PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem sa prženjem dvd-a



Miles
18-09-2008, 22:14
Ej ljudi, imam pržilicu Pioneer DVD RW DVR-112D. U zadnje vrijeme, bez obzira na koji program koristim, svaki pokušaj završava na 12-13%. Danas mi je pak nero izbacio poruku: "Reset occured". Googlajući vidio sam da to ima veze sa DMA odnosno da li je ta opcija uključena.
Ono što me prvo zbunilo je to da u device manageru ja imam 2 secondary IDE channel-a. Zar ne bi trebao biti samo jedan s obzirom da imam samo jednu pržu.
Druga stvar je što pod advanced settings i jednog i drugog imam Transfer Mode: DMA if available ali pod Current Transfer mode piše: Not Applicable.
S obzirom da sam uskoro mislio formatirat C: i stavit svježe Windowse, jel mi treba pomoć, ili će reinstalacija vindoza sve srediti?

C
18-09-2008, 22:39
Svašta je moguće.
Hardware: Tehnički neispravan ROM, kablovi možda nisu dobro spojeni, tj. otpojili su se malkice pa je slaba veza.
Software: Reinstall programa za snimanje i system-atskih file-ova vezanih za ROM-ove možda riješe problem. Ako Install Windows-a ne pomogne, onda je do podešenja ili je kvar tehničke prirode.

Što se tiče dvaju ROM-ova, možda ti je jedan fizički, a drugi virtualni.
Znaš da virtualne možeš sam postavljati iz CMD moda ili preko programa tipa Daemon, Alcohol 52%/120%, GC, raznim clonerima i programima....

Miles
18-09-2008, 22:44
Svašta je moguće.
Hardware: Tehnički neispravan ROM, kablovi možda nisu dobro spojeni, tj. otpojili su se malkice pa je slaba veza.
Software: Reinstall programa za snimanje i system-atskih file-ova vezanih za ROM-ove možda riješe problem. Ako Install Windows-a ne pomogne, onda je do podešenja ili je kvar tehničke prirode.

Što se tiče dvaju ROM-ova, možda ti je jedan fizički, a drugi virtualni.
Znaš da virtualne možeš sam postavljati iz CMD moda ili preko programa tipa Daemon, Alcohol 52%/120%, GC, raznim clonerima i programima....
Budem vindoze reinstalirao, jer ovako samo trošim dvd-e.
Thanx, može lock.

C
18-09-2008, 22:47
Locka nema u slučaju da ne riješiš problem ili netko ima isti/sličan problem, javiš se opet ovdje.

Sickmanno1
19-09-2008, 09:45
Vec sam to pisao :(


PIO mode?

Odi u Control Panel, pa System, pa u Device Menager. Onda pod IDE ATA/ATAPI Controllers uninstalliraj sve Secondary IDE Chanel i resetiraj komp.

Dok ti se digne sustav provjeri jel ti pod svakim od tih Secondary Controllera kod Advanced Settings pise:

Transfer mode: DMA if available.

Ako pise problem rijesen...

C
19-09-2008, 10:23
@Sickmanno1 - Kaj nije bilo riječ da se u BIOS-u aktivira neka opcija (mislim da je PIO)?

Sickmanno1
19-09-2008, 10:28
@Sickmanno1 - Kaj nije bilo riječ da se u BIOS-u aktivira neka opcija (mislim da je PIO)?

Deaktivira PIO, a ukljuci DMA...no mislim da kod njega to nije problem...vec mislim da je problem u Winsima...

C
19-09-2008, 10:40
Windowsi skoro uvijek krivi, stalno su pod kritikama/pohvalama i sudovima, nikada da završe u zatvoru. :D

Sickmanno1
19-09-2008, 10:43
Windowsi skoro uvijek krivi, stalno su pod kritikama/pohvalama i sudovima, nikada da završe u zatvoru. :D

Pa covjece nakon tri Service Packa, i 200 updatova jos uvijek seru...strava...

Zamisli si sad installirati Win XP bez SP :D

Mislim da bi pocinio samoubojstvo za 2-3 sata...

Miles
19-09-2008, 17:22
Vec sam to pisao :(


PIO mode?

Odi u Control Panel, pa System, pa u Device Menager. Onda pod IDE ATA/ATAPI Controllers uninstalliraj sve Secondary IDE Chanel i resetiraj komp.

Dok ti se digne sustav provjeri jel ti pod svakim od tih Secondary Controllera kod Advanced Settings pise:

Transfer mode: DMA if available.

Ako pise problem rijesen...
Napravio sam što si rekao,i piše u oba Secondary Controllera Transfer mode: DMA if available
al pod Current Transfer Mode piše Not Applicable. Jel to normalno ili?

Miles
19-09-2008, 18:12
Evo probao sam spržiti jedan dvd, i jedina promjena je to što je nero došao do 32% prije nego što je stao. I pritom ne mogu upaliti nijedan program, ama baš nijedan. Jedina opcija koja preostaje je reset.

Još me jedna sitnica muči, kad ubacim prazan dvd, ispod one ikonice koja predstavlja pržilicu piše CD Drive. Zašto ne piše DVD Drive ili tak neš?

Izgleda da mi nema druge do format C: pa reinstalacija vindoza. Samo što bi volio znat jel problem do prže ili do softvera. Da znam dal da kupim novu ili ne.

C
19-09-2008, 19:23
"CD Drive" i "DVD-RW Drive" će ti se mjenjati na pržilicama, ovisno o start up programima. Meni recimo kada je upaljen automatski log on, DVD bude "CD Drive" i tako stalno. A kada ja trebam upisati za log on u Windows, onda će mi DVD biti normalan "DVD-RW Drive". PRovjereno 100%. Svašta sam pokušavao oko toga, nema šta nisam, i na kraju Tweak UI me zezni za log on, jer ga je isključio, i onda sam to sve spoznao.

Miles
19-09-2008, 19:39
A jel imaš kakvu ideju što napraviti s Current Transfer Mode: Not Applicable(not applicable je posivljeno,odnosno grayed out)?

C
19-09-2008, 19:55
Pa mislim da snimanje nije problem do toga, ali svašta moguće. Probaj ga izvaditi od sebe i odnijeti kod frenda koji snima CD/DVD-e bez problema, spojite ga, i probaj raditi, ako radi ispravan je, ako ne radi, vrati se doma i Installiraj Windowse na novo i ako proradi, ispravan je, ako ne, velika je mogućnost da je otišao na vječna lovišta.

Pokušaj i sa nekim drugim programima, i pogledaj dali su svi potrebni driveri instalirani za CD/DVD ROM-ove.

Probaj s Complex Evolution.

Miles
19-09-2008, 20:06
Pa mislim da snimanje nije problem do toga, ali svašta moguće. Probaj ga izvaditi od sebe i odnijeti kod frenda koji snima CD/DVD-e bez problema, spojite ga, i probaj raditi, ako radi ispravan je, ako ne radi, vrati se doma i Installiraj Windowse na novo i ako proradi, ispravan je, ako ne, velika je mogućnost da je otišao na vječna lovišta.

Pokušaj i sa nekim drugim programima, i pogledaj dali su svi potrebni driveri instalirani za CD/DVD ROM-ove.

Probaj s Complex Evolution.
Uspio sam srediti problem. Nero radi ko podmazan. Otišao sam u bios i vratio defaultne postavke. Time sam vratio Cpu clock speed na normalu i 1st boot device je ponovo cdrom. Što je od toga riješilo problem pojma nemam. Al nero radi. Tak da je problem riješen.
Thanx svima na pomoći.

C
19-09-2008, 20:13
@Sickmanno1 - Kaj nije bilo riječ da se u BIOS-u aktivira neka opcija (mislim da je PIO)?

Deaktivira PIO, a ukljuci DMA...no mislim da kod njega to nije problem...vec mislim da je problem u Winsima...
:friends: