PDA

Pogledaj cijelu verziju : overclockanje



roxium
04-10-2008, 19:28
dali je dovoljno za overclockanje kupit samo hladnjake za procesor i graficku ili treba i neko novo (dobro) napajanje npr. chieftec. Imam neko obicno (nepoznato) napajanje ugradeno u kuciste

croat1gamer
04-10-2008, 19:35
trebaju ti dvije (tri) stvari
1. ovisi o tome sto hoces clockati, ali da, jako, kvalitetno napajanje, 500W (po mojoj) procjeni bi bilo dovoljno za mid range kompjuter za clockati
2. jako KVALITETNI hladnjaci
3. ako ides preko biosa, nekakvo poznavanje istoga

btw. nisam iskusan u clockanju, pricekaj da neki iskusniji (bartuc, sickmanno amd freak ili neko cetvrti dode i tocno objasni) ja ovo govorim po sjecanju

Bartuc
04-10-2008, 19:36
Najbitnije su ti ove stavke:

1) Dobar primjerak CPU-a + adekvatno hlađenje
2) Matična koja dopušta gonjenje višeh FSB-a te baratanje voltažama i malim VDroopom
3) Napajanje sa stabilnim naponima, bez puno oscilacija
4) Memorija koja može pratiti OC... kod novih procesora nije bitna!


Najbolje da imaš sve uvijete zadovoljene, ali nije uvjet. Možeš OCati i sa lošim hlađenjem, ali bez dizanja voltaže te moraš pratiti temperature da ostanu u optimalnim granicama. Možeš OC-ati i bez dobrog napajanja, ali je riskantno zbog oscilacija napona pa ti sistem može postati nestabilan. Snaga napajanja ti više manje nije bitna pošto ako i dižeš voltažu na CPU, ne dižeš je toliko da ti se potrošnja ilitiga potrebna snaga drastično povećava.

C
06-10-2008, 13:23
Novak je sve razumio?
-Pronađi helpove i prolistaj malo temu o tome na ovom pod forumu, naučiti ćeš, ako ne sve, barem većinu toga. ;)