PDA

Pogledaj cijelu verziju : Queen+Paul Rodgers



Bob Dylan
18-09-2008, 17:51
vidim da nema teme o ovoj grupi(jednoj od največih rock grupa ikad) pa evo,ovom prilikom ću reč i nešto o novom albumu koji je upravi izašo....

Queen je britanska rock grupa nastala raspadom grupe Smile koju su činili dvoje originalnih članova grupe Queen, Brian May i Roger Taylor. Nakon odlaska pjevača Tima Staffella, mjesto popunjava Freddie Mercury, a nakon nekoliko neuspješnih basista, 1971. priključuje im se basist John Deacon. Prvi album Queen izdan je 1973, i imao je začetak pjesme Seven Seas of Rhye, koja će na albumu Queen II, godinu potom biti kompletna i postati njihov prvi uspješni singl, te im otvoriti put. Prvi veliki hit ostvarili su singlom Bohemian Rhapsody sa četvrtog albuma A Night at the Opera. Nakon toga, svi njihovi studijski albumi držali su vrhove top lista diljem svijeta. Od 1973, izdali su petnaest studijskih albuma, pet live albuma, te brojne kompilacijske albume. Prodali su preko 300 milijuna primjeraka u cijelom svijetu, uključujući više od 35.5 milijuna samo u SAD-u. Pjesme We Will Rock You i We are the Champions iz 1977. postale su stadionski antemi i dan danas se izvode na mnogim sportskim događajima. Nakon Mercuryjeve smrti 1991. i Deaconovog povlačenja sa glazbene scene 1997., May i Taylor surađuju sa Paulom Rodgersom pod imenom Queen + Paul Rodgers. 2005 snimaju live album Return of the Champions, a u studenom 2006. započinju snimanje studijskog albuma. Bend je zamjećen po svojim glazbeno raznovrsnim aranžmanima, vokalnim harmonijama i jedinstvenom sudjelovanju publike na live nastupima.




o novom albumu Cosmos Rock:

Za Queen to će biti prvi album nakon što je 1995. izašao Made In Heaven i ujedno prvi album grupe na kojoj neće biti ni glasa od preminulog pjevača Freddyja Mercuryja. No sav pjevački dio posla neće odraditi samo Paul Rodgers, bivši pjevač Bad Companyja, već će uz njega, iz poštovanja prema Mercuryju zapjevati i Roger Taylor i Brian May.

Na albumu bi se trebalo naći 13 novih pjesama, od kojih su devet već snimljene. A nakon izlaska albuma grupa planira tromjesečnu turneju po Europi. Datumi ni mjesta turneje zasad nisu definirani.



pjesme:

"Cosmos Rockin"'
"Time To Shine"
"Still Burnin'"
"Small"
"Warboys"
"We Believe"
"Call Me"
"Voodoo"
"Some Things That Glitter"
"C-lebrity"
"Through The Night"
"Say It's Not True"
"Surf's Up . . . School's Out!"

Lord Jambrek
18-09-2008, 18:51
Nekak sam skeptičan, Queen bez Mercuryja nije ono kaj bi trebao bit.

SkunK
18-09-2008, 18:58
Fag alert, fag alert!

Neven <R>
18-09-2008, 19:28
Nekak sam skeptičan, Queen bez Mercuryja nije ono kaj bi trebao bit.
Meni se čini da im treba love pod stare dane. :/

Kad se sjetim onog spota, "obrade" We Will Rock You sa boy bendom Five, nemre biti dobro nikako.

amirix
18-09-2008, 19:52
neznam kako ću probavit taj novi album bez pokojnog Mercury-a__al je zato May još uvijek živ :)

W3DR4N
18-09-2008, 19:54
Dobio sam taj novi album i ovo što Jambrek kaže. Queen nije to bez svog vokala. Jednostavno, zvuk je prazan, nekarizmatičan.

Lord Jambrek
18-09-2008, 21:39
Dobio sam taj novi album i ovo što Jambrek kaže. Queen nije to bez svog vokala. Jednostavno, zvuk je prazan, nekarizmatičan.

Pa to, freddy je činio queen, on zapravo i je bio Queen

SkunK
19-09-2008, 09:28
Da, baš je bio kraljica i pol.

Sickmanno1
19-09-2008, 09:39
Queen je zapravo gay band :(

McPingvin_v2.0
19-09-2008, 09:54
Queen je zapravo najbolja stvar koja se dogodila rocku nakon izuma električne gitare.

Neven <R>
19-09-2008, 10:26
Da, baš je bio kraljica i pol.
Ne, to je David Bowie.

Neven <R>
19-09-2008, 10:42
Pa cijeli taj rani metal odiše latentnom homoseksualnoću, ali to nije tema. :P

Sickmanno1
19-09-2008, 12:06
Queen je zapravo gay band :(

A Judasi nisu :(

Ne...pogledaj:

The 100 Greatest, Gayest Albums (of All Time) (http://www.out.com/detail.asp?id=24081)

Malo prosvrljaj listu...vidjet ces jedno 4-5 albuma od Queena ^^

Neven <R>
19-09-2008, 12:08
A ti otkrivaš toplu vodu :/

Bob Dylan
19-09-2008, 12:57
Queen je zapravo najbolja stvar koja se dogodila rocku nakon izuma električne gitare.




tako je :thumbs2:
ja bi tu još dodao i dire straitse-- :pray:

koloban
21-11-2008, 12:24
Queen + Paul Rodgers = Lesinarstvo
bez Freddyja :nonono:

Bob Dylan
21-11-2008, 13:51
ma ovisi kako gledas,ako si od ovog albuma očekivao da če bit na nivou starog queena sa freddyjem onda naravno da ćes se razoćarati.prvo zbog toga što takvog vokala više u svijetu nema(šteta) niti će ga biti....a ako na to gledaš kao na neku malo drugačiju grupu(uostalom samo su brian may i roger taylor od stare četvorke)ond je to sasvim solidan album sa dobrim stvarima kao npr. ''We Belive'',''Cosmos Rockin'',''Small''...) :wink:

Maloki
21-11-2008, 14:37
Mene na Mercuryja podsjeća onaj Libanonski pjevač Mika.

Bob Dylan
21-11-2008, 16:13
khm...ok na ovo nemam komentara.freddy je za mene i za puno ljudi najbolji vokal ikad,jednostavno nemozes nac primjer vokala bolji od njega da ga j....pa neznam kako te moze uopce PODSJECATI na nekog....loool :oops:

Maloki
21-11-2008, 20:33
Di sam ja reko da je on bolji vokal? Mene on podsjeća na Freddiea i gotovo. Oš me ubit?

koloban
21-11-2008, 20:41
ma ovisi kako gledas,ako si od ovog albuma očekivao da če bit na nivou starog queena sa freddyjem onda naravno da ćes se razoćarati.prvo zbog toga što takvog vokala više u svijetu nema(šteta) niti će ga biti....a ako na to gledaš kao na neku malo drugačiju grupu(uostalom samo su brian may i roger taylor od stare četvorke)ond je to sasvim solidan album sa dobrim stvarima kao npr. ''We Belive'',''Cosmos Rockin'',''Small''...) :wink:

Nije problem u novom kvalitetu (ukus je relativna stvar). Mislim da bi ipak bilo bolje da grupa ima drugi naziv. Queen kao i vise legendarnih bendova je neponovljiv, a Mercury (svaka cast ostatku) je bio spiritus movens grupe. Dakle, meni ne valja staro-novi naziv...

Bob Dylan
21-11-2008, 21:04
ma ovisi kako gledas,ako si od ovog albuma očekivao da če bit na nivou starog queena sa freddyjem onda naravno da ćes se razoćarati.prvo zbog toga što takvog vokala više u svijetu nema(šteta) niti će ga biti....a ako na to gledaš kao na neku malo drugačiju grupu(uostalom samo su brian may i roger taylor od stare četvorke)ond je to sasvim solidan album sa dobrim stvarima kao npr. ''We Belive'',''Cosmos Rockin'',''Small''...) :wink:

Nije problem u novom kvalitetu (ukus je relativna stvar). Mislim da bi ipak bilo bolje da grupa ima drugi naziv. Queen kao i vise legendarnih bendova je neponovljiv, a Mercury (svaka cast ostatku) je bio spiritus movens grupe. Dakle, meni ne valja staro-novi naziv...


a da mogli su se nazvat i drugačije,,jbg.ali puno će dobit i na tome što su zadržali ime QUEEN :wink:

Bob Dylan
24-11-2008, 15:42
inače na današnji dan 24.11.1991. umro je freddye mercury pa eto mu :pray: :pray: