PDA

Pogledaj cijelu verziju : crna slika



Chappi
25-09-2008, 19:19
Hello,prijatelj mi ima jedan problem.A taj problem je kao sto on kaze "ja upalim kompjuter a na ekranu stoji crna slika".E sad bih ja htio pomoc frednu ali neznam do cega je...Pa vas pitam dali vi znate mozda?HVALA :wink: :thumbs2:

Flippy
25-09-2008, 19:19
Da nije monitor malo ''manje'' spojen u komp?

Bartuc
25-09-2008, 19:24
Reci frendu da obriše prašinu sa ekrana :D


Nego, neka malo prodrma spojeve grafička-monitor, ako ne pomogne neka otvori kućište i demontira te nazad namontira grafu na matičnu.

Ako i dalje ne radi, onda nemam pojma... Krepalo nešto!?

Chappi
25-09-2008, 21:08
reko mi da je dobro spojen...ma nema veze vidit cu ja sutra sta je

Cthulhu
25-09-2008, 22:11
ti baš voliš te prijatelje,a?

Chappi
25-09-2008, 23:26
da volim ih guzit!!!pa jebte sta nemogu frendu pomoc ili ti mislis da ja imam taj problem pa da ne ispadnem glup se izvlacim na foru prijatelja da je njemu nesto crklo

C
26-09-2008, 08:46
Moguće da je do hardware-a, no ako je podesio Log in details na "None", onda mu očitu tu zapne, jer pri logiranju slika bude crna i ako tako stoji, znači da se login zamrznuo. Neka pokuša kroz safe mode. Ili neki Linux sa CD-a pokrene i ako radi, onda je nešto raštimao u samom Windows-u. Ako opet ne radi, kako je Bartuc rekao, neka pročačka in desktop kućište i vjerojatno će raditi, naravno, ako se nešto ne pregrijava ili ima tehnički kvar.

Čux
26-09-2008, 14:20
svakako počistit i zdrmat dobro sve, al sad mi nije 100% jasno di crkne, kolko sam skužio opće ni ne počne bootat, vidi jel BIOS tuli išta pa pomoću toga moš identificirat problem.

Chappi
26-09-2008, 18:47
ne nista se ne bota...kaze samo crna slika

C
26-09-2008, 20:01
Reci frendu da obriše prašinu sa ekrana :D
Krivo si shvatio.
Ima crni povez oko očiju.

Nego....jeli spojio monitor sa kabelima u grafičku? (Nije smješno, imao sam slučaj kada je žena jedna zvala i kaže, sada kupila PC i ne radi, neće da se upali, itd., i na kraju joj kažemo neka ga prišteka u struju, a ona pita, "zar i to treba??"; Ima svakakvih ljudi/problema. :roll: )

Gregor847
27-09-2008, 19:14
Provjeri jeli RAM do kraja umetnut

croat1gamer
28-09-2008, 18:41
Provjeri jeli RAM do kraja umetnut
da je do rama bi mu pistao (odnosno da nema istoga pravilno stavljenog)

mi mozes ovo objasniti, kada se upali, jeli se cuje barem da kompjuter radi, jer koliko mi se cini, mozda tvoj "prijatelj" uopce nezna da mora upaliti prekidac na napajanju,, nek provjeri jeli sve spojeno (najbolje da ti to napravis) i provjeri jeli monitor uopce upaljen (znas, onaj gumb na monitoru)

btw. odi ti jednom do njega i objasni nam detaljno sto se sve dogodi

btw2. moze biti i do toga da je pozadinsko osvjetljenje crklo ako je stariji monitor

Chappi
28-09-2008, 23:32
da cuje se da radi pc...pa on ga upali ali na ekranu se nista ne dogadja stoji crna slika

VuJ2
29-09-2008, 07:40
da cuje se da radi pc...pa on ga upali ali na ekranu se nista ne dogadja stoji crna slika
Provjeri da se nisu kabeli na monitoru olabavili ili ako je monitor uopce ukopcan u struju ili mozda monitor nije upaljen...I jedno pitanje jeli kupio novi komp ili ovaj komp ima duze vremena??

croat1gamer
29-09-2008, 14:54
eh, i probaj s drugim kablom, mozda se neki pin ostetio

C
29-09-2008, 16:05
To mi se jednom dogodilo, kada sam spajao HDD. Jedan pin je puknuo, i ostao u kabelu.

JohnnyMo
03-11-2008, 18:11
Hello,prijatelj mi ima jedan problem.A taj problem je kao sto on kaze "ja upalim kompjuter a na ekranu stoji crna slika".E sad bih ja htio pomoc frednu ali neznam do cega je...Pa vas pitam dali vi znate mozda?HVALA :wink: :thumbs2:
Pitaj prijatelja jeli mijenjo / podešavo rezoluciju , jer ako je namjestio rezoluciju koju nemoze podrzati , rezultat mu je crnilo. To se i meni jednom desilo....teskom mukom vratio , napamet u crnilu vraćo rezoluciju heheheh.

Filip_k
03-11-2008, 18:22
da cuje se da radi pc...pa on ga upali ali na ekranu se nista ne dogadja stoji crna slika
nedavno sam imao taj problem. Dovoljno je bilo samo ristartati bios. Ja sam to učinio pomoču jumpera, a možeš(ako si manje spretan) i izvadit bateriju, te ju ponovno stavit. Oko 90% sam siguran da će upalit. Pozdrav