PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ukrali mobitel(lud sam) [Riješeno]



la50
17-09-2008, 18:11
Znači ovako,išo na tjelesni i mob mi u džepu i profa sad zaključao svlačionicu.Išo van igrat nogomet,zvonilo za kraj sata i sad se vratim u svlačionicu i obučem se,izađem idem pogledat kollko je sati i vidim nema moba.Jebo mater sve pretražim i nigdje ga nema i sad ja gledam dije i nema ga nigdje,pitam frenda za poziv i vidi vidi isključen mi mob(ukraden garant).Jebo mater oca svoga dao Bog da se udavio u tim parama kojim možda bude dobio od prodaje.
I sad pričo sa frendom na msn i on mi rekao da je njegova xy osoba našla xy mob i sad ona je malo furala taj mob i naazvala je policija i rekla da vrati mob što je ona i učinila i eto.
uglavnom dal bi ja na neku foru mogo doć do svog dragoog mi mobitela natrag(se k320i,kupio novog pred godinu dana il tako nešto,prirasto mi srcu a i sve je s njim bilo super i to mi je bilo dovoljno)
ovo mi je frend našao o praćenju ukradenog moba http://cafe.mobil.hr/archive/index.php/t-6464.htmlSpa dal bi to moglo kod mene upalit ili ???

blood4me
17-09-2008, 18:57
Isto bilo kod mene, imali TZK, ja ostavio hlace, majcu, sve u svlacionici... I sad dodem na sat likovnog, idem nazvat curu a ono nema MOB-a, sve sam potrazio, vikao ravnatelj na razlgas i jos uvijek nista... btw. mob k610i

SkunK
17-09-2008, 20:34
Isto bilo kod mene, imali TZK, ja ostavio hlace, majcu, sve u svlacionici... I sad dodem na sat likovnog, idem nazvat curu a ono nema MOB-a, sve sam potrazio, vikao ravnatelj na razlgas i jos uvijek nista... btw. mob k610i

Veoma si mu puno pomogao.

@la50

Neznam zašto ljudi popizde pa se nemogu skulirati (znam ukrao ti je netko mobitel) ali tesko te skuziti kad tako pišeš na forumu, samo sebi sjebeš temu.

Što se tiče tvog pitanja, frend ti je dao dobar link, imao sam par poznanika koji su na tu foru vratili mob ali su surađivali s providerom(vip,t-com il sta vec).

Sretno.

grizli
17-09-2008, 20:41
Znači ovako,išo na tjelesni i mob mi u džepu i profa sad zaključao svlačionicu.Išo van igrat nogomet,zvonilo za kraj sata i sad se vratim u svlačionicu i obučem se,izađem idem pogledat kollko je sati i vidim nema moba.Jebo mater sve pretražim i nigdje ga nema i sad ja gledam dije i nema ga nigdje,pitam frenda za poziv i vidi vidi isključen mi mob(ukraden garant).Jebo mater oca svoga dao Bog da se udavio u tim parama kojim možda bude dobio od prodaje.
I sad pričo sa frendom na msn i on mi rekao da je njegova xy osoba našla xy mob i sad ona je malo furala taj mob i naazvala je policija i rekla da vrati mob što je ona i učinila i eto.
uglavnom dal bi ja na neku foru mogo doć do svog dragoog mi mobitela natrag(se k320i,kupio novog pred godinu dana il tako nešto,prirasto mi srcu a i sve je s njim bilo super i to mi je bilo dovoljno)
ovo mi je frend našao o praćenju ukradenog moba http://cafe.mobil.hr/archive/index.php/t-6464.htmlSpa dal bi to moglo kod mene upalit ili ???


tebas policiji dat IMEI broj moba i onda ce ga pokusat locirat, ali nije bas da pali, evo frendu u su ukrali LG ku990 prije mijesec i po' i od onda ga jos nisu nasli tako da mozda nece niti nac, IMEI ti treba pisat negdije na kutiji od mob-a

la50
17-09-2008, 21:03
Neznam zašto ljudi popizde pa se nemogu skulirati (znam ukrao ti je netko mobitel) ali tesko te skuziti kad tako pišeš na forumu, samo sebi sjebeš temu.
nisam te skužio,ma znam di je IMEI broj na vrhu kutije mi je,sutra budem išo sa mamom do mupa i tako

Flippy
17-09-2008, 21:06
Ako je lopov pametan taj IMEI broj je promijenjen. Tako da ono. Good Luck

la50
17-09-2008, 21:16
ne vjerujem,moja škola je prepuna debila koji bi željeli na brzinu zaradit a koji neznaju niti šta je to,ko niti ja do danas,xD
hvala na sreći

Flippy
17-09-2008, 21:17
Samo ne očekuj da će ga nać u roku par dana.

Ali svejedno Good Luck još jednom.

la50
17-09-2008, 21:18
ma znam,hvala još jednom

SkunK
17-09-2008, 22:34
Spamer jednom spamer uvjek :/

narf
17-09-2008, 23:16
da otkrijem takvo đubre unutar svog razreda, izvadio bi mu bubreg i prodao ga, pa nek ga nađe prek IMEI broja. Alergičan sam na krađe :twisted:

C
17-09-2008, 23:51
Uzmeš kutiju od svog mobitela i sve papire od njega. Odeš u policiju, kažeš problem i rečeš im IMEI sa kutije od mobitela. Zatim će oni taj mobitel blokirati. Nakon toga slijedi traženje lopova i ukradenog materijala. Policija pomoću satelita može identificirati na kojim meridijanima se mobitel nalazi. Jedan od programa koji to može jest Flexi Spy i jako je skup, no njega većinom koristi Interpol za praćenje radnji cijelog mobitela (pozivi odlazni/dolazni, sms, mms, e-mail, itd.). Policija može locirati gdje je mobitel, zatim će poslati policiju po mobitel. Njima je mobitel put do lopova. Bilo je slučajeva da odu do mobitela i nađu samo mobitel, no ponekad nađu čovjeka, uhite ga i uzmu mobitel, a njemu ide krivična prijava za sitnu krađu. Nakon toga mobitel ide vlasniku.
Znam to sve, cijele te procedure, no trebaš znati da je svašta moguće da se ova planska radnja prekrši. Počevši od zaposlenih policajaca, pa do mjenjanja IMEI-a, razbijanja mobitela, bacanja mobitela u rijeku i sl. Bilo je svakakvih slučajeva.

Neke policijske stanice nemaju mogućnost blokiranja IMEI moblitela, pa nemoj odustajati ako prva policijska stanica to ne bude mogla. Ista stvar je i sa detektiranjem mobitela, na kojim se meridijanima nalazi.

Glupo bi mi bilo preporučivati ti kupnju Flexi Spy-a, ili čak nabavku na crno, jer taj program štiti gotovo svaka veća organizacija poput FBI-a, Interpola, policije, i ostalih. Čak ga i Anti-Virusne kompanije štite, jer se taj program koristi sa dva trojanca koji se instaliravaju na IMEI, tj. na mobitel. Jedina Anti-Virusna kompanija koja se bori protiv Flexi Spy-a je F-Secure. U glavnom, nabavka programa je preskupa, a nabavka na crno je kao krađa programa od FBI-a, M.I.S.T.-a, Interpola i ostalih.

Za početak, ako ti je mobitel kodiran, otiđi u shop tog mobitela na kojoj je mreži kodiran i reci problem. Oni ti mogu samo blokirati mobitel preko IMEI-a, čak prije nego policija.

la50
18-09-2008, 11:23
otišao do prve pol stanice i oni mi rekli da moram do druge pol stanice na zamet,to ću sutra jer sad nemam vremena
a dobro idem sutra po karticu sa starim brojem,a još veći mi je bed što sam prekjučer stavio 50 kn na mob

C
18-09-2008, 14:32
Lako ćeš za karticu. Uzmeš zamjensku, košta 20 kn, i na njoj ti se prebace sve pare koje si imao na onoj orginalnoj i ta orginalna više neće raditi, a kod tebe će biti zamjenska. Jedino brojeve i SMS-ove koje si imao na orginalnoj ti se neće prebaciti na zamjensku.

la50
18-09-2008, 17:57
šta prebace i pare sa stare kartice,omfg pa aleluja

C
18-09-2008, 21:26
Pa koji ti je bed onda za karticu?

la50
18-09-2008, 22:13
pa nikoji ako mi prebace sve pare sa stare na novu karticu

Lord Jambrek
18-09-2008, 23:21
pa nikoji ako mi prebace sve pare sa stare na novu karticu

Ne bih rekao da to rade.

C
18-09-2008, 23:31
Ja sam svoju VIP karticu slomio, otišao u VIP da uzmem zamjensku, platio 20 KN, morao reći tri broja koja sam najčešće zvao i kada je sve to bilo riješeno (niti 5 minuta), rekao tip da će se funkcionalnost zamjenske kartice biti potpuna do 24 sata, od sada. Nije prošlo niti 30 minuta, kartica proradila i sve pare koje sam imao na staroj su bile sada na zamjenskoj.

Novac koji imaš na staroj kartici će ti 100% prebaciti na zamjensku karticu. Provjereno. ;)

SkunK
19-09-2008, 09:27
Mislim da ima C pravo pošto su tako mom starom stavili , ali je morao dat neke dokumente iako nisam 100% siguran.

BTW. la odgovori mi na PM pošto mi odgovor u vezi onog NES-a treba što brze.

C
19-09-2008, 10:26
Ukoliko si registriran na VIP, samo uzmš zamjensku karticu, ne treba ti ništa više osim osobne.
Ukoliko nisi registriran, trebaš reći 3 broja koja si najčešće zvao i dati osobnu na uvid.

@VIP - Dao sam primjer s VIP-om, no i ostale mreže su na istu foru.

Dino12345
19-09-2008, 10:46
Meni su ukrali lap i mob sve prijavio prije godinu dana ali opet nis... puno srece svima....

SkunK
19-09-2008, 15:48
thx na informaciji... :/

la50
19-09-2008, 18:30
ej ovaj ja nemam blage koja sam 3 broja najčešće zvao,ja bi im najrađe odnio onu (kao) kutijicu koja se dobije kad se kupi nova kartica
dobro ajde znam samo jedan broj koji sam često zvao

C
19-09-2008, 19:19
To i nije neki problem. Ne moraš ti znati koja si 3 broja najčešće zvao. To je samo radi provjere. ;)

la50
22-09-2008, 13:57
Jao ja znam samo jedan,dodat ću još od kuće i od još jednog frenda kojeg sam u zadnje vrijeme nekolko puta zvao.Još koji ako mi bude trebalo(šta ja znam).

C
22-09-2008, 14:04
Ma ni ja ih nisam znao. :wink:
Nemaj razloga za brigu oko pozivnih brojeva, samo se požuri, da ti mobitel ne bi bio pokojni ili možda bude služio nekom drugom, a ne tebi.

la50
22-09-2008, 15:24
Ja sam lud,ja maloprije otišao tamo,reko ovo ko i prije.I sad dam joj ja svoj broj i dam od onih koje sav zvao,slao poruke i slično.Da bi ona meni rekla da tih brojeva tamo nema.Ja lud pa koji kurac(kako nema).Jebem mu mater(jedan broj koji sam dao,frendov njemu sam čak dan prije ili isti dan kad mi je ukraden mobitel slao poruke i slično).Baš sam lud :-x .

C
22-09-2008, 16:54
Probaj otići opet kada bude druga smjena. Najlakše im je odbiti te. A uz to, ako lopov koristi tvoj mobitel, oni stari brojevi koji su zvani sa tog mobitela, su davno otišli u zaborav, jer se ne pamti od beskonačnosti, već je limitirano.

Flippy
22-09-2008, 17:07
E a pazi sad. Neki mobiteli pamte i po 50 brojeva.

C
22-09-2008, 17:27
Pamte mobiteli i po par stotina brojeva, ali ne i provider koji dnevno ima 1 000 poziva unutar 2 sata, i kada bi to sve zapisivao, koliko bi mu prostora trebalo? Mobitel može zapamtiti, ali provider mreže ne može.

Flippy
22-09-2008, 17:30
E to je sad dvosjekli mač.

la50
22-09-2008, 17:32
Riješena stvar,ona me odjebala(laganini) ja došo kući i stara pita ko šta je bilo,ja kažem ovo ono.I sad nakon nekih 30 ak minuta išli stara i stari na kavu u grad i kaže meni stara ajde daj to ovamo pa ću ja otić po to.Vrate se oni sat vremena kasnije i donijela mi je karticu a nisu joj nit naplatili 20kn(xD),zato jer sam ja kao tamo išao 2 put danas i ništ postigao(lol).Svaka čast mama :pray: .
Može da se doda naslovu [Riješeno].
Hvala svima

C
22-09-2008, 17:39
Vidiš da možeš uzeti zamjensku bez problema, kako sam i rekao. ;)

Mordor
22-09-2008, 21:08
meni bilo s novim K320 mobitelom evo ovako je to bilo:imamo tjelesni prvi sat dolazim ja u svlacionicu mobitel ostavljam unutra.moj razred i ucitelj izasli vani igrat na balun.vratim se ja posli tjelesnog kad nema mog mobitela tamo ja trazio po cijeloj skoli dok nisam vidio jednog problematicnog ucenika koji stalno krade...i vidim isti moj mobitel kad ono on pobigne jer je znao da je to moj mobitel a sva sreca da ga je zaustavio ucitelj(inace moj ucitelj iz tjelesnog je prestrog)ucitelj uzme mu mobitelj iz ruke i da ga meni a tog ucenika odvede do ravnatelja i eto tako sam moga ostat bez novog mobitela

la50
22-09-2008, 22:00
Sva sreća(a dobro,lakše je kad se ide u osnovnjak jer većinom svi svakog znaju).
BTW Mordor SR

Mordor
23-09-2008, 10:38
BTW Mordor SR
sta ti ovo znači?

Jerry
23-09-2008, 11:20
sretan rođendan
xD

Mordor
23-09-2008, 11:36
sretan rođendan
xD
kome jel to meni govoris meni je jucer bio rodendan al svejedno hvala

la50
23-09-2008, 11:46
pa pogledaj koji je datum kad sam postao SretanRođendan
hehe