PDA

Pogledaj cijelu verziju : King's Bounty: The Legend + ekspanzije



Deadwalker
24-09-2008, 10:33
Ruski developer Katauri Interactive je odlučio napraviti remake starog rpg-a(tj igra je kombinacija rpg-a i tbs-a) kojeg je originalno napravio New World Computing(tvorci HOMM serijala). Uglavnom, nisam imao pojma o ovoj igri dok nisam vidio recenziju na gamespy-u (http://pc.gamespy.com/pc/battle-lord/912879p1.html)Si kako izgleda dobili smo jako dobar remake. Koliko sam vidio po trailerima igra je jako slicna HOMM serijalu s time da postoje određena male razlike u gameplay-u...Kretanje po mapi je real-time dok su bitke gotovo iste kao i u heroesima. ipak, u ovoj igri hero(lik s kojim igrate) ima puno veći utjecaj na svoju vojsku i to ovisi kako ga razvijete(glavni lik može razviti kao warriora, paladina ili mage-a). Grafika mi doslovno prekrasno izgleda, a prema riječi recenzenta prica je također jako dobra. Uglavnom, igra mi izgleda jako dobro te ću je definitivno isprobat. Gameplay trailer možete pogledati ovdje (http://www.gametrailers.com/player/33145.html)

P.S ako postoji tema onda ovu slobodno lockajte...

GeForce
24-09-2008, 10:35
evo skida se trailer pa ti javim što mislim o igri :)
napokon igra slična HOMM.Neću još ništa reći dok nevidim igru ali mislim da je HOMM nepobijediv..ali opet...ništa od zaključka dok nevidim.Thx na infou :)

Deadwalker
24-09-2008, 10:38
Meni igra izgleda jos bolje od zadnjih Heroes-a. Igra je kao sto sam rekao već remake koju je radio legendarni New World Computing, a svi znamo kako su njihovi Heroesi dobri bili. Ova igra je jako slična heroesima te možda čak i bolja. Jedva čekam da isprobam

Death By Sexy
24-09-2008, 10:39
ne volim tb.. šteta dobro izgleda

GeForce
24-09-2008, 10:44
Uf,teška mješavina warcrafta i HOMM.Ono što me vuče na warcraft je izgled heroja,građevina i način kretanja kroz igru što više nije na poteze nego je real time(čak mi se to i nesviđa ako ćemo gledati sa HOMM).Što se tiče grafike jako ljepo jako detaljno nema šta to su potrefili kako treba,koliko vidim ima i raznih varijacija čudovišta,neprijatelja,i ostalih stvari npr spelova i slično.Neznam po ovom videu igra izgleda obečavajuće ali ono što sam gore rekao...teško...ja barem nevjerujem da će ova igra uspijeti dobiti popularnost i igrivost kao što je to napravio HOMM.
Ali dobro dođe i ova igra malo za promjenu od HOMM

Deadwalker
24-09-2008, 10:46
Istina, malo drugaciji princip, ipak nisu mogli napraviti iste heroese, ne!? :wink: Mislim da je igra dost dobra a i recezent tak tvrdi. Ipak, nem je nist jos previse hvalil dok je ne isprobam pa da se sam lijepo uvjerim u kvalitetu...

mravojed20
24-09-2008, 11:09
E ljudi ja slučajno naletio na demo od ove igre na Fileshacku, tražio neš drugo i vidim ovo, pa ajde da probam.

Igra je prekrasna u punom smislu te riječi. Od uvodnog izbornika do ingame grafike, glazbe,spellova itd.. Iako inače ne volim Heroes stil, ovaj demo sam igrao 3 popodneva zaredom.

Cthulhu
24-09-2008, 11:40
lijepo izgleda,nabavljam čim se pojavi na našim prostorima...

Deadwalker
24-09-2008, 12:03
E ljudi ja slučajno naletio na demo od ove igre na Fileshacku, tražio neš drugo i vidim ovo, pa ajde da probam.

Igra je prekrasna u punom smislu te riječi. Od uvodnog izbornika do ingame grafike, glazbe,spellova itd.. Iako inače ne volim Heroes stil, ovaj demo sam igrao 3 popodneva zaredom.

Kolko je demo "teski"?

mravojed20
24-09-2008, 12:11
http://www.fileshack.com/file.x/12938/K ... egend+Demo (http://www.fileshack.com/file.x/12938/King%27s+Bounty:+The+Legend+Demo)

687mb

Deadwalker
24-09-2008, 12:13
Hvala na linku. Kad bum na faksu bum ga skinul posto doma nisam u mogućnosti...pa javim dojmove...

D4MB4
30-09-2008, 01:37
Evo igram je par dana,i moram priznat da je jako dobro napravljena igra meni je ovo bolje čak neg sami HoMM,i priča je ok još se boriš nekad sa mitskim stvorenjima poput Krakena,a i ti nakon nekog vremena dobijes takozvanu pandorinu kutiju iz koje pozivas posebna čudovišta sa spellovima onak nešt poput Final Fantasya,u svemu jako lijepa igra i grafika

Rang€r
30-09-2008, 20:34
igra nemre bit bolja od HoMMa jer ona i je HoMM, to je prethodnik homm 1 star 18 godina... mislim da je to najstarija igra koju sam ikad igro i sad sam joj tek ime skužio :D

po gameplay trailerima mi se ne sviđa baš, preskačem, disajplse još malo pričekat i eto HoMM ownera... al opet ziher več rade HoMM 6 jer je rad na HoMM K gotov

kikl0p
01-10-2008, 14:13
skinuo sam demo al neda mi ga se instaliravat :P

Gwin
01-10-2008, 15:01
ovo je vani već tjedan dana..

8.1 na IGN > "impressive" (http://pc.ign.com/objects/826/826290.html)

Del@
01-10-2008, 15:04
moglo bi se zaigrati ovo :)

W3DR4N
01-10-2008, 15:17
Već je na medium težini igra poprilično teška.

kulamasta
01-10-2008, 16:05
nema veze...

i mi smo teski igraci

kikl0p
02-10-2008, 20:41
igro sam malo demo
bezveze igra je besramni heroes rip off cak su i jedinice pokradene i neki djelovi menija
zasto igrati ovo kad postoje kvaliteniji Heroesi

mravojed20
02-10-2008, 20:51
Kako ovo može biti rip off Heroesa kad je prvi dio ove igre nastao prije prvih Heroesa, isuse...

Kostolomac
02-10-2008, 21:02
igro sam malo demo
bezveze igra je besramni heroes rip off cak su i jedinice pokradene i neki djelovi menija
zasto igrati ovo kad postoje kvaliteniji Heroesi
ovo je preteča heroesa :)

btw igra mi se sviđa, dosta je dobra. bolja mi je od homm5

kikl0p
02-10-2008, 21:18
Kako ovo može biti rip off Heroesa kad je prvi dio ove igre nastao prije prvih Heroesa, isuse...
kad je nasto?
neznam mozda je onda 1 heroes rip off ovoga al to mi nema smisla jer je full star
uglavnom full su slicne igre pogotovo kad sam vidio Zealote iz hereosa imaju cak i isti napad i sve
EDIT:sad sam vidio kak je izgledo prvi dio i full je star i onakav dizajn se prvi put pojavio u heroesima tak da je to iz heroesa al vidim da je na prvoj igri radio New World Computing koji je radio i na Heroesima tak da nwm

Rang€r
02-10-2008, 22:21
a ljepo reko da je new computing game prvo napravio tja kings bounty onda je išo radt nastavak kojeg je nazvo heroes of might and magic... mada meni obadv aimena ownaju :D

Gwin
03-10-2008, 00:03
Kings bounty 1990
homm 1995


King's Bounty (1990), an earlier game from New World Computing, largely precipitated the design of Heroes and is included in some Heroes anthologies. It was later remade and branded as a Heroes title for the PlayStation 2 game, Quest for the Dragon Bone Staff

tolko o ripoffu.. ja znam da je hrpa vas ovdje preslinava da se sjeća igara iz 80-ih i 90-ih, ali neke stvari su ipak svete..

kings bounty se igrao godinama na C64 i Amiga500 platformama..
ne dirajte mi u Kings Bounty jer ću počet razbijat glave sa svojim vjernim C64

i da.. iz iskustva koje sam stekao odigravši SVE M&M i HOMM igre, tvrdim da je KB:L bolji od HOMM5 :P

Rang€r
03-10-2008, 21:59
kako kome :) ja brijem de če disajpls novi ownat oboje :D

Dux
05-10-2008, 11:47
evo imao sam priliku igrati King's Bounty Legend, i odlična je igra. Igrao sam prije i stari, priča mi se čini ok, ali interfejs mi je najbolji, sve je na svom mjestu :D Preporučam svima, ocjena 8/10

Cthulhu
14-10-2008, 20:14
ako bude sreće(čitaj:para)sutra ovo nabavljam,pa šaljem dojmove...

Cthulhu
16-10-2008, 14:32
nabavio ovo,upravo instaliram,ali vidim da je igra na ruskom,pa me zanima da li mogu promijeniti jezik u opcijama i kako?

Gwin
17-10-2008, 13:08
ne znam šta si ti nabavio, ali igra je na engleskom

enikejs.. zarazno.. knight level 21, omiljeni unit "orc shaman"

The Boz
17-10-2008, 13:19
Meni nema do Archwizarda, ima zakon Initiative, i sa svojim Onslaught bonusom bez problema bacam Black Hole na početku svakog fajta :p Stvar djeli 1300-1800 damagea, kolje zmajeve ko ništ!
Sad kad još imam i Black Dragone... E, toliko sam bolesno zakon da u vojsci furam 10 Black Dragona i još 10 u rezervi :D

Cthulhu
17-10-2008, 15:56
sad vidite?igra je na jebenom ruskom.kako promijeniti jezik u opcijama i da li se to uopće može?

Gwin
17-10-2008, 17:56
ah.. desi se.. pogotovo kad skineš krivu verziju :P

daj pogledaj podfolder "X:\King's Bounty\sessions\base\LOCALIZATION\eng" i vidi da li piše "eng" ili neš drugo. ??

s obzirom da je riječ o 4MB folderu, možda proradi ako ubaciš engleski folder..
a ako ne, onda ćeš morat nabavljat drugu verziju

The Boz
17-10-2008, 17:59
Može li se ruska verzija uopće legalno nabavit u rvackoi?

Cthulhu
17-10-2008, 18:07
ko kaže da sam ja ovo nabavio u hrvatskoj?

W3DR4N
17-10-2008, 18:10
Nope, velika većina igara u hrvatsku dolazi iz VB, pošto su oni glavni europski distributeri igara za englesko govorno područje.
U trgovini je nemoguće kupiti nelokaliziranu rusku igru.
Mislim, moguće je, no koje bi koristi imao dobavljač kad bi uzimao ruski jezik + ćirilicu.

Rezime, Cthulhu ima opomenu.

kulamasta
17-10-2008, 18:49
sta, covjek dobio opomenu jer ima rusku verziju igre?

neko i to mogao protumacit kao srbofobiju, jer je ruska verzija na cirilici pa vas prijavit

The Boz
17-10-2008, 19:55
Ruska i srpska čirilica nisu iste. Idi pa se obrazuj.

kulamasta
17-10-2008, 20:21
hahaha

a tvoj post ima veze sa cime?

a moje obrazovanje... pa...

jos uvijek imam najmanje dvije strucne spreme vise od tebe...

PS:

ako vec koristis dijakriticke znakove, pokusaj ih prije naucit; pise se ćirilica a ne čirilica

The Boz
17-10-2008, 20:41
Moj post ima veze s tvojim komentarom o čirilici. Č, jer lupim najbliže slovo u tom području. Misliš da moram biti VSS da znam razlikovati čirilice?

Nodakim
17-10-2008, 20:47
Inače sumnjam da Chtuhlu može prepoznati razlike između ruske i srpske ćirilice,a i da warn je možda malo pretjeran...

kulamasta
17-10-2008, 21:29
Moj post ima veze s tvojim komentarom o čirilici. Č, jer lupim najbliže slovo u tom području. Misliš da moram biti VSS da znam razlikovati čirilice?

ne moraš imat niti osnovnu školu, jer razlika izmedju srpske i ruske cirilice jest svega u nekoliko znakova, stovise, veca je razlika izmedju srpske i hrvatske cirilice...

a sto se tice moga posta na koji si odgovarao, u njemu je najmanje bitna cirilica...

mravojed20
17-10-2008, 21:32
A što je bitno??

Čovjek dao 300kn za igru a nije znao da je na ruskom? Pa takve priče ni trogodišnje dijete ne bi popušilo.

Cthulhu
17-10-2008, 21:33
ajde se vratite na topic,činite me nervoznim.

The Boz
17-10-2008, 21:35
I kakve veze sad razlika između srpske i ruske čirilice ima s... ičime? Nisu iste. Igra nije na srpskom. Komentar ti nije bio fenomenalan. Nije mi jasno, što ti je sada cilj s ovim postom?

Nodakim
17-10-2008, 21:38
Boz flameaš...
:)

The Boz
17-10-2008, 21:41
Ja ne flameam. Ja postam. Nisam odgovoran na načine čitanja mog posta :p

Cthulhu
17-10-2008, 21:42
ajde,prestanite se svađati...

kulamasta
17-10-2008, 21:43
@mravojed

potpuno je nebitno jer covjek glup pa dao 300 kn za igru na cirilici.

Druga stvar, ne znam zbog cega bi se on morao opravdavat nekome gdje je kupio igru i na kojem jeziku i na kojem pismu?

Evo, ja sumnjam na barem tri osobe koje su komentirale igru i koje su ju igrale da nisu kupili originale...

Hocete im odmah dat opomene ili cete prije trazit da skeniraju racun i stave ga na forum?

@Boz

fulao si ceo fudbal

Cthulhu
17-10-2008, 21:45
kulamasta has a point there...
EDIT:ali sjebali ste topic oko nečeg totalno nevažnog.mislim da je vrijeme da ga obrišete(ili ove zadnje dvije strane)pa da se počne ispočetka...

Baldrick
20-10-2008, 23:09
mnogo je jebeno dugačka igra.. igram skoro 2 nedelje, verovatno oko 15 sati, a nisam ni 1. kontinent prešao.. inače, sasvim ok igra, mada imam osećaj da će skoro da me smori, kao i svaki hack and slash uostalom.. ovo vadi borba, pa nije dosad, ali..

The Boz
06-11-2008, 23:39
Medvjedi ti valjaju? Mene se nisu dojmili... Od živina, ako baš moram, kraljevske zmijurine su u prvoj polovici igre najkorisnije zbog no-retaliation napada.

Gwin
07-11-2008, 10:02
ancient bears i polar bears su genijalni.. zato kaj ih se može furat puno..

omiljeni unit su mi bili knightovi sa kružnim napadom..
teleport na 250 knightova usred protivničke vojske.. kružni napad je u jednom trenutku podijelio preko 40.000 dmga

Gwin
07-11-2008, 12:43
bullshit..

evil shoal, rock blades i black hole..

jako bolno kad se na ekranu pojavi smrt sa kosom i podere 2000 damage svim unitima..

The Boz
07-11-2008, 13:34
Black Hole mi je bio glavno oružje protiv crnih i crvenih zmajeva koji su maltene imuni na sve ostalo... Gušt je priklat desetak zmajeva na samom početku borbe :D
Meni se Lina čini kao da joj fali nmalo oomph... Skupi su joj spiriti, puno koštaju, nisu jeftini i treba imati dosta ragea za njihovo korištenje. Jesam li spomenuo da su još k tome i skupi? Potpuno nabrijani Sleem nije imao niti jedan spirit koji me koštao više od 15, Black Hole level 30 Kaleta mi je za 70ak ragea dijelio cca 2500 damagea svaka dva turna, a svaki turn je mogao pocuclati 45 ragea i podijeliti 500 damagea... Jedna Lina jednostavno nema ništa što se može usporediti s time... Kugla je teška za korištenje, nezgrapna, Gizmo nepredvidiv i slab, oboje pate od užasno niske inicijative... One energizer bunny kugle su gotovo apsolutno beskorisne, a ledeni zidovi su samo marginalno djelotvorni.
Ali Zerock i Sleem su odlični jer ostaju korisni tijekom cijele igre; Zerock sa jeftinim oštricama u kasnijim dijelovima, Sleem sa Poison Cloudom koji dijeli brutalnu količinu štete(ne dijeli svaku turn nego svaki put kada ikoja jedinica dođe na red), a sa Glotom je uber koristan u zaštiti zmajeva koji su inače imuni na buffove...

crowap
07-11-2008, 17:03
odigro sam demo, igra je zaista dobra, jedan od boljih remake-ova u posljednje vrijeme. kupujem sutra, ako je nađem..... 8)

Aral
19-11-2008, 12:28
Evo igrao sad malo, full verziju naravno...odlicna igra, stvarno nema sta, tko voli heroese a zeli nesto bolje nek ovo proba!

Rang€r
19-11-2008, 18:24
ja sam igro igru dok me kralj nije poslo na drugi kontinent onda mi dopizdila... jednostavno je dosadna i u usporedbi s drugim igrama me nemože zadržat, a bolje od homm5 nije..

crowap
20-11-2008, 08:31
Evo igrao sad malo, full verziju naravno...odlicna igra, stvarno nema sta, tko voli heroese a zeli nesto bolje nek ovo proba!



di si je kupio??? u algoritmu namaju.... :-x

Aral
20-11-2008, 10:41
Mislim da nemoram posebno objasnjavat kako sam ja nabavio ^^

ylem
24-11-2008, 13:35
ye, ovo je najbolji homm !!!
dosao do 3 kontinenta i imam 2 djeteta (:)) , bas i nisu korisni, mogao bih bolje iskoristiti slot.
pa ne znam ima li jos koje iznenadjenje , ali i ovo dosada je jako puno ! zabavno i igrivo !!!!
ukratko izvrsno !!!

( igaro sam sve , od 1990 (amiga)- do hoom V)

Gwin
24-11-2008, 17:00
nije povezana??

ono.. ne zove se homm, i ne radi je ista ekipa kao homm. ali s obzirom da je ista ekipa radila originalni KB i prva 3 HOMMa ne vidim kak možeš reć da nije povezano? :P

Baldrick
25-11-2008, 19:24
igra smara. u početku mi se veoma dopala, ali sad je već dosadna. igram sigurno 20 i više sati, trenutno sam u patuljačkom glavnom gradu, i već neko vreme sam žešće smoren, samo je pitanje kad ću da prekinem. ideš i biješ se, ideš i biješ se, ideš i biješ se... i tako ukrug. priča je ništa posebno, mada je ok, problem je što se skoro svi, kažem skoro svi jer me mrzi da se prisećam baš svih koje sam prešao, kvestovi svode na, šta drugo nego, borbu. smara.

crowap
25-11-2008, 20:00
evo i ja sam uspio nabaviti ovo čudo....hmm treba se malo upustit uz ovakve igre,,,.... 8)

Rang€r
25-11-2008, 22:11
igra smara. u početku mi se veoma dopala, ali sad je već dosadna. igram sigurno 20 i više sati, trenutno sam u patuljačkom glavnom gradu, i već neko vreme sam žešće smoren, samo je pitanje kad ću da prekinem. ideš i biješ se, ideš i biješ se, ideš i biješ se... i tako ukrug. priča je ništa posebno, mada je ok, problem je što se skoro svi, kažem skoro svi jer me mrzi da se prisećam baš svih koje sam prešao, kvestovi svode na, šta drugo nego, borbu. smara.

donkle istina... nemoraš se borit več moš izbjegavat al dokle...

Gwin
25-11-2008, 23:54
a ne kužim na šta bi se točno trebali svodit questovi u ovom tipu igre?? na kartanje pokera? ili na trčanje u vreći?? nisam još čuo da je netko osvojio grad i spasio princezu tako da je izazvao protivnika na natjecanje u slovkanju..

onak.. kao da ste rekli da UnrealTournament serijal postaje dosadan jer samo pucaš i pucaš..

Rang€r
26-11-2008, 00:01
zato sam reko donekle istina... kad bi bar bila neka opcija da se može izbječ borba i sl.. te da bude ko u heroesima onaj engage battle kad je protivnik očiro slabiji od tebe..

Baldrick
26-11-2008, 01:15
zato je i unreal tournament smor od igre, samo ideš i pucaš.. kao i sve druge pucačine. ali kad se bolje pogleda, i u kotoru se samo ide i bije uglavnom na dosta delova igre, ali nije dosadno. zašto? zato što se nailazi na razne zanimljivosti a ovde toga nema. jedino na šta može da se naiđe je koja runa, zlato, ili novi kvest koji mi nalaže da se bijem.

Mika
02-12-2008, 08:43
Koju mi igru još preporučate ovog tipa jer mi se King's Bounty jako svidio, a prva mi je igra ovog žanra? Hvala

W3DR4N
02-12-2008, 09:54
Serijal Heroes of Might & Magic
Serijal Disciples
Serijal Warlords
Serijal Etherlords

Mika
02-12-2008, 10:41
hvala puno

kulamasta
14-12-2008, 23:27
Malo se ozbiljnije posvetio igri...

i ok, al mi je pre brzo dosadaila...

HOMM mi je barem za dva koplja bolja... cudi me da je Kings Bounty u odnosu na HOMM V dobio znacajno bolje ocjene u recenzijama

W3DR4N
10-04-2009, 11:41
Ruski trailer za nadolazeću ekspanziju Armored Princess
http://www.gametrailers.com/player/47795.html?type=flv

Raz
10-04-2009, 11:55
Nice, jedva čekam ekspanziju.

Aral
10-04-2009, 12:23
Opa, lijepo je to vidjet, igrat cu definitivno posto sam i king's bounty igrao!

Snake
10-04-2009, 18:43
ne vidim previše novosti, ali original je bio dobar pa ću svakako odigrat.

Deadwalker
10-04-2009, 19:17
Jesus, ja tu igram imam na hardu, a jos je nisam poceo ozbiljno igrat. A k tome rijec je o vrlo dobroj strategiji...nista, sta se mora nije tesko... :)

Bartuc
10-04-2009, 19:35
Meni se igra na kraju nije dopala. Izgleda zanimljivo i kao dobra alternativa za HoMM, ali valjda sam bio nabrijan, a ova igra mi je bila pre monotona i pre spora. Tako da sam poprilično brzo odustao, nisam imao živaca za to.


Ali ne sumnjam da ću joj prije ili poslije dati još koju priliku da me impresionira.

Deadwalker
10-04-2009, 19:37
meni se fakat cini dobrom, samo nikak da pocnem igrati. Uvijek me nesto drugo odvuce...A dobro, proci cu je svakako, sooner or later...

Bartuc
10-04-2009, 19:40
Ma ja sam se zaljubio u prekrasan izbornik i vizualni dojam igre... Ali mi je u onom trenutku trebalo nešto dinamičnije tako da sam si zeznuo doživljaj :( Vjerujem da je dobra igra, samo treba imati volja za sporijom igrom te preći preko gorke činjenice da nema Voice Actinga u igri (baš kao i Ascension to the Throne) :cry:


PS: Ako nisi probao Ascension to the Throne, probaj. Igra je također vrlo dobra alternativa za HoMM :pray:

Deadwalker
10-04-2009, 19:43
da, malo fali, osjeti se. I neznam, nekak sam se tolko naviknul na HoMM i turnove, da mi je sada ovo cudno igrati. Al ono, da budem iskren, nisam jos igri dao postenu sansu, a definitivno je zasluzuje. Ma ono, cim nađem malo vise vremena, budem se vise posvetio igri...

EDIT: ne nisam, al sam negdje cul za nju. Hmm, bas bi mogel...

Bartuc
10-04-2009, 19:52
Probaj definitivno, igra je odlična. Dosta je teška ali je svijet preljepo dizajniran, grafika je fenomenalna, bojište ogromno, sve osim borbe je RealTime u smislu da se krećeš među čudovištima s kojima se odlučiš boriti (npr. vidiš ogrea ili zmaja ispred sebe u šumi) i sl. Meni se igra fino svidjela, prešao sam je 2 ili 3 puta, nemrem se sjetiti...


Pogledaj si malo slike kako izgleda :pray:



http://www.gamespot.com/pc/strategy/asc ... lt;title;0 (http://www.gamespot.com/pc/strategy/ascensiontothethrone/index.html?tag=result;title;0)

http://images.google.com/images?source= ... a=N&tab=wi (http://images.google.com/images?source=ig&hl=hr&rlz=1G1GGLQ_HRHR298&=&q=ascension%20to%20the%20throne&lr=&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi)


Igra je slabo razvikana ali je se definitivno isplati odigrati...

Deadwalker
10-04-2009, 19:57
Lijepo izgleda, stvarno. Ak se dobro sjecam, bila je i recenzija u Pcplay-u. A nista, budem si nabavio demo, pa cu isprobat.
Btw, W3DR4N je spomeno igru Elven Legacy, isto slicno HoMM-u i King's Bounty i kao nije losa. Imas link u topicu za igre u travnju...

Bartuc
10-04-2009, 20:06
Upravo pogledao na Gamespotu, malo mutavo izgleda ali možda neće biti loše. Čudni su mi likovi, svaki lik je velik kao nekoliko građevina u igri :D

Deadwalker
10-04-2009, 20:10
lol :D
A vidit cemo. Kad bude demo, skinut cu pa isprobat...Ufff, ko ce to sve odigrat, nemam vremena nikak, koma...

Raz
10-04-2009, 21:46
Upravo pogledao na Gamespotu, malo mutavo izgleda ali možda neće biti loše. Čudni su mi likovi, svaki lik je velik kao nekoliko građevina u igri :D
Mislim da je tako samo dok je kamera zoomed out, a dok je jako zoom in onda se pojedinačno vide osobe... bar je tako bilo u Fantasy Wars.

Aral
11-04-2009, 09:33
Tu grafika uopce nije bitna, a ako cemo vec o njoj onda je predivna i sarena, pravi fantasy. Bitno je da je igra zabavna za igrat :thumbs2:

Mirko L
25-09-2009, 16:04
Igrao sam je prije, na početku lijeta.

Igra mi je bila predobra.Jednostavno sam bio oduševljen.Kako je opuštala i zabavljala.Najdraže mi je bilo krasti blago i vojnike.

Nisam ubijao da bi do toga došao, samo krao :D

Onda zbog virusa igru više nisam mogao igrati kada sam došao do polovice.Bio sam u pećini za doć na onaj veliki otok, zaboravih ime.Onda sam se provukao kraj one vještice (koja mi je btw wbila impossible) i nije htjelo izać.

Nisam je ponovo mogao intalirati zbog virusa.Šmrc.

Igra mi je bila prezakon.Jedina zamjerka je to što nije imala custom game(tj. hot-seat).

Eto, još uvijek mi je žao koliko je igra bila dobra.

Outmind
25-09-2009, 21:33
Čuj ak ti je tak jako žao imam ja jedan save od kad sam ja igrao koji ti mogu dat, pa ne moraš baš grat iz početka. Doduše ne znam baš koliko sam daleko u igri stigao, ali dosta sam toga odradio, premda mi se niti jedan onaj demon iz kutije još nije pokorio.

sanitarium
26-09-2009, 08:26
King's Bounty Legend je overrated igra-.-

Mirko L
26-09-2009, 08:40
Čuj ak ti je tak jako žao imam ja jedan save od kad sam ja igrao koji ti mogu dat, pa ne moraš baš grat iz početka. Doduše ne znam baš koliko sam daleko u igri stigao, ali dosta sam toga odradio, premda mi se niti jedan onaj demon iz kutije još nije pokorio.

Imam ja saveove još uvijek spremljene.

Ali nemogu reinstallirati igru.Neće.

Kako sam se zabavljao...
Stvaro gg igra.

sanitarium
26-09-2009, 08:41
Dobra je igra, ali po meniSoverrated. (:

Gwin
26-09-2009, 10:01
srećom pa ti nisi bio bitan faktor kad sam je odlučio nabavit..

svaka igra ima svoju publiku.. po meni je CoD serijal smeće, ali to nije spriječilo milijune da ga igraju..

sanitarium
26-09-2009, 10:04
srećom pa ti nisi bio bitan faktor kad sam je odlučio nabavit..

svaka igra ima svoju publiku.. po meni je CoD serijal smeće, ali to nije spriječilo milijune da ga igraju..

Točno tako Gwin, eto, ja sam CoD2 prek neta špano 3 godien, CoD4 1.5, CoD1 od izlaska, COD5 mi jedini suxa..
Ajmo se bar složit u nečem, Oblivion rula.

Aral
26-09-2009, 10:11
Ma kakav Oblivion, UT1 rula :D

sanitarium
26-09-2009, 10:13
UT'99 rula:D

Alepić
27-09-2009, 22:34
igram i kb legend i ut 1 :P

tigerija
28-09-2009, 16:31
Ok može mi netko ukratko opisat system gameplaya ? Znam da je slično HoMM serialima, ali ipak vidio sam da je drugačije, da nije baš turn based... ima multiplayer ? I kako to funkcionira ?

Aral
28-09-2009, 16:47
Turn based jedino nije "setnja" po mapi, znaci sve je u real timeu, bitke su turn based. E sad, kolko sam ono i ne bas puno igrao, nemas dvorca, monstere kupujes na razlicitim dijelovima mape, za svakog postoji upgrade, za sebe mozes kupovat artefakte, kolko ces podanika imat pod sobom ti ovisi o leadershipu, kojeg upgradeas kak ti rastu leveli ili kupujes artefakte. Mozes ulazit u zgrade, ic kroz razlicite portale i sl. Da se mene pita igra je puno ljepsa i sarolikija nego homm.

Mirko L
28-09-2009, 20:09
Tako je.

I raznovrstnija.I zabavnija. I igrivija.

Dario_sharingan
29-09-2009, 10:15
imam problem s igrom

instaliram je i sve na svojoj kanti , smanjim efekte i to i cak napravim lika..igra se loada i kad se pojavi ona dungen jednostavno dobijem crni ekran i nemogu nista apsolutno nista... niti jedna tipka nereagira da se maknem na desktop ili nesto.. i onda moram ugasiti komp i to je to..

ima netko rijesenje?
instalirao sam i novi directx i sve al jednostavno kod lodanja prve dungen vidim dungen i nakon toga crni ekran :S

Outmind
29-09-2009, 13:14
Postaj konfiguraciju, ovak od oka je teško reć

Dario_sharingan
29-09-2009, 13:52
AMD turion 2 GHz
Ram 2 GB (dodano 2 gb imao samo 512)
grafika ATI Radeon Xpress 1100 (integrirana :? )
60 GB hard
p.s. rijec je o laptopu
ovako napamet sto se sjecam

Outmind
29-09-2009, 18:36
Mislim da je najvjerojatnije do grafičke, pošto ova tvoja integrirana podržava pixel shadere 2.0, dok kbl treba verziju 3.0 Ne znam može li se u laptop ugradit nova grafička, ali ako može, nabavi si recimo neku gf 6600 ili 7900, za nekih 300-500kn.

Dario_sharingan
29-09-2009, 21:31
hm integrirana je tako da mislim da je tu 0 bodova.. koliko se ja kuzim..

Mirko L
06-11-2009, 15:28
Instalirao sam je ponovo <3

kulamasta
12-11-2009, 22:49
Izasao engleski demo ekspanzije Armored Princes! :pray:

Gwin
13-11-2009, 11:00
engleski demo??

a cijela ekspanzija?

kulamasta
13-11-2009, 11:23
http://www.yougamers.com/news/26468_kin ... cess_demo/ (http://www.yougamers.com/news/26468_kings_bounty_armored_princess_demo/)

Samo demo na engleskom.

Ekspanzija izlazi 20. 11.

Aral
20-11-2009, 16:05
Vani je :pray: Navečer halanje kad se vratim s faxa!

Aral
20-11-2009, 17:57
Mislio sam na nastavak naravno ^^

Aral
21-11-2009, 10:26
Ah, triple post :) Igrao jučer malo, igra je zakon :pray:

Mirko L
23-11-2009, 12:32
Must...have...it!

Aral
23-11-2009, 12:34
Ja već igram ^^ Igra je ono...mrak :pray:

whiskey
23-11-2009, 13:12
Kojeg si zmaja uzeja? Ja san plavog :)

Aral
23-11-2009, 13:23
Ljubičastog, warrior sam za početak ^^

The Boz
23-11-2009, 13:25
Pošto ja imam promo/review copy igre, htio bih samo priupitati jel i vama description Ball of Lightninga zbugiran? Kao da je netko odkomentirao kod koji bit rebao prikazati cijenu spella, pa ostaje [rest]...

Aral
23-11-2009, 14:06
Hm, bez da idem sad gledat, mislim da meni piše ok. Da je neš krivo sigurno bi skužio, ipak je to stvar koju dosta često možeš koristit.

edit: Ah, evo pogledao; i meni tak piše al opet, možda tak treba i pisat.

GeraltofSmeg
23-11-2009, 16:12
Armored Princess je standalone expanzija?

Aral
23-11-2009, 16:39
Da. Čak bi se moglo reć da i nije expaznija, jer se ponašao kao nastavak ^^

whiskey
01-12-2009, 21:12
Dugo traje igra. Lvl sam 32 i još iman 4-5 otoka otkrit. Al inace, igra je bolja od predhodnika i zaraznija i kompleksnija i teža. Impresije??

Aral
01-12-2009, 22:29
Šta da kažem...igram je i igram, zakačio se na nju od kad je došla :)

whiskey
10-12-2009, 11:52
Napokon kraj :) Igra mi se na kraju cesto rušila stoga ovo olakšanje jer sam je napokon priša. Na kraju sam vrlo zadovoljan igrom, bolje od originala s više jedinica, magija, itema i sexy princeza umisto treasure huntera 8)

Aral
18-09-2010, 08:10
Me strikes again.

Dakle, vani je expanzija za Armored Princess pod nazivom Crossworlds.

Official site King’s Bounty: Crossworlds (http://www.kings-bounty.com/eng/crossworlds.php)
Official site King’s Bounty Armored Princess (http://www.kings-bounty.com/eng/)
Moar info (http://www.hcl.hr/vijesti-kings-bounty-crossworlds-4269-17.html)
Steam (http://store.steampowered.com/app/63910/)

Očekuju nas tako dvije nove kampanje s novim arenama, nove vrste neprijatelja/suboraca, 7 novih questova, 13 novih čarolija, 70 novih itema i 50 novih skillova.
from HCL

b_6mpvhBwY0&feature=player_embedded

Pošto se trenutno igra Armored Princess, ovo je došlo kao šlag na tortu :) Igra je epic. Cum get sum.

The Boz
18-09-2010, 11:43
Opa, izašlo? Nice!

Outmind
18-09-2010, 20:38
Expanzija za expanziju, zakon! Moram samo prva 2 dijella proć

Aral
18-09-2010, 21:02
Pa u biti Armored Princess je solo igra, mislim da se ne klasificira kao expanzija. Al u svakom slučaju, nove stvari su tu ^^

Arbiter of Change
05-08-2011, 11:49
Sve KB igre su na 75% popusta preko Steama.
http://store.steampowered.com/sub/6121/

sickpetey
05-08-2011, 12:19
Hm hm hm tko ce biti dusica i darovati XD?

Arbiter of Change
07-10-2011, 11:54
Ozbiljna alternativa Heroesima se nastavlja novom igrom - King`s Bounty: Warriors of the North. Može. :)
http://www.1cpublishing.eu/game/king-s- ... h/overview (http://www.1cpublishing.eu/game/king-s-bounty-warriors-of-the-north/overview)

S A new hero, young Olaf, the son of the Northling King, dedicates his life to the fight against the undead infesting the Northern Lands of Endoria. He will face epic battles, valor and love. Accompanied by gorgeous Valkyries who will assist Olaf on the battlefield, he will liberate the icy wastelands of the North, dwarven dungeons and Darion, the heart of the Endoria, from the reign of necromancy.

New plot, telling the story of the fight between the Good and the Evil, betrayal and love
New companions – 5 Valkyries, assisting Olaf on the field of battle.
New locations
New units
New skills
New awards and achievements
New school of magic – Rune Magic


http://s4.postimage.org/2tp9lh5no/5944_KB_NW03.jpg (http://postimage.org/image/2tp9lh5no/)http://s4.postimage.org/2tpb90i5g/5945_KB_NW04.jpg (http://postimage.org/image/2tpb90i5g/)

The Boz
07-10-2011, 11:57
Lajkam.

Aral
07-10-2011, 13:23
Također. Uvijek imam instaliran Crossworlds.

Deadwalker
07-10-2011, 13:36
Nice, ako šesti Heroesi ne budu u skladu s očekivanjima, uvijek imamo kvalitetnu alternativu :)

sickpetey
07-10-2011, 14:25
Moram vise poceti igrati starije nastavke :(

whiskey
07-10-2011, 14:28
Može.

crnisokol
07-10-2011, 16:09
A ja još nisam odigrao ni original :(

Outmind
09-10-2011, 21:21
Isto sranje, drugo pakovanje? I to već treći put...

Dobro bk nije loš, ali ni armored princess nije bila neki veliki korak naprijed.

Bartuc
10-10-2011, 13:23
Ja sam probao igrati taj King's Bounty ali nije me igra privukla, tak da sumnjam da će biti nešto drugačije i sa ovim nastavkom. Valjda sam hommanatik pa mi ovo ne leži...

kulamasta
10-10-2011, 15:28
Ja sam probao igrati taj King's Bounty ali nije me igra privukla, tak da sumnjam da će biti nešto drugačije i sa ovim nastavkom. Valjda sam hommanatik pa mi ovo ne leži...

Odista bi joj trebao dat drugu priliku!

Arbiter of Change
22-02-2012, 22:42
Kratki preview.
http://worthplaying.com/article/2012/2/ ... ews/85216/ (http://worthplaying.com/article/2012/2/22/previews/85216/)

Fans of the series will recognize Darion as the location of The Legend. Returning to a familiar location was intentional, as a generation has passed in the timeline of the games. The developers wanted to give players the chance to see how things have changed over the years, but it's not just superficial. The demo team from 1C wouldn't go into a whole lot of detail; however, they did promise that the new story line ties in closely with the characters from the previous games.

Arbiter of Change
16-08-2012, 12:08
Digli su stranicu i trailer.
http://www.kingsbountygame.com/

tRmDY3gLKp4

Mirko L
26-08-2012, 22:08
Prva mi je bila bolesno zabavna, zaigrat će se ovo.

whiskey
08-11-2012, 18:22
Igra li ko?

1van
08-11-2012, 19:47
kolko već ima ovih jebenih kings bountya, na stimgiftsu ih ima jedno par različitih u rotaciji i sad još ovaj i onda još onaj 1, a ja nisam igro nijednog još od onog prvog kojeg nisam prešo :(

crnisokol
08-11-2012, 20:28
i ja sam igrao samo prvi i to nešto malo...a čeka me na GOG-u da ga instaliram :D

fakat nitko nije igrao još, pa da čujemo komentare?

Bartuc
08-11-2012, 20:46
Epski hype oko ove igre :D

whiskey
08-11-2012, 21:06
Evo ja sam na kraju prvog otoka. Ista igra, nove stvarcice, da ne spojlam previše samo cu reci da paladin ima bard like ability, odnosno 10ak razlicitih melodija s kojima daje određene bonuse vojsci i svaki unit ima 3 rune koje može koristit. Ima tu još sitnica al na vama je da istražite. Posebno me se dojmila muzika u glavnom izborniku, teški nerdgasm.

FXcY1C4Zrs0&playnext=1&list=PLZdPdidY1QyTaYZB295nC_gq4NI4kxd_w&feature=results_video

Dont fix what aint broken. Rekli su i neka ostanu pri tome.

sickpetey
09-11-2012, 00:24
Ja tek trebam prvi proci bokte :(. Al ajd barem sam doso do dwarfova pa sam valjda proso vec pola igre...valjda.

Bartuc
20-04-2013, 14:10
Uspio :pray: Mage, Impossible težina, 0 mrtvih jedinica :D

http://i.imgur.com/bNnsf72.jpg

http://i.imgur.com/JsnRUqV.jpg


Od svih igara koje sam prešao na max težini pri "nenormalnim" uvjetima odnosno restrikcijama, ovo je bilo najzajebanije i najteže iskustvo. Toliko puta sam naišao na zid i mislio odustati da uopće nije smiješno. Milijun puta mijenjao taktiku, taman nađem nešto što funkcionira i onda opet zid, pa opet kemijanje... u jednu ruku frustrirajuće, u drugu gušt. Finalni fajt me nenormalno izguzio, K'tahu također, strašno fali zmaj u boss bitkama.

Valjda bi bilo lakše da sam prvo odigrao na nižoj težini pa da vidim malo mapu i kak sve to diše, ali jebiga, ne da mi se ovakva igra reprizirati. A i Magea su pičke nerfale u AP naspram Legend, to me neugodno iznenadilo :(


Eto, sad to mogu napokon obrisati i vjerojatno više nikad instalirati :D Mada ću vrlo vjerojatno ubosti i ovaj novi nastavak kad bude džabe.




I da, igra je općenito masu bolja od prvog nastavka, puno dobrodošlih noviteta su ubacili...

mravojed20
20-04-2013, 14:29
Amelie Bartucova Kuja :D :pray:

Bartuc
20-04-2013, 14:32
Mali zmaj se zvao Bartuc :D Bio je L47 na kraju.

Magnus
20-04-2013, 14:59
Jbt svaka čast, kako si uspio proć sve bitke a da ne izgubiš nijednog unita?

Hexfire
20-04-2013, 15:20
god mode

Bartuc
20-04-2013, 15:21
Puno kemijanja i različitih taktika :D Evo neke od taktika, ovisno o jačini protivnika i stadiju igre...


1) Paladin okružen ranged jedinicama, ranged jedinice kolju iz daleka, Royal Griffin radi kaos u prvim redovima (neograničen counter + guardian summon), Paladin (+ phantom) resurectaju i brane ranged jedinice, a inkvizitori resurektaju grifina. Royal Thorn puno pomaže sa summonima, samo moraš paziti da ne krepa pošto nema revive za njega.


2) Paladini i Knightovi, baciš na njih stoneskin i pošalješ da kolju. Reviveaš ih sa Phantom i Ressurect spellovima. Fino su otporni, ali pošto si mage ne rade zadovoljavajući dmg, tak da sam brzo prerastao tu taktiku i koristio je samo u fajtovima gdje nisam imao dovoljno mane/ragea za braniti čitavu vojsku.


3) Kad su mi spellovi postali dovoljno jaki, onda sam koristio samo 1 stack Royal Griffina (gotovo uvijek startaju prvi zbog visoke intuicije), baciš Invisibility na njih i ožežeš sa spellovima koliko možeš. Kasnije dovršiš stackove sa griffinima. Ne funkcionira protiv bossova, heroja i eyeless mobova. Ovo funkcionira i sa Archdemonima, oni imaju još bolju intuiciju, ali problem je što ih ne možeš reviveati osim sa Turn Back Time spellom koji mi se ne sviđa.


4) Kad sam dobio onaj item da Black Knightovi mogu neograničeno counterati, i kad sam skužio kako Evlin spell funkcionira, to je bio preporod. Baciš stone skin na njih, pošalješ naprijed i pustiš da te kolju, kasnije ih samo digneš sa Evlinom iz mrtvih. Na kraju sam na ovaj način ubio finalnog bossa, mada na jedvice jade pošto isto kao i Paladini rade mizerni dmg. Ali zato su buffani imali preko 90% physical resist, tak da slabo krepaju i stalno udaraju nazad xD



A rana taktika, prije nego sam došao do egzotičnih spellova i jedinica, se svodila na puno summona koji su radili kaos, razbijali counter itd., tak da moje jedinice mogu bezbrižno mlatiti. Bilo je još toga, ali ove su bile najefikasnije :D



Lol, još me hype nije popustio :D



PS:


I da, bitno je dobiti što više onih medalja u početnom stadiju igre dok su fajtovi relativno lagani. L3 trap medalja je brutalna, to su 3 besplatna spella na početku fajta koji rade masivan dmg i zaustave napredak jedinica.

Arbiter of Change
20-04-2013, 15:53
Sad na Crossworlds. :)

Bartuc
20-04-2013, 16:58
Nemam tu expanziju, ne znam zašto je nisu stavili u bundle :( Moram baciti oko koliko košta na steamu...


EDIT


Lol, expanzija je 115 kuna, a Legend i AP me izašlo oko 25 kuna :D Nema čanse.

Arbiter of Change
30-06-2013, 11:41
Kings Bounty Legend, ništa posebno zasad. I izgleda mi poprilično teško za jednog početnika kao što sam ja.
Nije teško samo moraš prihvatiti da neke neprijatelje nećeš moći pobijediti dok ne napreduješ malo i povećaš si vojsku/levelaš se/nađeš bolju opremu. Meni je samo fora to što se nakon King's Bountya ne mogu vratiti na Heroes koji su mi užasno tromi sada sa turn-based sistemom, pa makar mi falio city management.

Hexfire
30-06-2013, 12:56
Da, ide pomalo na bolje. Jučer me rejpala ona kornjača, ali danas sam ju uspio ubiti. Dobio sam napokon i chaos napade. Nije loše zasad, ali ubija me što moram čitati baš svaki quest.

Deadwalker
01-07-2013, 21:12
Jel dodana više widescreen podrška? Mrsko mi je igrati s crnim rubovima s lijeve i desne strane :(

Bartuc
01-07-2013, 21:25
A jebote, imam preko 130 sati u KB+AP i da me ubiješ se ne sjećam da li sam imao crni rub :D Mislim da nema, da je bilo full screen, inače bi zapamtio!?

Hexfire
02-07-2013, 08:17
Meni nema rubova na 1920:1200.

Imam već sad 10 sati u ovom vragu. Uvuklo mi se pod kožu. Puno mi bolje paše od Heroesa gdje je i kretanje po mapi na poteze. Tu me uvijek ubijalo u pojam.

Onaj rage spell sa AOE žabama ili koji su vrag rula boga isusa. I feniks mi je jako cool. Još uvijek naletim na borbe za koje sam preslab, ali rijetke su.

Quest log mi je nekako siromašan. Poberem 100 questova onda poslije moram misliti gdje sam ga uzeo i kam moram ići jer ne piše čak ni zona gdje je quest giver. Priča mi je skroz nezanimljiva zasad, a da o sporednim questovima i ne pričam. Prvih par sam čak i pročitao, ali od onda samo šibam accept ko u nekom MMO-u.

I nastavke ću vjerojatno upiknuti u nekom bundleu ili na popustu za 2-3 eura.


E da, imam zasad vatrenog i swamp chaos lika. Za ostala dva, samo slijedim glavni quest? Za onu plavu treba nešto kod dwarfova, a za reapera nisam sad siguran.

Bartuc
02-07-2013, 08:29
Samo piči, svi su vezani za napredak kroz main quest.

Istina da je ovakav sistem istraživanja bolji nego u HoMM-u, ali vidjeti ćeš kasnije da u KB imaš strašno puno backtrackanja, neusporedivo više nego u HoMM-u. Pogotovo ako igraš na višim težinama pa je svaki protivnik zid :D

Hexfire
02-07-2013, 08:55
Način upgradeanja mi je fora, iako me nerviraju oni tornjevi u tim fightovima.

Arbiter of Change
22-05-2014, 11:38
Nova ekspanzija, King's Bounty: Dark Side, je na early accessu. Bartuc? :)
http://store.steampowered.com/app/289520/?l=english


For the first time in King’s Bounty series, players will be able to choose their hero’s race as well as class. Become a fearless Orcs warrior, lead and heal your troops as a Demoness, or use dark magic as a fearsome Vampire. Fates of the three heroes are sealed. They come together in the depths of the Black Cave, where many centuries ago races of Light imprisoned Ancient Evil. The heroes exchange vows and share antique artifacts, then gather their armies and march to fight for the very survival of their race. They must unite against the Light or face extinction!

New companion system (different companions for each character);
New battle companion;
New units, artifacts, and rage abilities;
Over 100 new quests and 15 new locations.