PDA

Pogledaj cijelu verziju : jebena poskupljenja



Jerry
15-09-2008, 14:06
Potaknulo me na ovo danasnji dan u skoli tj moje dezurstvo
ok poneo sam u skolu 10 kn,iako sam prije 4 godine (kada sam bio cca 3-4 razred) nosio uvijek 5 kn i zato mogao kupiti sladoled + neka grickalica eventualno nesta za popiti,i krenem do trgovine,pogledam malo pakiranje cipsa,4.50 kn,reko preskupo nista,pogledam sladoled,njofrka kontam,5kn,reko zajebi,odem da vidim onaj sok u tetrapaku 3.50 kn,mislim jebemu kuda ide ovaj svijet?u cijelom svijetu cijene padaju (pogledajte samo naftu,cijena je 99 $,a prije par mj je bila 150 $ ) a jedino u hrvatskoj rastu cijene,di bi se INA sjetila spustiti koji 50 lipa,ma neee,pohlepna gamad


eto sad mi je lakse :D

Neven <R>
15-09-2008, 14:09
Erm u cijelom svijetu rastu cijene itekako, to što cijene nafte trenutačno padaju ne mijenja činjenice da su se u zadnje 4 godine učetverostručile. Inflacija je gadna stvar, sumnjam da će se cijene ikada vratiti na onakve kakve su bile, treba se naviknuti.

Deadwalker
15-09-2008, 14:21
Erm u cijelom svijetu rastu cijene itekako, to što cijene nafte trenutačno padaju ne mijenja činjenice da su se u zadnje 4 godine učetverostručile. Inflacija je gadna stvar, sumnjam da će se cijene ikada vratiti na onakve kakve su bile, treba se naviknuti.

istina, inflacija nama prazni novčanike, a ovo da jeftinija nafta utječe na cijene proizvoda, treba proć neko vrijeme, najmanje mjesec dana da bi trgovci ista mjenjali...A i plaće su dalje na istoj razini sto je također problem jer danas se puno brže potrosi 100kn u dućanu, nego recimo prije 5 godina...

Arbiter of Change
15-09-2008, 14:35
Čudite me jer ispada kao da ste se tek sada probudili, a do sada ste snivali u nekom svijetu gdje je kruh i dalje 3 kune. Pa to je već trend da cijene skaču lude, a mi neuspješno klipsamo za EU nadajući se da ćemu upasti dok smo istovremeno u nemogućnosti (ili nesposobnosti, ovisi koga pitate) poboljšati realni životni standard... 'tis life.

Jerry
15-09-2008, 14:59
Pa ako će već takve biti visoke cijene,zašto se ne digne standard plaća ?

croat1gamer
15-09-2008, 15:11
Pa ako će već takve biti visoke cijene,zašto se ne digne standard plaća ?
pa place bi se mogle dignuti, samo sto bi onda se morala industrija restrukturirati, jer najveci problem je sto drzava (ne vlada, nego citava drzava) nije u stanju sada povecati prosijek placa (ili ukratko moguce je, ali bogati poslodavci ne dopustaju to jer vise nebi bili bogati (ukljucujuci vlast) pa to ne dopustaju)

@ arbiter- moze se ovako objasniti, zasto im je tek sada postalo jasno: kruha i igara, igara ima dovoljno, ali kada je kruh skuplji nemozemo vise kupovati toliko igara, pa se bunimo

btw. sada smo spominjali o inflaciji nakon ww1 u njemackoj (ratna odsteta), tamo su cijene postale toliko visoke da su (sada umjetnicki opis naseg ucitelja) od 200000 maraka mogao kupiti kilu kruha, malo pekmeza i novine, ili cak koristiti ih kao ogrjevno sredstvo, jer su bile i jeftinije od drva)

K4ciga
15-09-2008, 15:17
Pa ako će već takve biti visoke cijene,zašto se ne digne standard plaća ?
Misliš da su tvoje ideje zaobišle Sabor? Sine moj,uz 60 mlrd $ inozemnog duga ( i raste ) budi sretan da su plaće ovakve kakve jesu.

croat1gamer
15-09-2008, 15:19
Pa ako će već takve biti visoke cijene,zašto se ne digne standard plaća ?
Misliš da su tvoje ideje zaobišle Sabor? Sine moj,uz 60 mlrd $ inozemnog duga ( i raste ) budi sretan da su plaće ovakve kakve jesu.
zacudio bi se koliko bismo brzo smanjili dug da vlada pocne jednom misliti o posljedicama, promisli i odluci, ne da promisli 1 sat, ode na rucak, i onda se igraju skrivaca kad se vrate

SkunK
15-09-2008, 16:02
Potaknulo me na ovo danasnji dan u skoli tj moje dezurstvo
ok poneo sam u skolu 10 kn,iako sam prije 4 godine (kada sam bio cca 3-4 razred) nosio uvijek 5 kn i zato mogao kupiti sladoled + neka grickalica eventualno nesta za popiti,i krenem do trgovine,pogledam malo pakiranje cipsa,4.50 kn,reko preskupo nista,pogledam sladoled,njofrka kontam,5kn,reko zajebi,odem da vidim onaj sok u tetrapaku 3.50 kn,mislim jebemu kuda ide ovaj svijet?u cijelom svijetu cijene padaju (pogledajte samo naftu,cijena je 99 $,a prije par mj je bila 150 $ ) a jedino u hrvatskoj rastu cijene,di bi se INA sjetila spustiti koji 50 lipa,ma neee,pohlepna gamad


eto sad mi je lakse :D


Odustao si od zobenih i vitke linije?

Inače, to ti se zove inflacija, i još je to dobra stvar,ali kad god euro > kuna to ti znači povećanje rate kredita što vjeruj mi, ljude više opari po džepu nego ovo.

Jerry
15-09-2008, 17:00
ko kaze reiko?ja sam samo naveo primjere,tj u skolu nosim pare da si kupim nesta za pit inace da ne umrem od zedji jer je ona voda kvalitetna ko kurac

ZorgTheBorg
15-09-2008, 17:52
Odavno sam navikao da za vrećicu čipsa pljunem 6kn, za flašicu vode 7 kn, sa lijepom stopom rasta godišnje.

Outmind
15-09-2008, 18:05
Ma stvari su već godinama sve skuplje i skuplje, samo kaj sada cijene rastu sve više. Recimo sjećam se kad je krafna bila kunu, kad je kutija plivadona bila 3.4kn, kad je kutija cigareta (kolumbo doduše, ali duhan je duhan) bila 6kn. Istina je da su to cijene od pred nekih 10 godina, kada su i plaće u globalu bile manje, ali ipak razlika je drastična.

@jerry - kaj je njofra sada 5 kuna??? Jbt, pa kad sam ja bio klinac to je bio najjeftiniji sladoled, kkoštao je oko 2 kn ak se ja dobro sjećam.

SkunK
15-09-2008, 18:16
ko kaze reiko?ja sam samo naveo primjere,tj u skolu nosim pare da si kupim nesta za pit inace da ne umrem od zedji jer je ona voda kvalitetna ko prozor

Pa evo tko je rekao :


Sok poneo sam u skolu 10 kn,iako sam prije 4 godine (kada sam bio cca 3-4 razred) nosio uvijek 5 kn i zato mogao kupiti sladoled + neka grickalica eventualno nesta za popiti,i krenem do trgovine,pogledam malo pakiranje cipsa,4.50 kn,reko preskupo nista,pogledam sladoled,njofrka kontam,5kn,reko zajebi,odem da vidim onaj sok u tetrapaku 3.50 kn,mislim jebemu kuda ide ovaj svijet?u cijelom svijetu cijene padaju (pogledajte samo naftu,cijena je 99 $,a prije par mj je bila 150 $ ) a jedino u hrvatskoj

Sto znaci da si gledao junk food, tj. bilo ti je preskupo, da nije, prepustio bi se slatkim užitcima :)
A sok ko sok, nekad veći junk nego čokolada i ostale gluposti. Kad vec haraš po sokovima s 20g šećera na dec, onda reci : "Kad je bal nek je maskenbal" i kupi sto god zelis.

W3DR4N
15-09-2008, 18:29
pljuvačnica je otišla predaleko od gaminga, a ovo već odlazi u politiku, zabranjenu temu na forumu