PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problemi sa kompom



Wolfwrath
15-09-2008, 13:04
Ok,počelo je neki dan.

Dok nisam u igrama,cijeli PC radi normalno,no kad uđem u igru,nakon 5 do 15 minuta,beep-a me negdje 3 ili 4 puta,i nakon toga mi se pojavi logging out screen,te mi se ugasi komp.
Beepovi nisu prekratki ,no opet nisu ni oni dugači,dakle malo duži-kratki,i razmak između svakog je oko pola minute.
Koristim AWARD Bios.

Također,rovjerio sam temperaturu.
CPU- oko 26.5 C(+,- 1)
HDD- isto kao CPU
VGA- oko 40.5 C - mislim da je tu problem,pošto mi je tu regularna temperatura oko 26 C.Danas mi je ponovno normalna,no još nisam pokrenuo ni jednu igru,tako da još nije sigurno,no mislim da mi je crko hladnjak. Ionako mi je PC već duže vrijeme malo glasnije nego normalno,tako da i dalje mislim da nešt ne valja sa ventilatorom ili hladnjakom.

zoky
15-09-2008, 13:07
Reci koju konfiguraciju imaš! Temperature su normalne tak da tu nije problem!

IGoR_2803
15-09-2008, 13:33
posto nisam shvatio kakvi beepovi su ti, pogledaj si ovdje (http://www.bioscentral.com/beepcodes/awardbeep.htm)...

Wolfwrath
15-09-2008, 13:47
3.0 GHz Pentium 4
ATI Radeon 9650 XT
1.5 GB RAM (Mislim Kingmaxova)

Dalje ne znam,moj stari je sastavljao komp,a meni nije dao da provirim,nit mi je išta govorio.

Kod beepova,bilo je ovako:
-- (30 sec) -- (30 sec) ...

Kratki beep: -
Dugi: ---
Moj: --

C
15-09-2008, 17:23
Možda je BIOS krivo podešen, tj. nestabilan.

Najpametnije je otvoriti kućište, ištekati svaku komponentu i uštekati je ponovno, pa pokrenuti PC i vidjeti dali se svaki ventilator vrti, dali grebe i sl. Tako ćeš lakše vidjeti dali je nešto tehnički otpojeno.

zoky
15-09-2008, 17:28
Jel imaš možda specijalno izdanje PcPlaya? ako imaš amd freak je napisao što znače svi beepovi kod Award biosa i AVI biosa! Ako nemaš probaj nabaviti ili kod prijatelja, pa provjeri u čemu je greška! ;)

C
15-09-2008, 17:35
Te beep-ove može naći i na netu, nikakav problem....
U trećem postu ove teme već ima par beep-ova šta koji znači. Ne treba nabavljati PCPČ kada može i na netu naći.

Wolfwrath
16-09-2008, 14:05
Imam ga već,no svejedno neznam točno koji beep je ovaj moj.

Otvorio sam kučište,vrti se ventilator,no skužio sam da onaj na grafičkoj dosta zuji. Probat ću nabavit drugi,pa ćemo vidjeti...

Dozer
16-09-2008, 21:38
Koje napajanje imaš?