PDA

Pogledaj cijelu verziju : EA-ov Crysis-brandiran PC



IgGy
11-09-2008, 13:13
Electronic Arts nerijetko se povezivao s potencijalnim ulaskom na tržište konzola, što je, naravno u današnje vrijeme vrlo malo vjerojatno (no nikad se ne zna), ali malo tko je očekivao kako bi izdavački gigant mogao ući na tržište PC konfiguracija.

EA je tako predstavio svoj gaming PC specijalno sastavljen i optimiziran za igranje nadolazećeg Crysis nastavka, Warhead. PC će se prodavati po cijeni od 700 američkih dolara (cca 3150 kn), a koliko nam je poznato, zasad će biti raspoloživ samo na američkom tržištu. Bez obzira na to, cijena ove kante je i više no iznenađujuće niska.

http://www.pcplay.hr/uploads//20080911135311crysispc.jpg

Sickmanno1
11-09-2008, 13:30
Jel se dobije i Crysis uz komp?

Inace za 3,2 soma mozes napraviti bolji komp kod nas...pogledaj kak su na ovom sparali da nisu stavili ni hebeni DVD-RW koji je 50-60kn skuplji :/

Čux
11-09-2008, 15:00
noname keyba i mouse, a ni garancija im nije baš neš, al ovo je stvarno mutavo DVD-ROM drive :rotfl:

W1k1n6
11-09-2008, 15:21
Za 3.500 Kn se dobije prilično dobar stroj, još ako uz njega u paketu bude Crysis i Crysis Warhead, te još nešto različitih DVD-a sa softverom i igrama, a što je u Americi gotovo pravilo kad kupujete konfiguraciju, ovo je vrlo povoljno i daleko isplativije od bilo koje next-gen konzole.

Bartuc
11-09-2008, 15:42
E, ako na onome radi Crysis kako spada, skidam kapu :D

Ako je konfiguracija optimizirana za Crysis, znači da ta ista konfiguracija mora tjerati igru na dx10 postavkama pošto je Crysis dx10 igra. Baš me zanima kako bi jedna takva konfiguracija, sa samo 2GB rama mogla na Visti vrtjeti igru na Veary High postavkama.

Sve je to marketinški trik. Na takvoj konfiguraciji, sudeći po prvom nastavku Crysisa, igra bi mogla raditi eventualno na 1680x1050 pri med/high kombinaciji ili na 1280x1024 pri High kombinaciji. Veary high bi na njoj trzao, a ta postavka izdvaja igru od većine pošto je prebacuje u dx10 mod.


Imam jači prcesor (u OC stanju naravno), više memorije i tek nešto slabiju grafu pa mi Crysis radi na prosječnih 33FPS-a pri 1280x1024 i med/high kombinaciji detalja :P A to je daleko daleko od dx10 postavki.

Sickmanno1
11-09-2008, 15:45
Jos ono najjace nigdje nema nikakvog govora o Winsima, znaci ljudi jos moraju bubnut dodatnih 100dolara u windowse....

McPingvin_v2.0
11-09-2008, 15:52
BTW, po svemu viđenom, Warhead je oko deset puta bolje optimiziran od Crysisa... Ne bi se čudio da ga ovo čudo dobro upogoni :)

W1k1n6
11-09-2008, 15:53
...igra bi mogla raditi eventualno na 1680x1050 pri med/high kombinaciji ili na 1280x1024 pri High kombinaciji.
:) ovo je više nego dovoljno većini smrtnika, igra bez DX10 na XP-u, pa čak i na manjim postavkama od ovih koje si naveo izgleda bolje od bilo čega drugog. Također, ne očekujemo li svi da će Warhead biti puno optimiziraniji od izvornog Crysisa? Ako nas nisu zajebali, onda bi trebao letjet na takvim konfiguracijama u DX10 grafici bez problema. Marketing je sve što te okružuje, pitanje je samo na što se navučeš ili ne :)
EDIT: Sickmanno, u Americi se u 99% slučajeva dobiju Windowsi uz konfiguraciju, tako da se to ni ne spominje.

Bartuc
11-09-2008, 15:59
Iskreno, uopče ne sumnjam da će u dx9 modu biti bolje optimiziran od prvog nastavka. Ali nekako sam skeptičan u vezi dx10 moda, nekako kao da niti proizvođači igara ne znaju baratati novim API-em pa igre ispadaju pre zahtjevne uz pre mali boost u grafičkom prikazu. Ali da je Crysis remek djelo i u dx9 modu, to definitivno je.



I da, jedna ispravka. Crysis mi radi na 33FPS-a pri High detaljima, ne pri Med/High kombinaciji. Zeznuo sam se pošto sam pomješao postavke koje koristim u igri i postavke koje sam koristio kod testiranja grafe :oops:

croat1gamer
11-09-2008, 16:01
samo malo, ako nema dvd pogona, kako ce uopce pokrenuti crysis warhead, kad ce biti u standarndoj kutiji (dvd) :rotfl:

Bartuc
11-09-2008, 16:03
Pa imaš dvd rom, pogledaj malo bolje!?

Constantine
11-09-2008, 16:05
Da bar živim u SAD-u,ali ne živim :(

iznogud1515
11-09-2008, 16:06
16X DVD-ROM drive :D

croat1gamer
11-09-2008, 16:18
Pa imaš dvd rom, pogledaj malo bolje!?
ja sam gledao samo na tekstualni dio, ali bilo bi smijesni da zapravo i stve bez dvd pogona XD

Bartuc
11-09-2008, 16:27
Pa na textualnom djelu i piše da ima DVD Rom :rotfl:

Sve u svemu nije loše, ali dam se kladiti da mi iz HW-a to složimo bolje za te pare :P Osim ako se stvarno dobije Win i igra uz tu konfu. Onda je to pravi posao.

The Boz
11-09-2008, 16:30
Ako radimo sa linuxom ili za studenta koji ima besplatne winse, bez problema napravimo bolju konfu za 3.5 kilokuna...

Ali vgg, stvarno! Treba povečat svijest o stanju stvari, i da nisu samo konzole jeftine.

croat1gamer
11-09-2008, 16:49
Pa na textualnom djelu i piše da ima DVD Rom :rotfl:
:rotfl: moram prestati gledati letimicno

RIDER32
11-09-2008, 18:43
Ako se dobiju winsi uz nju onda je ovo definitivno isplativo a jos dobijete i min 2 igre. Znaci hardware vas sve skupa izađe manje od 1500kn. Definitivno isplativo. :pray:
A i ovo je idealno za konvertiranje konzolaša u "prave" gamere :D koji zamo znaju upalit konzolu i ugasit je.

Nema veze sto se prodaje samo u americi, mozete vi i narucit preko neta ali onda uzmite u obzir da morate mjenjat napajanje jer je kod njih napon drugaciji. Sa time i gubite garanciju ali... garancija vam ionako neznaci puno kad je neisplativo slat konfu nazad u ameriku radi garancije.

IgGy
12-09-2008, 10:38
Ne kužim zašto neki tolko bitchaju o generalno nevažnim stvarima. Šta bi vi za te pare? Quad Core, dual 4870 X2 i periferiju presvučenu suhim zlatom? Stroj je jako dobro složen i definitivno će poslužiti za apsolutno sve naslove koje sada možete naći.

12-09-2008, 11:20
Ne kužim zašto neki tolko bitchaju o generalno nevažnim stvarima. Šta bi vi za te pare? Quad Core, dual 4870 X2 i periferiju presvučenu suhim zlatom? Stroj je jako dobro složen i definitivno će poslužiti za apsolutno sve naslove koje sada možete naći.

Generalno gledajući konfiguracija nije loše složena ali naravno da se za tu svotu može bolje.No ako pogledamo kod nas u Hrvatskoj u tom cjenovnom rangu ima i "gaming" konfiguracija sa intergriranom grafičkom karticom a to dovoljno govori o samoj profesionalnosti stručnjaka u našoj zemlji.

Dakle pošto se kod nas može složiti bolje za istu cijenu pitam se kako je to kod njih jer zasigurno imaju i nešto niže cijene.Imajmo i na umu da se gotovoj konfiguraciji mora još i nešto spustiti cijena pa dolazimo do zaključka da ovo nije loša konfiguracija za svoju cijenu no da se ne može bolje to nije istina.Uglavnom ide na bolje ali to još nije to.

Sve me to podsjeća na alienware samo u nižem rangu.

IgGy
12-09-2008, 12:54
Sve me to podsjeća na alienware samo u nižem rangu.

Alienware u nižem rangu?

Gle, onako, ne sjećam se da je neki vendor ikada ponudio gaming konfu, i to ovako dobru konfu za taj iznos. Uostalom, ovo računalo će pokretat Crysis Warhead. Točka :) Sve što može pokrenut Crysis, može pokrenut i bilo koju drugu igru na tržištu.

Osim toga, uzmimo u obzir da ćeš tu konfu moć i apgrejdat.

Bartuc
12-09-2008, 13:04
@IgGy, ali ne uzimaš u obzir da ta konfa košta u Ameirici tih 3150 kuna. Kada bi tu konfu naručivao, koliku bi carinu i poštarinu platio? Taman toliku da ti mi ovdje složimo bolju konfu od te koja će također vriti i Crysis, a ne samo Crysis Warhead :D

Ako se ta konfa gleda sa "Američkog stajališta", kao da živiš u Americi pa valjda nema carine i poštarine, tek je onda u tom slućaju konfa izvrsna za te novce.

12-09-2008, 13:08
Da alienware..."Plays Best On Alienware"...slično je i s ovim...samo kaj se radi o nečem minimalnom za ugodan gameplay na high detaljima.Kaj se tiče DX10 ultra detaljima savršeno klizanje igre zaboravite.Ne postoji tako dobra ponuda u kojoj proizvođači nemaju profit.Pogotovo na gotovim konfiguracijama.