PDA

Pogledaj cijelu verziju : realne igre



Chappi
25-09-2008, 22:46
Neki kazu kao su sada sve igre realnije i to im se sviđa ali meni je to preglupo sto su realnije to su blesavije jer nevolim imat osjecaj realnosti i u igri kad ga imam u zivotu...priznajem jedino volim da je nogomet realan ali sve drugo NE

K4ciga
25-09-2008, 23:00
Upravo zato što imaš osjećaj realnosti u stvarnom životu je nužno prenijeti taj osjećaj u igri,jer u igri možeš napraviti sve badass motherfucker stvari koje RL nemožeš,uz osjećaj kao da to radiš RL :)

Chappi
25-09-2008, 23:02
glupost ma u realnim igrama nece bit onih uber kul puska koje kad puknes reznesu pol grada :)

Burek_fr0m_SPACE
25-09-2008, 23:05
Nemam neku posebnu preferenciju što se realnosti igara tiče, ali zato jako volim doslijednost u stilu igre, ako shvatate na šta mislim.

K4ciga
25-09-2008, 23:08
glupost ma u realnim igrama nece bit onih uber kul puska koje kad puknes reznesu pol grada :)
Da,ali će zato biti isti efekt kada u RL,primjerice,nekome razvališ utrobu sačmaricom,i dok se on tako koprca,bespomoćno,vrišteći u predsmrtnoj agoniji,dok mu se crijeva i utroba valjaju po podu ( ovisno o blizini,i noga,ili ruka ),sa 3 metra baciš svoj nožić od 30 cm njemu u glavu,masakrirajući ga,prilaziš mu i vidiš da si mu viri mozak,pa mu preostala 4 noža zabiješ u veoma nezgodna mjesta,pa izvadiš jedan nož i odsjećeš mu preostale udove,te baciš bombu koja ostatke zapali.




...Ah,Soldier of Fortune.

Chappi
25-09-2008, 23:22
Haha ovo ide u potpis ;)

edit:a jbg predugo je :cry:

Deadwalker
26-09-2008, 10:11
Pa ja volim realitet u igrama...za mene je uživancija igrat Spliner cell DA na expertu gdje je dovoljan jedan metak da krepas ili jedan sum da te neprijatelj opazi. Doslovce, uživam u takvom izazovu...

Kenyi
26-09-2008, 11:40
Onako realnost uber alles u igrama, onako sto je igra realnija nekako je ozbiljnija tako da kazem i zabavnije mi je igrat.

nosferatu25
26-09-2008, 12:45
glupost ma u realnim igrama nece bit onih uber kul puska koje kad puknes reznesu pol grada :)
Da,ali će zato biti isti efekt kada u RL,primjerice,nekome razvališ utrobu sačmaricom,i dok se on tako koprca,bespomoćno,vrišteći u predsmrtnoj agoniji,dok mu se crijeva i utroba valjaju po podu ( ovisno o blizini,i noga,ili ruka ),sa 3 metra baciš svoj nožić od 30 cm njemu u glavu,masakrirajući ga,prilaziš mu i vidiš da si mu viri mozak,pa mu preostala 4 noža zabiješ u veoma nezgodna mjesta,pa izvadiš jedan nož i odsjećeš mu preostale udove,te baciš bombu koja ostatke zapali.




...Ah,Soldier of Fortune.
u redu, sad sam uplašen.

Outmind
26-09-2008, 14:13
Meni je recimo operation flashpoint totalno bez veze igra, upravo zato kaj je "najrealnija ratna pucačina ikada". Pretjerani realizam samo može sribat igru. E da, zato ne volim ni simulatore letenja...

The Great Duck
26-09-2008, 15:33
Volim realizam u igrama dok god ne čini igru lošom.Jedna od stvari zbog kojih ne volim CoD je dau jednom trenutku možeš biti teško ranjen,onda u drugom se sakriješ negdje,pričekaš,i kao da se ništa nije dogodilo,što je vrlo nerealno.

Nodakim
26-09-2008, 16:22
Meni je recimo operation flashpoint totalno bez veze igra, upravo zato kaj je "najrealnija ratna pucačina ikada". Pretjerani realizam samo može sribat igru. E da, zato ne volim ni simulatore letenja...



Ne dijelim mišljenje...nema ništa bolje nego u editoru raditi ambusheve ili choper attackove

Cthulhu
26-09-2008, 16:54
hoćeš realnost?uzmi sjekiru i odsjeci prvom prolazniku glavu a zatim ju šutaj po gradu,i završi na doživotnoj.

seahawk37
26-09-2008, 17:01
:shock: ti ni sam ne znas o cem pricas

Cthulhu
26-09-2008, 17:09
pročitaj još par puta,i malo razmisli...

Death By Sexy
26-09-2008, 17:10
jep.. trabunjaš.. nhf ;)

Cthulhu
26-09-2008, 17:11
tebi preporučam isto...

goran t.
26-09-2008, 18:13
U Hrvatskoj nemoš dobit doživotno

seahawk37
26-09-2008, 18:29
tebi preporučam isto...
nope.. ti bi trebo

Cthulhu
26-09-2008, 18:33
da nisam znao što je značenje tog posta,definitivno ga ne bih napisao tako da...

seahawk37
26-09-2008, 18:38
hm govorio si o realnosti u RL... get it?

The Great Duck
26-09-2008, 19:53
Mislim da je govorio o tome da bi npr. u GTA kad bi ubio nekoga trebao ići u doživotni zatvor ako te uhvati policija...

Cthulhu
26-09-2008, 21:12
FINALLY!!!iako ni ti nisi totalno pogodio ali bio si najbliže...

GaTa666
27-09-2008, 18:25
Ni je ne preferiram previse realne igre ali ipak volim ponekad zaigrati pokoju simulaciju tipa Silent Hunter i Operation Flashpoint.

Cthulhu
27-09-2008, 18:44
Preferiram realnost,ali iskreno ne zelim vidjeti kako stvarno izgleda kad nekog pogodi granata,ili kako se nekome prostre utroba kad ga razrezes macem... :(
A izgleda da se ka tome ide u danasnjim igrama...
Drugo,potpuni realizam u igrama,nesto tipa OF je glupav,jer to zahtjeva previse vremena i ubija igru...nikako ne mogu bit srecan kad me po 5ti put otrese neki snajper kojeg nema sanse nac...
Igre se zovu igre bas zato jer su zabavne,a ne jer su uberhardkor simulacije ratovanja...
of je odlična igra,nemoj tako.

W3DR4N
27-09-2008, 19:56
pucačina ne može biti realna igra, jednostavno ne može

Herr Schnitzel
27-09-2008, 20:07
pucačina ne može biti realna igra, jednostavno ne može

Operation Flashpoint/Armed Assault su dosli vrlo blizu.

Arbiter of Change
27-09-2008, 20:08
Realne ne, realistične možda... da.

Hellboy
27-09-2008, 20:10
twould be fun kad bi izginuo u igri nakon čega bi se igra zaključala ^^ 1 život i to je to :D nema new game...

iznogud1515
27-09-2008, 20:21
još bolje da kad izgine lik, izgine i onaj koji je igro s tim likom zato kaj je mentalno povezan s njim. :D

croat1gamer
27-09-2008, 20:35
još bolje da kad izgine lik, izgine i onaj koji je igro s tim likom zato kaj je mentalno povezan s njim. :D
uf, meni bi tada trebalo jaaako mnogo zivota

inace, za realne igre, realnost ne skodi, ali treba se znati neka granica, ili igra mora imati nekakvu oznaku realnosti, recimo od 1 do 10, da ne prouzroci fustracije

Sonic_Moronic
27-09-2008, 22:36
twould be fun kad bi izginuo u igri nakon čega bi se igra zaključala ^^ 1 život i to je to :D nema new game...

Moddani unlockeri bi se pojavili za par dana. :D

Sickmanno1
27-09-2008, 23:03
Nevolim preveliku relaznost u igrama. Npr...nikad nisam skuzio koji je gust igrati GT. Dok na drugu stranu uzivam igrajuci npr Burnout...

Cthulhu
27-09-2008, 23:05
došao nam sickmanno!!! :D :D :D
i meni se burnout sviđa više od gt-a,ali inače nemam ništa protiv malo realnosti u igrama...

Electromaster
07-10-2008, 20:44
Burnout! Burnout! Burnout! *cheer* :D

Realnost u igrama može bit i dobra i loša, ovisi o tome kako je i u kojem kontekstu izvedena, ali nikad ne valja pretjerat...

Ja recimo OBOŽAVAM Unreal Tournament, i nebi ga mijenjao za najrealniju pucačinu na svijetu, jer mi je ovako- zabavnije.

Što se simulatora letanja tiče...hm, ako se ufuraš u to, mogu biti jako zanimljivi i poučni, ali DOK se ufuraš u to, glava će ti pucat od svih gumbića, polugica, mjerila, pokazatelja i čega sve ne...osobno nikad nisam imao dovoljno strpljenja da se duže vremena bavim tim...

RuSh666
07-10-2008, 23:04
glupost ma u realnim igrama nece bit onih uber kul puska koje kad puknes reznesu pol grada :)
Da,ali će zato biti isti efekt kada u RL,primjerice,nekome razvališ utrobu sačmaricom,i dok se on tako koprca,bespomoćno,vrišteći u predsmrtnoj agoniji,dok mu se crijeva i utroba valjaju po podu ( ovisno o blizini,i noga,ili ruka ),sa 3 metra baciš svoj nožić od 30 cm njemu u glavu,masakrirajući ga,prilaziš mu i vidiš da si mu viri mozak,pa mu preostala 4 noža zabiješ u veoma nezgodna mjesta,pa izvadiš jedan nož i odsjećeš mu preostale udove,te baciš bombu koja ostatke zapali.




...Ah,Soldier of Fortune.
u redu, sad sam uplašen.

hahaha ja je i dan danas igram xD jedna od najjacih igara svih vremena :D

RULEZZZZZZZZZ!!!! :bravo:

Ivan_87
03-12-2008, 12:55
Neki kazu kao su sada sve igre realnije i to im se sviđa ali meni je to preglupo sto su realnije to su blesavije jer nevolim imat osjecaj realnosti i u igri kad ga imam u zivotu...priznajem jedino volim da je nogomet realan ali sve drugo NE

ja sam nešto sasvim drukčije

zašto neigram crysis NFS i puno ostalih sličnih igara

iz razloga što mi zasmeta nešto čega nema u realnom životu recimo to u nekim igrama sa 150kmh se zakucaš u zid i nastaviš dalje vozit kao da ti se muha zapucala u vjetrobransko staklo

ili te pucačine i ta njihova glupa oužja strujna,magnetska ...

nasreću ima puno realnih igara al najviše igram SWAT4 preko neta jer je najrealnija igra od svih sličnih pucačina pogdiš čovjeka s 2,3 metka i gotov si nema tu nekog velikog pametovanja

ima na s svakakvih pa ko voli nek izvoli ja nemm ništa protiv

EDIT: odigram i igre koje nisu baš realne al nevolim pretjerivat u tome kao što rade u mnogim igrama ..

Vedro
03-12-2008, 16:24
Nevolim preveliku relaznost u igrama. Npr...nikad nisam skuzio koji je gust igrati GT. Dok na drugu stranu uzivam igrajuci npr Burnout...
GT je predobra igra,samo treba izdvojiti malo vremena.Burnout je isto zakon :)

Sonic_Moronic
06-12-2008, 21:01
Neki kazu kao su sada sve igre realnije i to im se sviđa ali meni je to preglupo sto su realnije to su blesavije jer nevolim imat osjecaj realnosti i u igri kad ga imam u zivotu...priznajem jedino volim da je nogomet realan ali sve drugo NE

ja sam nešto sasvim drukčije

zašto neigram crysis NFS i puno ostalih sličnih igara

iz razloga što mi zasmeta nešto čega nema u realnom životu recimo to u nekim igrama sa 150kmh se zakucaš u zid i nastaviš dalje vozit kao da ti se muha zapucala u vjetrobransko staklo

ili te pucačine i ta njihova glupa oužja strujna,magnetska ...

nasreću ima puno realnih igara al najviše igram SWAT4 preko neta jer je najrealnija igra od svih sličnih pucačina pogdiš čovjeka s 2,3 metka i gotov si nema tu nekog velikog pametovanja

ima na s svakakvih pa ko voli nek izvoli ja nemm ništa protiv

EDIT: odigram i igre koje nisu baš realne al nevolim pretjerivat u tome kao što rade u mnogim igrama ..

Slažem se. Definitivno nešto najrealnije što sam igrao.

Tsumetai Ryujin
09-12-2008, 14:29
Ne slazem se sa time da je to najrealnija igra. Prije bih rekao Battlefield 2 sa Project Reality modom... kao sto i samo ime kaze, mod donosi puno realizma u igru...

Neki kazu da je AA (americas army?) najrealnija, no ne bih znal jer sam ju igrao vrlo malo i dost je komplicirana...

_ZlayA_
09-12-2008, 17:48
ma samo uporedite kvalitetu igranja grida i novog nfs-a i bice vam jasno...
edit: a što se tiče najrealnijeg FPS-a, glupo je pričati o bilo čemu a ne spomenuti operation flashpoint...

Lord Jambrek
10-12-2008, 11:37
Meni je najjače kad si ti živina u igri. Ja sam se toliko guštao u Bloodrayne kad sam solo rasjekao hrpu nacista na komadiće, to mi je bio takav gušt. Obožavam igre gdje si nadmoćan, kad napraviš gro štete u vrlo kratkom vremenu. Nekad mi i realnosit ne škodi, ali više preferiram arkadnost.

Blacky_123
12-12-2008, 09:56
Ne slazem se sa time da je to najrealnija igra. Prije bih rekao Battlefield 2 sa Project Reality modom... kao sto i samo ime kaze, mod donosi puno realizma u igru...

Neki kazu da je AA (americas army?) najrealnija, no ne bih znal jer sam ju igrao vrlo malo i dost je komplicirana...

Ja igram AA od 2004 i mogu rec da je najrealnija igra napravljena
Samo punjenje oruzja me fasciniralo a jos i k tome kad zasteka metak pa treba fix-at..

Babitz
12-12-2008, 16:38
Prejako mi kad govore likovi kako je neki fps megarealan. Supač. Uzmi pušku, odi u irak. Provodi tjedne bez hrane u rovu, primi metak i probaj loadat.

Oću zabavnu igru, ne realnu.

Mr Vercetti
05-06-2009, 11:17
Ma prije početka 21. st. (mislim na 60te, 70te i 80te) su bile sasvim dovoljne NErealne igre. Onda počne 21. st. i evolucija igara. Sad se svi tvorci igara natječu koja će igra svojim zahtjevima ubiti komp u pojam. I postaju sve više realne, ovaj, realno pomiješano sa fantasy. :thumbs1:

Raz
05-06-2009, 11:29
To je sve stvar ukusa. Netko više voli odigrat "arkadniji" CoD ili Serious Sam a netko preferira Op Flashpoint i ArmA.

cham3leon
05-06-2009, 11:31
Ma prije početka 21. st. (mislim na 60te, 70te i 80te) su bile sasvim dovoljne NErealne igre. Onda počne 21. st. i evolucija igara. Sad se svi tvorci igara natječu koja će igra svojim zahtjevima ubiti komp u pojam. I postaju sve više realne, ovaj, realno pomiješano sa fantasy. :thumbs1:

Realnost nije nužno povezana sa hardverskom zahtjevnošću. Uzmi na primjer DIRT koji ima ubernaprednu grafiku, a ne da nije realan nego nema veze s mozgom.

Tekkenizer
18-06-2009, 12:37
ma daj ajde još ima stvari ko resistance

Barathrum
19-06-2009, 12:02
glupost ma u realnim igrama nece bit onih uber kul puska koje kad puknes reznesu pol grada :)
Da,ali će zato biti isti efekt kada u RL,primjerice,nekome razvališ utrobu sačmaricom,i dok se on tako koprca,bespomoćno,vrišteći u predsmrtnoj agoniji,dok mu se crijeva i utroba valjaju po podu ( ovisno o blizini,i noga,ili ruka ),sa 3 metra baciš svoj nožić od 30 cm njemu u glavu,masakrirajući ga,prilaziš mu i vidiš da si mu viri mozak,pa mu preostala 4 noža zabiješ u veoma nezgodna mjesta,pa izvadiš jedan nož i odsjećeš mu preostale udove,te baciš bombu koja ostatke zapali.




...Ah,Soldier of Fortune.

wow kak si opak. nije dovoljno sto nakon rata roditelji djedovi i bake zele zastiti djecu i unuke od nepotrebnog nasilja koje su oni prosli za vrijeme rata nego se sjetili klipani ajmo mi to na komp stavit pa nek njihova djeca isto uzivaju iza ekrana u ratu kad su svi vec. i onda izadjes van i cujes balavurdiju kako jedino pricao o cemu?! "kako sam mu raznio utrobu, ruku... kad je pao mrtav izivljavao sam se nozem na njegovom tijelu dok mu crijeva nisu iscurila!" a to je pocetak vec neke psihoze. onda slijedio dio:"ustase su zakon!" a likovi ni neznaju sto su ustase, pa onda opet gdje 9- godsinjaci vicu:"sve srbe treba ubiti, cetnici glupi!" a nisu ni rata vidjeli niti su ucili iz povjesti ali odjednom su najveci domoljubi ni sa zrnom graska u glavi gdje se sve pogresno interpretira. da nastavim i dalje kako takve igre utjecu na djecu?! mislim da nema smisla. igre kao sto su sof, crysis i slicne zaglupljuju ljude, opcepoznato.
radije nek odigraju pokoji baldurs gate, grim fandango, neku neobaveznu pucacinu tipa quake... a nek se klinci mane sof-a i cod-a ionako pise gore mature content, samo sto u hrv ne postoji zakon kao u svi drugim zemljama koji bi zastitio djecu od svakodnevnog nasilja pa se u algroitmu mogu vidjeti klinci od 8-10 godina kako im mame kupuju cod4. kad sam upitao gospodju prodavacicu zasto je prodala igru koja ima oznaku 17+ klincu od 9 godina ona nije znala beknit. takve roditelje i prodavace treba prijaviti socijalnoj, kad vec nema adekvatni zakon i stvar rjesena. pa da vidis kako bi brzo rpestalo preseravanje gdje 9-godisnjaci mrze sve nacije oko sebe, gdje se tuku zbog igre, velicaju ustasluk i slicno a pojma o pojmu nemaju.

sto se tice teme: draze su mi 2d platform shooteri nego bilo koja 3d igra. a ove realne jedva da ih mogu igrati duze od 5 dana jer dosade uber prebrzo. hebes igru koja je realna, normalno je da ce ti dosaditi odmah u startu.

Cthulhu
19-06-2009, 12:16
Gluposti. Mržnja prema Srbima, Židovima i veličanje ustaštva ne dolazi zbog igara, nego iz obitelji.
Roditelji sami uče svoju djecu lažnim vrijednostima, i izjava kako bi to prestalo da se počne obraćati pozornost godinama koje su potrebne za igru tipa CoD4 je smiješna. Slažem se kako takve igre zaglupljuju, i uvijek ću radije zaigrati kvalitetan RPG ili avanturu umjesto no-brainer pucačine kao što je SoF, ali i ti pomalo odlaziš u ekstreme sa izjavama kao:


takve roditelje i prodavace treba prijaviti socijalnoj, kad vec nema adekvatni zakon i stvar rjesena.

Glupost. Ti misliš kako roditelji obraćaju pozornost što im djeca rade? Misliš da je ikog uopće briga što mu dijete provodi sate raznoseći teroriste u zrak? I što je najvažnije, misliš da bi itko išta poduzeo oko toga? Nitko ne sili tu djecu da igraju CoD, kao što se ne može ni otkriti da li se te igre prodaju maloljetnicima. A i čak da se to počne provoditi, još uvijek postoje "one" verzije igara, tako da će uvijek biti nabrijanih 10-godišnjaka koji samo razmišljaju o ratu, klanju, masakriranju i sl. A i kao što sam već rekao, veličanje ustaštva i slične gluposti ne dolaze iz igara, nego iz kućnog odgoja.

croat1gamer
19-06-2009, 12:27
Mici nacionalizam iz posta barathum.
On nema veze sa igrama.
Ljudi su retardirani pa dolaze na taj dio.

Barathrum
19-06-2009, 12:33
Mici nacionalizam iz posta barathum.
On nema veze sa igrama.
Ljudi su retardirani pa dolaze na taj dio.

?!
tko je pricao da ima veze?! jos kad bi netko znao citati ja bih bio presretan.

croat1gamer
19-06-2009, 12:39
Oprosti, ovaj dio sam onda pogresno interpretirao.

to je pocetak vec neke psihoze. onda slijedioSdio:"ustase su zakon!"
Slijedi- znaci da su po tvojem zbilja nasilne igre prethodne nacionalizmu?
Ili ti pricas o necemu trecem?

Obvious troll is obliviously obvious.

Barathrum
19-06-2009, 12:41
Gluposti. Mržnja prema Srbima, Židovima i veličanje ustaštva ne dolazi zbog igara, nego iz obitelji.
Roditelji sami uče svoju djecu lažnim vrijednostima, i izjava kako bi to prestalo da se počne obraćati pozornost godinama koje su potrebne za igru tipa CoD4 je smiješna. Slažem se kako takve igre zaglupljuju, i uvijek ću radije zaigrati kvalitetan RPG ili avanturu umjesto no-brainer pucačine kao što je SoF, ali i ti pomalo odlaziš u ekstreme sa izjavama kao:


takve roditelje i prodavace treba prijaviti socijalnoj, kad vec nema adekvatni zakon i stvar rjesena.

Glupost. Ti misliš kako roditelji obraćaju pozornost što im djeca rade? Misliš da je ikog uopće briga što mu dijete provodi sate raznoseći teroriste u zrak? I što je najvažnije, misliš da bi itko išta poduzeo oko toga? Nitko ne sili tu djecu da igraju CoD, kao što se ne može ni otkriti da li se te igre prodaju maloljetnicima. A i čak da se to počne provoditi, još uvijek postoje "one" verzije igara, tako da će uvijek biti nabrijanih 10-godišnjaka koji samo razmišljaju o ratu, klanju, masakriranju i sl. A i kao što sam već rekao, veličanje ustaštva i slične gluposti ne dolaze iz igara, nego iz kućnog odgoja.

kao sto rekoh. pretjerano igranje zaglupljuje. ajd molim te procitaj sto sam napisao i tvoj odgovor.

ja govorim upravo o onome sto ti pises a to je - roditelji se bave svojim poslom, hrane djecu, sretni su kad su zatvoreni u sobama za racunalom i nitko nista ne poduzima. gdje su nestali obiteljski izlasci, piknik, odmor, odgoj, knjige, drustvo?! sve to sad cine igre, svaki dan. aj da su to igre, odigras ih pola sata sat vremena dnevno ali 10 sati dnevno visiti na inom i to jos onome sto nije ni namjenjeno tvom uzrastu. svasta.
i tko je uopce spomenuo da dolazi ustasluk iz igara?! igre samo poticu takav nacin razmisljanja i ne, ustasluk ne dolazi iz obitelji vec skole gdje se nije slusalo sto se prica i dolazi se do obrnutih zakljucaka, a igre tipa sof, cod i slicne samo pospjesuju i otvaraju dodatni razgovor o ino medju drustvom.
ja ne odlazim u ekstreme vec govorim oonome sto cujem po centru i gradu opcenito. da je u pitanju 2-3 klinca ok. ali to su grupe drustava po nekoliko desetaka klinaca, 6 razreda mozes spojiti. jel to onda ekstrem, ne. to je realnost. djeca su podloznija svim vrstama ovisnosti jer su naivni i nemaju karakter, svaka cast onoj nekolicini... ali roditelj bi trebao odgajati svoju djecu. medjutim od kad su se pojavile igre koje nisu namjenjene klincima a klince to drzi na jednom mjestu ocito je roditeljima pao kamen sa srca kad visene moraju odgajati svoju djecu.
i onda ide prica:"bio je miran, odlican djak, dobro dijete, nije bio problematican, pa nebih nikad rekli da bi on nekom razbio glavu i slomio ruku!" :rotfl:

za kraj. roditelji mogu sve sprijeciti, ali potrebno je pocet baviti se djecom.

Barathrum
19-06-2009, 12:47
Oprosti, ovaj dio sam onda pogresno interpretirao.

to je pocetak vec neke psihoze. onda slijedioSdio:"ustase su zakon!"
Slijedi- znaci da su po tvojem zbilja nasilne igre prethodne nacionalizmu?
Ili ti pricas o necemu trecem?

Obvious troll is obliviously obvious.

:rotfl:
ti znas citati?! aj si 40 puta procitaj ako ne razumijes.
pitanje ti nema smisla.
ja sam rekao da nasilne igre koje nisu namjenjene klincima predhode razvijanju i velicanju netoleranciji i mrznji prema srbima zbog nacionalnosti i rata koji je predhodio i koji je podjelio jedan narod.

omg obozavam kad mislim da ce netko normalan procitat kad nest napisem.
da te citiram:
"znaci da su po tvojem zbilja nasilne igre prethodne nacionalizmu?"
- gdje ti vidis smisao ovog pitanja?!
i ja DEFINITIVNO tako sto nisam rekao. jer da jesam pao bih sa stolice jer bi ispalo da neznam sto je nacionalizam. ali znam pa provjeri pitanje jos jednom. ako treba citaj po 500 puta. :rotfl:
omg :rotfl:

croat1gamer
19-06-2009, 12:55
kao sto rekoh. pretjerano igranje zaglupljuje. ajd molim te procitaj sto sam napisao i tvoj odgovor.
Samo ako uopce ne mislis sto igras i kako igras.


i tko je uopce spomenuo da dolazi ustasluk iz igara?!
Ti, da te citiram:
to je pocetak vec neke psihoze. onda slijedio dio:"ustase su zakon!"


igre samo poticu takav nacin razmisljanja i ne, ustasluk ne dolazi iz obitelji vec skole gdje se nije slusalo sto se prica i dolazi se do obrnutih zakljucaka, a igre tipa sof, cod i slicne samo pospjesuju i otvaraju dodatni razgovor o ino medju drustvom.
Made me laugh.
Indirektno je do obitelji.
Ako obitelj ne nauci dijete jos dok je malo o rasnoj jednakosti (makar samo bila tolerancija) se moze tako nesto sprijeciti.


djeca su podloznija svim vrstama ovisnosti jer su naivni i nemaju karakter, svaka cast onoj nekolicini...
Problem u tome nije karakter nego sama kolicina svjesnosti o posljedicama tih ovisnosti i volji izlaganju istima.


za kraj. roditelji mogu sve sprijeciti, ali potrebno je pocet baviti se djecom.
Napokon nesto za /agree


update:

ja sam rekao da nasilne igre koje nisu namjenjene klincima predhode razvijanju i velicanju netoleranciji i mrznji prema srbima zbog nacionalnosti i rata koji je predhodio i koji je podjelio jedan narod.
Ffs, tu si opet rekao.
Govoris da igre koje nisu namjenjene djeci prethode razvijanju nacionalizma.


I da se ispravim:
Nije trebalo:

"znaci da su po tvojem zbilja nasilne igre prethodne nacionalizmu?"
Poziv me prekinuo usred pisanja te recenice. >_<.
Trebalo je:

"znaci da su po tvojem nasilne igre prethodne nacionalizmu?"


edit:
Vidim sada na sto si mislio otprilike sa ratom, ali opet mi izgleda da je mali zajeb.
Ako potice mrznju medu narodima zbog rata na ovome podrucju, bi mi mogao objasniti zasto bas oni koji su fascinirani time?
Zar ne bi to trebali napraviti oni koji razumiju te strahote koje su se dogodile, ali opet da ne razumiju da nije cijeli narod kriv za to nego pojedinci?

Raz
19-06-2009, 14:34
Ok, moje mišljenje:

Neće nikakva igra natjerat osobu na rasne netolerancije i nacionalističke mržnje već to zavisi kako je osoba odgojena.
Ne, igre ne zaglupljuju već su neke osobe po prirodi glupe.
Ne, neće nikakva igra natjerat osobu da ide klat po kućama, jer ako je ta osoba pri zdravoj pameti to nebi ni pomislila, a ako nije njoj je dovoljno bilo šta da "pukne".
Klinci naravno nebi trebali igrat neke igre, no sigurno da igraju. A to je roditeljeva briga da vidi kako te igre utječu na njihovu djecu. To što su još limači i vole se preseravat s svojim spikama je prirodno, no ne znači da će nešto glupo napravit. Igrao sam još u osnovnoj školi F.E.A.R. pa sam sasvim normalan ispao :)

Inače... ljudi su po prirodi agresivna bića, a po mojem mišljenju neke igre bi ustvari i mogle odgovorit osobu od nekog ludog čina(ako joj ikad nešto puhne u glavu), nakon što unutar igre vidi šta bi se moglo desit.

Možda je malo offtopic ali nije bitno dok se god svode zanimljivi razgovori :)

gtaIvan
19-06-2009, 14:40
Neki kazu kao su sada sve igre realnije i to im se sviđa ali meni je to preglupo sto su realnije to su blesavije jer nevolim imat osjecaj realnosti i u igri kad ga imam u zivotu...priznajem jedino volim da je nogomet realan ali sve drugo NE

slažem se s tobom.Kome je bolje da u igri dobije metak i odmah umre ili da kao u prototypeu skace sa zgrade i unistava sve oko sebe :P

Raz
19-06-2009, 14:46
Neki kazu kao su sada sve igre realnije i to im se sviđa ali meni je to preglupo sto su realnije to su blesavije jer nevolim imat osjecaj realnosti i u igri kad ga imam u zivotu...priznajem jedino volim da je nogomet realan ali sve drugo NE

slažem se s tobom.Kome je bolje da u igri dobije metak i odmah umre ili da kao u prototypeu skace sa zgrade i unistava sve oko sebe :P
I meni više pašu arkadne igre, no nekome možda više paše jedna ArmA u kojoj se pola sata mora šuljat do neprijateljske baze, leć u travu, pazit na brzinu vjetra udaljenost i ostale segmente te skinut neprijatelja. To je sve stvar ukusa...

Herr Schnitzel
19-06-2009, 22:30
Vidim da je ovdje žešća rasprava nastala. Barathrume, igre nikome nisu ništa krive. Svaki zabavni softver mora proći kroz provjeru zaduženu za content rating, to jest da se procjeni za koju je dob igra prikladna. Ako klinac igra nešto jasno označeno sa M (mature, 17+), tko je kriv? Igra, proizvođač iste? Klinac? Ne, nego roditelji. Nije ih briga, i kao što si sam rekao, igre vide kao liniju manjeg otpora, pa daju djetetu da igra što želi, tako da je tuženje igri za pad moralnih standarda u najmanju ruku smiješno. Tvoje pitanje upućeno prodavačici je bilo jednako smiješno, jer je majka bila s djetetom, ergo, smjela je po svakom zakonu prodati igru - umjesto toga, zašto nisi pitao majku zašto je to kupila bez da se prethodno raspita?

Nacionalizam i ustaštvo, pak, su me totalno zbunili i ne vidim nikakve veze između nasilnih igara i tih pojmova, osim ako ih igra direktno promovira. Nabrijane klinčadije je uvijek bilo i biti će, a sve na kraju ima svoj korijen, a to su roditelji i okolina u kojem se dijete nalazi. Igre su krive samo zato što su se našle na djetetovom računalu, pa umjesto da se traži pravi problem, puno je jednostavije uprijeti prstom u proizvođača.

Ako će ti odgovor na ovo biti "pročitaj x puta ako treba, dok ne shvatiš", ja ću ti odmah odgovoriti "piši razumljivije", da spriječimo nekakav nesporazum.

Medolina
19-06-2009, 23:19
Recimo, po meni je Flashpoint dosta realna igra.

Kid A
19-06-2009, 23:29
Ili Metal Gear na extreme.......najbrzi nacin da dobijes cir za zelucu :)

Cthulhu
19-06-2009, 23:39
Recimo, po meni je Flashpoint dosta realna igra.
Flashpoint je valjda najrealnija pucačina dosad proizvedena. Osim ArmA-e možda.
Kul su obje. Valjda.

###DK###
20-06-2009, 09:20
Nisam neki veliki ljubitelj realnosti u igrama.
A što se tiče te opasnosti za djecu, čisto sumnjam da igra nekog normalnog može natjerati da ubije nekog ili nešto slično.
Mislim, dobio sam kompjuter godinu dana prije nego sam pošao u školu, i jedna od prvih igara koje sam igrao je bila Blood.
I uglavnom sam tukao pucačine, a bome ne vidim da su na meni ostavile nekih negativnih posljedica.
Doduše, postoje ljudi koje će to natjerati na nešto, ali ne vidim kako su igre krive za to.

Mirko L
23-06-2009, 13:37
A što se tiče te opasnosti za djecu, čisto sumnjam da igra nekog normalnogSmože natjerati da ubije nekog ili nešto slično.


U tome i je stvar.To mogu samo nenormalni ljudi, a nažalost takvih ima.
I vi šta govorite da igre nikad nisu krive za nasilje...ne, većinon nasilje pojedinaca nije uzrokovano igrama, ali se nekad i toga nađe.Baš se sičan kad je jedan lik prijatelja zatuka čekičon iz ''manhunta'' i na isti način.

Hellboy
23-06-2009, 13:40
Ali ta igra, koliko god retardirana i mutava bila, je samo potakla tipa na to. Da je vidio reklamu za Always, ugušio bi frenda jednim.

Mirko L
23-06-2009, 13:53
Haha, true.
Besides, i TV je zaslužan za neka ubojstva, možda i više nego kompjuter, pa se njih boli.

Feanor
23-06-2009, 13:59
Meni to ovisi o raspoloženju, mogu podjednako uživati u oba tipa igara. Obično mi arkadnije igre služe kao odmor od ''realnijih'' i težih igara.
Operation flashpoint i ArmA mi je jako veliki gušt igrati, ali samo ako me kasnije čeka Prototype ili Zombies vs Plants...

wiseguy
23-06-2009, 18:53
slažem se,of i arma su igre koje predstavljaju izazov i kada pređete jednu misiju osječate veliko zadovoljstvo ,što se tiče realnih igara tu treba povuči crtu,na tim igrama,nešto realnije mi ne treba

Mr Vercetti
16-07-2009, 13:58
Ama super, sad smo došli do zaključka koji su već svi i prije znali: Realne igre se sviđaju onima koji vole relne igre, a fantasy igre se sviđaju onima koji vole fantasy igre. :D

Lenkota
16-07-2009, 16:49
Far Cry 2 - Zaglavi ti se pumperica ,suris se od malarije pa uzimas lijek

Call of duty - 1 metak 1 ubojstvo

:hangin:

Gamer++
17-07-2009, 11:56
realizma mora biti u svakoj igri ali ne previše jednom sam igrao neku ratnu mislim da Cod2 i uživimse ja i ovaj baci meni bombu a ja se izmaknem u naza i zajedno sa stolicom u tipkovnicom na pod da imam kameru sad bih vam pokazao kako izgleda taj komad parketa kao napeti bimetal :D

tigerija
17-07-2009, 12:16
Šta, u realnosti si iskusio do kte metak pogodi par puta pa da umreš i onda ti to nije fora na igrici ? Ti bi radije a te na igrici može pgodit 50 metaka i još si živ, To su po meni dosadne igrice... Volim brze ie žestoke igrice koje zahtjevaju skil, orijentaciju i refleske i mozak. ;)

Sad ovisi šta misilš pod realnost. Igrica može biti SF i realna... NPR UT zadnji nije realna igrica, ali UT igrice su ok.
Kad npr FEAR2 na multiplayer je SF i nije realan nikako i jadan je jer imaju neke glupe oklope pa dok pucaš po njim nije im ništa...
Dok AvP2 na 175% šteta je teški SF i jako realan damage. 1-2 metka i gg .

Raz
17-07-2009, 12:19
Ako tražite realnu igru probajte sa Operation Flashpoint, 1 metak 1 smrt. Ako te pogode u ruku recimo, nemožeš više pucat sa istom...

Mr Vercetti
17-07-2009, 14:05
To je već bolje, a ne ono 4 metka Mauzer puškom u glavu i idiot je još živ.

Lenkota
17-07-2009, 14:08
cuo sam da je realna igrica Blitz Crieg :S
:ekipa: :friends:

Medolina
17-07-2009, 19:11
Ako tražite realnu igru probajte sa Operation Flashpoint, 1 metak 1 smrt. Ako te pogode u ruku recimo, nemožeš više pucat sa istom...

Kao što rekoh još na početku.. :D

tigerija
30-09-2009, 18:35
Neki kazu kao su sada sve igre realnije i to im se sviđa ali meni je to preglupo sto su realnije to su blesavije jer nevolim imat osjecaj realnosti i u igri kad ga imam u zivotu...priznajem jedino volim da je nogomet realan ali sve drugo NE

Umjesto da igraš nogomet u stvarnosti jer u igrici nemože bit realan. A pucačine bi trebale bit realne jer u stvarnome životu nemaš više šansi. Brkaš malo pojmove...

Ono šta nebi u stvarnome životu radio to preferiram da je u igrici tako kako je u stvarnome životu, a ono šta radim u stvarnome životu ne igram. Ne volim nogomet igrice.. radije bi igrao to u stvarnome životu... zato mi to bzvz... ali npr vožnmja auta, to bi htio da je što realnije, jer nemogu si priuštit takav auto i trke :D.


Šta je realnije, Arma II ili Flashpoint ? ČUo sam da je arma bolja, hm... mislim samo po realnosti sada.

cham3leon
30-09-2009, 18:49
Arma 2 je u biti nastavak OF, tako da je gotovo isto, samo ovo prvo ima bolju grafiku, moderniju opremu, i ostale zgodne dodatke u odnosu na original.

tigerija
30-09-2009, 22:32
Arma 2 je u biti nastavak OF, tako da je gotovo isto, samo ovo prvo ima bolju grafiku, moderniju opremu, i ostale zgodne dodatke u odnosu na original.

Ček znači flashpoint ima bolju grafiku i bolje stvarčice ne ?

A koja je igra realnija točnije ? Znam da u armi šepaš ako te netko u nogu ne, i ako te srede možda te frendovi trebaju liječit, bla bla.

Kako je u OF:DR, čujem da tamo ako te u ruku da ju nemoš koristit.

Zanima me koja je igra realnija. Što realnija to teža i zabavnija i zanimljivija :D .

cham3leon
01-10-2009, 08:51
Arma 2 je u biti nastavak OF, tako da je gotovo isto, samo ovo prvo ima bolju grafiku, moderniju opremu, i ostale zgodne dodatke u odnosu na original.

Ček znači flashpoint ima bolju grafiku i bolje stvarčice ne ?

A koja je igra realnija točnije ? Znam da u armi šepaš ako te netko u nogu ne, i ako te srede možda te frendovi trebaju liječit, bla bla.

Kako je u OF:DR, čujem da tamo ako te u ruku da ju nemoš koristit.

Zanima me koja je igra realnija. Što realnija to teža i zabavnija i zanimljivija :D .

Ne, za Armu sam rekao da ima grafiku bolju i to, mislim, igra je novija. Ako misliš na OF2: Dragon Rising, njega radi Codemasters jer ima licencu na to ime, makar ta igra nema veze sa tvorcima originala, i pitanje je kako će ispast pogotovo uzevši u obzir Codemastersovo ulagivanje publici sa uberarkadnim igričicama.

Realne su ti obje, OF1 i Arma 2. U biti je princip isti, i ako znaš igrati jednu od ove dvije, znaš i drugu. Ima svega, od super razrađenog sustava zapovijedanja, realnog kretanja, ponašanja oružja i to, vozila svih vrsta i radnje koja se zbiva na samo jednoj ogromnoj mapi ( u Arma 2 je to fikcionalna zemlja Chernorussia, ili ti Crnorusija, lol).

Nego, problem kod Arma 2 su bugovi, i to žestoki, bar na nekim misijama. Upravo sam u odgovarajućem topicu pisao o tome kako mi ljudi pogibaju od metaka koji dolijeću "odnikuda" negdje usred šume, gdje više nema ni N od neprijatelja

tigerija
01-10-2009, 19:55
OP FP 2 je novija od arme 2, da upoznat sam da tvorci OPF radili Arma2.

Mene zanima, npr arma 2 je više onako vani, dok je operation flashpoint kao swat4 ili rainbox six vegas 2 ne. Ali mene zanima koja je razlika u realnosti, Šta identične su igre po tome ? Samo drugačija oprema i teren ili ?

Mislio sam da arma 2 ima goru grafiku od operation flashpoint 2 Oo.

I btw čuo sam da multiplayer u arma 2 nije tako loš. SP je katastrofa da zbog bugova ne.

Feanor
01-10-2009, 20:16
OP FP 2 je novija od arme 2, da upoznat sam da tvorci OPF radili Arma2.

Mene zanima, npr arma 2 je više onako vani, dok je operation flashpoint kao swat4 ili rainbox six vegas 2 ne. Ali mene zanima koja je razlika u realnosti, Šta identične su igre po tome ? Samo drugačija oprema i teren ili ?

Mislio sam da arma 2 ima goru grafiku od operation flashpoint 2 Oo.

I btw čuo sam da multiplayer u arma 2 nije tako loš. SP je katastrofa da zbog bugova ne.

Gledaj COdemasters ti je bio samo izdavač operation flashpointa a radila ga je Bohemia, koja je izgubila prava na ime te napravila novi projekt ARMU i Armu 2 sad nedavno koji su ti operation flashpoint s novom grafikom i pricom, znaci stil igre je prakticki isti. Dok Codemasters pokusava sada napraviti OP2(koji jos nije izasao) koji ce navodno biti bolji od arme ali svi mi sumnjamo jer je od toga ostalo prakticki samo ime a codemasters nezna radit simulacije ratovanja, ili bar nikad nije napravio jednu. E ovako, ja bih ti savjetovao da uzmes ARMU(jedinicu) instaliras sve patcheve a ima ih ohohoh i onda kad to proigras, a trebat ce ti neko vrijeme, si nasnimis Armu 2 jer ce taman izac patchevi da radi kako spada... JAsno???

tigerija
15-10-2009, 23:24
Operation Flashpoint 2 me se nije dopao uopšte, šta se tiče realnosti. Arma 2, nekako su mi animacije bedaste...

Rainbow Six Vegas 2 sa High Stakes mi je dosta realno i zanimljivo, I America Army 3 šta sma mislio da je sranje je po meni potuklo Arma 2 i Operation Flashpoint po realnosti.

Za sada te dviej igrice za mene najbolje po realnosti.

Nadam se da če Ground Breach izač sljedeče godine, izgleda obečavajuče.

cham3leon
16-10-2009, 09:07
Pa dobro, ali America's Army je čisto MP pucačina, i nema sustav zapovijedanja, vozila i to. I sigurno nema jednu veliku mapu kao na Arma2...

snowblind
16-10-2009, 10:11
Operation Flashpoint 2 me se nije dopao uopšte, šta se tiče realnosti. Arma 2, nekako su mi animacije bedaste...

Rainbow Six Vegas 2 sa High Stakes mi je dosta realno i zanimljivo, I America Army 3 šta sma mislio da je sranje je po meni potuklo Arma 2 i Operation Flashpoint po realnosti.

Za sada te dviej igrice za mene najbolje po realnosti.

Nadam se da če Ground Breach izač sljedeče godine, izgleda obečavajuče.

AA3 isto ti je realan koliko i Insurgency recimo, samo što tamo nema lječenja, kad te pogode mrtav si. ArmA 2 je realnija što se balistike tiče od Operation Flashpointa 2, tamo su pretjerali s realnosti il ja stvarno neznam pucat pa nemogu iz prve ubit neprijatelja sa m16 na 40 metara udaljenosti

Sada što se tiće SP u Armi 2, istina da je bugovit iako patchevi to riješavaju polako, no bugovit je iz jednog razloga, a to je što su misije ogromne i kompleksne koje se ne završavaju prelagano il prebrzo, bilo da igrate na normal il hard. Dok recimo Operation Flashpoint 2 nema bugova i ima jednostavne i ne pretjerano zanimljive misije, dok na hardu se dugo igra iz jednog razloga, a to je kada vas ubiju nema čekpointa niti sustava snimanja, sranje po meni jer kad počneš misiju nemoš snimit ako trebaš ić, ali to je po njihovom realnost. Dok MP u Armi je najbolji taktički MP ikad, trenutno konkurencija ne postoji za takav MP

tigerija
16-10-2009, 12:19
šta se tiče velike slike arma 2 je najbolja, meni se niju svidjele animacije i grafika samo. A iam drugačiji ukus pa volim više kacije u manjim prostorima. Operacije.

Ugl arma 2 je super. Operation Flashpoint mi nekako lošiji od arme...