PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zauzeće ram-a :D



narf
13-09-2008, 08:43
Znači, kad instaliram nešto preko mountanja, zauzeće rama proporcionalno raste do kraja instalacije do neki 3.85gb.. i onda tako ostane, sve dok ne ugasim power iso. Jel ima netko prijedlog kako to smanjiti? Jer na bratovom kompu se ram tako ne ponaša :P p.s. igra je original, tj. imam origigi cd-key, al instaliram crackanu verziju da me ne ebe zbog cd-a.

http://www.imagesforme.com/show.php/152741_Untitled.jpg

flander
13-09-2008, 09:10
zabranjena piratija
lock

narf
13-09-2008, 10:14
jbt nije piratija, probao sam objasniti. Znam da je zabranjena, al kolko znam, dopušteno je koristiti no-cd patcheve na origigi igrama.

Ripaz
13-09-2008, 10:41
Igra je origigi, flanders, ukoliko se ne dokaže suprotno.

narf
13-09-2008, 11:06
kuzim da mu smeta jer je instaliram iz .iso filea, al to je zato kaj sam origigi cd dao frendu, kak bu on to instalirao nije moj problem, a kak nemam cd trenutno, skinuo sam s torrenta. Al ponavljam, cd key je origigi.

Nego, jel zna itko zakaj mi ta instalacija ždere sav ram? :D

Lord Jambrek
13-09-2008, 16:20
Da probaš neki drugi program? Tipa Daemon tools ili Alcohol?

narf
13-09-2008, 21:53
Da probaš neki drugi program? Tipa Daemon tools ili Alcohol?

probam pa javim.. ak netko slučajno zna zakaj tolko rama ždere, nek javi. jer čim unmountam taj .iso, ram se spusti na normalu.

revenion
16-09-2008, 12:38
Koristis neki performance boosting program poput PC boostera?Takvi programi po standardu koriste nesto sto ti cuva rame,i kad prede liniju(sto se moze dogoditi nakon pokretanja raznih programa,igara i sl)program automatski zapocinje sekvencu iskoristavanja cijele ram memorije da bi se radnja ubrzala sto na kraju uzrokuje potpuni nestanak memorije i komp ti se usporava...Vise manje ti ubija komp...Rijesi se takvih programa ako koristis nesto takvo...Ili povisi granicu memorije(ne kupit nove,neg u programu digni granicu slobodnog rama ili potpuno iskljuci to za cuvanje rama)...