PDA

Pogledaj cijelu verziju : Audio jack-ovi na prednjoj strani kućišta



narf
15-09-2008, 09:04
Imam kućište Coolermaster centurion 590, i zanima me kak aktivirati prednje jack-ove za slušalice i mikrofon.. kad ih upiknem, komp ne reagira, dok jack-ovi sa stražnje strane normalno rade.. + usb portovi s prednje strane rade :?

evo slike: http://www.imagesforme.com/show.php/155210_Capture.JPG

IGoR_2803
15-09-2008, 10:42
pa moraju ti biti spojene žice koje idu iz prednjeg dijela kućišta na matičnu, na one pinove, obično kod njih piše f_audio ili nekaj slično... barem je na gigabyteovim plocama tako... usb portovi ti rade zato jer je posebna žica za usb prednje portove, posebna za front audio, posebna za firewire ako ga imas itd...

streetrace777
15-09-2008, 11:20
Vecinom se u servisu ne spajaju prednji jackovi,

narf
15-09-2008, 11:53
Vecinom se u servisu ne spajaju prednji jackovi,

ma sam sam slagao komp, i popikao sam sve.. idem opet vidjet jesam nekaj zeznuo :D

streetrace777
15-09-2008, 12:04
Pogledaj da nemas cini mi se 9 pinski ulaz , na kojem pise hd audio, ili ac 97 ili smao audio poa njega na ploci spoji.

narf
15-09-2008, 12:50
Pogledaj da nemas cini mi se 9 pinski ulaz , na kojem pise hd audio, ili ac 97 ili smao audio poa njega na ploci spoji.

sjecam se da sam ac97 spojio.. hd audio nisam, jer za njega onda nema mjesta. jel mozda trebam spojiti hd audio umjesto ac97?

pimp
15-09-2008, 13:06
može ti biti i do softwera, znam da je i meni sve spojeno a prendji mi nisu radili pa sam morao u driverima od zvucne naštimavati...

narf
15-09-2008, 13:10
može ti biti i do softwera, znam da je i meni sve spojeno a prendji mi nisu radili pa sam morao u driverima od zvucne naštimavati...

a kak bi to točno napravio? :D imam integriranu zvučnu, OS je Vista.

pimp
15-09-2008, 13:13
i ja imam integrisanu zvucnu i one neke drivere koje sam dobio uz maticnu , realtek ili tako neš , imaš na pcplayovim dvdejima pod drivere...

IGoR_2803
15-09-2008, 13:27
i ja imam integrisanu zvucnu i one neke drivere koje sam dobio uz maticnu , realtek ili tako neš , imaš na pcplayovim dvdejima pod drivere...

ako mu radi zvuk kad ukopca u straznje jackove na maticnoj onda nije do drivera, najvjerojatnije je krivo popikao te zice u pinove...

narf
15-09-2008, 13:44
i ja imam integrisanu zvucnu i one neke drivere koje sam dobio uz maticnu , realtek ili tako neš , imaš na pcplayovim dvdejima pod drivere...

ako mu radi zvuk kad ukopca u straznje jackove na maticnoj onda nije do drivera, najvjerojatnije je krivo popikao te zice u pinove...

jbg, prvi put sam slagao komp :D

pimp
15-09-2008, 13:50
i ja imam integrisanu zvucnu i one neke drivere koje sam dobio uz maticnu , realtek ili tako neš , imaš na pcplayovim dvdejima pod drivere...

ako mu radi zvuk kad ukopca u straznje jackove na maticnoj onda nije do drivera, najvjerojatnije je krivo popikao te zice u pinove...

al meni je to bilo, iza je radilo , naprid nije , i onda sam u driverima negdi trebao staviti kvačicu u jendo polje i radili su mi i prednji

narf
15-09-2008, 14:51
sređeno, kao što si rekao.. treba kvačicu staviti :)

Deadwalker
15-09-2008, 15:21
sređeno, kao što si rekao.. treba kvačicu staviti :)

e mene muči ista stvar... imam integriranu zvučnu, ali mi također ne rade pred jack-ovi. Koristim realtek hd drivere...Di treba stavit kvačicu? Stavis screen ak nije problem...

josip_kraš
15-09-2008, 16:10
za one koji neznaju razlog zbog kojeg u servisima se ne priključuje prednji audio je jer uništava ploču.

narf
15-09-2008, 16:53
za one koji neznaju razlog zbog kojeg u servisima se ne priključuje prednji audio je jer uništava ploču.

kak misliš?

narf
15-09-2008, 16:55
sređeno, kao što si rekao.. treba kvačicu staviti :)

e mene muči ista stvar... imam integriranu zvučnu, ali mi također ne rade pred jack-ovi. Koristim realtek hd drivere...Di treba stavit kvačicu? Stavis screen ak nije problem...

http://www.imagesforme.com/show.php/155780_Capture.JPGStak narihtaj.. taj dodatni meni dobiješ kad klikneš na ovaj žuti folder iznad prozora.

Deadwalker
15-09-2008, 18:18
sređeno, kao što si rekao.. treba kvačicu staviti :)

e mene muči ista stvar... imam integriranu zvučnu, ali mi također ne rade pred jack-ovi. Koristim realtek hd drivere...Di treba stavit kvačicu? Stavis screen ak nije problem...

http://www.imagesforme.com/show.php/155780_Capture.JPGStak narihtaj.. taj dodatni meni dobiješ kad klikneš na ovaj žuti folder iznad prozora.

složil sam...e hvala covjece :bravo: ...bože, samo jedna kvačica

pimp
15-09-2008, 19:10
i mene je izjebala u mozak ta kvačica... dok sam ju našao xD

Sickmanno1
15-09-2008, 22:38
za one koji neznaju razlog zbog kojeg u servisima se ne priključuje prednji audio je jer uništava ploču.

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!!

Bartuc
15-09-2008, 22:44
za one koji neznaju razlog zbog kojeg u servisima se ne priključuje prednji audio je jer uništava ploču.

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!!


:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Constantine
15-09-2008, 22:46
:rotfl: :rotfl:
Takvi likovi su najbolji,oni koji misle da znaju.

IGoR_2803
16-09-2008, 06:53
za one koji neznaju razlog zbog kojeg u servisima se ne priključuje prednji audio je jer uništava ploču.

omg, tek sad vidjeh ovo... ajde nam objasni zašto... :shock: :?

Čux
16-09-2008, 08:48
za one koji neznaju razlog zbog kojeg u servisima se ne priključuje prednji audio je jer uništava ploču.

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!!


:rotfl: :rotfl: :rotfl:S:rotfl: :rotfl: :rotfl:

vex
16-09-2008, 12:40
za one koji neznaju razlog zbog kojeg u servisima se ne priključuje prednji audio je jer uništava ploču.

Da mi je znati gdje ti pribavljaš te šarolike informacije..


jer nevaljaju, jednostavno nevaljaju.

nagledao sam se ja dosta kompova s pločama od gigabyta kojima je rikavo pci-ex slot i razne druge kerefeke.pogotovo gigabytove grafe bože me sačuvaj. :yuck:

nasuprot tome kompovi u kojima su bile msi-eve ploče na servis su dolazile samo u slučaju udara groma.

Sad još i ovo..
:rotfl: :rotfl:
Fail. x2.

Sickmanno1
16-09-2008, 14:03
nagledao sam se ja dosta kompova s pločama od gigabyta kojima je rikavo pci-ex slot i razne druge kerefeke.pogotovo gigabytove grafe bože me sačuvaj. :yuck:

nasuprot tome kompovi u kojima su bile msi-eve ploče na servis su dolazile samo u slučaju udara groma.

Cista matematika. uzmi 20 kupaca. Siguran sam da od tih 20 ljudi 15 ce imat Gigabyte plocu. Recimo 2 Asus 1 MSI 1DFI i 1 neka ostane za bisere sto kupuju AsRock i takve ploce...