PDA

Pogledaj cijelu verziju : CD Projekt: "Izdavači se boje odreći se DRM zaštite"



IgGy
23-09-2008, 15:04
Predstavnik studija odgovornog za mega-RPG The Witcher kaže kako se izdavači boje izbaciti kontroverznu DRM zaštitu iz svojih igara. No Michal Kicinski vjeruje u teoriju kako izbacivanje DRM zaštite, ali istovremeno i dodavanje dodatnog sadržaja i vrijednosti, donosi veću prodaju, što je primjerice dokazao i Sins of a Solar Empire.

CD Projekt je inače začetnik servisa za digitalnu distribuciju "Good old Games" čija je namjena prodaja nešto starijih, ali vrhunskih naslova poput Fallouta 2, Sacrifice, Freespace 2, Operation Flashpoint itd.

"Pokušavamo uvjeriti izdavače kako se uistinu nemaju čega bojati.", rekao je Kicinski. "Doista se boje izbaciti DRM zaštitu, no s druge strane, mi im možemo reči kako su svi ti naslovi ionako globalno piratizirani, stoga ih je bolje prodavati za manji iznos, negoli potencijalnom korisniku komplicirati život."

Filozofija uspjeha Michala Kicinskog je zapravo vrlo jednostavna: "Kupce privlačimo kako bi kupili originalni naslov, negoli ga piratizirali, što je najefikasniji način borbe protiv piratstva."

RIDER32
23-09-2008, 17:39
:? To ono da nemozemo kopirat oriđiđi disc?

Ako je to... mislim da bi to trebali ostavit... :D

Bartuc
23-09-2008, 17:59
Pametno zbore dečki iz CD Projekta. Samo je problem u tome što igra mora biti fenomenalna i uz to mora imati pristupačnu cijenu da bi je kupio, a 90% novih igri ne ispunjava niti jedan od ta 2 uvjeta tako da većini ljudi ovoga svijeta taj DRM predstavlja ništa više doli gnjavažu pošto niti ne pomišljaju o kupnji izbljuvka koji pređeš u roku od 4-6 sati igranja (CoD 4 SP, Crysis, Jericho, i mali milijun drugih naslova). Witcher EE ću kupiti 100%, prije ili poslije, ali samo zato što je igra gotovo bez mane te ljudi koji su napravili tako fenomenalnu igru zaslužuju zaraditi na njoj.

GaTa666
26-09-2008, 13:29
Slazem se sa tobom.
Ja licno ne vjerujem da ce izdavaci to dopustit.

Deadwalker
01-10-2008, 15:08
Pametno zbore dečki iz CD Projekta. Samo je problem u tome što igra mora biti fenomenalna i uz to mora imati pristupačnu cijenu da bi je kupio, a 90% novih igri ne ispunjava niti jedan od ta 2 uvjeta tako da većini ljudi ovoga svijeta taj DRM predstavlja ništa više doli gnjavažu pošto niti ne pomišljaju o kupnji izbljuvka koji pređeš u roku od 4-6 sati igranja (CoD 4 SP, Crysis, Jericho, i mali milijun drugih naslova). Witcher EE ću kupiti 100%, prije ili poslije, ali samo zato što je igra gotovo bez mane te ljudi koji su napravili tako fenomenalnu igru zaslužuju zaraditi na njoj.

U potpunosti se slažem. Osim witcher-a, po meni se jedino isplati kupiti igre od Blizzarda i Bioware-a. Njihove igre jedino zadovoljavaju uvjete koje je spomenuo Bartuc...

torcida007
06-10-2008, 09:24
Pametno zbore,drago mi je radi Sins of Solar Empirea i the Witchera,odlićne igre.Mogu ponosno reći da sam vlasnik obadvije i da jedva ćekam njihove nastavke(kojih će biti nadam se). :bravo: :thumbs2: