PDA

Pogledaj cijelu verziju : Diablo III uvodi checkpointe i regeneraciju zdravlja



IgGy
30-09-2008, 19:39
Blizzardov je predstavnik na službenim Diablo III forumima predstavio dva dodatna featursa za nadolazeći akcijski RPG, i to pri odgovaranju na post "Mrtav sam, i što sada?" Reakcije fanova su podijeljene.

Takozvani je "Bashiok" tako rekao kako prilikom smrti igrača ovoga puta ne žele prisiliti na povratak u grad, iz razloga što takav sustav pomalo ubija gameplay, pri čemu se donekle i slažemo. Blizzard će upravo za tu svrhu uvesti "checkpointe" prilikom kojih će igra istovremeno i automatski sačuvati vaš dosadašnji napredak, što znači kako ćete se prilikom smrti vratiti na posljednji checkpoint.

Bashiok je osim toga napomenuo kako će igraču prilikom "uskrsnuća" biti vraćen mali dio zdravlja, dok će se ostatak polagano regenerirati. Iskreno se nadamo kako će health potioni ipak imati svoju svrhu.

Sickmanno1
30-09-2008, 19:43
Hmmm nije lose ovo sa pointovima...samo neka ostave da moras pokupiti svoje tjelo jel je to uvijek bio problem...a gnjavaza je bila dolaziti do tjela...

Cthulhu
30-09-2008, 20:01
zgodno i korisno...

Deadwalker
01-10-2008, 10:57
To je preuzeto iz Titan Questa i malo modificirano. Ak je sistem u TQ-u obavljao solidan posao, ne vidim razloga zasto nebi i u D3-u...

SkunK
01-10-2008, 11:16
Po meni chekpointi ubijaju čar igre. Mozda u trenutku kad igramo igru ne kuzimo da je zapravo čar tako teško doći do mjesta gdje si posjedovan od strane monstera, ali kad pogledaš, kakav je ljep osjećaj opet nabaviti svoje tjelo i polomiti 10000 monstera do njega ili ih zaobići i onda kad dobiješ svoju strau opremo naplatiti im što su te ubili... checkpointovima bi se igra olakšala, ali vidm da je Blizzard uzeo maha s tim "Olakšanjima" u novim igrama, chekcpoint u Diablu,MBS i automine u Starcraftu 2 itd. Isto tako, regeneracija healtha vodi prema nekim arkadnim vodama, zašto ne ostaviti potione koji su svima (gotovo sam siguran da svima) bili tako dragi, onak, monster te ubija a ti u zadnji tren popiješ potion...neprocjenljivo.

bobinho
01-10-2008, 12:15
super sad je lakše kad ima checkpointova :toilet:
gta-bobinhogta-bobinho

IgGy
01-10-2008, 12:24
Po meni chekpointi ubijaju čar igre. Mozda u trenutku kad igramo igru ne kuzimo da je zapravo čar tako teško doći do mjesta gdje si posjedovan od strane monstera, ali kad pogledaš, kakav je ljep osjećaj opet nabaviti svoje tjelo i polomiti 10000 monstera do njega ili ih zaobići i onda kad dobiješ svoju strau opremo naplatiti im što su te ubili... checkpointovima bi se igra olakšala, ali vidm da je Blizzard uzeo maha s tim "Olakšanjima" u novim igrama, chekcpoint u Diablu,MBS i automine u Starcraftu 2 itd. Isto tako, regeneracija healtha vodi prema nekim arkadnim vodama, zašto ne ostaviti potione koji su svima (gotovo sam siguran da svima) bili tako dragi, onak, monster te ubija a ti u zadnji tren popiješ potion...neprocjenljivo.

Ostavit će potione. Možda će se regeneracija healtha manifestirat samo kad rikneš.

Što se checkpointa tiče, odluka je imo gg. Popizdim kad riknem, pa se 20 minuta moram vraćat.

Deadwalker
01-10-2008, 14:16
Imam osjecaj da su stavili checkpointe zbog drugacijeg leveldesigna...Da se opet vratim usporedbi iz TitanQuesta...Uglavnom, u TQ-u se leveli doslovce ogromni i ne postoji samo jedan "safe town" po aktu kao sto je bio slucaj u Diablu 2 nego puno veci broj i zbog toga su uveli taj sustav koji odlicno obavlja posao. Dakle, smatram da nas i u Diablu 3 ocekuju ogromni leveli i veci broj safe town-ova(makar ova druga stavka nije toliko važna) i stoga ovaj sustav iz Diabla 2 nebi imao smisla jer bi nace trebali se jako puno nahodat da dođemo od safe-town-a do opreme tj.mjesta gdje smo zadnji puta poginuli. Oni koji su igrali TQ znati ce o cemu tocno govorim...

Čux
01-10-2008, 16:26
kak kolege vele, vjerojatno bu level design išo putevima TQ-a, tam su portali uglavnom bili samo u townovima, tu i tam i jedan između jer je trebalo stvarno puuuuuno pehake ić, pa s obzitom je čest slučaj da se i ne stigne do sljedećeg tak brzo dobro da ima checkpointove da netreba opet cijelu dionicu prolazit ispočetka.
jedino nebi htio da previše "poberu" toga iz TQ-a jer mi je u konačnici gameplay bio nekak prejednostavan i nije bilo tolko sitnih detalja ko u diablu

SkunK
01-10-2008, 17:04
Po meni chekpointi ubijaju čar igre. Mozda u trenutku kad igramo igru ne kuzimo da je zapravo čar tako teško doći do mjesta gdje si posjedovan od strane monstera, ali kad pogledaš, kakav je ljep osjećaj opet nabaviti svoje tjelo i polomiti 10000 monstera do njega ili ih zaobići i onda kad dobiješ svoju strau opremo naplatiti im što su te ubili... checkpointovima bi se igra olakšala, ali vidm da je Blizzard uzeo maha s tim "Olakšanjima" u novim igrama, chekcpoint u Diablu,MBS i automine u Starcraftu 2 itd. Isto tako, regeneracija healtha vodi prema nekim arkadnim vodama, zašto ne ostaviti potione koji su svima (gotovo sam siguran da svima) bili tako dragi, onak, monster te ubija a ti u zadnji tren popiješ potion...neprocjenljivo.

Ostavit će potione. Možda će se regeneracija healtha manifestirat samo kad rikneš.

Što se checkpointa tiče, odluka je imo gg. Popizdim kad riknem, pa se 20 minuta moram vraćat.


Znam da ce ostaviti potione, ali njihova uloga se smanjuje kad u igru dolaze regeneratori heltha. Što se chekcpointa tiče , 100 ljudi 100 cudi, ja volim veci izazov.

Sickmanno1
01-10-2008, 17:46
Pa regeneratori helta su bili i u Diablo 2 :/

Death By Sexy
01-10-2008, 17:51
dobre vijesti nam nosiš ;)

ponco1234
01-10-2008, 17:51
Pa regeneratori helta su bili i u Diablo 2 :/

nemoguce ja nisam imao

Sickmanno1
01-10-2008, 18:04
Itemi koji daju +3% npr. na regenerate health O_o

SkunK
01-10-2008, 19:05
Da ali ne kao što će to biti u Diablu 3. Naime, u Diablu 3, kad ubijemo enemya, on ostavlja orbove (health regeneratore) čega nema u Diablu 2. Izgleda da nas nisi razumio Sickmanoo, jer što se +3% i ostalih stvarčica takve vrste ( recimo dodavanje u sockete pa taj item dodaje +3% health rengenerator) - nemam ništa protiv, ja sam protiv onih health regenerator orbova.

Sickmanno1
01-10-2008, 19:59
aha...pa onda recite orbovi a ne regulatori helta ^^

SkunK
01-10-2008, 20:32
Nismo rekli Sregulatori , nego Srengeneratori

:/

Sickmanno1
01-10-2008, 21:04
Dobro tu sam se ja zajebo u pisanju :(

whiskey
02-10-2008, 16:23
Duboko uznemirujuca i gotovo demistificirajuca demagogija neutralno asimilirajuceg etaksa kompleksa. Stavit healing orbove i checkpointe u Diablo 3?! Heretizam. Ova vijest me pogodila dublje od samoubilackih teroristickih napada i opce gladi u svijetu. I'm serious :)

iznogud1515
02-10-2008, 20:01
treba vidjet kak će sve to skupa izgledat. možda ispadne dobro a možda ne.

SkunK
02-10-2008, 21:14
treba vidjet kak će sve to skupa izgledat. možda ispadne dobro a možda ne.


Ovo je nešto najbolje što sam pročitao u jedno 3-4 mjeseca :rotfl:

torcida007
05-10-2008, 10:23
Nadam se najboljemu. :kill:

SkunK
05-10-2008, 11:36
Nadam se najboljemu. :kill:


I ova je dobra moram priznati :)

torcida007
05-10-2008, 15:31
Ajaja Blizzarde,Blizzarde samo ti meni ljepo hit napravi da se uz pivce i burek u još jednu bajku o Diablu zavalim. :friends:

torcida007
06-10-2008, 19:58
Ajme meni,zaboravih nešto............aha,sad sam se sjetio..............DIablo owna. :thumbs2: :pray: :pray: :pray:

Kenyi
07-10-2008, 11:37
jesi i ovo dodao u listu Reiko :D

SkunK
07-10-2008, 12:01
Mah, vec je svima jasno što sam htio reći quote-ima, ali thx na podsjetniku :D

torcida007
09-10-2008, 19:46
Nisam skužia,ali........Diablo će opet ispunit prazne živote freakova koji ga ćekaju od završetka drugog dijela. :rotfl:

SkunK
09-10-2008, 21:23
Prestani spamat. Pogotvo ove postove koji su baš namjenjeni čistom informiranju i smatram da Iggy želi da ostanu spam-free.