PDA

Pogledaj cijelu verziju : Gdje su nestali novci?



Flippy
15-09-2008, 13:39
Daklem. Svi se sjećaju one akcije Darujmo život (ili život na dar...neznam više), kad su ljudi donirali novce za ono umjetno srce. Svi znamo da je bilo donirano preko 200 000 kn (ne računajući Thompsonov koncert). Kad je bio koncert Thompsona na Trgu, na kojem je bilo najmanje 100 000 ljudi, Thompon je tražio da svi uzmemo mobitele i da nazovemo broj za tu akciju. Ja sam zvao jedanput isto kao i svi. Thompson je onda rekao da tko može neka zove još par puta. I tako smo svi zvali najmanje 3 puta. Cijena poziva je bila oko 5 kuna. E sad. Danima nakon koncerta nitko nije spomenuo kolko je Thompson skupio za tu akciju. I tako prolaze mjeseci i svi govore da se skupilo oko 200 000 kuna ne računajući njegov koncert. E sad... Gdje su ti novci? Nitko nije ni A ni B spomenuo kolko je skupljeno zahvljujući Thompsonu. Gdje su stvarno ti novci? Kolko je skupljeno? Nemože biti manje od 500 000 kuna jer sam vlastitim očima vidio da su ljudi zvali masovno po 3-4 puta. Pardon na riječniku ali... Koji Kura.c?

Arbiter of Change
15-09-2008, 14:37
I ti me čudiš - kao da ti već nije poznato da je transparentno poslovanje u nas nepoznata stvar. Čak i ako se netko požali što on može? Da se nešto napravilo znaš da bi se o tome na sva zvona razglabalo, tako da ti ova tišina sve govori.

Flippy
15-09-2008, 14:39
Hrvatska vlada je lopovska. Sve pare su u njihov džep otišle. :( Gamad

flander
15-09-2008, 14:49
Hrvatska vlada je lopovska. Sve pare su u njihov džep otišle. :( Gamad


dobro jutro

Flippy
15-09-2008, 15:00
Da ali, uzet novce za dobrotvorne svrhe? Nema smisla

croat1gamer
15-09-2008, 15:14
sad ce mozda biti jedna provala, ali kada su te akcije gotove (npr. koncerti), ti telefoni nastavljaju raditi ili se gase :?

@ flipi- jel me mozes prosvjetliti za koju je akciju bilo

Flippy
15-09-2008, 15:33
Darujmo život. Za ono umjetno srce. Kad je bio onaj mladić umro :( RIP

streetrace777
15-09-2008, 15:36
Darujmo život. Za ono umjetno srce. Kad je bio onaj mladić umro :( RIP

Mehanicko srce

Flippy
15-09-2008, 15:50
Da. Ali fakat se moglo skupit tona para. :(

Death By Sexy
15-09-2008, 15:58
Thompon je tražio da svi uzmemo mobitele i da nazovemo broj za tu akciju. Ja sam zvao jedanput isto kao i svi. Thompson je onda rekao da tko može neka zove još par puta. I tako smo svi zvali najmanje 3 puta

Thompson ima mind controla!!! Bastardo!

Ček ti imaš provjerenu informaciju da ti novci nisu otišli kamo su trebali ili jednostavno nisi čuo kamo su otišli pa nagađaš?
I ako su nestali.. hej ovo je Hrvatska..

Flippy
15-09-2008, 16:03
Nitko nije ništa rekao ni kolko je skupljeno ni gdje je otišlo :?

Outmind
15-09-2008, 18:24
Pljujte me ako morate nakon ovog što ću sad izjaviti

Meni je davanje novca za humanitarne akcije kod nas čista glupost. Nikad nisam bio nekak humanitarno raspoložen, ne da mi nije žao ljudi koji imaju kojekakvih pproblema, ali jednostavno mi je puna kapa više kojekakvih akcija za kupovinu kaj ti ja znam čega. Ako malo bolje pogledate tv, nakon reklama za uloške i praške za veš najčešće su upravo reklame za neku humanitarnu akciju, gdje ti prodaju neku tužnu spiku da iskamče pare iz već ionako mršavog novčanika. Trebamo se zapitati kakav to jadan posao obavlja vlast kada za bilo kakvu veću investiciju lovu uvijek trebaju dati građani. Da ne gvorim o gotovo nikakvoj transparentnosti, što je već autor teme naznačio. Ako me jednom i preplavi val altruizma, poduzet ću nešto konkretno kako bih znao da je moja pomoć dospjela u prave ruke.

W3DR4N
15-09-2008, 18:29
pljuvačnica je otišla predaleko od gaminga, a ovo već odlazi u politiku, zabranjenu temu na forumu

McPingvin_v2.0
16-09-2008, 08:20
Kad je bio koncert Thompsona na Trgu, na kojem je bilo najmanje 100 000 ljudi
Je, da, milijun. Nije bilo više od 20 000...

Ovako (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/hr/1/1f/Protest_R101.jpg)Sizgleda 100 000 ljudi na trgu. Primjeti da je čovjek na čovjeku i kod sata, a ne samo 20 metara od Manduševca.