PDA

Pogledaj cijelu verziju : Gaming općenito



ZorgTheBorg
01-10-2008, 14:24
Svi pričaju o zbivanjima u sferi gaminga... no kako ona zapravo izgleda? Evo da vas pitam... kakav je vaš odnos prema gamingu kao društvenoj i individualnoj pojavi, kulturi/subkulturi, sociološkom fenomenu, i u nekim slučajevima razlogu za odlazak psihijatru :boohoo: ? Je li to način života, religija, slobodna aktivnost, dosada ili smrtni neprijatelj?

kvakomekiki
01-10-2008, 14:29
Samo se nesmiju prijec granice i zaboravit na pravi zivot. trebalo bi se zabavljat ne drogirat.

Deadwalker
01-10-2008, 14:39
hm, ovisi kako kome...Za mene je gaming slobodna aktivnost, igram zato jer volim to, uživam u igrama vise nego primjerice u filmovima i uz igre se uvijek dobro zabavim. Problem je sto neki pretjeruju s njime sto nije dobro jer u životu nista nije dobro pretjerano jer kada vam je gaming prva stvar u životu i radi njega zapostavite sve ostalo(skolu, posao, drustveni život) imate gadan problem. Igre su predviđene za svakodnevnu zabavu u slobodno vrijeme, a ne za danonoćno igranje. Jako mi je drago sto se polako, ali sigurno gaming pocinje shvacat ozbiljno, sto sve vise ljudi uživa u njegovom čaru jer za mene nema bolje zabave nego kada odigrate kakav mec u lanu s frendima ili recimo prođete nekakav dobar singleplayer koji sam vise odusevi nego kakav film, strip, knjiga i ostavi u onom "wau" izdanju...Gaming polako postaje sport za one žešće igrace i novi oblik zabave za sve ostale. Mislim da mu se pise sjajna buducnost...

###DK###
01-10-2008, 14:43
Slobodna aktivnost.
Volim igrati ali kao što je već rečeno, treba znati granicu.

josip_kraš
01-10-2008, 14:46
hm, ovisi kako kome...Za mene je gaming slobodna aktivnost, igram zato jer volim to, uživam u igrama vise nego primjerice u filmovima i uz igre se uvijek dobro zabavim. Problem je sto neki pretjeruju s njime sto nije dobro jer u životu nista nije dobro pretjerano jer kada vam je gaming prva stvar u životu i radi njega zapostavite sve ostalo(skolu, posao, drustveni život) imate gadan problem. Igre su predviđene za svakodnevnu zabavu u slobodno vrijeme, a ne za danonoćno igranje. Jako mi je drago sto se polako, ali sigurno gaming pocinje shvacat ozbiljno, sto sve vise ljudi uživa u njegovom čaru jer za mene nema bolje zabave nego kada odigrate kakav mec u lanu s frendima ili recimo prođete nekakav dobar singleplayer koji sam vise odusevi nego kakav film, strip, knjiga i ostavi u onom "wau" izdanju...Gaming polako postaje sport za one žešće igrace i novi oblik zabave za sve ostale. Mislim da mu se pise sjajna buducnost...
:thumbs2:

dobar post.
meni je gaming također jedan oblik popunjavanja slobodnog vremena i u njemu uživam, naravno sve u granicama normale.

flander
01-10-2008, 15:05
gaming = razbibriga

Cthulhu
01-10-2008, 15:13
Slobodna aktivnost.
Volim igrati ali kao što je već rečeno, treba znati granicu.
nema granice...

GaTa666
01-10-2008, 15:27
Za mene je cak i nekakav bijeg od stvarnosti.
Gaming me smiruje.

IGoR_2803
01-10-2008, 15:33
"Nešto poput pite od jabuka, radujem se tu i tamo zagejmati.", ali pošto mi je pita od jabuka najbolji kolač, go figure! :) sad ozbiljno... zadnje 5,6 godina nemam baš previše vremena za gaming, tu je cura, društvo, faks itd... nekad (u osnovnoj školi i početkom srednje) mi je značio više, te sam puno više vremena provodio igrajući igre... danas sam sretan ako uspijem pola sata, sat vremena odigrati dnevno, nekad ni to... tu jedino ne uračunavam koji random LAN party ko ove subote... :)

Cthulhu
01-10-2008, 15:35
Za mene je cak i nekakav bijeg od stvarnosti.
Gaming me smiruje.
jeste,ništa nije više smirujuće nego kad u bioshocku isplaiš pola kile vrele sačme u neprijatelja,i on ne umre,nego se zaleti na tebe i razbije ti glavu ogromnom bušilicom koja mu je montirana na ruku...

kikl0p
01-10-2008, 15:47
gaming=zivot
barem dok neam skolu

Quiet Riot
01-10-2008, 16:17
Ni sam ne znam, već sam navikao biti za kompom u slobodno vrijeme pa ni ne razmišljam o tome. Ali naravno, prijatelji, obitelj i rl općenito su na prvom mjestu. Samokontrola uber alles.

Sickmanno1
01-10-2008, 16:44
Poput slusanja glazbe, gledanja filma...uzivam u tome...

Kenyi
01-10-2008, 16:51
gaming=zivot
barem dok neam skolu

tuzno :(

amirix
01-10-2008, 17:01
gaming mi je ko obitelj :boohoo:

kikl0p
01-10-2008, 17:10
gaming=zivot
barem dok neam skolu

tuzno :(
life is pain...life is only pain
iwujfQ5u ... re=related (iwujfQ5u1Y4&feature=related)

ScorpiuS
01-10-2008, 19:14
Gaming je moje srednje ime

narf
01-10-2008, 19:44
gaming je super stvar kroz koju moš učit, razvijat reflekse i motoriku, inteligenciju.. al kao i sve stvari, ako se ne dozira, nije dobro.

Constantine
01-10-2008, 20:03
Slobodna aktivnost uz koju se zabavljam i opuštam.

IGoR_2803
01-10-2008, 22:14
kladim se da je od ovih 20ak koji su izjavili da im je gaming važan ko i obitelj ili poput vjere 90% osnovnoškolaca... :)

ScorpiuS
01-10-2008, 22:20
Ma kako si ti pametan. :D

IGoR_2803
01-10-2008, 22:26
Ma kako si ti pametan. :D

e, nemaš pojma, sve pršti iz mene... ono kaj hoću reći da je u najmanju ruku čudno da je mladom čovjeku gaming sve u životu... ništa ne osuđujem naravno... :)

narf
02-10-2008, 06:21
Ma kako si ti pametan. :D

e, nemaš pojma, sve pršti iz mene... ono kaj hoću reći da je u najmanju ruku čudno da je mladom čovjeku gaming sve u životu... ništa ne osuđujem naravno... :)

problem je u tome što je jako zarazan, a ako imaš roditelje koji te neće usmjeravati, normalno da bu se klinac igrao 8 sati dnevno :D

whiskey
02-10-2008, 16:26
Gaming je ka vreca jabuka. Ako voliš voce.

ScorpiuS
02-10-2008, 17:09
Ma kako si ti pametan. :D

e, nemaš pojma, sve pršti iz mene... ono kaj hoću reći da je u najmanju ruku čudno da je mladom čovjeku gaming sve u životu... ništa ne osuđujem naravno... :)
Preoštro je reći da je meni gaming sve u životu, ali ima ljudi kojima je nešto drugo sve u životu. Evo ti primjer iz gaminga. Onaj retardirani koji je ostavio školu zbog Guitar Heroa.

Arbiter of Change
02-10-2008, 17:11
Gaming je ka vreca jabuka. Ako voliš voce.
Ovo je prokleto dubokoumno.

Danas više-manje razbibriga kad nađem vremena (srce problema) dok sam prije daleko više igrao i bilo mi je više stalo do gaminga (po prioritetnoj listi, jel'te) kao takvog.

majstoro
04-10-2008, 09:15
gaming mi je sve,radije bih izabro dobro kuciste nego da mi pamela anderson bude zena

Cthulhu
04-10-2008, 11:54
pamela i nije neki primjer...

ScorpiuS
04-10-2008, 12:54
gaming mi je sve,radije bih izabro dobro kuciste nego da mi pamela anderson bude zena
Što se kućišta tiče, ja bi radije sve komponente položio na stol neg da ih držim u jednoj kutiji. Najzadnje što ću na mom PC-u nadograd će biti kućište.

GeForce
05-10-2008, 01:29
moja vjera i jedino mjesto gdje se maknem od svega :)

Cthulhu
05-10-2008, 01:51
moja vjera i jedino mjesto gdje se maknem od svega :)
word.

Wasteful
05-10-2008, 13:15
gaming=zivot
barem dok neam skolu
Sign
žeži mile. bolje i to nego vani pusiti i piti u birtije ^^

narf
05-10-2008, 14:32
gaming=zivot
barem dok neam skolu

moja sućut ak je to istinito.

LorlonWarrior
05-10-2008, 15:06
Gameing = uništavanje viška vremena kad stvarnost dosadi

GaTa666
05-10-2008, 16:57
gaming=zivot
barem dok neam skolu
Nije ti to dobro.
Nije gaming sve. Probaj se bavit necim drugim. Budi kreativan. Umjetnost, elektronika, sport,izlasci..... bilo sta. Nemos zivit od gaminga.(osim ako si pro gamer izaradjujes gamingom :) )

IGoR_2803
05-10-2008, 16:59
(osim ako si pro gamer izaradjujes gamingom :) )

cak ni tada, jer nije sve ni u lovi... :wink:

majstoro
05-10-2008, 22:32
gaming=zivot
barem dok neam skolu
Nije ti to dobro.
Nije gaming sve. Probaj se bavit necim drugim. Budi kreativan. Umjetnost, elektronika, sport,izlasci..... bilo sta. Nemos zivit od gaminga.(osim ako si pro gamer izaradjujes gamingom :) )
moze se zivit
ja kad sjednem za komp sve ostalo nestane osim kompa

Cthulhu
05-10-2008, 22:35
same here.

kikl0p
06-10-2008, 14:34
gaming=zivot
barem dok neam skolu
Nije ti to dobro.
Nije gaming sve. Probaj se bavit necim drugim. Budi kreativan. Umjetnost, elektronika, sport,izlasci..... bilo sta. Nemos zivit od gaminga.(osim ako si pro gamer izaradjujes gamingom :) )
rofl
necemo sad ulazit u problematiku mog nolifeinga

Sybelius
06-10-2008, 20:30
Zabava u slobodno vrijeme!
A nakon posla , sredstvo za lijecenje stresa ,izivljavam se virtualno da ne bi nekoga namlatio zastvarno.

blood4me
06-10-2008, 21:15
Nešto poput vjere, moje drago utočište na ovome svijetu.
Kada sam ljut, smiri me.
Kada nemam mira, nabijem slusalice na glavu i nadem ga
Kada mi sve ide na zivce, upalim CoD i ispucam se.
Izgubim sve brige...
.....


moze se zivit
ja kad sjednem za komp sve ostalo nestane osim kompa
:thumbs2:

narf
06-10-2008, 21:45
gaming=zivot
barem dok neam skolu
Nije ti to dobro.
Nije gaming sve. Probaj se bavit necim drugim. Budi kreativan. Umjetnost, elektronika, sport,izlasci..... bilo sta. Nemos zivit od gaminga.(osim ako si pro gamer izaradjujes gamingom :) )
rofl
necemo sad ulazit u problematiku mog nolifeinga

da, ajmo i dalje biti tupi i ne iskorištavati svoje potencijale :friends:

tak ne buš nigdje..

Anarion.Umarth
06-10-2008, 21:47
zašto ići igdi?

ScorpiuS
06-10-2008, 21:55
Ako ownaš CoD na internetu onda je tvoj potencijal gamerski posao, i zašto ja nebi radio posao za koji sam napravljen i koji volim?

ZorgTheBorg
07-10-2008, 11:13
Vjerujem da su svi ovdje dovoljno pametni da se lijepo obrazuju kako bi našli posao i krov nad glavom. To je osnova za gamerski život.

Maja
07-10-2008, 12:03
Nešto poput slušanja glazbe, popunjava slobodno vrijeme. Kao lijepi, zabavi, šareni, epileptični hobi :D

Btw, kul anketa.

ScorpiuS
07-10-2008, 12:06
Vjerujem da su svi ovdje dovoljno pametni da se lijepo obrazuju kako bi našli posao i krov nad glavom. To je osnova za gamerski život.

Ma to ću ja radit u simsima!!! :D

LorlonWarrior
07-10-2008, 15:02
Lol niko nije odabro prvu opciju u anketi :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Enivej za neko vrijeme dobivam novu pilu pa se i ja vraćam u gamerske vode, dosta više emulatora, Yu Gi Oh-ova ( :oops: ) i kojekakvih "Requires 8 MB Graphic Card" igara :D

kikl0p
07-10-2008, 15:35
da, ajmo i dalje biti tupi i ne iskorištavati svoje potencijale :friends:

tak ne buš nigdje..
a koji su to potencijali koje neiskoristavam
biti pijan svaku subotu?
ic na tekme i sudjelovat u masovnim tucnjavama?
drogirat se?..pusit...slusat cajke
i radit sve ostale slicne "cool" stvari koje rade mladi

IGoR_2803
07-10-2008, 16:28
a koji su to potencijali koje neiskoristavam
biti pijan svaku subotu?
ic na tekme i sudjelovat u masovnim tucnjavama?
drogirat se?..pusit...slusat cajke
i radit sve ostale slicne "cool" stvari koje rade mladi

ne, nego ici s ekipom baciti košaricu ili nogomet... učlaniti se u dramsku :D , na plesnu... naći si curu... and so on...

Constantine
07-10-2008, 18:39
Lol niko nije odabro prvu opciju u anketi :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Boje se da ne dobiju ban :)

ZorgTheBorg
07-10-2008, 20:55
Kiklope, život ti je sasvim u redu. Dokle god imaš krov nad glavom i posao. Ostalo je sekundarno. To što si izabrao gaming umjesto, kako to kažu, "života" je tvoja stvar i ako tebi znači život, ne mora značiti ostatku društva.

narf
08-10-2008, 09:07
da, ajmo i dalje biti tupi i ne iskorištavati svoje potencijale :friends:

tak ne buš nigdje..
a koji su to potencijali koje neiskoristavam
biti pijan svaku subotu?
ic na tekme i sudjelovat u masovnim tucnjavama?
drogirat se?..pusit...slusat cajke
i radit sve ostale slicne "cool" stvari koje rade mladi

da, bolje glumit začahurenu gusjenicu i gledat život kak prolazi.. pa jedna od osnovnih potrebi ljudi je socijalizacija, izaći van, zabaviti se.. otići u kino,imati curu, šetati se, trening, teretana, bilo kakve udruge..
jesam ja pijan svake subote? ne, to je odabir pojedinca. jel idem na tekme? ne, nit podrzavam te idiote koji rade sranja di god stignu. Nit se drogiram, ne pusim, a cajkama necu ni prismrditi.. ti si individua, i ne moraš se povoditi za većinom mladih, a i ti si opako generalizirao. Ja samo želim reći da bih se ja grozno osjećao da dane provodim samo igrajući se, dok se ljudi oko mene zabavljaju, pa i razvijaju što se tiče emotivnog plana :D jbg, gaming je tvoj odabir, al ti želim reći da to nije normalno, i da možeš i gejmat i ići van :D

+ pišem ovoliko jer sam bio sličan tebi do 2. razreda srednje, isto nisam vidio smisao izlaska :D

Deadwalker
08-10-2008, 19:06
da, ajmo i dalje biti tupi i ne iskorištavati svoje potencijale :friends:

tak ne buš nigdje..
a koji su to potencijali koje neiskoristavam
biti pijan svaku subotu?
ic na tekme i sudjelovat u masovnim tucnjavama?
drogirat se?..pusit...slusat cajke
i radit sve ostale slicne "cool" stvari koje rade mladi

da, bolje glumit začahurenu gusjenicu i gledat život kak prolazi.. pa jedna od osnovnih potrebi ljudi je socijalizacija, izaći van, zabaviti se.. otići u kino,imati curu, šetati se, trening, teretana, bilo kakve udruge..
jesam ja pijan svake subote? ne, to je odabir pojedinca. jel idem na tekme? ne, nit podrzavam te idiote koji rade sranja di god stignu. Nit se drogiram, ne pusim, a cajkama necu ni prismrditi.. ti si individua, i ne moraš se povoditi za većinom mladih, a i ti si opako generalizirao. Ja samo želim reći da bih se ja grozno osjećao da dane provodim samo igrajući se, dok se ljudi oko mene zabavljaju, pa i razvijaju što se tiče emotivnog plana :D jbg, gaming je tvoj odabir, al ti želim reći da to nije normalno, i da možeš i gejmat i ići van :D

+ pišem ovoliko jer sam bio sličan tebi do 2. razreda srednje, isto nisam vidio smisao izlaska :D

bože, ti i ja smo si jako slicni... 8) :)

GaTa666
08-10-2008, 20:00
da, ajmo i dalje biti tupi i ne iskorištavati svoje potencijale :friends:

tak ne buš nigdje..
a koji su to potencijali koje neiskoristavam
biti pijan svaku subotu?
ic na tekme i sudjelovat u masovnim tucnjavama?
drogirat se?..pusit...slusat cajke
i radit sve ostale slicne "cool" stvari koje rade mladi

da, bolje glumit začahurenu gusjenicu i gledat život kak prolazi.. pa jedna od osnovnih potrebi ljudi je socijalizacija, izaći van, zabaviti se.. otići u kino,imati curu, šetati se, trening, teretana, bilo kakve udruge..
jesam ja pijan svake subote? ne, to je odabir pojedinca. jel idem na tekme? ne, nit podrzavam te idiote koji rade sranja di god stignu. Nit se drogiram, ne pusim, a cajkama necu ni prismrditi.. ti si individua, i ne moraš se povoditi za većinom mladih, a i ti si opako generalizirao. Ja samo želim reći da bih se ja grozno osjećao da dane provodim samo igrajući se, dok se ljudi oko mene zabavljaju, pa i razvijaju što se tiče emotivnog plana :D jbg, gaming je tvoj odabir, al ti želim reći da to nije normalno, i da možeš i gejmat i ići van :D

+ pišem ovoliko jer sam bio sličan tebi do 2. razreda srednje, isto nisam vidio smisao izlaska :D
U potpunosti se slazem sa tvojim postom.
Uzeo si mi rijec iz usta(tj tipkovnice :) )

LorlonWarrior
09-10-2008, 05:20
Ja igram da ubijem vrijeme kojeg na žalost ne znam pametnije iskoristit a ima puno načina da to uradim... Gameing je kao ulazak u novi svijet, kad stvarnost dosadi :D
Jednom uđeš, nemoš izač. Siguran sam da su svi to makar jednom probali i uvjerili se da je istina...

LorlonWarrior
09-10-2008, 08:01
Da je stvarni svijet toliko "kul", (valjda) ne bi bilo tako...

Pa u stvarnom svijetu nikad ne bi mogo ubit murjaka i zgazit ga s autom onda (dobro mogo bi al onda ne bi mrdo do kraja života iz 2x2 ćuze). Zato su smislili GTA ^^

BTW neko će dobit ban. Odabro je prvu opciju u anketi :rotfl: :rotfl: :rotfl:

ScorpiuS
09-10-2008, 11:03
Meni su igre tu prvenstveno zbog zabave i da zaboravim probleme stvarnog života. Naprimjer u igri Pure skožim sa ATV sa 50m od zemlje i gruhnem na glavu jer sam pokušao napraviti 360. Da sam to napravio u stvarnom svijetu imao bi fobije od palačinki. :D

crowap
07-11-2008, 17:37
hobi, nešto teško opisivo, umjetnost...... 8)

LorlonWarrior
10-11-2008, 10:58
Hmmm... Ja već moram priznat nisam igro neku igro duuugo duuugo... Ne znam jel to zbog slabe pile koju ownam, ili zbog obveza, ili zato što sam ukomiran zadnja 3 tjedna... Ili zato što samo sviram, pa niš drugo ne radim... Ajde baš me zanima kad budem kupio novu pilu šta će bit