PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pitanje u vezi Antivirusa i Firewalla



GaTa666
01-10-2008, 00:12
E ovako. Ja sam reinstalirao windows.
Pa me zanima da li ja mogu koristit npr. Nod32 Antivirus i ZoneAlarm Firewall zajedno.
Tj. zanima me da li smeta ako su mi antivirus i firewall od razlicitog proizvodjaca i da li ima konflikta ili nestabilnosti izmedje antivirusa i firewalla?

Hellboy
01-10-2008, 00:25
nema konflikta...doduše preporučio bih ti najnoviju i najjaču verziju bitdefendera...kao i prethodne verzije, ima implementiran firewall koji nije težak ni paranoičan kao ZA, daleko je jači od NOD-a (sporiji je, ali je po broju detekcija daleko uspješniji) te uz svakodnevne updateove apsolutno ništa neće proći kraj njega...

SkunK
01-10-2008, 10:37
Nema konflikata. Do konflikta dolazi ako se koriste 2 AV-a u isto vrijeme tj. u isto vrijeme su prisutni na jednom PC-u. Do toga dolazi jer :

Većina AV-a treba "low level" djelove PC-a kao što je prčkanje po stvarima vezane uz kernel, pa jedan misli da je drugi virus, i obratno pa dobiješ cirkus.

Većina AV-a sprema malware u karantenu, a drugi AV to moze prepoznati kao valid folder a ne karantenu pa napasti AV koji je odgovoran za spremanje istih pravih štetočina u karantenu.

Ima toga još ali je nevažno, ovo što ti imaš (NOD32 + Zone Alarm) je i moja preporuka, netrebaš imho ništa mjenjati sve je dobro, pukni još tu samo SpyBot S&D za spyware i to je to.

@Hellboy

BitDefender bolji od NOD32? ESET je već godinama najači na tržištu što će ti potvrditi svaki bolji internet review site ili netko tko se bavi securityem. Jedini koji po broju otkrivenih štetočina može parirati NOD32-u je Kaspersky. Neću ulaziti u dizajn i jednostavnost, ali i tu je NOD32 vrh ponude a da ne govorim kako je NOD32 jedan od onih "štedljivih" AV-a koji jedu vrlo malo memorije.

Sickmanno1
01-10-2008, 13:45
Upravo to reiko...Nod32 je stekao ime i puno ljudi ga koristi zato sto znaju da je dobar...osobno mislim da BitDefender/Nod32/Kaspersky dijele titulu napoznatijih antivirusnih programa, a stime valjda i najboljih. Ja osobno koristim AVG Free i zadovoljan sam s njime.

Osobno da zelim dati para za antivirus isao bi na BitDefender jel ima sve u jednom...

demetrius
02-10-2008, 13:28
novi nod 3 ima firewall u sebi.

SkunK
02-10-2008, 13:31
Ne, to je Eset security paket.

Sickmanno1
02-10-2008, 13:39
Enivej...dobro stivo ReiKo u PCPlayu...iduci broj ocekujem vatrenezidove :D

SkunK
02-10-2008, 14:24
Hvala, hvala :)
Što se tiče vatrenih zidova, uvjek spreman za takvo nešto, znanje je moć ;)

GaTa666
03-10-2008, 07:31
Hvala svima. Bili ste od velike pomoci.