PDA

Pogledaj cijelu verziju : Overclock i garancija



PLAYER
06-10-2008, 10:43
Da li overklokiranjem neke komponente gubim garanciju na nju?

Bartuc
06-10-2008, 10:50
Ne gubiš. Serviseri nemreju znati da li si ti overclockao procesor, rame ili grafičku. Ako nešto krepa prilikom OC-a, tak i onak nosiš pojedinačno komponentu na servis, a OC postavke se nalaze ili u tvom BIOS-u na matičnoj ili u softwareu s kojim si OC-ao grafu.


Jedino ako nosiš čitav komp na servis, onda obavezno moraš resetirati CMOS te obrisati kako god znaš programe s kojima si grafu OC-ao...


EDIT:

I da, ne smiješ raditi nikakve Modove (vMod i sl.) na komponentama, pošto onda odmah gubiš garanciju!

PLAYER
06-10-2008, 10:54
Hvala na brzom odgovoru.

Bartuc
06-10-2008, 10:59
Nemaš na čemu.

vekicar
06-10-2008, 13:18
Da li se može dobit natrag novac ili napravit zamjenu za drugu grafu ako je spališ pri OC????? A grafa ima garanciju.

IGoR_2803
06-10-2008, 13:41
Da li se može dobit natrag novac ili napravit zamjenu za drugu grafu ako je spališ pri OC????? A grafa ima garanciju.

ako grafa rikne u jamstvenom roku moraju ju zamjenit za istu takvu ili bolju, ili ti vratiti puni iznos koji si platio... to vrijedi ako se sa njome rukovalo by the book... a posto je tesko da skuze da si clockao grafu, figure it yourself... :wink:

vekicar
06-10-2008, 13:57
Znači, ako ja previše clockam grafu i moraju ju zamijenit, da li ja mogu tražit povrat novca ili oni naprave što oni žele???
Da li ja mogu birat između povrata novca i iste nove grafe???

kulamasta
06-10-2008, 14:08
Pri nosenju komponente na garanciju pripazi na mehanicka ostecenja, tipa ako si mjenjao hladnjak da sarafi nisu osteceni da se ne vidi da je hladnjak mjenjat.

Takodjer dobro je da na komponenti, grafi ili maticnoj nema tragovina paljevine jer nema sanse da ce ti priznat garanciju



Znači, ako ja previše clockam grafu i moraju ju zamijenit, da li ja mogu tražit povrat novca ili oni naprave što oni žele???
Da li ja mogu birat između povrata novca i iste nove grafe???

Ne mozes birat, tj mozes, ali to je stvar njihove dobre volje.

Mislim da u zakonu pise da dobivas novu istu novu ili slicnu...

...slucajan dvostruki post

kikl0p
06-10-2008, 19:36
meni na jamstvenom listu od linksa pise da garancija ne vrijedi ako se tokom servisa utvrti da je uredaj ostecen overclockingom

Anarion.Umarth
06-10-2008, 19:39
al ce oni teško skužit
u tome je bit, ako sve radiš softwerski, bez prčkanja po biosu i hardwareu, nemaju baš načina
samo ti neki dućani ne priznaju garanciju bez npr. kutije (vemil, links) il zato jer in se neda plaćat ako je neki manji dućan

Bartuc
06-10-2008, 19:51
meni na jamstvenom listu od linksa pise da garancija ne vrijedi ako se tokom servisa utvrti da je uredaj ostecen overclockingom


Pa ti kažem:

1) OC procesora - postavke su spremljene u matičnu - nosiš CPU - ne vidi se OC pošto na njihovoj ploči radi na stock vrijednostima.

2) OC memorije - isto kao procesora

3) OC grafe - postavke su spremljene u CCC ili Rivu ili ATiTool ili ... - nosiš samo grafu na servis - u njihovom kompu je na stock vrijednostima.


Samo ne smiješ raditi modove na matičnoj ili grafi pošto se tada lemi po komponentama i tu se odmah gubi garancija...

Karlo_from_Bjelovar
06-10-2008, 19:52
3) OC grafe - postavke su spremljene u CCC ili Rivu ili ATiTool ili ... - nosiš samo grafu na servis - u njihovom kompu je na stock vrijednostima.

osim ako te postavke OCa ne "spremis" u sam bios grafe, onda si jebo jeza... :D

Anarion.Umarth
06-10-2008, 19:55
a
u tome je bit, ako sve radiš softwerski, bez prčkanja po biosu i hardwareu, nemaju baš načina /da saznaju/

glavno da triba 2 posta da vi ovo ponovite

Bartuc
06-10-2008, 19:56
osim ako te postavke OCa ne "spremis" u sam bios grafe, onda si jebo jeza... :D

Da, istina :D Ali to malo tko zna napraviti, a onaj tko zna, 100% zna i što time gubi/dobiva :D

IGoR_2803
06-10-2008, 21:56
samo ti neki dućani ne priznaju garanciju bez npr. kutije (vemil, links) il zato jer in se neda plaćat ako je neki manji dućan

nemaju oni šta ne priznati ako u zakonu nigdje ne stoji da moraš donijeti svu origigi ambalažu... najbolje da doma imam jednu sobu u kojoj ću držati sve kutije, vrečice, okvire od stiropora i šta sve ne... drugo je kad ti želiš vratiti ISPRAVAN proizvod u roku od 8 dana od kupnje... a to što se neki trgovci bahate je druga stvar... evo prošli tjedan me u Merkuru uvjeravali da ja neispravan usisavač moram sam voziti u servis koji je btw udaljen 20 km o svom trošku, a imam garanciju... fino sam im isprintao članak 5. Zakona o zaštiti potrošača i ženi tamo bacio pod nos... da vidiš kako su preuzeli usisavač... :)

kulamasta
06-10-2008, 22:06
Ovo sa ambalazom ovisi o tome gdje je na komponenti otisnut SN

Ako je broj otisnut samo na ambalazi tada ju moras imat, jer jednostavno ne mozes dokazat da je kartica koju nosis na reklamaciju bas kupljena u tome ducanu

IGoR_2803
06-10-2008, 22:10
Ovo sa ambalazom ovisi o tome gdje je na komponenti otisnut SN

Ako je broj otisnut samo na ambalazi tada ju moras imat, jer jednostavno ne mozes dokazat da je kartica koju nosis na reklamaciju bas kupljena u tome ducanu

mozes ti naljepnicu na kojoj je SN skinuti sa ambalaže... ali nije to ni poanta, nego je poanta da ljudi često neznaju svoja prava ili kad ih znaju dopuštaju trgovcima da se sa njima pomeču...