PDA

Pogledaj cijelu verziju : TV kartica



džidži buffon
21-09-2008, 12:55
može preporuka za tv karticukakvu da kupim te kako se spaja na PC i kakva je slika na monitoru?

Sickmanno1
21-09-2008, 13:02
A moze pitanje do koliko para? Koja trgovina itd...

Slika na monitoru ovisi o kvaliteti TV tunera...al opet ako se nevaram standard za analogni TV je 800x600 ili 640x480, tak da bolje od toga nemre.

Spajanje je jednostavno. Samo ustekas u TV tuner antenu i gg....naravno mozes i satelitsku bla bla...

džidži buffon
21-09-2008, 13:06
A moze pitanje do koliko para? Koja trgovina itd...

Slika na monitoru ovisi o kvaliteti TV tunera...al opet ako se nevaram standard za analogni TV je 800x600 ili 640x480, tak da bolje od toga nemre.

Spajanje je jednostavno. Samo ustekas u TV tuner antenu i gg....naravno mozes i satelitsku bla bla...

znači ako monitor nema ugračen digitalni ili analogni tv tuner onda ništa od tv-a jel tako?

Sickmanno1
21-09-2008, 13:12
lol, ne, fulao si...monitor nema veze s tunerom...

Tuner ustekavas u PCI i u Tuner ustekavas onda antenu i preko nekog programa gledas TV neovisno o tome kakav monitor imas...

džidži buffon
21-09-2008, 13:19
lol, ne, fulao si...monitor nema veze s tunerom...

Tuner ustekavas u PCI i u Tuner ustekavas onda antenu i preko nekog programa gledas TV neovisno o tome kakav monitor imas...

tv kartica može bit do 300kn i trgovine vemil,hgspot

ako sam skužio tv tuner se nalazi u sklopu tv kartice a s tv karticom se dobiva i program za gledanje tv-a zar ne?

A kako onda radi tv na monitorima koji imaju ugrađen analogni ili digitalni tvtuner poput samsunga T220HD?

Sickmanno1
21-09-2008, 13:30
Pa monitori koji imaju ugradeni TV tuner, nemaju potrebe za posebnim TV tunerom...tj...samo ustekas onda u monitor antenu <_<

TV Tuner i je PCI kartica i s njom dobis u najvise slucajeva daljenski upravljac i naravno program za gledanje TV.

Btw zaboravi sam reci da imas i eksternih USB tunera koje sam ustekas ko usb stick.

Inace ja bi uzel ovu:

http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaziTe ... ifra=21070 (http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=21070)

Model Digital Theater Hybrid TV Card
Sučelje PCI
Osnovne karakteristike - Prijem digitalne DVB-T i analogne televizije (NTSC/PAL/SECAM)
- Prijem FM radija
- Snimanje TV programa na disk ili na DVD medije
- TV Time Shift
- Tuner: Silicon, Philips 8275A
- Decoder: Philips SAA7131E
- Priloženi softver omogućuje reprodukciju DVD/VCD filmova, glazbenih formata .wav .mp3 .wma, video materijala .mpg .dat .avi, fotografija....
- Potpuno funkcionalni daljinski upravljač
Softver Power Cinema 4.0 / Make DVD
Ostalo U paketu dolazi: PCI Tuner kartica, daljinski upravljač, digitalna TV antena, TV adapter za kabel, FM antena, USB reciever za daljinski upravljač

Gotovina/Kartice: 265,41

džidži buffon
21-09-2008, 13:35
dvoumim se dali uzet lcd monitor sa tv tunerom ili običan lcd+tv karticu

ova solucija sa tv karticom mi izgleda bolja i jeftinija!?

Sickmanno1
21-09-2008, 13:46
dvoumim se dali uzet lcd monitor sa tv tunerom ili običan lcd+tv karticu

ova solucija sa tv karticom mi izgleda bolja i jeftinija!?

Pa i je...bolje si uzmes karticu i mir...

Dok gledas Monitor sa TV tunerom je ustvari Televizor lol :D...mozda cak i moze tako raditi...no nisam ziher...

bezimeni
21-09-2008, 14:26
Imam ovdje prporučenu karticu već oko dvije godine i mogu je samo pohvaliti.

džidži buffon
22-09-2008, 11:51
dali ću je moć spojit,imam stariju matičnu
da li paše isti utor ko i za dial up modem?

Karlo_from_Bjelovar
22-09-2008, 11:52
ja sam isto sebi gledo da si piknem ovako nesto... u sobi imam komp, gitaru i jos mi neki imba tv fali... :P
kakva je ova antenica sto se dobije? [buduci da ne mislim spajat na krovnu]
prije dok sam imao [pred ~5 godina]STV za PSX u sobi, sam imao kucnu antenu i fatao sam sasvim vredu novutv, hrt1-2(-3, tada je jos bio) i onda kasnije RTL, i meni cist dost hihi...

džidži buffon
23-09-2008, 18:03
dali ću je moć spojit,imam stariju matičnu
da li paše isti utor ko i za dial up modem?S

halo

Karlo_from_Bjelovar
23-09-2008, 18:07
pa to ti je PCI kartusa [gigabyte theater], a kolko znam, vecina dial up modema je PCI, tako da bi trebalo...

džidži buffon
25-09-2008, 18:23
ja sam isto sebi gledo da si piknem ovako nesto... u sobi imam komp, gitaru i jos mi neki imba tv fali... :P
kakva je ova antenica sto se dobije? [buduci da ne mislim spajat na krovnu]
prije dok sam imao [pred ~5 godina]STV za PSX u sobi, sam imao kucnu antenu i fatao sam sasvim vredu novutv, hrt1-2(-3, tada je jos bio) i onda kasnije RTL, i meni cist dost hihi...

mene isto zanima kakva je antena uz ovu karticu,mislim da je to antena za digitalno primanje? da li je uopće počelo digitalno emitiranje u hr?

bezimeni
25-09-2008, 18:50
Riblja kost okrenuta prema odašiljaču .

Sickmanno1
25-09-2008, 18:51
Digitalno emitiranje je pocelo u hrvatskoj ali je jos u testnoj fazi, te nije dostupno svima...

bezimeni
25-09-2008, 18:57
evo karte pokrivenosti i potrebnih antena s obzirom na jačinu signala.Ali to uzmite sa debelom rezervom jer jedino sa ribljom kosti radi kako spada i to ako je dobra optička vidljivost prema odašiljaču...Ja gađam na Sljeme i imam odličan signal već par godina..KARTA POKRIVENOSTI (http://www.oiv.hr/Download/2008/06/12/OIV_dvb-t_06_2008_1600x1200.jpg)

Bartuc
25-09-2008, 18:58
Digitalno emitiranje je pocelo u hrvatskoj ali je jos u testnoj fazi, te nije dostupno svima...


Hoće li biti dostupno svima ili će se to dodatno plaćati?

Sickmanno1
25-09-2008, 19:00
Digitalno emitiranje je pocelo u hrvatskoj ali je jos u testnoj fazi, te nije dostupno svima...


Hoće li biti dostupno svima ili će se to dodatno plaćati?

Hoce...navodno koliko sam ja citao do 2011 bi trebalo biti pokrivena cijela hrvatska. Nikakvo dodatno placanje....brijem da ce zamjeniti analogno i da im je to cilj...

Karlo_from_Bjelovar
25-09-2008, 19:03
pa da... HRT prestaje s analognim emitiranjem 2011 ili 2012, nisam ziher koje tocno...

Bartuc
25-09-2008, 19:05
To bi bilo super pošto je slika katastrofa na LCD telkama. Dok satelitski/kablovski programi (koji se emitiraju Digitalno) imaju perfektnu sliku na LCD-u.

bezimeni
25-09-2008, 19:26
Dobro pa gdje vi živite....pa već par godina gledam 4 domaća programa ( i ne samo ja, lol ) preko dvbt-a a vidim ovdje neka totalno početnička zapažanja .Kupite si nekaj poput ovoga (http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=034674)Siz hg spota i neka riblja kost antena i spojite si na lcd/plazma tv preko skarta i gledate DR.Housea kak Bog zapovjeda .

Bartuc
25-09-2008, 19:34
Ma imam takvu glupost, ali to sam uvalio starcima pošto jako loše pegla sliku... Šteta 600 kuna :(


Slika je nešto uglađenija ali je neprirodna sa time na LCD-u. Dok recimo jedan Animal Planet ili Cartoon Network ili Discovery preko kablovske izgledaju kao da su u HD rezoluciji bez tunera. To želim, da mi tako po defaultu izgledaju svi programi...

bezimeni
25-09-2008, 19:47
Onda ili nemamo iste kriterije ili si stvarno kupio glupost jer slika je preko dvbt-a puno bolja nego analogija osim pri prijenosu nekih sportskih događaja koji znaju biti katastrofa.Ali filmovi,serije...to je daleko bolje na dvb-t.

Bartuc
25-09-2008, 19:50
Slika mi se preko njega čini kao da pati od puno Sharpen filtera. Rubovi ljudi su mi toliko izoštreni da dobivaju one ljubičaste točkice oko sebe. Dok je na CRT-u slika full glatka, ali nešto mutnija od original slike.