PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ajde decki predlazite :)



NITROS
14-09-2008, 08:39
Ovako kupujem uskoro Q6600, 8GB HyperX memorije i sad mi fali maticna do 1000kn. Znaci mora biti stabilna, OC me toliko ne zanima, mislim q6600 do 3.0 pogurati. I nemojte mi govoriti dodaj jos 100kn, dodaj jos 200kn i slicno. Do 1000kn, ako moze manje super.
Od proizvodaca maticnih dolazi Gigabyte, Asus, Abit i DFI u obzir.

Ajd pa pisite.

Karlo_from_Bjelovar
14-09-2008, 08:40
http://www.nabava.net/trazilica.php?q=p45+dfi&x=0&y=0

bolje ne bus naso... :wink:

14-09-2008, 08:56
http://www.nabava.net/trazilica.php?q=p45+dfi&x=0&y=0

bolje ne bus naso... :wink:

A možda traži ploču sa DDR3 podrškom pošto hyperX postoji i u DDR3 inačici.

Nadam se da nije tak.Nego karlo čemu DFI???Zato kaj fensy izgleda i ima dobre OC mogučnosti???
Nađi mi jednu ploču sa istim chipsetom koja nemre roknut q6600 na 3.0...ajde samo jednu :)
Izgled?Iskreno meni nekak previše dječje izgledaju te boje...uvijek bih npr uzeo rađe Asus P5K u onoj crnoj ediciji sa velikim bakrenim hlađenjem...e to već izgleda kako spada...močno...ništa lošiji ocer...također podržava crossfire...i ima nižu cijenu... :)

Nitros koliko vidim po tvojim riječima tebi bi bila dovoljna jedna obična P35 DS3 ploča od gigabyta.Jel zbilja ako ti nije tak prokleti fansy izgled i ime bitno čemu trošiti novce?Nadam se da nisi jedan od onih koji bi kupio DFI ploču a nebi ni ušao u bios...jer ima puno takvih...glavno da se mogu frendova pokazivat s dfi pločom..a neznaju ni 1/10 opcija u biosu :)

josip_kraš
14-09-2008, 09:01
Ovako kupujem uskoro Q6600, 8GB HyperX memorije i sad mi fali maticna do 1000kn. Znaci mora biti stabilna, OC me toliko ne zanima, mislim q6600 do 3.0 pogurati. I nemojte mi govoriti dodaj jos 100kn, dodaj jos 200kn i slicno. Do 1000kn, ako moze manje super.
Od proizvodaca maticnih dolazi Gigabyte, Asus, Abit i DFI u obzir.

Ajd pa pisite.

gigabyte ti nije baš poznat po kvaliteti.
ako ćeš kvalitetnu i dobru ploču uzmi msi

nisi rekao koje utore za ram treba imati

14-09-2008, 09:02
Ovako kupujem uskoro Q6600, 8GB HyperX memorije i sad mi fali maticna do 1000kn. Znaci mora biti stabilna, OC me toliko ne zanima, mislim q6600 do 3.0 pogurati. I nemojte mi govoriti dodaj jos 100kn, dodaj jos 200kn i slicno. Do 1000kn, ako moze manje super.
Od proizvodaca maticnih dolazi Gigabyte, Asus, Abit i DFI u obzir.

Ajd pa pisite.

gigabyte ti nije baš poznat po kvaliteti.
ako ćeš kvalitetnu i dobru ploču uzmi msi

nisi rekao koje utore za ram treba imati

Hočeš ti da te ja sad benam???? :?

josip_kraš
14-09-2008, 09:04
[quote=NITROS]Ovako kupujem uskoro Q6600, 8GB HyperX memorije i sad mi fali maticna do 1000kn. Znaci mora biti stabilna, OC me toliko ne zanima, mislim q6600 do 3.0 pogurati. I nemojte mi govoriti dodaj jos 100kn, dodaj jos 200kn i slicno. Do 1000kn, ako moze manje super.
Od proizvodaca maticnih dolazi Gigabyte, Asus, Abit i DFI u obzir.

Ajd pa pisite.

gigabyte ti nije baš poznat po kvaliteti.
ako ćeš kvalitetnu i dobru ploču uzmi msi

nisi rekao koje utore za ram treba imati

Hočeš ti da te ja sad benam???? :?[/quote:3q2m71j8]

što ti hoćeš time reć???

da je gigabyte kvalitetan?

:rotfl:

14-09-2008, 09:05
Sad ti meni reci zbog čega je nekvalitetan????

josip_kraš
14-09-2008, 09:16
jer nevaljaju, jednostavno nevaljaju.

nagledao sam se ja dosta kompova s pločama od gigabyta kojima je rikavo pci-ex slot i razne druge kerefeke.pogotovo gigabytove grafe bože me sačuvaj. :yuck:

nasuprot tome kompovi u kojima su bile msi-eve ploče na servis su dolazile samo u slučaju udara groma.

14-09-2008, 09:22
ha ha ha...ajde molim te ostavi ovakve priče negdje drugdje..jer ovo nisu lovačke već ribičke...

Gle kada ploča rikne taDA mora postojati i neki razlog.Bila tvornička greška ili ne ispravno korištenje ili slično...a upravo to sve se može dogoditi na bilo kojoj ploči bez obzira na proizvođača.Na kraju krajeva ako je i ploča neispravno imamo garanciju.A vjerujem da bi gigabyte propao kada bi si dopustio da se takve stvari često događaju.Ekipa s ovog foruma ti može potvrditi da sam samo osobno ja ima dvije gigabyte ploče na am2 socketu...te 2 na 775 socketu i nikada nikakvog problema...da ne govorim o nizu dotičnih ploča koje sam slagao frendovima i ljudima koji su tražili moju pomoć.S koliko gigabyte ploča sam oc-ao proceve...i to ne za po 100mhz nego se radilo o frekvama preko 1ghz...pa je opet sve radilo kako spada....da ne govorim o svjetski ocerima koji ih koriste...pa opet ne rikavaju kao što ti pričaš.

I Asus i dfi i abit i sve ostale firme mogu imati tvorničku grešku ili ploča rikne...nema tu nekog pravila... ali dok god imamo garanciju čemu panika?

vex
14-09-2008, 09:43
@ Nitros , koji će ti klinac 8 gb rama...
@ josip kraš , :rotfl: :rotfl: :rotfl: Fail.

Chappi
14-09-2008, 09:49
@josip kraš bubaš bezveze,susjed mi ima gigabaytovu ploču i radi savršeno vec puno...A i ja si sad uzimam gigabaytovu ploču s p45 chipsetom ;)

@vex pa ako se covjek oce pohvalit susjedima,nek se hvali,jel tako? :D

narf
14-09-2008, 09:55
a za kaj buš koristi 8gb rama?

W3DR4N
14-09-2008, 09:56
Nitros je grafičar. Valjda vjerujete da postoje ljudi kojima neke komponente doista trebaju.

Karlo_from_Bjelovar
14-09-2008, 10:00
[quote="Karlo_from_Bjelovar":3rc3oklq]http://www.nabava.net/trazilica.php?q=p45+dfi&x=0&y=0

bolje ne bus naso... :wink:

A možda traži ploču sa DDR3 podrškom pošto hyperX postoji i u DDR3 inačici.

Nadam se da nije tak.Nego karlo čemu DFI???Zato kaj fensy izgleda i ima dobre OC mogučnosti???
Nađi mi jednu ploču sa istim chipsetom koja nemre roknut q6600 na 3.0...ajde samo jednu :)
Izgled?Iskreno meni nekak previše dječje izgledaju te boje...uvijek bih npr uzeo rađe Asus P5K u onoj crnoj ediciji sa velikim bakrenim hlađenjem...e to već izgleda kako spada...močno...ništa lošiji ocer...također podržava crossfire...i ima nižu cijenu... :)

Nitros koliko vidim po tvojim riječima tebi bi bila dovoljna jedna obična P35 DS3 ploča od gigabyta.Jel zbilja ako ti nije tak prokleti fansy izgled i ime bitno čemu trošiti novce?Nadam se da nisi jedan od onih koji bi kupio DFI ploču a nebi ni ušao u bios...jer ima puno takvih...glavno da se mogu frendova pokazivat s dfi pločom..a neznaju ni 1/10 opcija u biosu :)[/quote:3rc3oklq]

sam si sebi odgovorio... :P
[sala]S:D

a ono... ako vec ne bi potrosio svih tisucu kuna, otisao bi na neku P45 Gigabyteicu, EP45-DS3[R]Srecimo (sad ovisi dali ti zelis raid ili ne)... [ako se puca na DDR2]
zasto P45, a ne P35?

1. pogledajmo to iz vise strana... P35 je vec "tehnicki zastario", i nije vise kak bi se reklo, "fensi"... :P
2. ako jednoga dana dode do prodaje lakse ces prodat P45 nego P35 plocu...
3. razlika u cijeni i nije tolika...

edit:

cijene nekoliko ploca:

1. ADM - 713kn, GB EP45-DS3
2. ADM - 777kn, GB EP45-DS3R
3. Hgspot, Hardveraj - 950kn, DFi P45 T2RS Dark
4. Optimum - 1050kn, Asus P5Q-E

takoder imas i EP45-DS3L [evo imam je ja], i jedina razlika DS3-DS3L je sto ova ima lan utor vise... [ds3]

sad sve ovisi o tvojim zeljama i potrebama... :wink:

edit2: takoder imas i Abit iP35-E po 635kn u nitelu... :wink:

ezav
14-09-2008, 10:33
Slazem se s krasom .. a amd ak se ne varam prije par mjeseci smo imali raspravu oko GB i MSI ploca..

Jedino kaj si fulal gospon kras je to da su GB ploce smece, jer nisu, danas je po kvaliteti sve tu negdje ...

Mene kod GB uzasno iritria njihova nekompatibilnost... jako puno vlasnika GB ploca mora na redovitoj bazi raditi flesh biosa da bi sve radilo kak spada dok na MSI plocama sve radi kada se pikne, no sad to je druga prica...

Nitro zasto ne ramislis o MSI ploci.. godinama ih koristim i nikada problema, kakve su za clokanje iskreno neznam ali posto danasnji inteli se lagano klokaju vjerujem da ce na bilo kojoj ploci q6600 lako naterati na 3.0 :)

Eto moja preporuka ti je :

http://global.msi.eu/index.php?func=proddesc&prod_no=1485&maincat_no=1&cat2_no=170#

ima je u feniksu :
http://www.feniks-kompjutori.hr/index.php?module=proizvodi_opsirnije&id=49698&kateg=0134

Onak jako dobro hladnje, dobar kloker i 5 godina garancije sta ces vise .. i jako jako stabilna ploca ...

narf
14-09-2008, 10:58
yup, to s nekompatibilnosti drži vodu.. karla je zaebavao ram zbog toga, a mene grafa.. nakon flasha sve 5.

14-09-2008, 11:02
Mene kod GB uzasno iritria njihova nekompatibilnost... jako puno vlasnika GB ploca mora na redovitoj bazi raditi flesh biosa da bi sve radilo kak spada dok na MSI plocama sve radi kada se pikne, no sad to je druga prica...

O da MSI napamet znade koji procevi budu u budučnosti za njihov socket...pa čak i bez updejtanja biosa radi ko podmazano.Moš mislit.

Updejt biosa je tu s razlogom..isto kao i različite,čitaj novije revizije ploča...sva sreća da se proizvođači trude biti up-to-date...a ne da samo roknu nekaj na tržište i smatraju to zastarjelom robom.I lijepo vam u manuelu od gigabytove ploče piše da bi trebalo updejtati bios na najnoviju inačicu.Dobijete progi na cdu...instalate ga...updejtate bios prek neta..restart i amen...ko da imate najnoviju ploču sa najnovijom revizijom...jel to teško?Naravno da nije.
Problem je u tome što naši dragi hrvati naruče starije revizije ploče (najčešće one prve 1.0) i onda ih prodaju...a vjerovali ili ne takve ploče se na crnom tržištu prodaju za nešto manje novce :)...


BTW ta MSI ploča je ok...no mislim da je DFI ploča za tu svotu ipak bolji izbor.

Dommyshell
14-09-2008, 11:15
Amd je zbilja sve reko ja cu se samo ubacit na ono da na GB plocama moras flashat bios da bi ti sve radilo a ono flashat bios ti je dvije min posla samo na progu sto dobijes na cdu od mb instaliraš ga i izaberes svoju plocu tamo pod modele i klikneš update bios i on sve sam radi i gotovo je za 2min ono fakat hebeno tesko pa hebote takav narod koji nema vremena dvije min izdvojit za update biosa ako mu je nesto nekompatibilno sa mb ,a tri sata igrat igrice nije problem onda mislim zbilja :shock: :shock: :shock:
Ako vam je to jedini razlog da GB ploće nevaljaju onda zbilja nemate nista i odite tu pricu nekom drugom prodavat :-x :-x

NITROS
14-09-2008, 14:09
Ovako svida mi se gigabyte jer je jeftin, a dobar.
Ne mislim ici na extremne clockove jer ipak bi imao 8GB memorije pa se tu neda bas puno raditi, a uzimam clockersku memoriju jer ju mogu jako jeftino dobiti. I radi se o DDR2 memoriji.
Od DFI imam u ovoj firmi gdje kupujem dvije ploce, koje se meni apsolutno ne svidaju i van ranga su mi. Iako sam jako zadovoljan s BIOSom od DFI i samim plocama, meni trenutno treba samo stabilan komp s jako puno memorije.

Na pitanje sto ce mi tako puno memorije. Photoshop i Lightroom :) Skupa mogu progutati bez beda 5GB, a posto mi treba veca brzina za ugodniji rad lako guta i vise.

Znaci ajde sad koju plocu na kraju da uzmem.

14-09-2008, 14:15
Gigabyte EP43-DS3L, s775, intel P43+ICH10, FSB 1600OC oko 580kn.

Odlične specifikacije za malo novca.

NITROS
14-09-2008, 14:24
Evo hvala vam svima. Sutra budem pogledao dobavljivost te gigabyte ploce pa javim dal cu kupovati sad ili ne.
Pozz

NITROS
03-11-2008, 16:19
Evo ovaj tjedan bi trebala doci posiljka.

Kupio sam sljedece:

Intel C2Q 6600

Biostar Tpower I45 maticnu

4x 2GB ove memorije http://www.links.hr/index.php?option=ar ... 51.207.122 (http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_kategorija=05&id_artikl=051.207.122)

Bartuc
03-11-2008, 16:29
Kažeš (otprilike): "Ne zanima me OC, možda potjeram q6600 do 3,0GHz..." i onda kupiš takvu memoriju :D Evo, nisam pratio čitavu temu pošto sam bio zauzet, ali daj objasni zašto si kupio baš tu memoriju, a ne Kingmax ili sličnu memoriju u tom rangu? Jesi li svjestan toga da si bacio cca 300 kuna u vjetar?


PS: Sve 5 ako si je dobio po nekoj boljoj cijeni od one na koju si linkao... Kao što si rekao par postova iznad.

NITROS
03-11-2008, 16:44
Zato jer pazi ovo bartuc. Danas od 9 ujutro visim na telefonu.

Mushkine Xp, Redline nemogu dobiti jos tjedan-dva, Hyper X takoder, OCZ XTC u ve-milu nemaju, samo reapere imaju, a 1700kn nedam. Nadalje da ne govorim kolko je bilo jebacine za maticnu plocu. Te nemaju ovu, te nemaju onu.
Prije jedno 2h sam zavrsil sa narudbama!!! od 9 ujutro. Pazi to.

I na kraju mi puknuo film i otisao u melcomp, narucio ovu memoriju, dobio sam popust tako da me kosta 1000kn i to je to. Da svjestan sam toga kaj sam napisal, ali mi se i budget malo povecao :)

Bartuc
03-11-2008, 17:00
Ajde, dobro, ja samo pitam pošto sam zagovornik toga da je jako lijepo spremiti 200-400 kuna u džepeka i imati ništa lošiju komponentu :D

Zezunto je to sa komponentama, ako nema one koju tražiš, čovjek drito izludi pošto uglavnom nemaju adekvatnu zamjenu. Ja sam tako zbog VF900Cu prešao čitav Zagreb sa autom :D Ovako ti je išla moja putanja: Formel - VeMil - LINKS - Mikronis - Zola - HGSpot - MComputers :D Sve sa faking benzincem koji troši 9-10 litri tekučeg zlata :( Na kraju sam ga kupio preko tržnice na PCE-u za 160 kuna ako se ne varam xD Hvala AMD Freak :friends:

NITROS
03-11-2008, 17:20
Hehehe pa kazem ti. Prvo sam isao na to. Ulozeno dobiveno. Onda sam presao sve ducane danas u Vz pomocu telefona :D i na kraju dobio cisti popizditis. I rekao idem u melcomp. Nejdem na neku super uber duper memoriju koja se jako clocka i ovo dobio za 1000kn i rekao ja zadovoljan.
Sad do kraja tjedna bi trebalo biti fakat zabavno :) Ako u petak dode, do subote je vista gore i pocinjem s radom na novoj mrcini.
Inace po meni je sramotno da jedan hgspot uzima od svake memorije po 2 paketa. Pogotovo kod mushkina koji se dosta prodaju kolko sam vidio na forumu.
Nadalje moram pohvaliti decke u Varaždinu da su fakat ljubazni. Malo sam se i posavjetoval s njima i sve smo rijesili u par minuta, jedini je bed kaj ponudu mi nisu mogli na mail poslati jer im server steka.
A najvise me zanima ploca, jer sam planirao DFI DK P45, ali sam uzeo ovu Biostar.

Btw. da odmah sad pitam, dal je stock cooler glasan od Q6600? Jer neznam dal imam jos gdje LGA775 kit za big typhoona pa cu vjerojatno na stocku biti.

Bartuc
03-11-2008, 17:24
Svi stockovi su ti relativno glasni, ali to ti ovisi i o kvaliteti kućišta. Oni ti rade na dosta visokim brzinama i ne mogu biti potpuno tihi, a da adekvatno hlade procesor. Pusti, vremenom si ubodi neki cooler ukoliko će te ovaj smetati. Ili osposobi zvijerku od BT-a :D

NITROS
03-11-2008, 17:39
Ma ja sam imao vodeno prije od thermaltakea i kad sam kupio big typhoona uopce nisam vadio onaj instalation kit, vec je sve bilo spremno :) posto je vodeno koristilo sve isto kao i big typhoon. Sad imam problem naci kutiju s tim dodacima, ali probat cu naci jer BT je tih za popizdit :D

Bartuc
03-11-2008, 19:24
Daa, BT je fenomenalan, ogroman ventilator, lagano vrti uz velik protok, ma milina :D To si obavezno nađi pošto je drastično bolji od Stock hlađenja.

NITROS
05-11-2008, 18:07
Evo da se javim. Stigao mi proc G0 stepping fkors i biostar maticna. Memorija sutra popodne. :))
Znaci u petak bi vec komp trebao biti u punom pogonu ako nadem fucking LGA mount za big typhoona :D
Ako ne nadem idem u ducan po novog, a ovog starog budem ostavio bratu :D

NITROS
06-11-2008, 21:09
Evo decki da se javim s nove masine :)))
Uglavnom komp LETI!!!!

Imao odmah na startupu upaljen lightroom, photoshop cs4 i firefox nije niti zakasljao, a kamoli se zagusio :)
Poslije cu jos i slikice postati. Sad idem dalje uzivati u kompu. Nisam stavljao nove windowse jer mi se neda, a niti nemam potrebu. Drivere sam ocistio od stare platforme i za sada je sve u redu.

Sto se tice ploce. Ploca je ZVIJER. Ima vise funkcija od moje stare DFI ploce. Imao sam prije malih problema sa hardovima, ali sam to sredio. Nije htjela sve ocitavati, ali je problem bio u meni, a ne u ploci. Krivo sam ustekao SATA kabele. Memorija radi na 800mhz na latencijama 5-5-5-15, s tim da moze i na 4-4-4-12, ali ju nisam htio zatezati, sad je na auto.

Sve u svemu sad u ovih nekoliko sati koliko testiram komp, jako mi se svida :)