PDA

Pogledaj cijelu verziju : 45min Za 1 DvD



Ice-Cube
13-09-2008, 11:45
imam problem pri snimanju dvd-a,treba mi 45 min da snimim jedan dvd zasto je tako sporo,dali netko moze pomoc??

.:-:.
13-09-2008, 12:44
možda ti je brzina snimanja stavljena na najmanju moguću.promjeni ju pa probaj pnovno

Flippy
13-09-2008, 12:46
Koji program koristiš za snimanje?

Ice-Cube
13-09-2008, 13:06
možda ti je brzina snimanja stavljena na najmanju moguću.promjeni ju pa probaj pnovno

toliko mi treba kada stavim na najvecu brzinu a koristim najnovijeg neru,probao sam i druge programe i stvar je ista.Ako netko zna problem molim da mi pomogne. Przilica je Lg GSA H55l.

Sickmanno1
13-09-2008, 13:48
PIO mode?

Odi u Control Panel, pa System, pa u Device Menager. Onda pod IDE ATA/ATAPI Controllers uninstalliraj sve Secondary IDE Chanel i resetiraj komp.

Dok ti se digne sustav provjeri jel ti pod svakim od tih Secondary Controllera kod Advanced Settings pise:

Transfer mode: DMA if available.

Ako pise problem rijesen...

Ice-Cube
13-09-2008, 15:53
PIO mode?

Odi u Control Panel, pa System, pa u Device Menager. Onda pod IDE ATA/ATAPI Controllers uninstalliraj sve Secondary IDE Chanel i resetiraj komp.

Dok ti se digne sustav provjeri jel ti pod svakim od tih Secondary Controllera kod Advanced Settings pise:

Transfer mode: DMA if available.

Ako pise problem rijesen...

Sljedio sam tvoje upute i opet je problem ostao isti,stvarno nekuzim sta je??

Sickmanno1
13-09-2008, 15:59
Ako ni to nepomaze onda ti preostaje samo upgrade firmware, a ako i to nepomogne, onda se bojim da je problem hardwerski :(

Ice-Cube
13-09-2008, 16:03
Ako ni to nepomaze onda ti preostaje samo upgrade firmware, a ako i to nepomogne, onda se bojim da je problem hardwerski :(

sad kad sam stavio u taj DMA if available u opce nece da snima nista, a cim promjenim u taj PiO mod odma krene snimat ali jako,jako sporo-kako je to moguce??Btw upgrade firmwarea sam napravio. I da kak mislis hardwerski problem sta je moglo otic??

Sickmanno1
13-09-2008, 16:09
Cekaj dok stavis DMA onda ti uopce nece snimati ? O_o

Ice-Cube
13-09-2008, 16:16
Cekaj dok stavis DMA onda ti uopce nece snimati ? O_o

Da onda u opce nece da snima a cim promjenim u taj pio odma krene ali na najvecoj brzini mi treba jedno 45 min dobrih.Kak je to moguce??

Arbiter of Change
13-09-2008, 16:17
Imao problem i jedino sam ga formatiranjem riješio (meni se CD pržio 20 minuta, DVD skoro čitav sat).

Ice-Cube
13-09-2008, 16:20
Imao problem i jedino sam ga formatiranjem riješio (meni se CD pržio 20 minuta, DVD skoro čitav sat).

Ma kod mene cd-e przi normalno na svakoj brzini samo dvd-e ovako sporo gura,da je bar obratno.
a Przu sam stavljo u drugi komp i sve radi normalno kako treba,nekuzim stvarno nekuzim.??

Sickmanno1
13-09-2008, 16:24
Ak ti nepomaze ono sto sam rekao, preostaje ti samo Format C: ^^

Ice-Cube
13-09-2008, 16:31
Ak ti nepomaze ono sto sam rekao, preostaje ti samo Format C: ^^

Probat cu formatirat C-disk pa javim jel ima kakvog pomaka.

C
13-09-2008, 23:19
E, ja sam takav problem imao prije dva tjedna. Nisam formatirao systematsku particiju, ali sam riješio problem. Bio sam samo očistio PC Glary utilities-om, AD-Aware-om, Spybot-om i još s par programčića i proradilo je. Ne znam šta je, ali brijem da je do ASPI-a, jer sam s time imao puno problema, poput snimanja do beskonačnosti.

Probaj u Nero-tu otići na Get System Info, i kada ti sve učita, otiđi na ASPI. Imati ćeš dva ASPI-a. System ASPI i Nero ASPI.
System ASPI se sastoji od četiri file-a, a Nero ASPI od samo jednog.
Odaberi Nero ASPI, i na dnu će ti vjerojatno pisati u zelenom prozorčiću "ASPI is installed and working properly", a ukoliko ti piše za System ASPI nešto tipa ASPI is not installed, da je pokvaren ili neispravan, tu bi mogao biti problem. Ako je i System ASPI instaliran i radi dobro (zelena boja; crvena je za probleme), onda nije do toga. Ali brijem da je do toga, jer sam ja dugo vremena imao System ASPI crven, da ne radi, da je pokvaren, itd.

Pokušaj to, pa javi, prije nego formatiraš. Problemi ROM-ova se mogu popraviti i bez formatiranja. ;)

Ripaz
14-09-2008, 07:21
Ali je zato lakše formatirati nego tražiti prokleti problem. Snimim na dvd fajlove koji mi trebaju (slike, firefox, photoshop, itd.) i uglavnom mi bude gotovo za 1-2h max (Im realy fast).

Ice-Cube
14-09-2008, 11:44
Rjesio sam problem u Biosu ukljucio Dma-mod a iskljucio Pio i sad sve radi kako treba.hvala na pomoci jos jednom.

Sickmanno1
14-09-2008, 12:51
Rjesio sam problem u Biosu ukljucio Dma-mod a iskljucio Pio i sad sve radi kako treba.hvala na pomoci jos jednom.

Damn, kak sam zaboravio na bios :(

C
14-09-2008, 14:45
@Sickmanno1 - Ne možeš na sve misliti. :)

@Ripaz - Moć je kada ti se PC pokvari, naći mu problem i popraviti ga, a time skupiti i novo iskustvo koje će kad'-tad' zatrebati. A laički/njubski je na svaki problem s PC-om, instaliravati Windows-e na novo, tako samo zaostaješ, zaglupljuješ i praviš budalu od sebe.
No takvih ljudi je puno, na svaki problem, bio veliki ili mali, install Windows, gdje bi ja bio da si tako radim. Em ne bih ništa znao, em bih Windows-e dizao godinu dana, svakih tjedan dana 1-2 puta. I za svaki problem bi onda rješenje bilo dizanje novih Windows-a. Saberite se malo.
Evo vidiš, sada bi čovjek za badava dizao Winodws-e, izgubio vrijeme i opet bi bio na starome, samo bi radio još 2-3 sata ili možda i više oko svog PC-a, za ništa.

Ripaz
14-09-2008, 15:04
Gle ja ti samo formatiram kada želim "osvježiti" svoj komp. Neg sam to rekao jer je nekima koji nisu tako naučeni kao neki na forumu pa mogu sredit svaki problem sami. I meni je draže naći problem i riješit ga pa u buduće znam sta raditi kada mi se to dogodi opet, ali nekad si prisiljen formatirati.

C
14-09-2008, 15:06
Ja formatiram svako godinu-dvije. Jedino sam prije 4-5 mjeseci formatirao po par puta HDD, jer sam kupio novu grafulju, pa problemi s njom.