PDA

Pogledaj cijelu verziju : problem oko fpsa



SeveR
26-09-2008, 20:04
znaci ovako

imao sam ovakvu konf prije
P4 2.4ghz
grafa 9550 256mb
1 gbrama

i odlucio sam malo povecat fps pa sam kupio novu x1950 pro
ali ono od cega sam se ja nadao fpsa niti malo nema vise
i svi su mi govorili proc je preslab za odrzavanje visokih fpsa trebas kupit novoga
i meni frend prodao novi p4 3.0 kojeg sam ja klokao u biosu do cak 3.48ghz
ali opet fpsa nema vise

to se sve odnosi na cod2 igru

i ja sam se raspitavao prije kod frendova dal mi se isplati kupnja novoga proca kazali su da da jer mi je jedan frend isto tako rekao da je ona napravio i da ima cak 250 lock dok ja nemam ni 125, a jedan frend sa procom 2.4 kojeg je clockao na 3.0 ima 200 fpsa

a prvo navedeni ima isti proc isto rama samo sta ima x800 grafu a drugo navedeni ima x1650 a ostalo je sve isto!!

i sad ja ne kuzim moja i njegova su tu negdje, mozda je moja cak i malo jaca, ali ja nemam uopce fpsa, mjenjao sam wine drivere stavljao omega drivere nista stalno isto

ali skuzio sam da kad gledam brzinu agpa stavim u catalystu na 8x i imam program od maticne(foxconn) gdje mi pise brzina agpa a ona je konstantno 5x a kad stavim na brzinu 4x u catalystu ona mi je 2x po tom programu od maticne

i vido sam na netu kao da se moze povecat brzina agpa ali ja to u biosu nemogu jednostavno naci i vise stvarno nisam pametan sta da radim??

imate vi kakvih mozda ideja koji bi to mene problem stalno tako kocio sta se tice fpsa??

Lord Jambrek
26-09-2008, 20:36
Prvo, ovo je za pomagaj brate.

Drugo.

Reinstaliraj winse, stavi sve nanovo, nekad je suludo, a nekad je najbolje riješenje.

croat1gamer
26-09-2008, 21:03
/cut
ovo mi je c objasnio:
ako stavi u catalystima na npr. aa x16, a u igri je aa x1 (odnosno nema) onda ce biti isto kao da su catalysti aa x1, a u igri aa x16, a ako stavis na oboje aa x16, onda ti se ista testura dva puta obraduje, pa ti je kao da si stavio aa x32 (ovo ne mislim zapravo, samo je da dobijes privid), tako da ti to bezveze trosi resurse, probaj jednom staviti da ti je obicno bez, a ingame da je *koliko hoces* to ti uvelike ubrza igru (a s time i fps)

btw. dok je iznad 100 slicica po sekundi je ok, jer cemu ti trebaju vise kada uopce ne razlikujes toliko frejmova

narf
27-09-2008, 09:03
uključi konzolu u igri i napiši /cg_maxfps 90

i onda reci jel ti i dalje malen fps..

SeveR
27-09-2008, 16:38
a kad tako napravim naravno konstatno je 90 fpsa

a kakve to veze ima sa ovim mojim problemom

Hellboy
27-09-2008, 16:57
kog će ti boga više od 60-70 frejmova? imaš posebno dizajnirano oko koje primjeti razliku između 60 i 300 frejmova?

croat1gamer
27-09-2008, 18:07
a kad tako napravim naravno konstatno je 90 fpsa

a kakve to veze ima sa ovim mojim problemom
/cg_maxfps 200 anyone?
ali poslusaj hella, cemu ti treba to, ne vidis razliku

C
27-09-2008, 23:31
Sjećate se onog lika koji je rekao da mu meci brže lete na 300 FPS-a. :D

narf
28-09-2008, 00:22
kog će ti boga više od 60-70 frejmova? imaš posebno dizajnirano oko koje primjeti razliku između 60 i 300 frejmova?

isti k, mozda mu je neki frend narihtao nizak fps.. pa ono, glupo da mijenja hardware zbog takve sitnice :D

@ C: yep, nas 2 smo se fajtali s njim :D

SeveR
28-09-2008, 12:01
a nije isto kad imas 90 fpsa ili 250 ili 333

sa vise fpsa veca je vjerojatnost za kill i poluautomatske puske brze pucaju a i puno jumpova a meni je to bitno

Hellboy
28-09-2008, 12:23
zbog čega bi išta brže pucalo ako imaš više frejmova?
i molim te ukaži mi razliku koju primjećuješ između 90 i 300 frejmova...osobito ako uzmeš u obzir da ti broj frejmova ne može biti veći od frekvencije osvježavanja zaslona...

C
28-09-2008, 14:13
Mah. Pa, ako ide na 20 FPS-a i metku treba dolet od 0.2 sekunde, koliko god da je FPS, neka je i 1000, opet će mu trebati dolet 0.2 sekunde za istu daljinu/metu. Preko skripti možeš namjestiti da možeš ispaliti npr. 30 metaka u 0.1 sekundi, ili sa tzv. trainerima, ja sam pokušao jednog trainera na NFS: Carbon, ubrzanje 250 km/s, to su vratolomije kada se počneš prevratati.
Nikakav FPS neće pospješiti brže letenje metaka. Metak ima skriptu za dolet, što znači, ako je standardni FPS 60, a ti igraš na 10 FPS-a, metak će imati isti dolet, tj. istu brzinu, ali će tebi grafika biti usporena, tj. umjesto 60 FPS-a, gledati ćeš 60:10, i praktički vidjeti svaki 10. refresh od onih 60. Kao i da imaš 600 FPS-a, opet ćeš gledati 60, samo će ti se kod njih 600 izgubiti svi osim onih 60, i opet ćeš gledati na 60 FPS-a. Jedini plus je to što je onda manevriranje puno manje, pa će primjerice na 60 FPS-a FPS biti 60-70, a na 333 FPS-a će manevracija biti 60-61 FPS.

Burek_fr0m_SPACE
28-09-2008, 17:05
a nije isto kad imas 90 fpsa ili 250 ili 333

sa vise fpsa veca je vjerojatnost za kill i poluautomatske puske brze pucaju a i puno jumpova a meni je to bitno
Sinko, kod multiplayer igara, jedan od imperativa je ne vjerovati klijentu. To znači da ti kada poželiš pucati i klikneš miša, samo serveru šalješ signal da želiš pucati, i onda ako server utvrdi da je to u datom trenutku moguće, puca umjesto tebe brzinom koja je unaprijed određena i nema veze ni s tobom, ni s tvojim kompjuterom, provjeri jesi li koga pogodio i onda ti pošalje rezultate tako da ti to možeš vidjeti. Jedino što većim framerateom možeš dobiti je bolja mogućnost manevra kada su pokreti glađi i odziv brži, ali koliko god brz da ti je kompjuter, ne možeš njime mijenjati pravila igre.

vex
28-09-2008, 19:07
Sjećate se onog lika koji je rekao da mu meci brže lete na 300 FPS-a. :D
Ovo je očito još jeden takav lik.
Njima očito na ingame chatu mažu oči ovakvim glupostima da meci brže lete na 333fps nego na 60.. 75 ili bilo kojo drugoj brojci.


:(
Fail.

narf
28-09-2008, 20:25
a nije isto kad imas 90 fpsa ili 250 ili 333

sa vise fpsa veca je vjerojatnost za kill i poluautomatske puske brze pucaju a i puno jumpova a meni je to bitno
Sinko, kod multiplayer igara, jedan od imperativa je ne vjerovati klijentu. To znači da ti kada poželiš pucati i klikneš miša, samo serveru šalješ signal da želiš pucati, i onda ako server utvrdi da je to u datom trenutku moguće, puca umjesto tebe brzinom koja je unaprijed određena i nema veze ni s tobom, ni s tvojim kompjuterom, provjeri jesi li koga pogodio i onda ti pošalje rezultate tako da ti to možeš vidjeti. Jedino što većim framerateom možeš dobiti je bolja mogućnost manevra kada su pokreti glađi i odziv brži, ali koliko god brz da ti je kompjuter, ne možeš njime mijenjati pravila igre.

nije istina, meci pri 300 fps-a postaju "smart bullets" i prate neprijatelja i izbjegavaju zapreke.

SeveR
28-09-2008, 22:33
e evo netko se pametan nasao a ne da budalu radite od mene igram cod 2 vec 3 godine pa znam koja je reazlika izmedju fpsova visokih i niskih

jer pri vecem fpsu poluautomatske puske jednostavno brze pucaju a to ne mislim da metak ce mi prije doletjeti nego brze ispaljuju metke nejdu ko meni ja klikcem ko budala a razmak izmedju ispucanih metki mi je po 1 sek dok nebi smjelo biti razmaka skoro pa uopce

IGoR_2803
28-09-2008, 22:54
e evo netko se pametan nasao a ne da budalu radite od mene igram cod 2 vec 3 godine pa znam koja je reazlika izmedju fpsova visokih i niskih

jer pri vecem fpsu poluautomatske puske jednostavno brze pucaju a to ne mislim da metak ce mi prije doletjeti nego brze ispaljuju metke nejdu ko meni ja klikcem ko budala a razmak izmedju ispucanih metki mi je po 1 sek dok nebi smjelo biti razmaka skoro pa uopce

taj "razmak" je tu zato jer se tebi u istoj jedinici vremena prikaže manje frejmova pa ti se čini da ispuca manje metaka (u toj istoj jedinici vremena) dok zapravo ispuca isti broj metaka koliko i nekome ko ima 300 fpsa...

narf
29-09-2008, 00:06
e evo netko se pametan nasao a ne da budalu radite od mene igram cod 2 vec 3 godine pa znam koja je reazlika izmedju fpsova visokih i niskih

jer pri vecem fpsu poluautomatske puske jednostavno brze pucaju a to ne mislim da metak ce mi prije doletjeti nego brze ispaljuju metke nejdu ko meni ja klikcem ko budala a razmak izmedju ispucanih metki mi je po 1 sek dok nebi smjelo biti razmaka skoro pa uopce

aj baš ću probat s 300 fps-ova, pa javit jel ima razlike -.-

edit: izgleda da ima nešto u fps-u, čak clanbase ograničava fps zbog iskorištavanja nekih bugova dostupnih pri uber-visokim fps vrijednostima :shock:

http://game-violations.ggl.com/thread.p ... b709eb5136 (http://game-violations.ggl.com/thread.php?threadid=3909&page=2&sid=64ef158e27b2dc8c09393eb709eb5136)

Burek_fr0m_SPACE
29-09-2008, 08:23
jer pri vecem fpsu poluautomatske puske jednostavno brze pucaju a to ne mislim da metak ce mi prije doletjeti nego brze ispaljuju metke nejdu ko meni ja klikcem ko budala a razmak izmedju ispucanih metki mi je po 1 sek dok nebi smjelo biti razmaka skoro pa uopce
Ako misliš da ti kontrole kasne (koliko ja shvatam iz ovoga), skokni u podešavnaja drivera/grafičke i gledaj da ti je VSync isključen i stavi Max prerendered frames na 0. Ako ne nađeš to u driverima, skini RivaTuner ili nešto slično. Meni ovo sad zvuči kao da stvari kasne s tvoje strane, što je moguće, jer je meni na prvi pogled ovo zvučalo da ćeš imati veći fire-rate sa većim FPSom, što je prilično nemoguće (bar za neku razumno isprogramiranu igru u kakve bi se CoD mogao svrstati).

narf
29-09-2008, 09:58
jer pri vecem fpsu poluautomatske puske jednostavno brze pucaju a to ne mislim da metak ce mi prije doletjeti nego brze ispaljuju metke nejdu ko meni ja klikcem ko budala a razmak izmedju ispucanih metki mi je po 1 sek dok nebi smjelo biti razmaka skoro pa uopce
Ako misliš da ti kontrole kasne (koliko ja shvatam iz ovoga), skokni u podešavnaja drivera/grafičke i gledaj da ti je VSync isključen i stavi Max prerendered frames na 0. Ako ne nađeš to u driverima, skini RivaTuner ili nešto slično. Meni ovo sad zvuči kao da stvari kasne s tvoje strane, što je moguće, jer je meni na prvi pogled ovo zvučalo da ćeš imati veći fire-rate sa većim FPSom, što je prilično nemoguće (bar za neku razumno isprogramiranu igru u kakve bi se CoD mogao svrstati).

njet.. jučer sam dosta googlao, i čini se da gotovo svaki profi igrač CoD-a diže fps što više upravo zbog tog fenomena.. nije da im igra ide brže, jer oko ne vidi razliku, ali svi tvrde da postoji golema razlika u gameplayu.

Hellboy
29-09-2008, 10:24
u tom slučaju, CoD je usrano izveden i forsiranje viška frejmova je varanje...a ako ide online i tako igra, onda ide i protiv pravila foruma...kako god, opet sam u pravu ^^

narf
29-09-2008, 11:00
u tom slučaju, CoD je usrano izveden i forsiranje viška frejmova je varanje...a ako ide online i tako igra, onda ide i protiv pravila foruma...kako god, opet sam u pravu ^^

yep, čak i ClanBase zabranjuje više frejmove :D

C
29-09-2008, 12:52
Sjećate se onog lika koji je rekao da mu meci brže lete na 300 FPS-a. :D
Ovo je očito još jeden takav lik.
Njima očito na ingame chatu mažu oči ovakvim glupostima da meci brže lete na 333fps nego na 60.. 75 ili bilo kojo drugoj brojci.


:(
Fail.
A, šta ćeš, žive u zabludi.
Ja sam jednom nabio 7 000 FPS-a (prije toga 2 000), jer sam uhebao drivere, pa morao rušiti Windows-e. :rotfl:
Tada mi je čovac sa W, S, A, D letio kao metak. :rotfl:

SeveR
30-09-2008, 14:01
e sad ste me vi napravili budalom i sve ostalo a od pomoci oko rjesavanja moga problema nista

mozda to je rijec oko coda 2 dal da probam testati komponente u nekoj drugoj igri pa da vidim dal je sve ok ili imate mozda vi nekakvi prijedlog kako da testam kompa dal sve radi ok???

C
30-09-2008, 14:12
Pokušaj sa prvim, trećim i četvrtim izvršiti testove (DX) i njihova podešenja.
viewtopic.php?f=34&t=25593 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=34&t=25593)

Burek_fr0m_SPACE
30-09-2008, 16:57
e sad ste me vi napravili budalom i sve ostalo a od pomoci oko rjesavanja moga problema nista
Jesi pokušao ovo?

skokni u podešavnaja drivera/grafičke i gledaj da ti je VSync isključen i stavi Max prerendered frames na 0. Ako ne nađeš to u driverima, skini RivaTuner ili nešto slično.

SeveR
30-09-2008, 18:23
u driverima toga nema

a skinuo sam i prije riva tuner pa nemogu to naci isto su mi za to kazali ali ja to nemogu naci jednostavno se ne snalazim po tom riva tuneru