PDA

Pogledaj cijelu verziju : Strašne obrade...stvarno jezivo...



Hellboy
27-09-2008, 19:18
mmkay...potaknut ponovnim spominjanjem tarjine obrade klasika Alice Coopera - Poison
6lJbgnI0oz0S
odlučih otvoriti ovu temu...naime, nije mi jasno koji je bog nekim pjevačima da tako zaseru pjesme koje se ne smiju dirati...primjer toga je i Celine Dion - You shook me all night long
FONt47Z0KZg
zar baš neki od njih imaju fetiš na takve stvari? zar je divno uništiti pjesmu? :yuck:

Cthulhu
27-09-2008, 19:27
eh,deftonesi svaku obradu odlično izvedu,svaka im čast...

croat1gamer
27-09-2008, 19:45
30 sekundi prvog linka, zgadila mi se cijela pjesma
gade mi se takve obrade, posebice volim istaknuti ovu CVpnl9V0ctAS, zgadi vam i original
ali ako je odlicno obradena, nemam nista protiv, samo sto su takve rijetkost

jQcNiD0Z ... re=related (jQcNiD0Z3MU&feature=related)S(original, mislim, ako ne je onda od depeche modea)
_xo6syBndKM
Q3G2BQVrcOsS(ova je cak dobra donekle)

ovakve bi trebale biti sve obrade, kvalitetne, i vjerne originalu, ne onaj prozor koji je hell stavio u prvom linku
ali najrade bi da ih se ne dira

Cthulhu
27-09-2008, 21:21
evo vam par dobrih obrada...
jU4ElIEbeqE
yofLGdoJYXw

Maloki
27-09-2008, 21:29
Totalno usrani cover (SU1HcKfDUag)S:(

I da, bogte Croat, vidim ti avatar i mislim si "ne sjećam se da sam postao u ovoj temi" :|

EDIT: I koliko god volio Slayer, ovo (45HzHJ8MozY&feature=related)Sje prejadno :(

Maja
27-09-2008, 22:26
v05_Rs5mxVE

HIM je pokvario Billy Idolovu pjesmu Rebel Yell. :(

Cthulhu
27-09-2008, 23:00
v05_Rs5mxVE

HIM je pokvario Billy Idolovu pjesmu Rebel Yell. :(
kad smo kod him-a,i njihova obrada pjesme rendezvous with anus od turbonegra je također užasna.da ne spominjem limpbizkitovu behind blue eyes...

Joco
28-09-2008, 07:41
Od svih ovih sto ste do sada nabrojali:

Celine Dion - You Shook Me All Night Long - nije lose
Marilyn Manson - Highway to Hell - Uzasno
Johnny cash - Personal jesus - na akustari, sta si ocekivao?
Marilyn Manson- Personal Jesus - da
@Majo, jaaako los kvalitet zvuka, u sustini nije lose.
Jedino je govno ovaj Slayer i kao sto pomenuh Highway to Hell.

Hellboy
28-09-2008, 10:33
Od svih ovih sto ste do sada nabrojali:

Celine Dion - You Shook Me All Night Long - nije lose

proglašena je najgorom obradom svih vremena...

Babitz
28-09-2008, 11:20
Original ftw.

croat1gamer
28-09-2008, 11:32
hLyaPIa3 ... re=related (hLyaPIa3TVk&feature=related)
jedna bolja obrada

btw. maloki, evo, nasao sam crnu pozadinu, trebalo bi se manje zbunjivat

Neven <R>
28-09-2008, 11:34
mZ1JIO6TQyA

Ne, osim ak je ovo parodija, ali onda je loša parodija.

Srle
28-09-2008, 12:07
Najvise me nervira obrada I love R'N'R sto je B. Spears, snimila.Jednom slusao na radiju, komentar voditelja je bio tipa: Sad svakim budalama daju mikrofon u ruke. I green day sto je Lenona obradio, i nije tako lose ali prezirem ove treehuggerse.I naravno Snoop Dogg obrada Riders on the Storm...

Sickmanno1
28-09-2008, 12:48
Da...stvarno ima tuznih obrada...jedini covjek koji je obradio sve pjesme da zvuce bolje od orginala je gospon Cash po meni...

Orginal: Nine Inch Nails - Hurt (g0bZtf5MCzY&feature=related)
Obrada: Johnny Cash - Hurt (SmVAWKfJ4Go)

Orginal: Neil Diamond - Solitary Man (a0RE-XKbxr4)
Obrada: Johnny Cash - Solitary Man (UdkRfb7vmUE)

Orginal: Depeche Mode - Personal Jesus (_xo6syBndKM)
Obrada: Johnny Cash - Personal Jesus (jQcNiD0Z3MU)

Orginal: Sting - I Hung My Head (jR-MTqOIFzs)
Obrada: Johnny Cash - I Hung My Head (VankucFeSFU&feature=related)

Primjera ima jako mnogo :D...gotovo sve sa American albuma je bolje od orginala ^^

Johnny Cash :pray: :pray: :pray:

Cthulhu
28-09-2008, 13:11
Sad sam se sjetio jedne dobre obrade.
Behemoth - Wish(NIN Cover)
Zj--eRqqgyc

Srle
28-09-2008, 16:04
Da...stvarno ima tuznih obrada...jedini covjek koji je obradio sve pjesme da zvuce bolje od orginala je gospon Cash po meni...

Orginal: Nine Inch Nails - Hurt (g0bZtf5MCzY&feature=related)
Obrada: Johnny Cash - Hurt (SmVAWKfJ4Go)

Orginal: Neil Diamond - Solitary Man (a0RE-XKbxr4)
Obrada: Johnny Cash - Solitary Man (UdkRfb7vmUE)

Orginal: Depeche Mode - Personal Jesus (_xo6syBndKM)
Obrada: Johnny Cash - Personal Jesus (jQcNiD0Z3MU)

Orginal: Sting - I Hung My Head (jR-MTqOIFzs)
Obrada: Johnny Cash - I Hung My Head (VankucFeSFU&feature=related)

Primjera ima jako mnogo :D...gotovo sve sa American albuma je bolje od orginala ^^

Johnny Cash :pray: :pray: :pray:

Slusam Casha, zadnjih 5 godina, ali nikad mi nije palo na pamet da to nisu njegove pjesme...
Pogotovo Hurt, meni jedna od drazih pjesama.Damn you Sickmanno1 sto mi otkrivas istinu.

Joco
28-09-2008, 16:19
Od svih ovih sto ste do sada nabrojali:

Celine Dion - You Shook Me All Night Long - nije lose

proglašena je najgorom obradom svih vremena...
Ne znam sta je tu tako uzasno?
Ovaj Slayer je jadniji 100X

W3DR4N
28-09-2008, 16:58
Slusam Casha, zadnjih 5 godina, ali nikad mi nije palo na pamet da to nisu njegove pjesme...
Pogotovo Hurt, meni jedna od drazih pjesama.Damn you Sickmanno1 sto mi otkrivas istinu.

Kao da to umanjuje njegov kredibilitet.
Cashov dobar prijatelj, Kris Kristofferson, jednom je izjavio, parafraziram: "Jao si ga onome kome Johnny odluči obraditi pjesmu. Ta više nikada neće biti njegova."
Slažem se stopostotno.
Uzmemo li u obzir da je Carl Smithu preoteo i ženu i pjesmu, lik je carčina samo takva.

mronki
28-09-2008, 17:05
Orginal: 8BptZA3q ... re=related (8BptZA3qWBk&feature=related)

Prerada: izm3Cfg0 ... re=related (izm3Cfg0zc4&feature=related)

Srle
28-09-2008, 18:29
Ne kazem ja nista protiv Cash-a, i dalje mi je top 5, samo moram priznati da sam se zacudio kad vidjeh da to nisu njegove. Cak stavise poslusao sam orginale za hurt i personal jesus odavno, ali tad sam pomislio "kako losa obrada".Boy was I wrong!

GaTa666
28-09-2008, 19:10
Najkul obrada je Children of Bodom-Oops! I Did it Again :D

Najjaca obrada IKAD !!!!!
Koji su to carevi :rotfl: :rotfl:
Ako ovo niste poslusali odma klik na link.
D1sguF2D1UA

Sickmanno1
28-09-2008, 19:22
hehe...sry Srle ^^

Inace Casha i ja u zadnje vrijeme slusam sve vise i vise....a to Cash radi ^^...znam masu ljudi kojih je samo odjednom uhvatila Ceshomanija :D

Bartuc
28-09-2008, 21:03
Haha, kako je Tarja uništila Poison :rotfl: Super pjevačica, ali kriva pjesma :D


Najdrastičnija (najbolja naspram originala) obrada po meni -> Metallica - Whiskey in the JarSNe znam da li ste ikada čuli original, ali samo bum rekel da je grozota za uho :D

A najgora obrada -> Britney Spears - I Love Rock'n'roll (uuY40HCXpnc)S:scared:

Srle
29-09-2008, 08:17
sramota 1 (cgmL2LeuhY4)
sramota 2 (cgmL2LeuhY4)
Generalno smatram da bendovi iz zadnjih 10-tak godina koji se predstavljaju kao rock,ocajni,ali kad mi Jacksona pocnu obradjivati,popizdim.

Hellboy
29-09-2008, 10:15
Od svih ovih sto ste do sada nabrojali:

Celine Dion - You Shook Me All Night Long - nije lose

proglašena je najgorom obradom svih vremena...
Ne znam sta je tu tako uzasno?
Ovaj Slayer je jadniji 100X
You shook me all night long ne bi smio nitko drugi osim AC/DC izvoditi...nitko...točka...jedino oni znaju tako carsku pjesmu tako carski izvesti...

Maloki
29-09-2008, 11:26
Generalno smatram da bendovi iz zadnjih 10-tak godina koji se predstavljaju kao rock,ocajni,ali kad mi Jacksona pocnu obradjivati,popizdim.
Zašto? Evo recimo meni je obrada obrada Smooth Criminala (HDa1MZQ7onk)Sodlična. Također, lokani bend obrađuje Jacksonove hitove i super odrade posao.

Cthulhu
29-09-2008, 13:00
Limpbizkit - Behind Blue Eyes
uvjerljivo najgora obrada koju sam čuo

croat1gamer
29-09-2008, 13:37
sramota 1 (cgmL2LeuhY4)
sramota 2 (cgmL2LeuhY4)
Generalno smatram da bendovi iz zadnjih 10-tak godina koji se predstavljaju kao rock,ocajni,ali kad mi Jacksona pocnu obradjivati,popizdim.
pjevac :thumbs1:
pjesma u rock okruzenju :| cak ima i nekakav ukus, jer sve od jacksona je skoro pa odlicno
btw. jedine obrade koje su mei odlicne:
wierd al yankovich
p9Zt8mn14hY
sve sto od uzme, mora ispasti odlicno :pray: i zabavno

Cthulhu
29-09-2008, 18:07
Ovaj novi album Ministry-a,Cover Up,ima stvarno odlične obrade.Poslušajte...

Srle
29-09-2008, 18:44
Wierd AL ... to se zovu obrade...
Sta se moze ovde svrstati pod obrade? Jel ako neko kopira i tekst i pjesmu, ili bilo sta od ta dva?
Inace trebalo bi poslusati od turisas-a obradu rasputin od bonny m (ne da mi se na tube-u traziti sada).Meni se generalno svidja.

MasaKrisT
29-09-2008, 22:01
wierd al hm neradi obrade,vec prerade:)ali odlicne:)

Gwin
30-09-2008, 18:55
Od svih ovih sto ste do sada nabrojali:

Celine Dion - You Shook Me All Night Long - nije lose

proglašena je najgorom obradom svih vremena...
ne znam tko je proglasio ovo najlošijom obradom.. vjerojatno hrpa zatucanih ac/dc fanova koji misle da glazba počinje i završava sa ac/dc
You shook me all night long ne bi smio nitko drugi osim AC/DC izvoditi...nitko...točka...jedino oni znaju tako carsku pjesmu tako carski izvesti...S:thumbs1:
pogotovo što ovo NIJE OBRADA. jer je pjesma identična originalu, samo u izvedbi dva ponajbolja ženska vokala današnjice. da su to napravile u pop verziji, onda bi to bila obrada

iste izjave su pale kad je rundmc najavio da će snimit obradu "walk this way", da bi na kraju ispalo da je kolaboracija 10 puta bolja od originala..

a najbolja obrada zadnjih 15 godina je po meni "over the hills and far away". original je Gary Moore (http://fr.youtube.com/watch?v=iyJEytBlp1I), a obrada Nightwish (http://fr.youtube.com/watch?v=6UztEfwHt14)

Cthulhu
30-09-2008, 19:57
Jedna od najboljih obrada ikad je sweet dreams od eurythmicsa u izvedbi M.Mansona.
if you disagree,look at my sig...

Hellboy
30-09-2008, 21:02
You shook me all night long ne bi smio nitko drugi osim AC/DC izvoditi...nitko...točka...jedino oni znaju tako carsku pjesmu tako carski izvesti...S:thumbs1:
pogotovo što ovo NIJE OBRADA. jer je pjesma identična originalu, samo u izvedbi dva ponajbolja ženska vokala današnjice. da su to napravile u pop verziji, onda bi to bila obrada

vidiš, nisam zatucani AC/DC fan...ali smatram da jednostavno njihova izvedba nije na razini originala...sumnjam da bi tu pjesmu itko bolje od navedenih izveo...bez obzira što je ovdje riječ o izvrsnim vokalisticama, izvedba mi se ne sviđa i očito nisam jedini ^^

Gwin
30-09-2008, 21:40
to što se TEBI ne sviđa ne znači da je izjava "najgora obrada" objektivna.. naprotiv, subjektivna je i nema uporište u objektivnom svijetu. jer se meni ova izvedba (ne obrada) sviđa, jer ne vidim neku bitnu razliku između nje i originala.

no, s druge strane, ja uživam u finskom folk-metalu... šta ja znam o glazbi?

Hellboy
30-09-2008, 23:37
well...po članku nedavno objavljenom u novinama, ta verzija je proglašena najgorom obradom ikad...po http://www.cracked.comSta se obrada nalazi na 20 mjestu najgorih obrada uz objašnjenje:
This is the perfect song to play if you've just ingested poison and urgently need to induce vomiting. But even if it's a life or death situation, you might want to think twice before clicking play. While it may save your life, you will be haunted by the image of Celine Dion playing air guitar for the rest of your days. (http://www.cracked.com/article_15117_20-worst-cover-songs-in-pop-music-history.html)
doduše pretjerano preseravanje, ali kao što rekoh, smatram (as in ja smatram) da ta izvedba nije na razini originala...
BTW ne želim se svađati...to jest, ne s tobom...još pamtim ono da ćeš sjesti na mene...I lose... :D

Gwin
30-09-2008, 23:51
mda. cracked.com .. američki ekvivalent index.hr-a i slobodnog tjednika. oprosti ako njihovo mišljenje ne uzmem za mjerodavno..

enikejs. vraćamo se na celine dion. nije obrada.. jer je pjesma identična. obrada bi bila da ju je prepjevao Billy Ray Cyrus u njegovom "my achy breaky heart" maniru..
a o ukusima ne bih, njih dvije su imho sasvim dobro odradile pjesmu..

Neven <R>
01-10-2008, 00:36
NEEDS MORE COWBELL

Anyway ne kužim tu listu ni ja, isto tak je Limp Bizkit "obradio" behind blue eyes, ali u stvari je to ista pjesma ko od The Who samo što ju pjeva Fred Durst. Dobro ajd to je nekima dovoljan razlog. :P

Nodakim
01-10-2008, 09:02
to što se TEBI ne sviđa ne znači da je izjava "najgora obrada" objektivna.. naprotiv, subjektivna je i nema uporište u objektivnom svijetu. jer se meni ova izvedba (ne obrada) sviđa, jer ne vidim neku bitnu razliku između nje i originala.

no, s druge strane, ja uživam u finskom folk-metalu... šta ja znam o glazbi?



Pogledaj malo komentare...nije jedini (+1)
A inače tko ne uživa u finskome folk-viking metalu?
:D
(ll21 not included)

Maloki
01-10-2008, 10:46
Preloše (HvC6jDrxT-U&feature=related)

Sickmanno1
01-10-2008, 11:19
Foo Fighters (Feat. Serj Tankian) - Holiday in Cambodia (ne6ajAyeiLA)

:gitara: :gitara: :gitara:

Gwin
01-10-2008, 13:48
Avril Lavigne - Fuel (Metallica Cover) (qJWajkvVMPU&feature=related)

nadasve zanimljivi komentari ulricha i hetfielda na kraju.. pogotovo što su cijelo vrijeme cupkali uz pjesmu :D

hellboy, baš me zanima kaj Angus, Malcolm i Brian kao autori "you shook me all night long" misle o Celine Dion i njenoj izvedbi pjesme.. jer sam uspio nać samo ovo


Brian Johnson admitted that Celine Dion's got Balls for covering AC/DC.

Sickmanno1
01-10-2008, 14:06
Gwin od svih kvalitetnih obrada Metallice ti stavis Avrile :D...dobro nije losa...al vidi se da nepase zenski glas pogotovo na ovaj pjesmi.

Dobro da nisi stavio SnoopDoga ^^

Inace ovo je jedna od najlijepsih obrada ikad po meni:

Apocalytica - Nothing Else Matters (rbTozgoj9OQ&feature=related)

Gwin
01-10-2008, 14:43
sickmanno.. samo zbog hetfieldovog cupkanja u stolcu se isplatilo pogledat ovo..

Sickmanno1
01-10-2008, 14:46
sickmanno.. samo zbog hetfieldovog cupkanja u stolcu se isplatilo pogledat ovo..

haha, a cujes morao je...ipak su ga snimali :D

Izgubljeni
01-10-2008, 21:21
iako mi je audioslave najdrazi bend.. ovo im i nije bas dobar cover.. :(
XGay0lbLxi0

Maloki
01-10-2008, 21:58
WtIuEI9f_Xo

:pray: :pray:

Bartuc
01-10-2008, 22:27
Avril Lavigne - Fuel (Metallica Cover) (qJWajkvVMPU&feature=related)

Čak i nije loše to cura obradila :bravo: Ali kada pogledaš, James toliko dobro pjeva da bilo tko može bolje odraditi posao od njega :D


Frend je čak izmislio vic sa Jamesom :D

- Viče Hetfieldova mama preko brda malom Jamesu: "James, jasi jeo?"
- Našto će James: "Yesmyea!!"

:rotfl: Lol, za one koji ne kuže, lik stalno dodaje takve gluposti u svoje pjesmeS:D

amirix
01-10-2008, 23:38
najbolji cover ikad

I9NowOyHrsg&feature=related

a evo i top 100 najgorih covera

http://retrocrush.buzznet.com/archive2007/badcovers/

Sgt. Bull
02-10-2008, 20:12
Što se tiče epic faila, Avril Lavigne tu ubjedljivo vodi, tonu obrada od koje je svaka tako grozna da me strah dati link. Što se tiče najboljih, tu je band Northern Kings sa svojim cijelim (za sada i jedinim) prvim albumom kao i Apocalyptica sa svojim prvim albumom (full obrada mtcnih pjesama).

Neven <R>
04-10-2008, 00:39
Foo Fighters (Feat. Serj Tankian) - Holiday in Cambodia (ne6ajAyeiLA)

:gitara: :gitara: :gitara:
Holiday in Cambodia na MTV-u? Ne može.

Sickmanno1
04-10-2008, 12:47
Orginal: Johnny Cash - Ring of Fire (Y2iv_E-Fn9E)

Obrada: Ray Charles - Ring Of Fire (CiAvPegl0_U)

:(

Postujem Raya, al ovo je po meni najgora obrada IKAD!

Mirko L
04-10-2008, 13:22
41Kb9GMDs8I

original je od deep purplea

Cthulhu
05-10-2008, 01:43
ovo je namješteno,ali još uvijek urnebesno.
txalsgU_5sk

amirix
05-10-2008, 02:30
ovo je namješteno,ali još uvijek urnebesno.
txalsgU_5sk

a tek ovo

hvMXmoZYiOAS(slipknot)
3B-9mvdJpg0&feature=relatedS(metallica)
KiVSzSbqsQ0&feature=relatedS(linkin park)
Vx0j9qwZDu0&feature=relatedS(limp bizkit)

Cthulhu
08-10-2008, 16:56
Hahaha,našao sam nešto puno strašnije od svega dosad postanog...
lg9SYqSW ... re=related (lg9SYqSWrOQ&feature=related)
dobro,jedino avril može konkurirati ovome...

amirix
08-10-2008, 17:47
Hahaha,našao sam nešto puno strašnije od svega dosad postanog...
lg9SYqSW ... re=related (lg9SYqSWrOQ&feature=related)
dobro,jedino avril može konkurirati ovome...

ovo je dobro ispalo neznam šta nevalja tu_možda zato što voliš NIN a mrziš LP pa ispadne da je ovo najgori cover

Cthulhu
09-10-2008, 08:33
čuj verziju od nailsa,pa onda opet poslušaj verziju od lp-a,skužit ćeš.i ja volim linkin park...
qSv_mtDa ... re=related (qSv_mtDah0c&feature=related)
ovo je posebno...

amirix
09-10-2008, 11:41
čuj verziju od nailsa,pa onda opet poslušaj verziju od lp-a,skužit ćeš.i ja volim linkin park...
qSv_mtDa ... re=related (qSv_mtDah0c&feature=related)
ovo je posebno...

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :pray: :pray:

a evo jednog ozbiljno-lošeg covera

Z4zASEdlXTc

Gothmog
09-10-2008, 13:47
AKo cemo o najgorim obradama...mislim da se starije generacije sjecaju "Smoke On The Water" u Tajči verziji...pomoz' bože!

Inace, njena verzija se zove "Pričaš Bezveze"

Cthulhu
09-10-2008, 18:19
e,sad se moja mišljenja opet kose s vašima,ali ova obrada mi se svidjela.puno je nabrijanija od metalikine verzije.

Sickmanno1
10-10-2008, 03:27
Meni je obrada :pray:

Srle
10-10-2008, 17:03
turisas those where the days (dPRMlmgW75I)
Nisam u nekom metal fazonu ali moram priznati meni ovo ne zvuci lose

OT: Sickmanno1 kad vidjeh tvoj avatar smejao sam se dobrih 5 minuta.Respect

orginal (ZZZADbubu0Y&feature=related)
kako ne treba (vYfHECLdj2o&feature=related)
Ne mogu na tubeu nacai RUN DMC verziju,koja pokazuje kako moze obrada bit bolja od orginala

phantom_fuxor
17-10-2008, 08:46
kao prvo ne moš obradit AC/DC >.>
kao drugo sve obrade AC/DCa suxaju, osim meni personalno dobrih Six Feet Underovih ^^
inače ostale (celine dion i slične sux ballz)
dobra mi obrada još i
six feet under - smoke on the water
ipak mi deep purple zvuči prepičkasto :)
41Kb9GMDs8I

Kenyi
17-10-2008, 14:00
:(

croat1gamer
18-10-2008, 15:56
41Kb9GMDs8I
uf, nemoj, zvuci ako grozan spoj enter sandman od metallice i soke on the water od purplea, zajedno je grozno :thumbs1:

phantom_fuxor
18-10-2008, 16:03
41Kb9GMDs8I
uf, nemoj, zvuci ako grozan spoj enter sandman od metallice i soke on the water od purplea, zajedno je grozno :thumbs1:

men izvuči odlično, puno bolje od orginala, al opet neke pjesme mi ne valjaju, npr. od ac/dca nema te obrade koja je bolja od orginala (bilo koje njihove pjesme, tnt, shook me all night long, itd... )

Grim
27-10-2008, 12:08
ORIGINAL: COOLIO - Gangsta paradise jedna od najboljih pjesma ikad napravljena
N6voHeEa3ig

PRERADA: Weird Al Yankovic - Amish paradise :rotfl:
GsfVw9xxoNY&feature=related

ORIGINAL: Chamillionaire - Ridin jos jedna odlicna pjesma
x22ZlH472p4&feature=related

PERADA: Weird Al Yankovic - White & Nerdy
-xEzGIuY7kw&feature=relatedS :rotfl:

Ovaj Al Yankovic je zakon :rotfl: , ali nazalost mi unisti ovako zakon pjesme...... :(