PDA

Pogledaj cijelu verziju : MFT rezervirana zona?



Arbiter of Change
13-09-2008, 16:11
Zanima me može li se kako smanjiti ili pročistiti jer mi sada zauzima dobrih 11% harda?

Ripaz
13-09-2008, 16:32
Ne može se (barem nam je tako objasnio prof). Uglavnom to je prostor rezerviran za systemske procese i ostala shits

C
13-09-2008, 23:08
Da pokušaš smanjenjem pagefile.sys-a (ja sam ga sebi podesio na 4096 MB-a koliko je max.), ili da si totalno isključiš pagefile.sys? On je systematski, pa mislim da bi ti se solobodilo par GB-a.

Ili, odeš u CMD mode i upišeš:

attrib C: -S /S /D

Enter i niti jedan file na C: particiji ti neće biti systematski. :P
Drugim riječima, MTF-a ćeš imati 0.1%, he, he, ali ne i slobodnog prostora.

Arbiter of Change
14-09-2008, 11:52
Znam i ja da je "po školski" to neizvedivo, ali čitao sam na netu o programima tipe EREASER i još neki koji omogućuju brisanje starog sadržaja iz MFT zone i time je smanjuju. I C... mislim da ipak neću pokušati to. :)

C
14-09-2008, 14:23
Ovo za pagefile.sys slobodno pokušaj (to možeš podesiti), ovo drugo nemoj. :)

Edit: Onaj "agresivni" Eraser ti nema tu mogućnost (ja ga koristim), no Eraser, ovaj novi, moderni, sa opcijama čiščenja smeća možda i ima.

Bartuc
14-09-2008, 20:42
@Arbiter, nabavi si Diskeeper, on ti u sebi ima integriran defragmenter MFT-a.

U verziji 2008 ti Diskeeper automatski barata MTF-om za najbolju optimizaciju, dok u verziji 2007 možeš manualno podešavati veličinu MFT-a. Naravno, u obje verzije moraš odabrati defragmentaciju, to se ne vrši automatski pošto zahtjeva restart sistema.


Iskrena preporuka za Diskeeper, osim što nudi ono što tražiš, konstantno ti optimizira HDD. Ja već mjesecima nisam upalio defragmentaciju diska, pošto kad god ti je CPU na nekom IDLE stanju, Diskeeper ti defragmentira podatke ukoliko ima potrebe za time. FENOMENALAN program...

C
14-09-2008, 21:06
Yup, fenomenalan program, ali Arby traži program za počistiti MFT, tj. da obriše stare nepotrebne MFT-e, a to nema Diskeeper. Diskeeper će samo defragmentirati najbolje što može, ali ne i izbrisati nepotrebno.

Bartuc
14-09-2008, 21:26
Napisao je da ga želi smanjiti (ili pročistit), a v2007 nudi opciju manualnog podešenja MFT-a. Valjda ga onda prebriše/pročisti, te napravi "novi" za tu vrijednost koju mu zadaš (samo pretpostavka pošto nemam pojma na kojem primpicu to on radi :D). On ti napiše kolika je veličina preporučena, tak da nema straha da se nekaj zezne, samo prihvatiš taj njegov savjet.


Ali da, program je odličan, po meni je on pravi pravcati MUST HAVE program :D

Sickmanno1
14-09-2008, 22:07
Ja ga nemam i necu ga nikad stavit. :belj:

Bartuc
14-09-2008, 22:32
Tko ti kriv :P Ne znaš što propuštaš :D


Zamisli si doline nefragmentiranih travnjaka, sve u milimetar lijepo pošišano, potpuni sklad i harmonija... E, to ti Diskeeper pruža :D Konstantno max performanse HDD-a bez da potrošiš iti trenutka u igranju sa tim programom. Otkako ga instaliraš, ne moraš ga nikada pokrenuti i HDD će ti uvijek biti defragmentiran.


Jedino ga pokreneš ako želiš defragmentirati MFT ili PageFile.

Sickmanno1
14-09-2008, 23:41
Windowse sam installirao prije jedno 7-8 mjeseci. U tom razdoblju nisam niti jednom defregmentirao disk. I sve mi radi dobro i ja zadovoljan. 1 minutu koliko bi mi komp mozda radio brze na 1h mi ne igra nikakvu ulogu u zivotu ^^

Bartuc
14-09-2008, 23:50
Zbog velike fragmentacije diska ti se igre duže loadaju te pate na performansama pošto je grbav put do u tom trenutku potrebnog file-a :P

Sickmanno1
15-09-2008, 01:10
Zbog velike fragmentacije diska ti se igre duže loadaju te pate na performansama pošto je grbav put do u tom trenutku potrebnog file-a :P

Znam to, al i sam vidis koliko me to zabrinjava ^^

Arbiter of Change
15-09-2008, 09:07
Err.... ok. :)

Inače koristim Diskeeper i da, prvenstveno sam mislio na smanjenje MFT zone, ali izgleda da nije izvedivo (sad samo da mi se ne poveća još više).