PDA

Pogledaj cijelu verziju : DivX na DVD format.... [REŠENO]



Flippy
19-09-2008, 12:02
Dakle kako da ja prebacim par svojih filmića na format da ga Kućno kino (bez DivX mogućnossti) može učitat. I dal ima koji program gdje mogu napraviti onaj Meni kao kod DVD-ova. Ono....Play i te fore.

Sickmanno1
19-09-2008, 12:03
Sve to mozes u Nero...

Flippy
19-09-2008, 12:06
Jel ima nero da možeš radit meni sa svojim slikama?

Sickmanno1
19-09-2008, 12:18
Jel ima nero da možeš radit meni sa svojim slikama?

Pa odgovori sam ti da moze :(

Flippy
19-09-2008, 12:19
Oke. RiješenoS;)

C
19-09-2008, 12:48
Imaš DivXtoDVD programčić. S njime možeš spajati više filmova u jedan DVD film (i konvertirati).
A za menu na DVD filmu je možda ipak bolje neki program koji ima samo tu mogućnost, znao sam takvih par programa, ali ne pamtim ih.

Flippy
19-09-2008, 12:52
Pa za šta ti mozak služi? :rotfl:

Sickmanno1
19-09-2008, 13:14
Imaš DivXtoDVD programčić. S njime možeš spajati više filmova u jedan DVD film (i konvertirati).

To sve moze i nero + mozes raditi i meni...

Jedina stvar koju neru nemoze jest dodati titlove ako se nevaram...

Flippy
19-09-2008, 13:21
Titlovi mi ne trebaju jer je sve na hrvatskom. :D

SkunK
19-09-2008, 15:50
Najbolji od najboljih ConvertXtoDvD korisitm ga godinama, light je dosta a i ima sve, od jednostavnosti do advanced stvari.

Sickmanno1
19-09-2008, 15:53
Najbolji od najboljih ConvertXtoDvD korisitm ga godinama, light je dosta a i ima sve, od jednostavnosti do advanced stvari.

Najbolji od najboljih je zato sto ga ti koristis?

Covjece pretvaraca iz Divx 2 DVD i obrnuto ima mali milijon i svaki, al ama bash svaki obavi posao....stvar je vise osobnog odabira...

I da...ako se nevaram, taj program se napalacuje...u protivnom imas Watermark :(

Flippy
19-09-2008, 15:56
Ima koji .avi to DVD?

Sickmanno1
19-09-2008, 16:04
Ima koji .avi to DVD?

budem te udario...avi je ekstenzija koja moze znaciti i Xvid i Divx itd itd...uglavnom u Neri mozes i hebeni MPEG i MOV ak hoces staviti u DVD...

nisam ziher jel radi mkv i takve bjesni formati, al ono probaj..

Flippy
19-09-2008, 16:08
Oke. CHILL THE FUCK OUT ;)

Riješeno. Lock

flander
19-09-2008, 17:57
Najbolji od najboljih ConvertXtoDvD korisitm ga godinama, light je dosta a i ima sve, od jednostavnosti do advanced stvari.

SkunK
19-09-2008, 18:47
Najbolji od najboljih ConvertXtoDvD korisitm ga godinama, light je dosta a i ima sve, od jednostavnosti do advanced stvari.

Najbolji od najboljih je zato sto ga ti koristis?

Covjece pretvaraca iz Divx 2 DVD i obrnuto ima mali milijon i svaki, al ama bash svaki obavi posao....stvar je vise osobnog odabira...

I da...ako se nevaram, taj program se napalacuje...u protivnom imas Watermark :(

Da, naplacuje, kvalitetu inace platiš.

ConvertXtoDVD je pokupio više nagrada na tom polju, i neznam tko bi mu mogao parirati, Nero koji ti koristiš i tako nije specijalizirani program za tu namjenu (pretvaranja DVIX u DVD i obratno) te mislim da kad bi se našao u situaciji da moraš koristiti neke naprednije opcije, nebi mogao koristiti Nero jer ih on ne podrzava sto je sasvim razumljivo jer Nero nije program za tu svrhu, ali eto , moze posluziti ako ti treba nesto jednostavno.

Razlika izmedju ovog programa "i mali milijon ostalih" je zapravo što ovaj vrijedi nešto, probao sam par takvih programa koji "djele vrh s ConvertXtoDVD-om" i sve do jedan je bugovito smeće, ako nije bugovito smeće onda mu .avi koji dobiješ ili trza, ili je konverzija totalno promašena, ili nema zvuka, ili ne radi s svim playerima, ili nedostaju subtitlovi...

Tako da, ne, nije najbolji samo za mene nego za svakog tko se bavi takvom vrstom konverzije i trazi nešto više , a i ako ne trazis nesto vise, nego jednostavnu konverziju domaceg filma opet je bolji nego "ostali" posto si barem siguran da ce posao biti obavljen dobro. Nije da govorim bezveze pošto su mi "kroz ruke" prošle stotine filmova koje sam konvertirao na DVD iz DVIX i XVID formata, a vjeruj mi, nisam samo konvertirao nego dodavao menije,uređivao iste, uređiva,izbacivao i radio transfere scena,uljepsavao titlove,razmjestao ih, i slicne radnje.

C
19-09-2008, 19:49
Nero koji ti koristiš i tako nije specijalizirani program za tu namjenu (pretvaranja DVIX u DVD i obratno) te mislim da kad bi se našao u situaciji da moraš koristiti neke naprednije opcije, nebi mogao koristiti Nero jer ih on ne podrzava sto je sasvim razumljivo jer Nero nije program za tu svrhu, ali eto , moze posluziti ako ti treba nesto jednostavno.
Slažem se u potpunosti. Ja od Nero-ta jedino što sam koristio a da je van CD/DVD-a jest obrada audio zapisa, a i to nije nešto specijalno, ima i boljih programa od toga. Nikada mi nije palo na pamet instalirati Nero Player i čalakati njime za obradu videa, kada znam da ima programa koji su specijalizirani samo za obradu videa.
A kada smo već kod plaćanja, i Nero se plaća, pa nemojte biti ludi i govoriti da je bolje koristiti Nero za obradu videa, nego neki drugi program, koji ima više opcija i koji je bolji, da ga se ne koristi, jer košta. Gluposti.

Nero je program za CD/DVD-e, a od svoje 6. verzije je počeo razvijati detaljnije audio i video aplikacije. Pitate se zašto? Pa iz jednostavnog razloga. Nero je doživio maximum što se tiče CD/DVD-a u šestoj verziji i nadrljao. Zašto? Zato jer mu je program toliko dobar da su išli praviti 1:1 kvalitetu kopija, što je ujedno i provaljivanje zaštita (bez da to korisnici znaju). Zbog toga su neki proizvođači tužili Ahead, korporaciju koja je napravila Nero, jer je Nero program mogao provaljivati zaštite s nekih medija i u verziji 7 Nero je trebao biti još bolji po tome, no, tužili ga i presuda je pala da povuče s tržišta šestu verziju i sve zataška, te da otkloni provaljivanje zaštita u sljedećim verzijama. Zatim je Ahead u sedmoj verziji počeo praviti Player-e i sve ostalo, te je verzija 8. izašla jako brzo nakon sedmice, jer im je cilj prekriti Nero 6. Tako da se sada Nero ne svodi samo na CD-e i DVD-e, nego i na audio, video obrade, vjerojatno kasnije neke karaoke i sl. I dileri CD/DVD-a, najčešće koriste Nero 6.

Flippy
19-09-2008, 19:56
SI dileri CD/DVD-a, najčešće koriste Nero 6.

Mogu potvrditi tu činjenicu, nažalost :(

Mislim meni je ok. Pare i to ali.... dosadi :(

C
19-09-2008, 20:11
Znam da dosadi, ali kada su ostale verzije slabije, vrijedi ostati na njemu. :(
Ja sam prešao na Complex Evolution. Dosta je dobar, iako ga se treba kupiti, no postoji i za to rješenje. :D

Flippy
19-09-2008, 20:13
Premda ja i ti radimo iste poslove samo je jedna stvar drugačija :D

C
19-09-2008, 20:17
Ne. Drugačije je malo više toga. Puno toga. Jako puno toga. Poput tvog siga. :P
Ajde, nećemo u OffT. XD

Burek_fr0m_SPACE
22-09-2008, 23:35
Da, naplacuje, kvalitetu inace platiš.
Ovdje ću se morati ne složiti. Za ovakve straight-forward poslove poput enkodiranja DVDa, open source zajednica ima rješenja zbog kojih komercijalna ne bih uzeo ni da mi ih za džaba dijele. Pogledaj samo scenu enkodera - XVID je prema mnogima (a i prema meni, dosta sam testirao) najbolji MPEG-4 part 2 (ASP) enkoder, DivX ga svojim Pro, Deluxe, Bling-bling, štaveć verzijama jednostavno ne dostiže; x264 (za part 10 ilit AVC) koriste i profesionalci na polju, njime neke TV kuće enkodiraju svoj HDTV stream jer je jednostavno prokleto dobar - za neke abnormalne cijene se mogu dobiti neki beznačajno kvalitetniji enkoderi, ali takvo nešto se nikome ne isplati. Jedina "caka" tu je što se open source programi obično drže Unix filozofije - piši program koji radi jednu stvar i radi je dobro. Pa je iz tog razloga ponekad potrebno imati "mali milion" programa da se neki zadatak obavi za razliku od nekih komercijalnih one-click rješenja, ali onaj ko zna tim alatima baratati će na kraju dobiti kvalitetnije rezultate od programa koji rade sve i još kafu kuvaju. Valjda je i pojam kvalitete ovdje prilično subjektivan, ali moja poenta je (valjda) bila da se kvaliteta ne mora nužno plaćati, te da je često situacija obrnuta. Samo je tu cijena znanje. Da ne bude nesporazuma, ConvertXtoDVD nisam probao, ne znam kakav je, ali za sigurno znam da neću nikome ništa plaćati da bih enkodirao svoj DVD. (Ne, to ne podrazumijeva krađu softwarea, ako neko nije shvatio)

Sickmanno1
23-09-2008, 02:21
Totalno sam zaboravio na ovu temu ^^

@ReiKo

U zadnjih godinu dana pretvorio sam iz Divxa u DVD vise od 200 filmova samo jednom covjeku. Koristio sam uvijek neru iz razloga sto ga koristim za snimanje medija i nikad problema s njim. Niti jedan film nije krivo pretvorio ili sta ja znam sta, kao sto mi do sad nije skuren niti jedan dvd od kada sam kupio ovaj komp sta sad koristim, a to je oko godinu dana. Ovdje striktno govorimo o tome da pretvoris Divx u DVD, a ne obostrano...jer to ne radim...i dok sam radio brijem da sam koristio DVD Shrinker ili tako nesto, nesjecam se imena. Uostalom Burek je jako dobar post napravio.

@Burek

Ovaj x264 je stvarno fenomenalan...poceo sam u zadnje vrijeme raditi kolekciju filmova s njim. I recimo kvaliteta jednog Divx od 700mb, u x264 je kojih 300-400mb. Sto govori da je codec skoro pa duplo kvalitetniji...

SkunK
23-09-2008, 08:00
Cuj svako koristi sta mu najvise odgovara, ja sam covjeku preporucio ConvertXtoDVD jer znam da se radi o jednom od najboljeg software tog tipa na što si me ti nepotrebno poklopio. Necu ja tebe siliti da koristis taj program, koristi ono što ti najbolje paše, to svima preporučim.

@Burek

Koliko god podrzavam open source zajednicu, nekad je ona jednostavno preslaba da bi podržala neke programe. 100 ljudi, 100 ćudi,po meni nema velike razlike između divix i xvid-a, to je sve stvar osobnog stava i o tome je teško raspravljat (o ukusima jel). Mozda ti neces placati da bi enkodirao svoj DVD ali stvar je u tome što ima ljudi koji jednostavno zele jednostavna i efikasna riješenja, i u tom slučaju moraju platiti što je po meni potpuno opravdano.

Burek_fr0m_SPACE
23-09-2008, 11:24
@Sickmanno, ne možeš baš reći da je x264 "kvalitetniji codec" od DivX-a, jer nisu u istoj klasi, imaju različit set ograničenja i mogućnosti (MPEG 4 part 2 i MPEG 4 part 10 specifikacije). Jeste video kvalitetniji na kraju, ali to bi bilo kao da kažeš kako je neki MPEG enkoder mnogo bolji od Photoshopovog eksportera GIF animacije - malo preekstreman primjer, ali shvataš na šta mislim. Meni jedino smeta što H264 (standard kom x264 pripada) nije dovoljno zaživio na hardverskim playerima, pa kad enkodiram video uvijek se zamislim da li ću to možda htjeti pogledati na nekom takvom, i ako postoji šansa, ipak idem na XVID. Za video koji ću gledati na PCu, svakako ide x264 jer je to trentuno, ne gledajući na standarde, ubjedljivo najbolje što se može dobiti, pogotovo s obzirom na (nepostojeću) cijenu.

@Reiko, opet ću se morati ne složiti. Samo dio razlike između XVID-a i DivX-a je subjektivan - kvalitet enkodiranog videa se može precizno i objektivno izmjeriti i tu XVID pobjeđuje. Takođe, cijena se još lakše može izmjeriti. Naveo sam taj primjer jer po meni jednostavno nema smisla izvaliti pare za DivX i onda dobiti nešto slabiji rezultat. Čak i da je dosta kvalitetniji, razmislio bih, ali ovako - no bloody way.

SkunK
23-09-2008, 12:01
Za stvari koje mi je XVID i DIVIX potreban, to su tako male razlike u kvaliteti enkodiranog videa da su za mene zanemarive. Enkodiranjem videa se ne bavim koliko pukim convertom iz jednog formata u drugi, DIVX i XVID sam jedio koristio kad sam htio smanjiti veličinu DVD filmova da ih više stane na 1 DVD.Nikad mi se nije dalo lomit koplje koja od tih 2 su bolja jer nisam imao razloga tako da...

Jerry
23-09-2008, 12:14
ja koristim convertx vec 2 godine za konvertanje i nikad problema,dok sam s nerom imo problema....
ercimo u pol konvertanja stane i takve fore,s ovim cudom nikad problema

Sickmanno1
23-09-2008, 13:00
Cuj svako koristi sta mu najvise odgovara, ja sam covjeku preporucio ConvertXtoDVD jer znam da se radi o jednom od najboljeg software tog tipa na što si me ti nepotrebno poklopio. Necu ja tebe siliti da koristis taj program, koristi ono što ti najbolje paše, to svima preporučim.

Slazem se...i sad sebi sam skaces u usta. Prvo si rekao da je najbolji, a sad je vec jedan od najboljih...a zbog toga sam i reagirao. Sry stvarno se ne zelim svadati oko ovakve gluposti...

@Burek

Da...krivo sam se izjasnio...mislio sam da je duplo kvalitetniji po tome sto duplo bolje kompresira...U Divx formatu mi na jedan DVD stane 6 filmova. U x264 mi stane 12 filmova...a kvaliteta je prakticki ista. Samo eto da...steta sto jos nema (koliko ja znam) nekog DVD playera koji moze pokretati taj .mkv....

Burek_fr0m_SPACE
23-09-2008, 14:11
Da...krivo sam se izjasnio...mislio sam da je duplo kvalitetniji po tome sto duplo bolje kompresira...U Divx formatu mi na jedan DVD stane 6 filmova. U x264 mi stane 12 filmova...a kvaliteta je prakticki ista. Samo eto da...steta sto jos nema (koliko ja znam) nekog DVD playera koji moze pokretati taj .mkv....
Sumnjam da će MKV ikada i zaživiti na polju hardverskih playera jer je to otvoreni standard stvoren od strane communityja, tako da se corporate glaveštine neće zamarati time - nešto slično situaciji OGG Vorbisa za zvuk (uz častan izuzetak Samsungovih playera). Ali nije ni problem u MKVu, to je samo jedan od containter formata, možeš ti sve isto staviti i u AVI, ali hardver jednostavno nije sposoban dekodirati H264 stream, odakle god on dolazio. Preporučujem ti programčić po imenu MediaInfo kojim brzo i jednostavno možeš saznati kog su formata audio i video streamovi u fileu. Ako u i u MKVu nađeš video stream tipa MPEG-4 Visual i MP3 ili AC3 zvuk, onda postoji mogućnost da te streamove u netaknutom stanju preneseš u AVI i pustiš na playeru. Istraži muxing i demuxing AVI i MKV formata. Mislim da bi ti i meGUI mogao pomoći.

Sickmanno1
23-09-2008, 14:44
Thx...budem bash isprobao. Nisam previse surfao o tome pa neznam, a reko mozda ti znas? Jel ima kakva mogucnost da se DVD player modificira da bude u stanju reproduciranja x264 codeca? Ili je jos uvijek dosta pametno kupiti neki polovni Xbox koji je u stanju vjerovatno reproducirati te filmove uz neki lagani mod, kojeg najvjerovatnije ima...

Burek_fr0m_SPACE
23-09-2008, 18:16
Mislim da je to nemoguće. Čak i kada bi i mogao modifikovati njegov firmware da reprodukuje H264 video, njegov hardver to sigurno ne bi mogao podnijeti jer je potrebno osjetno više procesorske snage za dekodiranje H264 u odnosu na part 2 (DivX, XVID, etc.), a njihovi procesori su obično dizajnirani tako da tek jedva mogu podnijeti prosječan DivX film.

C
23-09-2008, 18:28
Da ne otvaram novu temu....
Burek, kakva iskustva imaš sa Helix codecima? Točije sa I420 YUV i sa YV12 YUV. Najtočnije, sa YV12 YUV codecom?
Sjećaš se PP-a, ako bi mogao napraviti motion blur za taj codec. Ako se sjećaš?

SkunK
23-09-2008, 19:15
Cuj svako koristi sta mu najvise odgovara, ja sam covjeku preporucio ConvertXtoDVD jer znam da se radi o jednom od najboljeg software tog tipa na što si me ti nepotrebno poklopio. Necu ja tebe siliti da koristis taj program, koristi ono što ti najbolje paše, to svima preporučim.



Slazem se...i sad sebi sam skaces u usta. Prvo si rekao da je najbolji, a sad je vec jedan od najboljih...a zbog toga sam i reagirao. Sry stvarno se ne zelim svadati oko ovakve gluposti...

Ako se ne zelis svadjat onda nisi trebao kuriti frku, ovaku ci ti samo reci :

Ne, ne uskacem sebi u usta, rekao sam da je najbolji a razlika izmedju "jednog od najboljih" i "najboljeg" pa baš i nije velika, sad ako ces cjepidlačiti to ćeš samo raditi jer imaš nešto protiv mene, i zeliš flame war ali još ću ti nešto reći :

Ako ja smatram da je CXTDVD za mene najbolji software za konverziju divix-a u DVD , i ostale stvari tog tipa, to je moje mišljenje ( i tako ga je trebalo shvatiti i svatko normalan bi to shvatio kao moje mišljenje jer se i drukčije nemoze shvatiti pošto je očito da je za svakog njegov omiljeni software najbolji) - a "među najboljima" samo znači da i taj software koji je za mene vrh ponude ( i još za tisuće i tisuće korisnika i timova koji su ga recenzirali kao vrhunac ponude) ipak ima neku konkurenciju koju vole drugi ljudi (poput tebe) koristiti, što znači da iako je pri vrhu, uvjek postoji onaj "drugi najbolji" čak i za mene.

To je kao da kazes da "ti je Dinamo najbolji" , i onda kazes "Dinamo je među najbojima" što je potpuno opravdano i ispravno rečeno ( a ne uskakanje samom sebi u usta) pošto je tebi Dinamo najbolji, ali je uvjek netko drugi do njega najbolji za tebe što ga svrstava "među najbolje".

Sickmanno1
23-09-2008, 20:45
razlika izmedju "jednog od najboljih" i "najboljeg" pa baš i nije velika

lol...nije vazno jel je razlika velika ili nije, ali je razlika...briga me za tvoje primjere...najbolje je no1, a jedno od najboljih je recimo top5 ili top10 (bubam)...

SkunK
23-09-2008, 21:40
A jedan od najboljih je među top 5 recimo kako kazes, za mene je ConvertXtoDVD najbolji ali je za vecinu ljudi jedan od najboljih (top 5).