PDA

Pogledaj cijelu verziju : Windows xp problemi



15-09-2008, 17:58
Evo i mog problema. Davno mi je buraz nes prcko po kompu i na kraju reinstaliravao windowse i ponovno formatirao diskove.
Od tada svaki put kad palim komp ili ga restartam prije nego se windowsi dignu meni se pojavi poruka da biram windowse.

Imam dvije opcije a obe su potpuno identicne:

Windows xp profesional
Windows xp profesional

I svaki put moram kliknut na neki od njih prije nego mi se digne windowsi.

Kad odaberem gornji sve radi normalno a donji uglavnom ne radi.
Pokusao sam ponovno instalirat windowse (ovaj put black edition) i opet isti vrag.
Cak sam pobriso cijeli C i D disk al bez nekog ucinka.

Ako itko zna sta bi moglo to biti i kako ga mozda rijesiti bio bi mu jako zahvalan.
Inace nisam bas nesto s kompom i ne kuzim se previse pa stvarno nemam pojma sta to je? Jel moguce da su se instlirali windowsi 2 puta ili tako nesto?

Bartuc
15-09-2008, 18:03
Inače, ovdje ti je zabranjeno raspravljati o ilegalnim edicijama Windowsa poput Black Editiona.

No uglavnom, trebao bi PRVO formatirati C particiju i tek nakon formata snimiti iznova Windowse. Znači ne ih samo instalirati ili reinstalirati već napraviti prethodno potpuni format diska. To se radi tako da prilikom instaliranja Windowsa (iz DOS-a obavezno)Sodabereš put koji vodi prema potpuno novim windowsima te odabereš formatiranje diska u NTFS verziji.

C
15-09-2008, 21:58
A jbte, upiši u run C:\boot.ini i editiraj ga. 100% riješava ovaj problem.
Zadnji red obriši cijeli.

15-09-2008, 21:59
To sam napravio. Prvo sam pobriso kompletni C i D disk i onda ih ponovno formatirao i instalirao windowse.
I na kraju se isto opet desilo.
Opet, birajte windowse.

C
15-09-2008, 22:02
boot.ini je +R +A +S +H, i vjerojatno kada si ga editirao onda, ostao je isti.

Ajde kopiraj sve iz boot.ini ovdje i reci koji ti Windows radi. Ja ću ti napraviti kako treba, sve reći. ;)

Dozer
16-09-2008, 21:21
start - run - msconfig - boot.ini
tu imaš opciju "Check All Booth Paths"
Trebalo bi ti jednostavno riješit problem

16-09-2008, 22:00
Kakav run? Ja ne kuzim apsolutno nis sta vi pricate?

Rang€r
16-09-2008, 22:02
/cut

ti ih imaš 2 ja 3 \o/

ovak jednostavno rečeno imaš jedan stari windows koji nevalja al je osto na hardu(valjda al uglavnom pojavljuje se kad pališ komp) a drugi ti je bio novi instalan windows, te si ih tad imo 2 i prije neg što bi pališ komp moraš odabrat koji češ windows...

Dozer
16-09-2008, 22:03
Donji lijevi kut monitora, otvori start, 3 po redu stavka bi ti trebala biti komadna "Run"
dalje slijedi kako sam napisao

17-09-2008, 18:00
Evo ga. Probao sam sa Check All Booth Paths al se nista nije promjenilo. Restarto sam komp i opet ista situacija.
Evo sta tocno pise u BOOT.INI :

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

croat1gamer
17-09-2008, 18:50
si provjerio da nisu winsi instalirani isto na d?

Čux
17-09-2008, 21:48
timeout=30
[b]default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect


upravo ti tu sve piše, imaš 2 OS i po defaultu ti je izabran onaj gornji (2), po ovome bi reko da imaš na svakoj particiji po jedan OS, deletaj koji nečeš i makni ga iz boot.ini, a pod default meti ovaj koji je osto i gotovo.

C
17-09-2008, 23:15
Tj. kod za boot.ini koji mu treba jest:



[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect


Ili:



[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect


Ovisno koji mu Windows radi (prvi ili drugi).

Uraditi ćeš sljedeće:
1. Start menu (dolje lijevo), kliknuti na Run i upisati "CMD" (bez navodnika). Zatim u prozorčić koji ti se otvori upiši:


attrib -R -A -S -H C:\boot.ini

Zatim stisni Enter.
I ostaviti CMD prozor upaljen.

2. Otići do boot.ini i dvoklik na njega. Sve iz njega izbrisati i kopirati jedan od prva dva kodaSu ovom mom postu. Zatim otići na File>Save
boot.ini je nakon toga ispravan.

3. Vrati se u CMD i upiši:


attrib +R +A +S +H C:\boot.ini

I stisni Enter. Nakon toga je boot.ini ispravan i zaštićen.

@Što se tiče prva dva koda. Ako ti drugi Windows radi, kopirati ćeš prvi kod, a ako ti kada biraš Windows za pokrenuti radi prvi, onda kopiraj odavdje drugi kod u mom (ovom) postu.

Na kraju, happy end. ;)

romdo
23-09-2008, 22:27
http://support.microsoft.com/kb/289022/hr
evo ti link pa riješi problem, pozz