PDA

Pogledaj cijelu verziju : KUPITI ILI NE KUPITI- THAT IS THE KVEŠČN



dice
09-05-2006, 17:14
E ovako, htio sam kupiti Oblivion orginal devede, ali kada sam vidio na forumu da neki ljudi koji imaju Oblivion imaju neke probleme imam dvojbe npr. neki ga ne mogu deinstalirati, neki imaju problema sa borbama i sl.Tako molim da oni koji imaju orginal dvd, neka mi pomognu i kažu mi jer se to i njima događalo, jer ne želim nakon što ga kupim da šteka čim leptir preleti monitorom. PLEZE HELP!!! :cry:

Glass
09-05-2006, 17:36
E ovako, htio sam kupiti Oblivion orginal devede, ali kada sam vidio na forumu da neki ljudi koji imaju Oblivion imaju neke probleme imam dvojbe npr. neki ga ne mogu deinstalirati, neki imaju problema sa borbama i sl.Tako molim da oni koji imaju orginal dvd, neka mi pomognu i kažu mi jer se to i njima događalo, jer ne želim nakon što ga kupim da šteka čim leptir preleti monitorom. PLEZE HELP!!! :cry:

1.Koja ti je konfiguracija?
2.Tko ga to nemože deinstalirat?

dice
09-05-2006, 17:54
To sam vidio negdje na forumu, mislim da mu je nick Invisible Man ,imao taj problem i morao je formatirat cijeli disk, imam imam ovaj stari pa planiram kupit novi ,

AMD Athlon 64 3200+, 2000 MHz, 512 kb c., socket 939, BUS 2000 MHz, BOX (Venice core)
MBO ABIT, s. 939, KN8 SLI, nForce 4 SLI, BUS 2000 MHz, serial ATA II, 7.1 zvuk, DDR 400, 1Gbps, Firewire, Firewall, ATX 2
RAM, 1 GB, DDR, PC-3200, 400 MHz, brand
VGA PCI-E SAPPHIRE ATI Radeon X1600 Pro, 512 MB, tv-out, DVI
HDD MAXTOR 250 GB, serial ATA-II, 7200 o/min., 16 MB cache
Mislim da je to dovoljno, ali prihvačam savjete ako treba nešto izmjeniti

Akul
09-05-2006, 18:03
Konfiguracija je dovoljna.
Ja imam originalni DVD i nemam nikakvih problema. Veća je šansa da ćeš imati problema na piratskom CD-u nego na originalnom (što je slučaj u većini drugih igara).

dice
09-05-2006, 18:12
Ma znam, planiram kupiti colletors edition pa da ne bi bile bačene pare ako mi stalno šteka. P.S. koja je tvoja konfa.

Ps1ho
09-05-2006, 18:20
Pa uvijek možeš reklamirat ako ti nešto nije uredu sa originalom, ali pouzdano znam da originali ne podbacuju, a to što si pročito da ljudi imaju probleme,e to, ili imaju piratski dvd ili ih kompjutor zeza, ali nikako igra...

dice
09-05-2006, 19:53
Samo nek se javi netko tko igra Oblivion na najvišim detaljima da znam što trebam kupit :rotfl:

Prince-Artas
09-05-2006, 19:57
E ovako, htio sam kupiti Oblivion orginal devede, ali kada sam vidio na forumu da neki ljudi koji imaju Oblivion imaju neke probleme imam dvojbe npr. neki ga ne mogu deinstalirati, neki imaju problema sa borbama i sl.Tako molim da oni koji imaju orginal dvd, neka mi pomognu i kažu mi jer se to i njima događalo, jer ne želim nakon što ga kupim da šteka čim leptir preleti monitorom. PLEZE HELP!!! :cry:

kakvo je to glupo pitanje, ako voliš rpg i tes serijal kupi igru.

dice
09-05-2006, 20:24
E ovako, htio sam kupiti Oblivion orginal devede, ali kada sam vidio na forumu da neki ljudi koji imaju Oblivion imaju neke probleme imam dvojbe npr. neki ga ne mogu deinstalirati, neki imaju problema sa borbama i sl.Tako molim da oni koji imaju orginal dvd, neka mi pomognu i kažu mi jer se to i njima događalo, jer ne želim nakon što ga kupim da šteka čim leptir preleti monitorom. PLEZE HELP!!! :cry:

kakvo je to glupo pitanje, ako voliš rpg i tes serijal kupi igru.

Ma nije zato, nego neki ljudi imaju problema s igrom pa ako orginal ima takve probleme bolje da znam nego da bacim 391 kn

Akul
10-05-2006, 09:17
E ovako, htio sam kupiti Oblivion orginal devede, ali kada sam vidio na forumu da neki ljudi koji imaju Oblivion imaju neke probleme imam dvojbe npr. neki ga ne mogu deinstalirati, neki imaju problema sa borbama i sl.Tako molim da oni koji imaju orginal dvd, neka mi pomognu i kažu mi jer se to i njima događalo, jer ne želim nakon što ga kupim da šteka čim leptir preleti monitorom. PLEZE HELP!!! :cry:

kakvo je to glupo pitanje, ako voliš rpg i tes serijal kupi igru.

Ma nije zato, nego neki ljudi imaju problema s igrom pa ako orginal ima takve probleme bolje da znam nego da bacim 391 kn

Idi na
http://www.srtest.com
i vidi da li imaš minimalnu ili preporučenu konfiguraciju.
Ako je minimalna, igrat ćeš je, ali bit će i bugovita (kako kod koga)
Ako je preporučena, tada se nemaš šta bojati.
Ako je kupiš originalnu, onda se manje brini jer su te igre stabilnije nego one piratske.

Ja OB (originalni) igram na minimalnoj konfiguraciji (na low detaljima da bude ugodnije igranje) i vrlo me rijetko izbacuje. Vrlo rijetko :roll:

BTW, igra je vrijedna novca. Samo mi je žao što je Crovortex rasprodao sve CE-ne (tako sam želio Pocket Guide Through the Empire (~100str.)
:( ).

dabl eM
10-05-2006, 11:11
ovak,prvo sam imo gusarsku verziju,pa mi ga je izbacivalo...

kupio si origigi,sad je sve super,sam mi je jenput izbaio iz programa,više ne...

kupi,ak se za koju igru vrijedi ispljunut tolke pare,onda je to definitvno ova!!!

Glass
10-05-2006, 13:13
Idi na
http://www.srtest.com
i vidi da li imaš minimalnu ili preporučenu konfiguraciju.
Ako je minimalna, igrat ćeš je, ali bit će i bugovita (kako kod koga)
Ako je preporučena, tada se nemaš šta bojati.
Ako je kupiš originalnu, onda se manje brini jer su te igre stabilnije nego one kretenske.

Ja OB (originalni) igram na minimalnoj konfiguraciji (na low detaljima da bude ugodnije igranje) i vrlo me rijetko izbacuje. Vrlo rijetko :roll:

BTW, igra je vrijedna novca. Samo mi je žao što je Crovortex rasprodao sve CE-ne (tako sam želio Pocket Guide Through the Empire (~100str.)
:( ).

Ja sam bio naručio unaprijed u Crovortexa pa opet nisam dobio CE ali sam zato darkbrotherhood ritualom prizvao radnika Algoritma i dogovorio kupnju.

P.S.: Pocket Guide ti je onaj isti koji se nalazi na "Imperial Librery" stranici.

goGAMERo
10-05-2006, 13:15
To sam vidio negdje na forumu, mislim da mu je nick Invisible Man ,imao taj problem i morao je formatirat cijeli disk, imam imam ovaj stari pa planiram kupit novi ,

AMD Athlon 64 3200+, 2000 MHz, 512 kb c., socket 939, BUS 2000 MHz, BOX (Venice core)
MBO ABIT, s. 939, KN8 SLI, nForce 4 SLI, BUS 2000 MHz, serial ATA II, 7.1 zvuk, DDR 400, 1Gbps, Firewire, Firewall, ATX 2
RAM, 1 GB, DDR, PC-3200, 400 MHz, brand
VGA PCI-E SAPPHIRE ATI Radeon X1600 Pro, 512 MB, tv-out, DVI
HDD MAXTOR 250 GB, serial ATA-II, 7200 o/min., 16 MB cache
Mislim da je to dovoljno, ali prihvačam savjete ako treba nešto izmjeniti



Super konfa, što će ti bolje, samo još skupi love i stavi još 1 GB RAM-a, valjati će ti! 8)

=PcP=F@N
10-05-2006, 13:59
slabo je to za najvise detalje..

dice
10-05-2006, 14:46
slabo je to za najvise detalje..
Ma ne treba meni da sve igram na high, mislim do još u HR. nema nitko takvu konf. ( od običnih ljudi) :boohoo:

LuJo
10-05-2006, 17:03
Igra je zakon! Al mi trza opako na low deetaljima.Moja konfa je:3GHz,512MB RAM-a,grafička 128MB. :-x

dice
10-05-2006, 17:23
Igra je zakon! Al mi trza opako na low deetaljima.Moja konfa je:3GHz,512MB RAM-a,grafička 128MB. :-x
Jel imaš orginal ili ilegalnu kopiju (ne smijem reć piratski)

dice
10-05-2006, 17:57
Jel netko zna koliko će otprilike doći DirectX 10 grafulje jer ako je iznad 8K God help us all :pray:

Ps1ho
10-05-2006, 18:52
Vjerojatno kad budu tek izbačene na tržišto koštat će između 4000-6.500kn (ja bar tako mislim), ali kasnije bi im trebala opadati cijena, ja si planiram kupit jednu takvu za jedno 2-3 godine... :)

dice
10-05-2006, 18:54
Then i shall buj miself DX9 jer komp koji planiram kupit dođe nešto više od 7 K
:?

dabl eM
10-05-2006, 19:31
slabo je to za najvise detalje..
Ma ne treba meni da sve igram na high, mislim do još u HR. nema nitko takvu konf. ( od običnih ljudi) :boohoo:

osim grafe(7600gs) i memorije(160gb) sve mi je isto/slično ko i kod tebe...

damien-hc
10-05-2006, 20:15
e ovako dice
je** ti pas mater za konfiguraciju i ako mislis novu kupovat je** ti pas mater dvaput ! :D
u mene p4 3.24 Ghz, 1Gb GeiL DDR 400Mhz, Ati Radeon 9800Pro 256Mb, Asus P4C800 matična, pa mi oblivion na medium/high detaljima radi dobro. Prosjek 25-30 fps. Sve je u odrzavanju kompa. Jest da mi je maticna u ku***, i da sam je prakticki ozivljavao, ali oblivion radi. I dice radije kupi jos gigu rama, a kusur od tih 7k kuna sto si htio izdvojiti spremi u djep, ili si kupi kojeg warlocka ili bc-richa (hehe, rijetki znaju o cemu se radi) ili kupi meni.

dice
10-05-2006, 20:16
Sad ne znam dal da čekam DX10 grafulje od 4-5K ili da odmah kupim X1600 :o

dice
10-05-2006, 20:21
e ovako dice
je** ti pas mater za konfiguraciju i ako mislis novu kupovat je** ti pas mater dvaput ! :D
u mene p4 3.24 Ghz, 1Gb GeiL DDR 400Mhz, Ati Radeon 9800Pro 256Mb, Asus P4C800 matična, pa mi oblivion na medium/high detaljima radi dobro. Prosjek 25-30 fps. Sve je u odrzavanju kompa. Jest da mi je maticna u ku***, i da sam je prakticki ozivljavao, ali oblivion radi. I dice radije kupi jos gigu rama, a kusur od tih 7k kuna sto si htio izdvojiti spremi u djep, ili si kupi kojeg warlocka ili bc-richa (hehe, rijetki znaju o cemu se radi) ili kupi meni.
Čuj za meni je to potrebno jer imam komp. iz 2001g., znači 750 MHz, 20 GB, memorije od128 mb, radeon od trećeg tisućljeća prije Krista, sada ako ima tko jadniji komp od mene nek se javi jer meni tetris šteka.

damien-hc
11-05-2006, 09:23
sorry, skonto sam da imas onu bogovsku konfiguraciju sto je negdje na temi pisala. u tome slucaju go right ahead, nemoj cekati dx10 graficke, prvo zbog cijene, a drugo zbog dobrog starog isto sranje drugo pakovanje.

dice
11-05-2006, 20:34
He he sad sam igro morrowind na 1024+86nešto, i kako mi šteka, ne mogu zamislit kak bi onda Oblivion, Kill me Lord :cry:

Akul
12-05-2006, 10:23
He he sad sam igro morrowind na 1024+86nešto, i kako mi šteka, ne mogu zamislit kak bi onda Oblivion, Kill me Lord :cry:

Najčudnije od svega je to što OB na jakim računalima manje šteka nego MW.
Inače se OB puno brže loadira nego MW bilo gdje.

deathpheonix
19-06-2006, 19:53
Gubite se ja imam ovu konfiguraciju:
memorija 2x160 gb
rakmi 2xgiga
procesor Intel Pentium D:3.2 Ghz
Grafa Radeon X 1900 XTX
matična?


:pray: :pray: :pray:

Domy
19-06-2006, 20:10
Morrowind je izdan kada većine grafulja koje danas postoje nije ni bilo,pa nemreš očekivat da je optimiziran za najnovije. Ja sam nakon poštenih upgradeova na kompu morrowind mogao igrat na malo stabilnijim fps-ovima,al nisam dobio neku fenomenalnu razliku u kvaliteti. Sasvim logično,svaka igra ima neku gornju granicu,odmah se sjetim pokušaja igranja Carmageddona...
Istina je da ima ljudi koji su se žalili na probleme na službenom forumu,al neme ih baš puno. Puno je vjerojatnije da nekaj nije u savršenom redu s tvojim kompom,a i njihovim,probaj instalirat i kod frenda pa vidi.
Isprobao sam i original i onu drugu verziju (kaj ću,nisam mogao dočekat da mi moj pre-ordered CE stigne :yuck: ) i radile su mi obje,bez ikakvih problema.
Ali,općenito,PUNO sigurnije je kupovat original,manje problema,a i tu je problem legalnosti...

Lord Ragnarok
19-06-2006, 21:09
Morrowind je izdan kada većine grafulja koje danas postoje nije ni bilo,pa nemreš očekivat da je optimiziran za najnovije. Ja sam nakon poštenih upgradeova na kompu morrowind mogao igrat na malo stabilnijim fps-ovima,al nisam dobio neku fenomenalnu razliku u kvaliteti. Sasvim logično,svaka igra ima neku gornju granicu,odmah se sjetim pokušaja igranja Carmageddona...
Istina je da ima ljudi koji su se žalili na probleme na službenom forumu,al neme ih baš puno. Puno je vjerojatnije da nekaj nije u savršenom redu s tvojim kompom,a i njihovim,probaj instalirat i kod frenda pa vidi.
Isprobao sam i original i onu drugu verziju (kaj ću,nisam mogao dočekat da mi moj pre-ordered CE stigne :yuck: ) i radile su mi obje,bez ikakvih problema.
Ali,općenito,PUNO sigurnije je kupovat original,manje problema,a i tu je problem legalnosti...

Sorry na off topicu, ali kaj si igro Carmgedon (po mogučnosti Carpocalyps now) igra je savršena za iživljavane :fof: :twisted:

Domy
19-06-2006, 22:02
Igrao sam obje,kad su izašle. Onda par godina kasnije,opet obje. Jedinica me bola u oči kvadratićima,pikselima i spriteovima,al jebiga,igra je zabavna pa me nije tolko diralo.

ivan
20-06-2006, 08:54
@dice:

nemoj uzimati x1600!! ništa od radeona ispod x1800 se ne isplati!
uzmi neku 7600GT i pilaj :wink:

Void
12-05-2008, 11:51
ja sam uzeo x1650 512mb i sve igre rade bolje.

Rang€r
23-05-2008, 22:31
ivanov post
Tue Jun 20, 2006 8:54 am
tvoj post
Mon May 12, 2008 11:51 am

nema baš smisla odgovrit nekom na pitanje 2 godine poslje...