PDA

Pogledaj cijelu verziju : Projekt za zimu/Božić



cerberi
28-09-2008, 18:59
Pošto je već 10. mjesec na vratima, a što znači da je božić samo 3 mjeseca udaljen :D i da je vrijeme da se započne neki projekt vezan za zimu iliti Božić ili Novu Godinu. Ja sam planirao započeti nešto kao prošlogodišnji, nedovršeni projekt Mega Dude: In Christmas Adventure ali ovaj put će biti i završen jer će biti puno prije započet.

Tip igre će biti nešto kao arkadna avantura, platformer, na bla na...u glavnom lik će ići okolo naokolo, skupljti, skakati i boriti se protiv nekih čudovišta...Igra će naravno biti u 3d, a biti će radjena u Acknex engine-u. Taj engine većinom podržava sve (više-manje) i biti će sasvim dovoljan za takav tip igre...i više nego dovoljan ustvari.

Za takvu igru ne treba uopće puno ljudi, mislim da bi 3 čovjeka (računajući i mene) bilo dovoljno. Znači treba mi 2 čovjeka koji su voljni raditi na takvoj igri od samog početka (znači od smišljanja priče i koncepata), a koji su nadasve modeleri, animatori ili 2d dizajneri. Ja sam programer tako da mi još jedan ne treba jer bi taj morao naučiti jezik od Acknex engine-a. Treba mi znači modeler, a bilo bi super da zna i raditi teksture i animirati i treba mi 2d dizajner, čovjek koji će napraviti menu, panele, dugmadi,...2d art.

Igra neće biti prodavan i izdavana (ako postignemo zapanjujući dobru razinu grafike i gameplaya igre onda će se naravno prodavati), nego će biti freeware tj. besplatna.

Ja se iskreno nadam da ima dobrovoljaca i ljudi voljnih raditi na takvoj igri. Naravno raditi će se u slobodnom vremenu, neće biti nekakvih striktnih rokova, samo se nadam da to slobodno vrijeme neće biti 1-2 sata u tjednu.

cerberi
28-09-2008, 19:15
žao mi je haxor, meni treba baš netko ko će nacrtati 2d art za igru, a ne obrada slika

C
29-09-2008, 13:16
Ja kada sam modelirao u NeonGlow-u sam imao dva vlastita 2D crtača, ali sam prestao raditi s njima.
Jedan je u Rijeci kao i ja, i on je "full" crtač (sve crta), a ovaj drugi je u B&H, kao "eksterni" crtač (mačevi, koplja, stilovi, i sl. objekti; pun ideja).
Evo jedan rad (star oko godinu dana) od ovog koji je ovdje u Rijeci, koji mi je blizu, pa mogu njega pitati ako bi ti pomogao.
Ovaj rad je skeniran skenerom, pa je izgubio posjenčane nijanse, pa sam ga morao "utvrditi", ali, dovoljan je da možeš vidjeti kakav style on crta/voli, pa ako ti odgovara, mogu ga osobno pitati.
http://i23.servimg.com/u/f23/11/17/12/99/000110.jpg

cerberi
29-09-2008, 16:22
možeš ga pitati naravno, al mu reci da to neće biti igra se realnim likovima neg onak zajebantska igra sa uvrnutim, tu i tamo neproporcijonalnim likovima.

BTW, šta znači ti se javljaš kao modeler ili imaš neki svoj projekt koji ti iziskuje previše vremena? :D

C
29-09-2008, 18:22
Ma jok. Trebati ću ga uhvatiti nekada, a ne znam kada to može biti, jer on još ide u srednju školu, a njegov broj nemam, pa ću ga morati potražiti.

Inače, zahvaljujući AMD-u, Asus-u i ATI-u, ja sam Ex-Modeler i Ex-Animator već naprednih 4-5 mjeseci (imaš moju temu o tome u ovom pod forumu), jer sam blokiran i ne mogu modelirati. Mogu ti izmodelirati kocku jedino. No dok AMD, Asus i ATI ne riješe problem, a Bog zna kada će ga riješiti, moj projekt je pauziran, i za to vrijeme (čitaj: nemam vremena) pomažem malo psetu na njegovom projektu (ne stignem ni njemu sada pomoći).

No, razmišljao sam da svoj projekt nastavim sa grupom ljudi. Jedna grupa već postoji (izrađuju formulu i idu na trke), a ja bih napravio drugu grupu (za igre, filmove i sl.). U LAN-i ima oko 150 PC-eva sa brzinom internet konekcije koja mi je u sigu, a rendiranje ne bi trebao biti nikakav problem, jer imamo tzv. među narodu "Super PC", koji ima "samo" 20 procesora, i sl. Ako se dobro sjećam, napaja se sa 2 500W, i na njega su spojena još pet serverskih PC-eva, i ti PC-evi su u "hladnjači", jer je veliki napon i temperature su opake, pa ga moraju držati na što manjoj temperaturi, pa si kao u hladnjači, ja sam se smrznuo kada sam tamo bio. Taj "Super PC" je koštao jedan milijun Kuna, pa neko zahtjevnije rendiranje koje bi trajalo 12 mjeseci, taj PC bi sredio u makar mjesec dana (i ovako mu je restart/shutdown svakih 12-24 mjeseca).
Znaš onaj RTL Logo gdje se prelivaju boje? To su macani u LAN-u sa 6 PC-eva rendirali 6 mjeseci, a 3DS Max ima tu mogućnost, pa za neke lagane animacije i sl. takav render je taman (1 PC, 2 PC-a, 5 PC-eva, itd.). No, moram još sve razmotriti i porazgovarati sa gazdom još koji put.

Edit: Jedino mogu nastaviti 3D raditi sa Softimage|XSI-em (samo Mod Tool, ove verzije koje koštaju 4 000 - 7 000$ mi ne rade, kao i W3D, Blender, Anim8or i sl.) i 3D Studio Max-om 9, no, trebati ću vremena (kojeg nemam) da sve pohvatam.

fps_gamer
29-09-2008, 18:33
ne kuzim ovaj treci odlomak posta...

odkud vam taj Super PC? ili je to u LAN-u? :O

C
29-09-2008, 18:35
Jedan PC, ima 20 CPU-a, od njih max. 100.
Dva CPU-a su u remontu, pa ih sada aktivno ima 18 (od njih 20).

A PC-evi u LAN-u su Pentiumi 4 (cca 3 GHz-a) sa 512 MB-a RAM-a u jednoj prostoriji, a u drugoj su Inteli Core 2 Duo (3 GHz-a), sa 512 MB-a RAM-a (ja imam viška 1 GB, 256 + 256 MB-a RAM-a, pa mogu dodati ovu gigu, odgovarao bi), ali su u mreži svi sa Zagrebom, pa koriste tamo i iz Zg. PC-eve za HDD prostor i sl. U glavnom su solidni. Namjenjeni su AutoCad-u, 3DS Max-u, CATIA-i i sličnim 2D/3D programima.

Edit: Taj PC ti je kao jedan veliki ormar, pun kablova, pun rupa, kao frižder/zamrzivač, ima i Laptop (koji nije prijenosan; fixiran je za ploču), itd. :D

fps_gamer
29-09-2008, 19:07
odkud vama (njima?) taj veeeeeeliki pc?? dali ga je dobro zvati pc uopce? :O
u sklopu cega je ta mrcina?

C
29-09-2008, 20:15
Pa, oni ga zovu "Super PC". :D
On je u sklopu, hmm, ne znam, sam za sebe je u biti. Nema ni internet ni ništa i služi za neke ultra-zahtjevnije poslove. Od države je, točnije, od škole, i koristi se kada recimo nastava traje 120 minuta (kao inače), a neki posao traje preko 120 minuta, onda to sve bace na taj "Super PC" i bude im odmah gotovo. Recimo kada za neke proračune X, Y i Z osi treba puno CPU-a, rendiranje animacija i sl., pa kada to sve skupa traje dugo, bace ga odmah na "Super PC" i gotovo odmah. Čuo sam, osim mehaničkih stvari (misli se na programe), koriste ga i kemičari, šta oni na njemu kemijaju, ja ne znam. I, da, koristi ga ova ekipa koja radi na izradi formule, na njenoj aerodinamici, na pogonu, animaciji, i sl., pa za kraj ga rade u stvarnosti, da bude formula-formula, a ne samo na PC-u 3D, svakakve informacije, modeli, svaki vijak, svaka matica, svaki cilindar i sl. što sve trebaju prvo i napraviti, i onda s tom formulom idu na takmičenje.

"Mana" mu je što recimo nema grafičke kartice i sl. Drugim riječima GPU i CPU mu je sve isto, njemu je to sve jednom riječju "procesor", točnije, "procesori".

Edit: I mana mu je što ima instaliran Linux, zbog optimiziranosti, provala, i sl. Pa je i tu jedan od problema. Kada recimo trebamo rendirati nešto, kako da to uradimo na Linux-u? Ideja mi je bila da spojimo moj PC sa tim "Super PC"-em kada treba nešto rendirati, pa da se nekako preusmjeri, da bude kao LAN, što će značiti da rendira moj i "Super PC" skupa, ali ne može. A recimo da zamjenimo njegov HDD sa mojim HDD-om, i pokrenemo moj Windows, pa stavimo da se to uredno rendira i na kraju vratimo njemu njegov HDD sa Linux-om, a meni moj HDD, je komplicirano sa priključcima, a preko USB-a ne bi upalilo svakako.

C
02-10-2008, 19:40
Sreo sam ga danas i pitao.
-Kaže da će još vidjeti.

cerberi
07-10-2008, 19:25
nema zainteresiranih? kako to? ovdje svi žele napraviti neku igru a kad imaju priliku nitko se ne javlja.

C
07-10-2008, 19:49
Kolega, ja nemam vremena ni za sebe, kamoli za tebe, čak sam i pseto uhebao, jer sam mu krenuo pomoći, a sada se moj PC ni ne pali.

Luka
07-10-2008, 19:51
stavi oglas u umjetnički se izražavam, tamo sigurno ima ljudi koje će zanimati

Sceleton
07-10-2008, 19:54
Ja bi htio pomoć, ako kak mogu, al hebiga nebi mogo puno zbog škole jer mogu na komp samo vikendom, praznicima i nekim posebnim prigodama tj. kad dobim 2 iz matke i tak.

cerberi
08-10-2008, 09:28
ma za tebe c znam da si zauzet, al nisam mislio da baš nitko drugi nema volje ni vremena. al ajde ak neko oće nek se slobodno javi i za par tjedana

cerberi
11-10-2008, 15:27
3d artist je tu - sceleton. e sad ako se oće javiti još netko za izradu menija...super

C
13-10-2008, 10:34
Kako menija? To je max. sat vremena posla.

cerberi
13-10-2008, 11:28
meni, a pod time mislim na sve buttonse, slidere, background te razno razni paneli za unutar igre. znam da je to svega par sati al jbga kad meni to crtanje ne ide baš od ruke :)


izrada igre je započela, a tip igre će biti nešto kao fps i to multiplayer (splitscreen i online te lan). igra će biti o grudvanju :D jer nisam baš vidio takve igre a stvarno mislim da sam dobro zamislio igru. tako da ako ima još dobrovoljaca, modelera, animatora, 2d artista (za teksture ili panele/menije nek se jave da se napokon napravi neka igra od strane ljudi sa ovog foruma (ne kažem da ih nema, al nema ih previše)