PDA

Pogledaj cijelu verziju : Što mrzite kupovati?



W3DR4N
15-09-2008, 00:22
Joj, kako znam stiskati novac ne želeći ih dati prodavaču u dućanu.
Neke komponente, periferija, potrošni materijal, jednostavno je toliko ružno kupovati da bi smo radije nekome drugome dali novac pa da ih čiste duše primimo.

Pitanje za vas gospodo je: Što mrzite kupovati?

Osobni popis:
Toneri - gamad se popije kroz prebrzo vrijeme, a davati petstotinjak kuna za novi je muka i muka.
Grafička kartica - kad znam da košta preko tisuću-dvije-tri kuna, a gadura će već kroz godinu dana biti za otpis. Mrzim ih iz dna duše.
Flomasteri za CD-e - jer uvijek kupim ili pretanke ili predebele, ili nekakve fluorescentne, a usto se i prebrzo potroše jerbo izgubim kemijske pri stolu, pa služe kao svakodnevna piskarala.
Matična - jer gruntam što će mi od karakteristika trebati, a znam da neće ništa, jer sve ploče imaju sve potrebno, a ostalo su gluposti.
Kućište - jer su sva ružna pa mogu birati između ružnog i ružnijeg. Dobro, nisu sva, ali ta koja nisu su serijska od proizvođača gotovih računala (Apple, Dell).
Podloga za miš - jer sam ih promijenio desetak dosad, dobar dio renomiranih proizvođača, i još mi je uvijek najdraži stol boje lješnjaka. Doduše, nadam se da je i ta potraga završila.

Sickmanno1
15-09-2008, 01:24
Prazne medije aka DVD - makar ih kupio 100 a tako i radim u zadnje vrijeme prebrzo ostajem bez DVD-a...Em mi dode kolega da mu snimim nesto naravno bez praznog DVD-a, em snimim nesto pa posudim nekome pa mi nevrati. Pa mi dode kolega jer mu mogu posudit 2-3 i tak brzo ode, sam odjednom, dok ides kod frenda po neke stvari skuzis da imas svega 5-6 DVD-a :(
Tipkovnica - E svakih 6 mjeseci mjenjam tipkovnicu i to me vec ubija. Posto pusim dosta nakupi mi se pepela medu tipkama i to mi se neda cistiti na tipkovnici koja kosta 50kn, tak da rade uzmem novu. Samo skoro svaki put dok idem po DVD ili nesto zaboravim kupit novu tipkovnicu. Zato i planiram jedan dan kupit neku bolji skuplju, na koju cu vise pazit i koju mi nebu problem cisti.

Nisam bash pogodio temu, al eto...

ezav
15-09-2008, 06:18
Tonere - svaki mjesec novi (jeb. i drzava koja trazi racunovodstvo u 3 primjerka) ... danko misli da ih jedem :-x

Spinle DvD-ova - jer znam da svaki put kada kupim novu spinlu da cem provesti dan prazneci disk (i naravno potrositi tu spinlu).

Constantine
15-09-2008, 08:16
Baš sam htio otvorit sličnu temu,ali sam odustao.
Mrzima kupovat boje za printer,printer,papire za printer,još jedan printer 2 dana nakon što sam kupio ovog prije,CD(to me užasno nervira zato što uvijek imam hrpu DVD-a a niti jedan CD),a ostalo sve obožavam kupovat,pogotovo grafičku zato što se veselim prosječnom FPS-u u crysisu,koji na kraju ispadne 15.

Arbiter of Change
15-09-2008, 09:05
Odjeću... ne toliko samu činjenicu što je kupujem (ono, hobbo look nije baš popularan), nego to što mora minimum izgubiti 2 sata u gradu... a tek kad ne idem sam. Dođe mi da iznajmim pištolj odmah.

IGoR_2803
15-09-2008, 09:22
Odjeću... ne toliko samu činjenicu što je kupujem (ono, hobbo look nije baš popularan), nego to što mora minimum izgubiti 2 sata u gradu... a tek kad ne idem sam. Dođe mi da iznajmim pištolj odmah.

hehe, ja isto, pogotovo patike... zadnji put kad sam trazio patike poludio sam, pitam se kamo taj svijet ide, sve nesto ruzno, neukusno, uzasno... zato mi takve stvari cura trazi... :)

da ne bude totalni offtopic, inace mrzim kupovati prazne medije, dvde, cde... kao kod sickmanna, nikad ih dosta, uvijek mi ih fali...

Bartuc
15-09-2008, 10:58
Ništa ne mrzim kupovati, sve me veseli.

Ali izdvojio bih monitor kao najveći problem kod kupnje. Da bi imao kvalitetan proizvod, moraš izdvojit mnogo love, naravno, to ne želiš pa si kupiš monitor s kojim nebuš zadovoljan i onda se patiš kada skužiš da si platio monitor preko 2k kuna, a sada ga nemreš prodati za 800 kuna da bi si kupio nekaj bolje :cry:

- malo izbijam frustracije iz sebe :|

Peyo
15-09-2008, 12:04
Mrzim kupovati prazne medije. Koliko god da kupim, ubrzo ih potrošim. Prokleti FLAT da bio proklet

:rotfl:

streetrace777
15-09-2008, 12:35
Mrzim kupovati prazne medije. Koliko god da kupim, ubrzo ih potrošim. Prokleti FLAT da bio proklet

:rotfl:

Isto kod mene :d

narf
15-09-2008, 13:10
grafe - kako god jaku kupio, za par mjeseci vrijedi 50% manje..

IGoR_2803
15-09-2008, 13:17
grafe - kako god jaku kupio, za par mjeseci vrijedi 50% manje..

samo grafe? kupio sam pocetkom godine phillipsov 19'' LCD, kockicu za 1500 kn... koliko sad vrijedi? 500, 600 kn? :-x

Bartuc
15-09-2008, 13:30
samo grafe? kupio sam pocetkom godine phillipsov 19'' LCD, kockicu za 1500 kn... koliko sad vrijedi? 500, 600 kn? :-x

Dam se kladiti da se već sada mrziš zato što nisi bio pametan i uzeo 22" :P Ako se ne mrziš još, vjeruj mi, budeš vrlo uskoro :D

IGoR_2803
15-09-2008, 13:35
samo grafe? kupio sam pocetkom godine phillipsov 19'' LCD, kockicu za 1500 kn... koliko sad vrijedi? 500, 600 kn? :-x

Dam se kladiti da se već sada mrziš zato što nisi bio pametan i uzeo 22" :P Ako se ne mrziš još, vjeruj mi, budeš vrlo uskoro :D

ma vec sam pozalio... frend nedavno kupio ovu (http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=6507&catid=59)Smrcinu. mozes si misliti kako mi je kad dodjem kod njega...

Ivan_87
15-09-2008, 20:53
mrzim kupovat kućišta,ima ih bezbroj sličnih i kad uzmeš jednog za mjesec dana se grizeš zašto nisam onog drugog :o

blood4me
15-09-2008, 21:09
Miseve, kupim jednog za 500kn, izade novi za 450kn(primjer) jedno milijardu puta bolji :'(

pimp
15-09-2008, 21:12
Miseve, kupim jednog za 500kn, izade novi za 450kn(primjer) jedno milijardu puta bolji :'(

tu se nebih složio baš , kad kupiš neki miš imaš ga par godina...

RIDER32
15-09-2008, 22:15
Kad ste vec napravili offtopic... Mrzim kupovat patike. Eo sad sam skoro bos a nemogu nac neke normalne patike a da nisu skuplje od maticne. Zasto jednostavno nemozemo biti bosi.

A sad na topic.
Sve volim kupovati osim tinti. ali u zadnje vrjeme ih skoro i nekoristim. Eo neznam dal sa movog ljeta ijedan list isprinto. To znaci da zu morat kupovat nove boje kad mi zatrebaju jer su se ove 100% skorile i nema im spasa.
Mrzim kupovat i prazne CD/DVD medije.Nikad ih se nemozes nakupovat.Uvjek ispare :(
Ali sa se snaco. Kupio sam disk od 500GB i sad sam bez brige. Nesjecam sa kad sam zadnji put kupio prazan medij, a prza ce mi zakrzljat. Sve ide na disk :P .


Ljudi diskovi vise nisu skupi. Nedavno smo saznali da podasi na medijima ispare. Pa cemu im onnda vjerovat.
KUPUJMO HDD-oveS:D

IGoR_2803
16-09-2008, 06:50
Kupio sam disk od 500GB i sad sam bez brige. Nesjecam sa kad sam zadnji put kupio prazan medij, a prza ce mi zakrzljat. Sve ide na disk :P .


Ljudi diskovi vise nisu skupi. Nedavno smo saznali da podasi na medijima ispare. Pa cemu im onnda vjerovat.
KUPUJMO HDD-oveS:D

vjerovao ti ili ne, ja bi i taj disk zacas napunio i sta onda... jednostavno imam patološku potrebu skupljati sve, pa tako važi i za digitalne podatke :) (glazba itd...), pa makar DVDi stajali na polici mjesecima da ih ni ne pogledam... :)

Constantine
16-09-2008, 08:24
Ja isto imam disk od 500GB i moram priznat da mi za par mjeseci više neće bt dovoljan,već sam došao u situaciju da je bio skoro pun pa sam morao brisat podatke.

Karlo_from_Bjelovar
16-09-2008, 12:30
ja sam jucer/prejkucer brisao/przio sa svog diska... :(
jos imam nekih 50 giga slobodno, po particijama rastrkano...

blood4me
16-09-2008, 16:32
Miseve, kupim jednog za 500kn, izade novi za 450kn(primjer) jedno milijardu puta bolji :'(

tu se nebih složio baš , kad kupiš neki miš imaš ga par godina...
Ma ne to, govorim o "preformansama", npr. moj brat kupio G5 rev.1 kada je izasao isti dan, a za par mjeseci je izasao G5 rev.2... Skoro se je pokopao xD
E i da zaboravih napomenut MRZIM iz dna duse kupovat tonere -.-

NITROS
16-09-2008, 20:51
Ma ne to, govorim o "preformansama", npr. moj brat kupio G5 rev.1 kada je izasao isti dan, a za par mjeseci je izasao G5 rev.2... Skoro se je pokopao xD

G5 rev 2 je izasao puno kasnije, nije bas za par mjeseci.

IGoR_2803
17-09-2008, 07:50
ovdje sve nesto ljudi koji puno printaju... ja ni nemam printer, a i ne treba mi... jos k tome studiram, evo sad upisao apsolventsku i kroz 4 godine opce mi nije falio printer... :)

RIDER32
18-09-2008, 18:51
Kupio sam disk od 500GB i sad sam bez brige. Nesjecam sa kad sam zadnji put kupio prazan medij, a prza ce mi zakrzljat. Sve ide na disk :P .


Ljudi diskovi vise nisu skupi. Nedavno smo saznali da podasi na medijima ispare. Pa cemu im onnda vjerovat.
KUPUJMO HDD-oveS:D

vjerovao ti ili ne, ja bi i taj disk zacas napunio i sta onda... jednostavno imam patološku potrebu skupljati sve, pa tako važi i za digitalne podatke :) (glazba itd...), pa makar DVDi stajali na polici mjesecima da ih ni ne pogledam... :)
... i onda ga vino pocnes cistit od gluposti, defragmirat, ovo, ono... i gad ga opet napunis gupis si novi. A DVDove nemozes brisat (osim RWova), defragmirat, navlacit koji megabajt... Na disku ti podaci nece nestat kao na DVDima. Diskovi imaju puno vecu brzinu pisanja/citanja/brisanja...
E sad pitajte sicka kolko kosta GB ako kupujes DVDe, a kolko GB ako kupujes HDD (mislim da je sick to racuno) Ja sam sad zaboravio.

Ja bi si trebo uzet jos 10ak DVDova sa koji hitan slucaj i biti ce mi dosta par mjesesi.
Kad ovaj disk napunim uzimam si novi HDD.
DVDovi :thumbs1:

Karlo_from_Bjelovar
18-09-2008, 19:13
vidis stvar je u tome sto DVDe mos svakih mjesec dana 100kn dat, a za HDD moras odma 300-500-600, to je u glavi....

takoder si zaboravio da su DVDi prenosiviviji...

RIDER32
18-09-2008, 22:19
Da das 100kn za nesto mekano i savitljivo... Pa radije cu dati 600kn za nesto tvrdo i tresko sto ce mi ulit pino vise povjerenja :D



takoder si zaboravio da su DVDi prenosiviviji...
E pa vidis po tome su HDDovi i bolji. Ovako ti neko dođe i onda te zica da mu nesto posudis i onda cjelo vrjeme strahujes da ti nece vratiti ili da ce ti ga ogrecat.
Primjer: Moj susjed (koji mi je pokazao neke osnove rada na racunalu dok jos nista nisam znao[Hvala mu]) posudio je nekih 10-15 DVDa nekom svom frendu. On je te DVDe posudio nekom svom drugom frendu koji je te DVDove također posudio nekom svom frendu iz ivankova. Taj vec neznam koji frend je te DVDove posudio nekoj svojoj frendici i koja je te DVDe dala svom tati koji je isao na neko pitovanje u FRANCUSKU da se tamo ima s cim zabavit. Da mi je neko rekao da ce njegovi DVDovi zavrsit u francuskoj sigurno mu nebi vjerovo. E sad ti vjeruj svom frendu. Ja sam tako vjerovo i ostao sam bez najdrazeg CDa.
I sad sam sve fino prebacio na HDD i ako neko nesto oce samo mu kazem donesi DVD i dat cu ti.
Cist racun, duga ljibav :D

kripton32000
19-09-2008, 00:37
Definitivno graficke. Kupio 8800GT, proslo par mjeseci, vec je zgazena :(

Jbm ti led, ni graficke nisu sto su nekad bile ;)

Lord Jambrek
19-09-2008, 01:34
Mrzim kupovati prazne medije. Koliko god da kupim, ubrzo ih potrošim. Prokleti FLAT da bio proklet

:rotfl:

Ja sam odlučio da više neću kupovat medije, rađe te sve pare koje bi bacio na medije uložim u terabajtni hard disk.

RIDER32
19-09-2008, 03:47
Jambrek, You are my man :roll:

Gwin
19-09-2008, 07:01
Ja sam odlučio da više neću kupovat medije, rađe te sve pare koje bi bacio na medije uložim u terabajtni hard disk.
spindle od 25 verbatim DVD-ova, 72kn..
ukupno 117GB, znači da me jedan terabajt košta 630kn

ne sjećam se da bilo koji HDD od terabajta košta ispod soma kuna..

pogotovo nemam koristi od HDDa zato što mi je mjesečni promet na ADSLu cca 110-130 GB

ezav
19-09-2008, 08:44
Ispravak netocnog navoda...

Spinla dvd-a 25kom od verbatim je u metrou na akciji trenutacno 45 kuna !!!

Tak da je i jeftinije :D

Gwin
19-09-2008, 08:56
to mi kupi 4 spindla odmah.. dobiš novce čim mi sjedne lova od osiguranja ;D

Karlo_from_Bjelovar
19-09-2008, 20:54
Ja sam odlučio da više neću kupovat medije, rađe te sve pare koje bi bacio na medije uložim u terabajtni hard disk.
spindle od 25 verbatim DVD-ova, 72kn..
ukupno 117GB, znači da me jedan terabajt košta 630kn

ne sjećam se da bilo koji HDD od terabajta košta ispod soma kuna..

pogotovo nemam koristi od HDDa zato što mi je mjesečni promet na ADSLu cca 110-130 GB

da, al je WD640GB (znaci oko 610 "bill gace" GB) 500kn... :P
kad gledas koliko ti vremena ode da ispraznis 500GB na DVDe+kolko zivaca+koliko si mogao radit korisnih/zabavnih stvari, khm...

u svakom slucaju, DVD is my choice... xD

Ogg The Dogg
24-09-2008, 10:47
jebemu flat! IMAM HARD OD SAMO 250 GB i pun je zadnjih godinu dana,a komp imam godinu i 2 mjeseca :-x a trenutno nemam para za veci hard a dvdove mi ljeno kupovat\przit...
i da ne volim uopce ic u trgovinu ista kupovat! pogotovo ne odjecu. to mi tako iritantno. najbolje bi bilo da mos ko hardware... nadjes na netu, raspitas se da vidis jel valja, nazoves trgovinu, oni naruce , dođeš po to i nosis kuc. a ne ovao... izdangubis 2-3 sata sam zato sto bi u drugoj trogovini moglo bit nest bolje(tak bar stara misli) :-x

The Boz
24-09-2008, 11:21
Ispravak netocnog navoda...

Spinla dvd-a 25kom od verbatim je u metrou na akciji trenutacno 45 kuna !!!

Tak da je i jeftinije :D
U Infoplusu su Traxdata Valuepack 16x od 25 komada 40 kuna. Just FYI. Ja ih koristim već dugo, nemam prigovora.

W3DR4N
24-09-2008, 11:44
Jesu to oni s palmama, na kojima se ne vidi flomić?

The Boz
24-09-2008, 11:47
Plavi s palmama, da. Crni flomić FTW!

Constantine
24-09-2008, 14:00
Znam te,baš super izgledaju.

Karlo_from_Bjelovar
24-09-2008, 18:48
Znam te,baš super izgledaju.

poprilicno su neprakticni te ja preferiram medije sa bijelom povrsinom...

recimo skines par free filmova od 400MB, ubacis gore pokoji FREE tetris ili demo neke uber starije igre, koja u punoj velicini ne prelazi 1400MB, i da bi to sve gore uredno ispisao, na tim value packovima izgleda jako neuredno i necitljivo, pogotovo ako trazis nesto u "albumu" punom CDa...

RIDER32
24-09-2008, 19:31
Jesu to oni s palmama, na kojima se ne vidi flomić?
Da, meni su oni odvratni. Dize mi se zeludac od njih (doslovno) :(

GeForce
25-09-2008, 01:59
mrzim sve kupovati što se računala tiče jer nikad nemam para za ono što mene zadovoljava haha:D

Maloki
26-09-2008, 18:53
Sve.
Cijelo vrijeme ti je na pameti kako će to ubrzo sve zastariti i za iste pare koje si pljunuo za neki dio, već za par mjeseci ćeš moć kupit dosta bolje :(