PDA

Pogledaj cijelu verziju : Spašavanje harda



Guber
20-09-2008, 18:18
Ok, pitam jednog prijatelja. Smrdal ise windowsi, a ima 2 patricije. i ja formatam prvu patriciju i na nju instalam Windowse. To sam napravio misleći da će se poslije moći poktrenuti druga patricija. No kada se ona hoće pokrenuti, komp malo zabloka i kaže da taj disk nije formatan i pita jel se žali formatat. E sad koliko ja kužim nema šanse da se ta patricija spasi, no na njoj su bili iznimno važni podatci pa ako vi znate neki način bilo od velike pomoći.

Frky
20-09-2008, 19:30
Safe mode?
Probaj odnjeti hard kod prijatelja i s njegovog kompa to sve spasi!

Flippy
20-09-2008, 19:35
Odfuraj na servis. Oni imaju neke special programe za spašavanje. Što prije doneseš to je veća šansa za spas

C
20-09-2008, 19:41
To je svakodnevnica da se particija neka ne može očitati. Počevši od tehničkih kvarova do SP3 i ostalih podešenja.
Ako baš nikako ta particija neće da se čita, formatiraj je ali sa Quick Format. Na taj način ćeš datodečni sustav na HDD-u koji će biti zapisan, biti će formatiran, ali samo u "papirologiji", sve ostalo će ostati na toj particiji na način da će se podaci zapisivati preko tih starih podataka. Neki u tim slučajevima rade Quick Format (nipošto full format particije; to briše sve sa particije), i pokreću tu particiju preko sektora, jer sektori i podaci će ostati, a u tablici za particije će pisati da je oštećena particija formatirana i da na njoj nema ništa, a u biti ima.
Ne bih ti to savjetovao, ako ne znaš.

Pokušaj za početak staviti HDD u drugi PC i pokušati sa drugog HDD-a čitati prijateljev HDD.
Možeš pokušati i upisom u Start>Run "diskmgmt.msc" (bez navodnika), pa vidi status diska, pokušaj mu promjeniti particiju sa npr. D: u X: i sl., možda proradi.