PDA

Pogledaj cijelu verziju : Mane i vrline



K4ciga
25-09-2008, 21:23
Nabrojte mi koje vrline osobito cijenite kod čovjeka,i mane koje vas tjeraju od čovjeka.Ukratko,mane i vrline koje najviše cijenite / mrzite kod ljudi.

Fenrir
25-09-2008, 21:32
Iskrenost, tj. da mi svatko kaže ono kaj misli, tako bar znam na čemu sam, i odanost.
A tako mi ide na kurec kad mi neko priča iza leđa, a kad ja slušam onda smo si dobri i kad se netko ulizuje, to je tako odvratno. Fakat ono, mrzim smeđe noseve :(

flander
25-09-2008, 21:44
a ono ogovaranje mi ide na kurac, kad ti neko stalno govori "ja onakav ja ovakav" a kad treba neš naprvit neku uslugu onda smo si najbolji

i laganje naravno, ok je ono ako neš malo slažeš, neznam nije ti se neš dalo napravit mi pa kažeš "nisam bio doma" i gotova prića, a ne kad mi se ide izmotavat 20minuta di je bio/bila što je radila/radio

cijenim iskrenost,odanost i financisku podršku xD

dopada mi se kad ljudi prihvate šalu na svoj račun, a ne odma popizde i sve steraju u mp3,ljudi koji imaju smisla za humor su mi ok

oni koji prvociraju i seru kvake su dosadni

također dodao bi da mi idu na klinac ljudi kojima nesmiješ niš reć, svakoga komentiraju i vrijeđaju, a akd njima veliš neš,odma nos u zrak....sad koja je to mana neznam

McPingvin_v2.0
25-09-2008, 22:29
Mrzim licemjerje. Preko ostalog mogu i nekako prijeći, ali ovo me užasno odbija.

Koje vrline cijenim? Poštenje na prvom mjestu. Ostalo ni nije tako bitno.

Human m0nst3r
25-09-2008, 22:31
Mrzim licemjerje. Preko ostalog mogu i nekako prijeći, ali ovo me užasno odbija.

Koje vrline cijenim? Poštenje na prvom mjestu. Ostalo ni nije tako bitno.
Potpis pingu.

Nodakim
25-09-2008, 22:40
Licemjerje ne podnosim.Od vrlina cijenim...nepreseravanje....ok to je vise nesto izmedu...

Mafioz0r
25-09-2008, 22:43
Od vrlina najviše cijenim otvorenoumnost, a od mana ne podnosim licemjerje i predrasude.

###DK###
25-09-2008, 22:46
Cijenim poštenje i iskrenost.
A najviše mrzim dvoličnost.

McPingvin_v2.0
25-09-2008, 22:49
Eh, da, zaboravio sam napomenuti da mrzim rasiste.

I Crnce.

http://www.imagesforme.com/out.php/i131852_awesome.JPG

Da_killah
25-09-2008, 23:15
kao i ja :)

za vrline i mane napišem sutra, idem se naspavat za ispit

Hellboy
26-09-2008, 01:18
mrzim, ali doslovno prezirem svakim dijelom svoga bića glupane...smatram da ih trebamo potrpati u logore...i to ne one mentalno usporene zbog Downa (bok jambra ^^) nego kretene koji su fizički normalni ali su jednostavno glupi...sve drugo mogu pregurati ali idiotizam nema opravdanja...

Herr Schnitzel
26-09-2008, 08:16
mrzim, ali doslovno prezirem svakim dijelom svoga bića glupane...smatram da ih trebamo potrpati u logore...i to ne one mentalno usporene zbog Downa (bok jambra ^^) nego kretene koji su fizički normalni ali su jednostavno glupi...sve drugo mogu pregurati ali idiotizam nema opravdanja...

Potpis, a kad je to u kombinaciji sa bahatoscu i licemjerjem, pozelim uzeti otvarac za konzerve, cekic, sarafciger, elektromotor i malo mašte...

Jerry
26-09-2008, 09:17
što se tiče vrlina poštujem iskrenost,to mije najvažnije nekako,jer volim kad mi neko iskreno kaže a nwe ",pa ovaj khm,to ti je..." uglavnom iskrenot na prvom mjestu,od mana mrzim dvoličnost,i ogovaranje ofc,jer glupo mi je kad mi frend samnom dobar,dođe drugi i odma ide njemu a ja ko da ne postojim... (to je primjer,a i ima u mom društvu takvih osoba,nažalost)

Deadwalker
26-09-2008, 09:59
Cijenim poštenje i iskrenost.
A najviše mrzim dvoličnost.

signed. jos bi dodao da mrzim rasiste i one koji gledaju samo svoje interese, a dok ih za ostale nije briga...

Lord Jambrek
26-09-2008, 10:31
Mane:

Ozbiljnost
Odraslo ponašanje
popio svu pamet svijeta
bahatost
Religioznost
Primitivnost
Iskazivanje domoljublja

Vrline:
Iskrenost
Zajebancija
Humor
Neozbiljnost
Prihvaćanje zajebancije na svoj račun
Zajebavanje na svoj račun
Apstraktnost

Sickmanno1
26-09-2008, 11:02
Vrline:
Iskrenost
Zajebancija
Humor
Neozbiljnost
Prihvaćanje zajebancije na svoj račun
Zajebavanje na svoj račun
Apstraktnost

Upravo si me opisao Jambrek :)

Neven <R>
26-09-2008, 11:06
Ti si... APSTRAKTAN

Sickmanno1
26-09-2008, 11:12
Ti si... APSTRAKTAN

Dobro...ne apstraktan...vise korektan...al to je otprilike to? ne?

K4ciga
26-09-2008, 11:17
mrzim, ali doslovno prezirem svakim dijelom svoga bića glupane...smatram da ih trebamo potrpati u logore...i to ne one mentalno usporene zbog Downa (bok jambra ^^) nego kretene koji su fizički normalni ali su jednostavno glupi...sve drugo mogu pregurati ali idiotizam nema opravdanja...
Veoma glupo razmišljanje,dakle ti bi radije imao frenda sa IQ-om 150 ali koji je,neznam,nepošten i koji ogovara,nego frenda koji je glup ali je zato odan,častan i pošten? Mislim,i meni smeta kada netko nezna gdje je,primjerice,Amerika,ali ukoliko nije arogantan i bahat ne vidim razloga zašto mi nebi bio prijatelj.

Sickmanno1
26-09-2008, 11:34
IQ nema veze sa pameti, vec sa inteligencijom :P

Poznam covjeka koji ima IQ 130, a treba mu pol minute da skuzi obicnu foru...

Jerry
26-09-2008, 11:36
@kaciga
tako je,može ti frend biti glup i neznati recimo nešta određeno što ti misliš da se treba znatni,a opet biti odan,i dobar prijatelj

Neven <R>
26-09-2008, 11:51
Pa da, imam i ja psa npr.

Hellboy
26-09-2008, 16:35
mrzim, ali doslovno prezirem svakim dijelom svoga bića glupane...smatram da ih trebamo potrpati u logore...i to ne one mentalno usporene zbog Downa (bok jambra ^^) nego kretene koji su fizički normalni ali su jednostavno glupi...sve drugo mogu pregurati ali idiotizam nema opravdanja...
Veoma glupo razmišljanje,dakle ti bi radije imao frenda sa IQ-om 150 ali koji je,neznam,nepošten i koji ogovara,nego frenda koji je glup ali je zato odan,častan i pošten? Mislim,i meni smeta kada netko nezna gdje je,primjerice,Amerika,ali ukoliko nije arogantan i bahat ne vidim razloga zašto mi nebi bio prijatelj.
zaboli me neka stvar za IQ...možeš imati IQ 200 i svejedno biti kreten...lako bih ja profiltrirao populaciju ovog planeta...

iznogud1515
26-09-2008, 23:12
mrzim, ali doslovno prezirem svakim dijelom svoga bića glupane...smatram da ih trebamo potrpati u logore...i to ne one mentalno usporene zbog Downa (bok jambra ^^) nego kretene koji su fizički normalni ali su jednostavno glupi...sve drugo mogu pregurati ali idiotizam nema opravdanja...


dakle, jedan lik iz mog razreda (osnovnu sve s 5.0. prošo) neki dan me pitao:
Jel leopard gmaz?

GaTa666
26-09-2008, 23:21
Od vrlina najviše cijenim otvorenoumnost, a od mana ne podnosim licemjerje i predrasude.
potpis

Sonic_Moronic
27-09-2008, 22:53
Za mene je otvorenoumnost jedina vrlina, a predrasude jedina mana. Sve ostalo proizlazi iz te dvije karakteristike.

nosferatu25
27-09-2008, 23:22
vrline: dobar smisao za humor.
mane: loš smisao za humor.

Lord Jambrek
27-09-2008, 23:44
Vrline:
Iskrenost
Zajebancija
Humor
Neozbiljnost
Prihvaćanje zajebancije na svoj račun
Zajebavanje na svoj račun
Apstraktnost

Upravo si me opisao Jambrek :)

Sebe sam isto opisao u tome :D

K4ciga
28-09-2008, 14:17
[quote="Hellboy v2.0":3tmcmxnx]mrzim, ali doslovno prezirem svakim dijelom svoga bića glupane...smatram da ih trebamo potrpati u logore...i to ne one mentalno usporene zbog Downa (bok jambra ^^) nego kretene koji su fizički normalni ali su jednostavno glupi...sve drugo mogu pregurati ali idiotizam nema opravdanja...
Veoma glupo razmišljanje,dakle ti bi radije imao frenda sa IQ-om 150 ali koji je,neznam,nepošten i koji ogovara,nego frenda koji je glup ali je zato odan,častan i pošten? Mislim,i meni smeta kada netko nezna gdje je,primjerice,Amerika,ali ukoliko nije arogantan i bahat ne vidim razloga zašto mi nebi bio prijatelj.
zaboli me neka stvar za IQ...možeš imati IQ 200 i svejedno biti kreten...lako bih ja profiltrirao populaciju ovog planeta...[/quote:3tmcmxnx]
Karikirao sam,ali evo opet.Ti bi radije imao frenda dr.mr.sc.kr.fr Prijatelj Prijateljević,dakle izuzetno obrazovanje,ali da je nepošten i đubre od čovjeka,nego da imaš frenda koji je završio osnovnu,ali da je pošten i odan? Svijet se ne dijeli na obrazovane i neobrazovane ljude,ja volim popričati o "ozbiljnim" temama kao religija ili politika,međutim obrazovanje mi ne igra nikakvu ulogu kod prijatelja.Važno da je pošten i odan,i iznad svega,da je čovjek.

Herr Schnitzel
28-09-2008, 16:48
Mislim da se ne govori o obrazovanosti, nego o pameti, inteligenciji. Kolicina podataka spremljenih u mozgu =/= pamet...
A covjek koji je pametan, ne moze biti los. Upravo zato jer je pametan :)

Ako je na to hellboy mislio, slazem se 100%.

Mirko L
17-07-2009, 15:35
Ja imam isto mišljenje ka i k4ciga.

Mislin ono, glupo mi je kad neko mrze ljude zato šta su glupi.
Pa šta ako je neko udaren a dobar, nego pametan i nepošten, licemjeran, rasist i šta ja znan šta sve ne.

OT:
Mrzin nacionaliste.Pogotovo one koji su stava ''ubi srbina'' i slično.
kad čujen nekoga da to kaže, naljutin se odma.

Također mrzin rasiste i one koji glume neke naciste i hvale hitlera i slično.

Mrzin ist i one stavove : ''to sve treba pobit'', ''sve su to debili, treba ih streljat''...

Ne ide mi baš na živce toliko i neiskrenost.Ono, ljudi znaju i lagat da te ne povride, ili općenito, za tvoje dobro.

Cjenin ljude koji su pošteni, da se s njima razgovarat, da nenapadju svakoga za svaku glupost i da ne zajebavaju ljude i maltretiraju.

MindReader
17-07-2009, 16:10
Mane:

Ozbiljnost
Odraslo ponašanje
popio svu pamet svijeta
bahatost
Religioznost
Primitivnost
Iskazivanje domoljublja

Vrline:
Iskrenost
Zajebancija
Humor
Neozbiljnost
Prihvaćanje zajebancije na svoj račun
Zajebavanje na svoj račun
Apstraktnost
u potpunosti se slažem s jambom :)

Delirium
17-07-2009, 18:43
vrline: dobar smisao za humor.
mane: loš smisao za humor.


Tr00th

Babitz
18-07-2009, 10:14
Nadam se da otvoreni um ne brkate s pušenjem pizdarija.

Npr. vjerovat u one guštere znači pušit.

W3DR4N
18-07-2009, 12:42
Predrasude su vrlo prirodna, pozitivna i zdrava reakcija kod ljudi. Licemjerje isto tako.
Obrambeni su mehanizam, često prva i jedina ispravna reakcija.

Odličan citat po tom pitanju

Slušam Plavi Radio sad, emisija 90-60-90, nazove tip i počne brijat kak su njega odgajali da ne procjenjuje ljude na osnovu prvog dojma i odjeće, već po njihovim argumentima. Da poziv bude gluplji, stalno ponavlja kako odjeća zapravo ne čini čovjeka.

Nemam pojma di je tip rastao i u kojoj Utopiji živi, ali protuprirodno je NE procjenjivati ljude na prvu loptu. Procjenjivanje škvadre po odjeći je samo legitimo, već i poželjno. Zakaj? Zato kaj utopije u kojemu se ljude NE procjenjuje po odjeći izgledaju kao Orwellova 1984 ili Equilibrium od prije par godina. Htio sam navesti Star Trek utopiju, ali i oni ljude procjenjuju po odjeći. Zato svaki puta najebu ovi kaj imaju crvene majice. Mulci nikako da nauče.

No, nazad na temu. Procjenjivanje ljudi po odjeći. Zakaj bi to bilo loše ili licemjerno ili ne-znam-bakice-se-križaju-kakvo? Budući da nismo jednoobrazno uniformirani i da odjećom okolini šaljemo poruku tko smo i što želimo biti, nema argumenta protiv procjenjivanja po odjeći. Svi se oblačimo onako kako želimo izgledati sami sebi i kako želimo da nas drugi vide. Odjećom šaljemo poruku i dajemo stav, pokazujemo svjetonazor.

Nekako imam dojam da svi ovi što trube kako ne procjenjuju ljude prema odjeći nisu baš najiskreniji sami sa sobom. Meni je moj sob totalno super i full sam si iskren s njim. Onak, ako vidim ćelavca u kožnoj jakni, uskim crnim hlačama i martama - izbjegavam kontakt očima i zaobilazim u širem luku od onoga kojim zaobilazim McDonald's. Kada vidim par slatkih emo maloljetnica, pogledom tražim murju. Da me baš ne uhvate, jel. >_<

Dakle, za prvi dojam (kojega formiramo u prvih 7 sekundi) odjeća je jedan o faktora koje nesvjesno uzimamo u obzir. Svatko tko mi veli da to ne radi me bezočno laže i pokušava me muljati jednako onako kako mulja sebe. Heloooou, čemu negiranje nečega refleksnog i podsvjesnog? WTF? Budemo svi glumili robote i logički odvagivali nečije argumente nauštrb najprirodnijeg ponašanja?

Argh, sada sam se sjetio onih Benetton kampanja kako smo svi isti. Mda, to mi govori proizvođač odjeće. Okej, jesu svi isti na njihovim plakatima. Isti su utoliko kaj svi zgledaju kao da su se nadimili Sretne Trave i čvaknuli šaku Prozaca. Nakon toga bi i meni svi bili isti i ja bih se onako cerio.

megalodon
18-07-2009, 12:48
Naravno, ali neko predje granicu sa predrasudama. Vecina zapravo.
Meni je nekako najlakse procjenit ljude po faci i osmjehu, i gotovo nikad ne pogrijesim.

bezimeni
18-07-2009, 13:05
Cijenim ljude koji te znaju ostaviti na miru .Ljudi koji znaju prepoznati trenutak kada ih ne želiš u vlastitoj blizini a da se zbog toga ne naljuteS.A kada ih nakon toga sretneš , makar i nakon 5 godina da ti ne uzmu za zlo što si ih izbjegavao .Osobno sam takav pa nešto slično očekujem i od ostalih .Ostalo mi je manje važno...jer NITKO nije potpuno iskren , dobar , pošten...i svatko gleda na vlastite interese što je potpuno normalno .Čak i najveći humatiraci pomažu iz vlastitog intresa.Rade to kako bi "kupili" mjesto u raju ili ih pomaganje drugima usrećuje .Uglavnom , svatko radi za vlastiti interes osim kada je u pitanju najuža obitelj koju po prirodi voliš više nego samoga sebe...barem je tako u većini po mom mišljenju.

Niko Bellic
18-07-2009, 13:15
E da je vise takvih...

Nodakim
18-07-2009, 15:39
Predrasude su vrlo prirodna, pozitivna i zdrava reakcija kod ljudi. Licemjerje isto tako.
Obrambeni su mehanizam, često prva i jedina ispravna reakcija.

Odličan citat po tom pitanju

Slušam Plavi Radio sad, emisija 90-60-90, nazove tip i počne brijat kak su njega odgajali da ne procjenjuje ljude na osnovu prvog dojma i odjeće, već po njihovim argumentima. Da poziv bude gluplji, stalno ponavlja kako odjeća zapravo ne čini čovjeka.

Nemam pojma di je tip rastao i u kojoj Utopiji živi, ali protuprirodno je NE procjenjivati ljude na prvu loptu. Procjenjivanje škvadre po odjeći je samo legitimo, već i poželjno. Zakaj? Zato kaj utopije u kojemu se ljude NE procjenjuje po odjeći izgledaju kao Orwellova 1984 ili Equilibrium od prije par godina. Htio sam navesti Star Trek utopiju, ali i oni ljude procjenjuju po odjeći. Zato svaki puta najebu ovi kaj imaju crvene majice. Mulci nikako da nauče.

No, nazad na temu. Procjenjivanje ljudi po odjeći. Zakaj bi to bilo loše ili licemjerno ili ne-znam-bakice-se-križaju-kakvo? Budući da nismo jednoobrazno uniformirani i da odjećom okolini šaljemo poruku tko smo i što želimo biti, nema argumenta protiv procjenjivanja po odjeći. Svi se oblačimo onako kako želimo izgledati sami sebi i kako želimo da nas drugi vide. Odjećom šaljemo poruku i dajemo stav, pokazujemo svjetonazor.

Nekako imam dojam da svi ovi što trube kako ne procjenjuju ljude prema odjeći nisu baš najiskreniji sami sa sobom. Meni je moj sob totalno super i full sam si iskren s njim. Onak, ako vidim ćelavca u kožnoj jakni, uskim crnim hlačama i martama - izbjegavam kontakt očima i zaobilazim u širem luku od onoga kojim zaobilazim McDonald's. Kada vidim par slatkih emo maloljetnica, pogledom tražim murju. Da me baš ne uhvate, jel. >_<

Dakle, za prvi dojam (kojega formiramo u prvih 7 sekundi) odjeća je jedan o faktora koje nesvjesno uzimamo u obzir. Svatko tko mi veli da to ne radi me bezočno laže i pokušava me muljati jednako onako kako mulja sebe. Heloooou, čemu negiranje nečega refleksnog i podsvjesnog? WTF? Budemo svi glumili robote i logički odvagivali nečije argumente nauštrb najprirodnijeg ponašanja?

Argh, sada sam se sjetio onih Benetton kampanja kako smo svi isti. Mda, to mi govori proizvođač odjeće. Okej, jesu svi isti na njihovim plakatima. Isti su utoliko kaj svi zgledaju kao da su se nadimili Sretne Trave i čvaknuli šaku Prozaca. Nakon toga bi i meni svi bili isti i ja bih se onako cerio.



Imaš veliki nos,to znači da puno lažeš.

Medolina
18-07-2009, 16:27
Pa, životna filozofija je da najviše na ljudima ne volimo one osobine koje i sami imamo....S:D

Vrline: Mane:

> dobrota > osvetoljubivost

> hrabrost > zavidnost

> mudrost > ljubomora

> kreativnost > neodlučnost

> osviještenost > bahatost

> marljivost > sebičnost

> požrtvovnost > neumjerenost

> umjerenost > lijenost

> zabavnost > licemjernost

Windwalker
18-07-2009, 17:45
mrzim, ali doslovno prezirem svakim dijelom svoga bića glupane...smatram da ih trebamo potrpati u logore...i to ne one mentalno usporene zbog Downa (bok jambra ^^) nego kretene koji su fizički normalni ali su jednostavno glupi...sve drugo mogu pregurati ali idiotizam nema opravdanja...
Svete riječi!

Ali kad bi ih se riješili, svijet bi bio jedno veliko prazno mjesto, jer čine 80% populacije.

Nodakim
18-07-2009, 17:48
Ne znam,briga me je ako je netko glup nego me živciraju glupi ljudi koji su bahati,licemjerni,pohlepni i nesigurni u same sebe(znači ujedno su i homofobi,veliki hrvati i "katolici")

loo
16-08-2009, 21:50
mrzim, ali doslovno prezirem svakim dijelom svoga bića glupane...smatram da ih trebamo potrpati u logore...i to ne one mentalno usporene zbog Downa (bok jambra ^^) nego kretene koji su fizički normalni ali su jednostavno glupi...sve drugo mogu pregurati ali idiotizam nema opravdanja...
Svete riječi!

Ali kad bi ih se riješili, svijet bi bio jedno veliko prazno mjesto, jer čine 80% populacije.

A jeste glupi pa to je strašno. Da se riješite 'glupih' ljudi, ostali bi samo 'pametni', ali i oni bi se s vremenom podjelili na 'manje pametne' i više pametne' i tako stalno.

Niko Bellic
21-08-2009, 22:31
S:bravo: (mKTwx-oOpco&feature=related)