PDA

Pogledaj cijelu verziju : BSOD wtf na visti



Hidraulicar Kreso
19-09-2008, 21:14
Stavio sam vistu 64 bitnu prije nekoliko tjedana. I sve je radilo do danas navečer. Ja lijepo upalim vistu i ono nakon nekoliko sekundi BSOD. Ne znam što bi moglo biti, jedino ako je do service packa 1 koji sam instalirao.
Molim pomoć

narf
19-09-2008, 23:19
Stavio sam vistu 64 bitnu prije nekoliko tjedana. I sve je radilo do danas navečer. Ja lijepo upalim vistu i ono nakon nekoliko sekundi BSOD. Ne znam što bi moglo biti, jedino ako je do service packa 1 koji sam instalirao.
Molim pomoć

znači BSOD-ovi počinju od instalacije SP1? Aj lijepo zapiši što točno piše u BSOD-u ;) ovak ti nemremo nikak pomoć.. preopćenito si opisao problem.

Hidraulicar Kreso
20-09-2008, 20:53
ma radilo je nekoliko dana, i onda odjedno počelo to. Piše dump of psihycal memory. Transfering psihycal memory i dalje ne stignem pročitati. I na vrhu piše your computer has been shut down to prevent damage.

zoky
20-09-2008, 20:59
Desni klik na My Computer, pa Properties pa vidi sliku http://www.max-save.org/pix/sfn55ld.jpg

Nadam se da je isto i na Visti...
I sljedeći put kat ti se pojavi BSOD lijepo slikni, pa pošalji da vidimo o čemu se radi! ;)

Hidraulicar Kreso
20-09-2008, 22:07
evo sad sam to napravio na Xp-u, ali na visti to ne stignem napraviti jer mi se domah ugasi. Šzo bi taj memory dump trebao značiti. Čisto ovako informativno

C
20-09-2008, 23:14
Zapisuje "kvar" na HDD (prije resetiranja; završetka BSOD-a). Postoje 4 opcije:
None: Ništa ne zapisuje.
Small mamory dump: Zapisuje 64 KB-a.
Karnel memory dump: Zapisuje u suranji sa Karnelom, max. 1024 KB-a.
Complete memory dump: Zapisuje cijeli kvar detaljno, dugo traje, veličina 4096 MB-a (ponekad OS postavke ovo ne podržavaju).

Hidraulicar Kreso
21-09-2008, 09:59
evo sada je izbacilo nešto drugo. Napravio sam kako je zoky rekao, i sada je izbacilo ovaj error:
PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

collecting data for crash dump
intializing disk for crash dump...

i šta sad.Lud sam :twisted:

Hidraulicar Kreso
21-09-2008, 09:59
Zapisuje "kvar" na HDD (prije resetiranja; završetka BSOD-a). Postoje 4 opcije:
None: Ništa ne zapisuje.
Small mamory dump: Zapisuje 64 KB-a.
Karnel memory dump: Zapisuje u suranji sa Karnelom, max. 1024 KB-a.
Complete memory dump: Zapisuje cijeli kvar detaljno, dugo traje, veličina 4096 MB-a (ponekad OS postavke ovo ne podržavaju).

oprosti ali kakav kvar bi to trebao biti.

C
22-09-2008, 13:53
S tim kvarom ja imam puno iskustva. Kvar je u RAM-u, ali ne mehanički kvar, nego u systemu. Nađi download Glary Utilites-a, i s njime popravi/očisti PC. Zajamčeno riješava BSOD-ove. Meni ih riješava i nemam ih. ;)

@Kvar vezan za hardware-software, naravno.

Hidraulicar Kreso
22-09-2008, 16:43
ok, pošto imam i vistu i xp, dali ja mogu preko XP-a skenirati drugi hard na kojem je vista i da se to poravi.

C
22-09-2008, 16:52
Ne. Glary Utilities radi na principu da skenira system, a ne određene particije.
Dakle, ako pokreneš Windows sa C: particije, Glary će obrađivati C: particiju, ako pokreneš Windows sa X: particije, i od tamo pokreneš Glaray, on će popraviti tu X: particiju....
Tj. pod onim systemom pod kojim pokreneš Glary, on će taj system i popravljati.

Hidraulicar Kreso
22-09-2008, 19:16
Ne. Glary Utilities radi na principu da skenira system, a ne određene particije.
Dakle, ako pokreneš Windows sa C: particije, Glary će obrađivati C: particiju, ako pokreneš Windows sa X: particije, i od tamo pokreneš Glaray, on će popraviti tu X: particiju....
Tj. pod onim systemom pod kojim pokreneš Glary, on će taj system i popravljati.

problem je u tome što ja kad pokrenem vistu ne stignem ništa napraviti, nekoliko sekundi prođe i onda mi se pojavi bsod. Pitao sam frenda što bi to moglo biti i rekao mi je da mi fali neki driver od neke komponente u kompu. Ja ipak mislim da nije do toga.

C
22-09-2008, 19:28
Nije do toga, nego je kvar u RAM-u. System "fula" pisanje u RAM. Si pokušao preko safe mode-a pokrenuti Vistu i popraviti?

Hidraulicar Kreso
22-09-2008, 20:07
Nije do toga, nego je kvar u RAM-u. System "fula" pisanje u RAM. Si pokušao preko safe mode-a pokrenuti Vistu i popraviti?

kada sam ju upalio u safe modu, napravio sam kako mi je rekao zoky i opet ne radi. Što mi ti preporučuješ da napravim.

C
22-09-2008, 20:13
Pokušaj pokrenuti Windows u safe mode-u, instalirati Glary Utilities i očisti/popravi PC njime.

Hidraulicar Kreso
22-09-2008, 20:50
Pokušaj pokrenuti Windows u safe mode-u, instalirati Glary Utilities i očisti/popravi PC njime.

ok budem probao pa javim :thumbs2:

Burek_fr0m_SPACE
22-09-2008, 23:11
Provjeri postoje li driveri za tvoje komponente namjenski za SP1 Viste, moguće je da ti neki driver nije u potpunosti kompatibilan. Kažem, jer sam vidio da za moj laptop postoje odvojeni driveri za "vanilla" Vistu i SP1 uz upozorenje na moguće probleme ako se instališu tamo gdje im nije mjesto.

Hidraulicar Kreso
23-09-2008, 15:40
Provjeri postoje li driveri za tvoje komponente namjenski za SP1 Viste, moguće je da ti neki driver nije u potpunosti kompatibilan. Kažem, jer sam vidio da za moj laptop postoje odvojeni driveri za "vanilla" Vistu i SP1 uz upozorenje na moguće probleme ako se instališu tamo gdje im nije mjesto.

ok, budem probao