PDA

Pogledaj cijelu verziju : The Abbey



Baldrick
21-09-2008, 11:59
friška cartoon avantura.. osnovne postavke o igri pogledajte na wikipediji, ili bilo gde drugde, a ja ću vam preneti neke svoje utiske:

Kratka, ali slasna igra... Ima nekih mana, koje generalno ne kvare utisak - loša gluma nekih likova, hot-spotovi koji su odjednom aktivni, iako se ništa nije promenilo na toj lokaciji,
Spoiler za primer:
Anselmov grob
i ono najgore što je trebalo već odavno da bude iskorenjeno tasterom za prikaz svih ''vrućih mesta'' - pixel hunting.
Većina problema je inventarskog tipa, mada naravno ima i onih ''mistolikih''... svi su veoma logični, i da nije pixel huntinga igra bi mi trajala još kraće (slistio sam je za 3 dana).
Priča je odlična, samo (sad ja sitničarim ) mi malo smeta što se detalji ne otkrivaju postepeno, pa igrač nema pojma šta se dešava sve do samog kraja... Što se atmosfere tiče, dobra je, ali ne sviđa mi se to što nema ni h od horora (a ni t od trilera)... a nije ni komedija, jednostavno, ne ostavlja nikakav utisak.

Odoh sad da spavam, probudite me kad izađe Vampyre Story

u svakom slučaju, odigrajte obavezno.. najbolja avantura ove godine.

Cthulhu
21-09-2008, 12:42
odigrati ću,svakako,ali reći da je najbolja avantura godine?!?
dracula origin nostradamus,sam & max,jack keane,so blonde,uskoro i vampyre story....
ne vjerujem da je tako dobra,posebno u usporedbi sa prve dvije navedene...

Baldrick
22-09-2008, 14:33
što da to ne kažem? valjda znam bolje od tebe koja mi je avantura ove godine bila najzabavnija.. al ne verujem da će da bidne bolja od vampyre story..

Outmind
22-09-2008, 17:50
Mene živcira to kaj su vs prebacili iz cartoona u 3d, nekak su mi općenito 2d avanture draže.

Baldrick
22-09-2008, 19:11
meni ne smeta dok god je gameplay isti... samo da nije jebenog pixel huntinga, i interfejs i gejmplej su savršeni, po meni.

ddoxy
29-09-2008, 11:33
dracula origin bi bio avantura 2008. godine

Baldrick
29-09-2008, 20:15
bio bi da nema očajnu priču.. gameplay kod njih dve je tu negde, ali zato abbey ima prilično dobru priču, a drakula ima šipak.. a i malo su logičnije zagonetke u abbey, u drakuli se provuče neka shitna.

Lenkota
22-11-2008, 21:56
ja sam na youtube gledao trailere zakon je igrica

Baldrick
25-11-2008, 19:21
ma odlična igra, samo se da primetiti na nekim delovima čist amaterizam - naročito na kraju, kako je sve uklopljeno, ona cutscena ni ne podseća na neki crtani film kao što je nameravano.. ko da je igra iz 95.. baš kvari utisak, da nije toga bila bi mi definitivno avantura godine.. ovako, možda je a vampyre story malo bolja, videću, tj. odličiću kad pređem.

crowap
25-11-2008, 20:06
joj baš je zanimljiva...igro sam je sa starom..... :) i njoj se jako svidjela...hmm dobra je...a što je za mene najbolje nije ni pretežito teška jer sam početnik u tom žanru.....