PDA

Pogledaj cijelu verziju : dx10



roxium
27-09-2008, 22:42
Jel vrijedi prelazit na vistu zbog dx10 i jel ima neke velike razlike u igrama?

Cthulhu
27-09-2008, 22:45
ova tema pripada u pomagaj brate.
inače,po reakcijama igrača bih rekao da se ne isplati,ali sam neznam jerbo nisam isprobavao vistu.

kikl0p
27-09-2008, 22:54
ne,ima razlike u fps

GeForce
27-09-2008, 23:25
isplati se grafika je ljepša ali naravno i treba ti jači komp jel je zahtjevnija..ja sam je imao 1 godinu i igrao igre na njoj a prije sam igrao na xp i vidi se razlika

narf
28-09-2008, 00:21
Jel vrijedi prelazit na vistu zbog dx10 i jel ima neke velike razlike u igrama?

ne baš.. naravno razlike ime, ali zasad ne tolike, pa čak ni u igrama poput Crysisa.. razlika je u malo kvalitetnijoj refleksiji vode, i još par minornih stvari.

nosferatu25
28-09-2008, 01:11
do sada, svi efekti u igrama (primeri: motion blur u Hellgateu, very high detalji u Crysisu, AA u Gears of Waru itd) koji su rezervisani za Vistu i dx10, savršeno su mogući i upotrebljivi i na XP-u i dx9. još uvek se nisu pojavile igre koje koriste neke napredne tehnike koje dx9 ne može izrenderovati... ti "dx10 efekti" su još uvek uglavnom samo marketinški trik. moj savet ti je: ako imaš sjajnu mašinu i baš ti je stalo da uživaš u svim efektima u igrama pređi na vistu, u obrnutom slučaju ostani na xp-u.

GeForce
28-09-2008, 01:37
pa nebi rekao...prijeći assassins creed na dx9 i onda na dx10...razlika je meni barem bila velika.

RayDX
28-09-2008, 09:00
do sada, svi efekti u igrama (primeri: motion blur u Hellgateu, very high detalji u Crysisu, AA u Gears of Waru itd) koji su rezervisani za Vistu i dx10, savršeno su mogući i upotrebljivi i na XP-u i dx9. još uvek se nisu pojavile igre koje koriste neke napredne tehnike koje dx9 ne može izrenderovati... ti "dx10 efekti" su još uvek uglavnom samo marketinški trik. moj savet ti je: ako imaš sjajnu mašinu i baš ti je stalo da uživaš u svim efektima u igrama pređi na vistu, u obrnutom slučaju ostani na xp-u.

Iskorištenost DX10a je žalosno mala, ponajviše zbog retardiranog bunta protiv Viste od strane korisnika. Novogeneracijski GPU + DX10 čuda rade, generiranje prelijepog terena, tekstura, svjetlosni efekti su samo par površnih stvari... Nažalost, to nitko NE ŽELI iskoristiti, ne da ne može, nego ne želi jer igra bi onda morala imati i crappy dx9 implementaciju navedenog, pa ovako se nađu negdje na sredini tako da "nextgen" pati. Ovi efekti što se vide u raznim igrama danas mogu se postići i na dx9u ali je implementacija na dx9ci više puta sporija i nekvalitetnija od one na dx10. Ja sam DX10ci dao priliku i nisam razočaran, ni najmanje. Nažalost, Vista i DX10 su šaptom pali jer se najkasnije do 2010. očekuje novi Windows 7 i DirectX11 (onda ću da teselujem :D). Ali onda ću im **************** ako opet zaključaju dx11 API na kernel novog Windowsa 7.

ScorpiuS
28-09-2008, 09:09
Zasad se ne isplati kupovat neku uber snažnu mašinu samo da biš mogao ganjat DX10, dok ne izađe neka igra koja koristi čari DX10 kako treba treba ostat na staroj devetki.

Deadwalker
28-09-2008, 09:19
do sada, svi efekti u igrama (primeri: motion blur u Hellgateu, very high detalji u Crysisu, AA u Gears of Waru itd) koji su rezervisani za Vistu i dx10, savršeno su mogući i upotrebljivi i na XP-u i dx9. još uvek se nisu pojavile igre koje koriste neke napredne tehnike koje dx9 ne može izrenderovati... ti "dx10 efekti" su još uvek uglavnom samo marketinški trik. moj savet ti je: ako imaš sjajnu mašinu i baš ti je stalo da uživaš u svim efektima u igrama pređi na vistu, u obrnutom slučaju ostani na xp-u.

Iskorištenost DX10a je žalosno mala, ponajviše zbog retardiranog bunta protiv Viste od strane korisnika. Novogeneracijski GPU + DX10 čuda rade, generiranje prelijepog terena, tekstura, svjetlosni efekti su samo par površnih stvari... Nažalost, to nitko NE ŽELI iskoristiti, ne da ne može, nego ne želi jer igra bi onda morala imati i crappy dx9 implementaciju navedenog, pa ovako se nađu negdje na sredini tako da "nextgen" pati. Ovi efekti što se vide u raznim igrama danas mogu se postići i na dx9u ali je implementacija na dx9ci više puta sporija i nekvalitetnija od one na dx10. Ja sam DX10ci dao priliku i nisam razočaran, ni najmanje. Nažalost, Vista i DX10 su šaptom pali jer se najkasnije do 2010. očekuje novi Windows 7 i DirectX11 (onda ću da teselujem :D). Ali onda ću im **************** ako opet zaključaju dx11 API na kernel novog Windowsa 7.

Veliki potpis. Inače, smatram da razlog zbog kojeg proizvođaci igara ne žele iskoristiti u potpunosti dx 10 jer upravo zbog konzola jer grafika na pc-u ne smije previse iskakat naspram konzola nove generacije kako si ne bi upropastili prodaju igara na konzolama. I sta se onda desava, proizvođaci naprave multiplatformi naslov(naprave igru prvenstveno za konzole), zatim igru konvertiraju na pc, tu i tam dodaju dx 10 mod zbog kojeg najcesce dobimo neoptimizirano sranje i pricaju onda o nekakvoj o boljoj grafici na pc-u koje uopće nema i to samo da si pokusaju pojacat ionako slabu prodaju na pc-u...žalosno :(

ScorpiuS
28-09-2008, 09:21
Zato Krajsis i ima toliko kvalitetnu grafiku, jer je napravljen samo za PC, a konzole nebi mogle ni posmrdit toliko naprednim efektima.

Deadwalker
28-09-2008, 09:26
Zato Krajsis i ima toliko kvalitetnu grafiku, jer je napravljen samo za PC, a konzole nebi mogle ni posmrdit toliko naprednim efektima.

Istina, Crysis je izuzetak i pokazuje koliko je zapravo pc nadmoćniji nad previse hvaljenim konzolama...steta sto nema vise takvih pc ekskluziva...

nosferatu25
28-09-2008, 10:08
pa nebi rekao...prijeći assassins creed na dx9 i onda na dx10...razlika je meni barem bila velika.
da, ali ono što pokušavam reći jeste da je i dx9 još uvek sposoban za te "dx10 efekte". to jest, da bi assassins creed mogao isto tako da izgleda i radi na xp-u, samo što je to protiv interesa Viste.

W3DR4N
28-09-2008, 10:10
Moja dva dana korištenja Viste su najgore računalno iskustvo ikad.

A ovi protiv konzola.
Znači niste vidjeli Gran Turismo 5, Resident Evil 5, Metal Gear Solid 4, GTA IV, Far Cry 2, Final Fantasy XIII, Resistance 2, Borderlands, Killzone 2, Gears of War i dvojka, Bioshock, Call of Duty 4, Soul Calibur 4...

Sve redom konzolaški naslovi.

Deadwalker
28-09-2008, 10:11
pa nebi rekao...prijeći assassins creed na dx9 i onda na dx10...razlika je meni barem bila velika.
da, ali ono što pokušavam reći jeste da je i dx9 još uvek sposoban za te "dx10 efekte". to jest, da bi assassins creed mogao isto tako da izgleda i radi na xp-u, samo što je to protiv interesa Viste.

ma sve je to samo marketing...mislim da se dx 10 mogao impletetirat i u xp da su ovi to u Microsoftu htjeli, al ocigledno nisu...

RayDX
28-09-2008, 10:18
Moja dva dana korištenja Viste su najgore računalno iskustvo ikad.

A ovi protiv konzola.
Znači niste vidjeli Gran Turismo 5, Resident Evil 5, Metal Gear Solid 4, GTA IV, Far Cry 2, Final Fantasy XIII, Resistance 2, Borderlands, Killzone 2, Gears of War i dvojka, Bioshock, Call of Duty 4, Soul Calibur 4...

Sve redom konzolaški naslovi.

Ja nisam protiv konzola... A što se tiče ovih naslova:

Gran Turismo 5 - može
Resident Evil 5 - ovu igru mrzim iz dna duše
MGS 4 - može
GTA IV - dolazi na PC
FC2 - dolazi na PC
FF XIII - ファイナル ファンタジ -.-
Resistance 2 - Insomniac, može proći jer su napravili R&C i Špiru :D
Borderlands - ne privlači pretjerano
Killzone 2 - može
Gears of War i 2 - dolazi i na PCu je
BioShock - na piceku
CoD 4 - na piceku je
Soul Caliber 4 - fuj...

To je subjektivno osobno mišljenje. Nemam ništa protiv konzola, ovdje raspravljamo o dx10ci.

W3DR4N
28-09-2008, 11:24
Da, ali dolazi na PC - s konzole. Znači, konzole su danas izuzetno jaki strojevi koji diktiraju grafiku.
Sjeti se 2006., i fluidnog obliviona na xboxu, te iste igre groznih performansi na poprilično jakim računalima.
Takvi su naslovi česti, a izgleda da bi i Far Cry 2, i Fallout 3 mogli imati isti horoskop.

Snake
28-09-2008, 12:25
ah, baš i ne. oblivion je bio jedna od prvih igara za novi xbox360. gotovo 3 godine poslije situacija je nešto drugačija. i današnja mainstream računala se mogu borit s konzolama, a čak i veliki Epic priznaje kako su grafičke mogućnosti next-gen xboxa polako došle do svog maksimuma.
dva naslova koje navodiš grafički su ograničeni zbog konzola i ne mogu se gledat kao sličan slučaj s oblivionom. dotična igra u 2006. ponudila je jednu od najboljih (ako ne i najbolju) grafiku te godine i zbog snage novog xboxa dogodilo se prijelaz next-gena i za pc. Pošto je sada high end pc najsnažnija platforma fc2 i f3 ne bi trebali imat istu sudbinu kao oblivion. Vidio si preporučene zahtjeve za far cry 2, vjerujem. A ako i bude groznih performansi, to će biti samo do lijenosti proizvođača.

IGoR_2803
28-09-2008, 12:42
ne mogu se direktno usporedjivati preformanse iste igre na konzoli i na pcu... puno lakse je optimizirati igru za konzolu koja ima standardizirani hardver/softver, dok je to s PCom sasvim druga priča...

roxium
28-09-2008, 16:17
jel se moze na visti home basic igrat na dx10 postavkama, pitam jer je ona najmanje zahtjevna

nosferatu25
28-09-2008, 20:13
Vidio si preporučene zahtjeve za far cry 2, vjerujem. A ako i bude groznih performansi, to će biti samo do lijenosti proizvođača.
negde na netu sam pročitao (ne sećam se gde, mrzi me da tražim), da iz Montreala navode da će za ugodnu igru biti dovoljni jak single-core i dx9 high mainstraim grafička... za rezolucije do 1280x1024 i dx9 naravno... sad koliko je to tačno...

roxium, može se igrati bez problema.

Guber
06-10-2008, 19:58
Neshvaćam šta imate toliko protiv Viste, ja si prekjučer instaliro Vistu Ultimate i baš je dobra. Brzo i dobro obavlja svoj posao je da se treba privić ali baš mi se sviđa.

Brico
02-11-2008, 12:55
Se moze koristit dx 10 na visti biznis? Ima li razlike?

Deadwalker
02-11-2008, 13:53
Kolko ja znam dx10 se moze i treba se koristit na svim paketima Windows Viste...razlike nema, to je samo softwareski sustav koji omogucuje uz pomoc kvalificiranog hardware-a realisticniji prikaz primjerice okoline u igrama. Nisam veliki strucnjak glede toga, al ak te zanimaju detalji, proguglaj malo...