PDA

Pogledaj cijelu verziju : Metanje XPa SP3 Pro nakon Viste na drugu particiju???



Karlo_from_Bjelovar
14-09-2008, 18:09
ovako... nacuo sam da ako nakon viste stavlja drugi OS da ima problema...

znaci ja trenutacno imam 4 particije, a na jednoj se nalazi vista, i preko acronisa bi napravio jos jednu i na nju stavio xp sp3 pro, wc3, drivere, ventrilo, msn i jos par stvarcica...

mene zanima dali bi bilo problema sa ovakvim dual bootom?

Karlo_from_Bjelovar
15-09-2008, 14:26
any1?

SkunK
15-09-2008, 16:04
Neces znati ako ne probaš, ja sam čuo podjeljena mišljenja, ali tehnički nebi trebalo biti problema, ako bude problema slobodno se mozes zaliti M$-u pošto bi ovakvo nešto trebala biti potpuno bezbolna operacija.

Karlo_from_Bjelovar
15-09-2008, 16:56
Neces znati ako ne probaš, ja sam čuo podjeljena mišljenja, ali tehnički nebi trebalo biti problema, ako bude problema slobodno se mozes zaliti M$-u pošto bi ovakvo nešto trebala biti potpuno bezbolna operacija.

da, zalit cu se MSu pa me jos blacklistaju.... :rotfl:

SkunK
15-09-2008, 18:13
Nemaju te oni sta blacklistat, ali kazem ti jedino rijesenje je da probas pa javis kako je proslo, posto su misljenja i iskustva 50-50, ali naglašavam i povredu moralnih i etičkih vrijednosti od strane M$-a koji ima obraza jedan office naplatiti 1400kn a ovakve smješno jednostavne operacije zakomplicirati, nebi trebalo biti 50% uspjeha neko 100% + tech support.

Karlo_from_Bjelovar
15-09-2008, 18:47
http://www.howtogeek.com/howto/windows- ... a-computer (http://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/install-windows-xp-on-your-pre-installed-windows-vista-computer)

kada sam stavio XP na drugu particiju i kad sam rebooto system nije mi bilo izbora OSa, nego direkt boot u XP...
ovaj gore link mi je dao amd frik, i evo, radi savrseno... :wink:

spidEY v2.0
15-09-2008, 19:32
kada sam stavio XP na drugu particiju i kad sam rebooto system nije mi bilo izbora OSa, nego direkt boot u XP...

To je zato što u tom slučaju XP instalira stariji bootloader i izbriše onaj od Viste. Mislim da vam je jasno zašto onda se ne može uči u Vistu. :wink: