PDA

Pogledaj cijelu verziju : 300 trojanaca



B4j4
12-09-2008, 16:42
ae... jcuer mi je uletio zlob i par njegovih prijatelja ( kad kazem par mislim an jedno 10 etak >.< )
spybot, super anti spyware nista ne poamze do kraja...
cak sam zaradio i par rogue anti spyware-a :(
halp ?

zoky
12-09-2008, 17:02
Probao si s AD-Aware-om??

B4j4
12-09-2008, 17:12
Probao si s AD-Aware-om??
brijem da jesam :S
ak nisam probal bum...
edit: yap, jesam... vidim da je instaliran >.<

Bartuc
12-09-2008, 17:23
Iz safe modaSočisti komp od gamadi sa updateanim Ad-Awareom.

B4j4
12-09-2008, 17:26
Iz safe modaSočisti komp od gamadi sa updateanim Ad-Awareom.
yay... downlaoder trojan w00t...meh
cistio sam prije startupa sa spybotom...
bum probal sa adawerom...

Bartuc
12-09-2008, 17:30
SpyBot je igračka pokraj AdAwarea :D

Nego, kak misliš prije startupa? Tak zoveš Safe Mod ili ...?

B4j4
12-09-2008, 18:04
SpyBot je igračka pokraj AdAwarea :D

Nego, kak misliš prije startupa? Tak zoveš Safe Mod ili ...?
ma ne...
spybot ga je skenal prije neg kaj se sve digo... ugl samo je spybot radil...
trenutno neam vremena pa bum posle iz sejfa adaware pokrenul...
ak nebu tak islo moral bum rucno :-x
jebte jedan po jedan registry brisat yay -.-

SkunK
12-09-2008, 18:18
Kao prvo ne da te je teško razumjeti nego je nemoguće, probaj se bolje izrazavati. Tj. pravilnije.

"100 trojanaca" jel to tako kazes ili si zapravo inficirao PC s 100 trojanaca? Čini mi se da je ovo prvo, ali trebamo više detalja o kojem se točno malwareu radi.

Adaware i Spybot su antispyware alati a svi se tu ponašaju kao da su Antivirus alati... Spybot i Adware nemaju sta traziti kod trojanskih konja ,crva i virusa jer je to totalno druga skupina malware-a, iako mogu neke raspoznati oni nisu pravi alat za takav tip infekcije.

Zato je i potrebno prvo vidjeti o čemu se radi da bi znao pravilno lječiti.

B4j4
12-09-2008, 18:38
pa reko sam u prvom postu...
radi se o zlobu i kompaniji koja dolazi skup sa njim... ( ostali trojanci, spyweri, rogue antispywarei etc... )
zlob ljepo napravi backdoor i onda ljepo svi hijackeri, desktop captureri, keyloggeri i ostala gamad ulaze... usput zlob pokusava skidati neke videe sa interneta...
e da usto stvara fake alertove za viruse/trojance/crve i pokusava ti uvaliti jos vise gamadi...
nadam se da sam objasnio problem :?

edit: kaj se imena teme tice nije 100 neg 300 trojanaca ( spartanaca >.< )... a i radilo se o 300 gamadi ali ne bas trojanaca....meh... sad mi tu raspravljamo o temi >.<
odo sad... vratim se kasnije...

Bartuc
12-09-2008, 19:38
O Bože, ja te tek sada skužio... Mislio sam da ti je Zlob neki code name za spyware, nisam niti slutio da se radi o trojancu. U tom slućaju, kako ReiKo kaže, SpyBot i AdAware nemaju što raditi pošto oni ciljaju na totalno drugu skupinu parazita.


Tebi treba neki anti virusni program s kojim ćeš očistiti sistem. Preporučam ti "BitDefender Free edition" (http://www.bitdefender.com/PRODUCT-14-en--BitDefender-Free-Edition.html)Sukoliko nemaš neki bolji AV. Samo ga skini i updateaj na najnovije definicije te preskeniraj komp sa Full Scanom.

unknown
12-09-2008, 19:49
znam da će mi zbog ovoga kožu oderati.... ali najsigurnije ti je da ponovno instaliraš windowse

B4j4
13-09-2008, 08:34
O Bože, ja te tek sada skužio... Mislio sam da ti je Zlob neki code name za spyware, nisam niti slutio da se radi o trojancu. U tom slućaju, kako ReiKo kaže, SpyBot i AdAware nemaju što raditi pošto oni ciljaju na totalno drugu skupinu parazita.


Tebi treba neki anti virusni program s kojim ćeš očistiti sistem. Preporučam ti "BitDefender Free edition" (http://www.bitdefender.com/PRODUCT-14-en--BitDefender-Free-Edition.html)Sukoliko nemaš neki bolji AV. Samo ga skini i updateaj na najnovije definicije te preskeniraj komp sa Full Scanom.

hm... spybot je tjekom skeniraja znao naci par trojanaca ali nije do kraja rjesio problem...
inace imam AVG al bum sa bitom probal onda...
@ unknown je, bi ja to napravil al mi se neda s tim zaebavat

Tonach
04-10-2008, 21:05
jaoooj

ja pokupio ovi zlob sa Kylie Ultimate sa mininove
nalazio se u dva winrar extract filea i extrackta mi je četiri web-shorcut linka na destkop.
brisa sam sve te viškove.
blokira u operi tu stranicu na koju me vodi iako stisnem ne na lažnu preporuku
sad me samo to mučim kad njuškam po folderima kroz C:
nisam skida nešto2009, niti to instalira

na netu ima stranica na pet preporuka kako to maknit, ali većinu toga ne nalazim kod sebe
vrtia sam S&D, aDaware i naša neke gamadi vezano uz ovo
ali ništa mi ne miče taj lažni system warning u explorer

vrtim sa nod32

flander
04-10-2008, 21:10
prvo jesi siguran da je "300 trojanaca" da nisu možda "300 spartanaca" ? :D

Frky
05-10-2008, 02:39
prvo jesi siguran da je "300 trojanaca" da nisu možda "300 spartanaca" ? :D

Pljesni se!


kaj se imena teme tice nije 100 neg 300 trojanaca ( spartanaca >.< )...


OT: Iz safe moda to počistite s antivirusom! Bar probajte!

Zašto se nitko nesjeti ući u safe mod i tamo se rješavati gamadi??? :(

Joco
05-10-2008, 04:26
Deco...
Malwarebytes' Anti-Malware
update, scan, remove, ako je ista ostalo onda scan sa updatovanim REMOVE IT PRO XT2-SE
I nema da ima ista :D
;)

Evo linkovi :
http://www.malwarebytes.org/mbam.php
http://www.download.com/RemoveIT-Pro-Fr ... 66624.html (http://www.download.com/RemoveIT-Pro-Free-for-non-commercial-use-/3000-2239_4-10566624.html)


Napominjem, prvo update pa onda scan (ako slucajno neko sumnja ;) )