam i ja mislio da su one problem, pošto su nove, ali nije pomoglo. E, sad jedino preostaje da nisam instalirao kakve dodatne upravljačke programe za grafičku. Driveri su u redu, instalirani najnoviji. svoj još jedan lcd sam prikopčao na komp i situacija je ista. znači, nije problem u ekranu.

Bartuc
17-10-2008, 22:07
Nemaš kaj drugo instalirati za grafu, driveri su sve što ti treba.

Probaj lagano OverClockati grafu, tko zna, možda pomogne!? Ne vidim baš neko logično rješenje :D

The_Lord
17-10-2008, 22:14
ma, ne pomaže ništa... trebat ću pitat servisera... možda grafička ima neku nepravilnost, odn. tehničku grešku. svejedno, hvala. Ne vidim kaj bi više mogo napravit. grafu sam dobio besplatno budući da mi je još vrijedila garancija za pregorenu 7600 gt, tak da... ko zna.

Constantine
17-10-2008, 22:14
Evo da tu pitam,sto je to V-Sync,to nikad nisam znao?

Bartuc
17-10-2008, 22:27
Lockanje FPS-a ti se radi sa opcijom V-Sync! Probaj to pronać u Optionsima, moralo bi postojati!

Ta opcija radi tako da ti zaključa FPS na vrijednost nativne frekvencije monitora! Ako je komp pre slab za toliki FPS, a tebi je definitivno pre slab za to, onda ti V-Sync radi tako da djeli FPS-e na 3/4 ili 2/4 ili sl. Na taj način nema Tearing efekta na LCD ekranima i igra djeluje prirodnije!

U Crysisu ti se to ne isplati pošto je igra toliko zahtjevna (pogotovo na max detaljima) da ti nemre pratiti frekvenciju ekrana, a samim time ćeš možebitno gubiti na performansama pošto će ti V-Sync nerijetko igru zaključavati na kojih 20-30 FPS-a!



Ovako... Kod LCD monitora ti je bitan Response time koji ti govori koliko vremena treba pixelu da promjeni boju (BtB = crno-bijelo-crno i GtG = sivo-bijelo-sivo), to svi već znaju. Ali čemu onda Refresh Rate? Refresh Rate govori CRT monitoru koliko slika u sekundi može monitor pokriti/obraditi. Zašto je to bitno na LCD monitoru? Zbog V-Sync funkcije u igrama.SNaime, ako ostaviš Refresh Rate na LCD monitoru podešen na 60Hz, V-Sync će ti ograničiti broj FPS-a u igrama na 60 sličica u sekundi. No ako imaš dovoljno jak komp da može iskoristiti monitorovih 75Hz, odnosno da V-Sync ograniči FPS na 75 sličica u sekundi, onda je to definitivno bolja opcija pošto ćeš dobiti glađi frame rate u igrama.

Baš iz tog razloga se cilja da bude što veći Refresh Rate LCD monitora... zato da LCD monitor može konkurirati CRT monitoru u performansama unutar igara. Nema niti jedne druge svrhe no ograničenje FPS-a pomoću V-Sync funkcije.

C
18-10-2008, 13:36
Otkud si ti doletio :D

Ekran ti nebi smjeo titrati pošto ti se LCD osvježava asinhrono ilitiga nema RefreshRate-a odnosno titranja ekrana. On ti radi na potpuno drugačijem primpicu...

A sad zašto se to tebi javlja, nemam pojma. Probaj prodrmati kablovinje, izvaditi i vratiti grafu na matičnu, dobro pritegnuti DVI konektor na grafu itd.
Kako je uopće mogao namjestiti RR na LCD-u? Očito nije instalirao monitor. Ja kako god da ga podesim, neće titrati, jednostavno se ništa ne desi niti na 200 hz-a.

Bartuc
18-10-2008, 14:22
Gore sam ti u drugom citatu objasnio čemu služi RR kod LCD monitora. Svaki LCD monitor ima odabir RR-a, uglavnom do 75Hz ali ima i jačih modela, a glavna primjena je da daš oduška V-Sync opciji u igrama. Pročitaj, odmah je u drugom quoteu iznad tvog posta :P

Deadwalker
18-10-2008, 14:43
e ja sam do sada koristio na svom lcd-u 60Hz-a...pogledao sam na opcijama i stavio na max 75Hz, ali mi se slika onda nekako zamuti. U cemu je kvaka?

THUNDER_DINIX
18-10-2008, 15:41
da nije u hercima? XD pa ak ti je mutna vrati na staru

vex
18-10-2008, 19:07
Meni je na 75Hz čišća slika.

The_Lord
27-10-2008, 12:33
Ovo u vezi titranja... Problem je bio u grafičkoj kartici... Sad su mi je zamijenili i sve je u redu. Problem riješen! :thumbs2: sve radi normalno