PDA

Pogledaj cijelu verziju : pomoć oko umrežavanja



AtOmIc
08-05-2006, 19:33
Evo ovako pošto imam 2 računala u sobi, a nedavno sam uveo i DSL osijetio sam potrebu da umrežim ta 2 kompa. Naime samo umrežavanje i nebi bilo toliki problem da mi nije jos jako bitno da oba računala imaju pristup netu. Uz to problem mi predstavlja i razlika u operativnim sustavima, jer novi komp(moj :D) ima Win XP, a stari komp ima win 98-micu, tako da nemam pojma šte da radim.Ovo sa sustavima je još izvedivo jer smo ja i lega se upijeli umrežiti iako je on imao 98 a ja XP. Inače imam simensov ADSL modem (C-010-l) i znam da ga moram staviti u ruter mod(što je moguće jer sam čitao o tome) ali osim toga nemam blage ni di bi počeo. Čak neznam ni jel mi treba ovim mrežnih kartica i ADSL modem još nešto....plz help :oops:

v4MP1r3
12-05-2006, 21:50
NE TAJ GLUPI MODEM ZA DSL!

NIKAD SIEMENSOV TAJ MODEL...

ja ga iam, za UBIT!
stvarno ne znam kako se s njim prispoijit, ja pizdim na ovom jer STVARNO je sjban do kraja

dugi
12-05-2006, 22:12
C-010-I je jako problematican za prebaciti u ruter mod uspije mozda svaki peti jednostavno nije ni predvidjen da radi kao ruter.Naj pametnij i najjeftinije bi ti bilo da podneses zahtjev za wlan1 koji te kosta 100kn i radi kao ruter pa mozes povezati dva pc-a.

AtOmIc
12-05-2006, 23:16
ma znam ali nedaje mi se jos dodatnih 100kn T-scumu i ovako je pre sakupo...a da je modem sranje slazem se....ponekad mi dodje da ga tako :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: glupi modem

pa sam to mislio rijesiti na neki jeftiniji nacin,ali ocigledno nista od toga...
P.S. i taj wlan modem koji t-scum prodaje je isto sranje kakog nema...ima mi ga lega, kaze da ga izludjuje, mjesec dana je pokusavao umreziti racunala i nije mogao, i onda je od jednom normalno proradio, niko nezna zasto..... :?