PDA

Pogledaj cijelu verziju : Maticna radi , ali nema slike POMOC !



Danijel02
10-09-2008, 18:00
evo ovakva je stvar , maticna je ASUS ABN-E i radila je normalno sve , izvadjena je van i nije bila pipnuta 2-3 mjeseca , stajala u kutiji...prije dva dana sam pokusao upaliti ali nece , nema slike , cooler od proca se vrti , od graficke se vrti ali slike nema , vadio sam bateriju od biosa i opet nista , isprobano sve i na drugom napajanju....

molio bih za pomoc jel hitno mi treba komp

hvala

zoky
10-09-2008, 18:20
Nevjerujem da ti je matična otišla u vješna lovišta, al ja sam imao točno takav problem i to baš s Asusuovom pločom. Odnio sam je na servis i rekli da je otišla u ..... piksu makovu, i morao sam drugu uzeti!

Ivan_87
10-09-2008, 18:33
aj ti ljepo provjeri ako si dobro spojio onaj zvučnik maleni na dnu matične di se spajaju paljenje ... jer može bit da nešto sa memorijom zeza a zvučnik neradi pa ti ni ne pišti ništa kad upališ komp a slike i dalje nema ...

neka kućišta imaju vlastiti zvučnik,probaj izvadit sve rame van i samo jednu pločicu dobro upiknut kako spada i pali ponovo :)

probaj za svaki slučaj još grafu izvadit pa opet nazad kako spada sve na čisto

Danijel02
10-09-2008, 18:43
aj ti ljepo provjeri ako si dobro spojio onaj zvučnik maleni na dnu matične di se spajaju paljenje ... jer može bit da nešto sa memorijom zeza a zvučnik neradi pa ti ni ne pišti ništa kad upališ komp a slike i dalje nema ...

neka kućišta imaju vlastiti zvučnik,probaj izvadit sve rame van i samo jednu pločicu dobro upiknut kako spada i pali ponovo :)

probaj za svaki slučaj još grafu izvadit pa opet nazad kako spada sve na čisto


nisam napisao u prvom postu , probana i tri keksa memorije , jedino sto nisam spajao je taj zvucnik , inace graficka koja ne radi na ovoj asus ploci na drugoj radi sve normalno

Ivan_87
10-09-2008, 18:48
cut by Bartuc


nisam napisao u prvom postu , probana i tri keksa memorije , jedino sto nisam spajao je taj zvucnik , inace graficka koja ne radi na ovoj asus ploci na drugoj radi sve normalno[/quote]

vidiš ja sam pred 2 god isto takav problem imo sa s939 pločom imo sam 4 memorije i nisam zvučnik uključio i sve se upali samo ekran ne ,stavi taj zvučnik izvadi sve rame osim jednog i probaj ponovo .. ako nešto nije u redu trebo bi zvučnik pištat..

ovako izgleda taj vrag http://www.clearpc.ca/catalog/images/speaker.JPG

Danijel02
10-09-2008, 18:49
cut by Bartuc


ok hvala ti , idem sad probati pa javim

Ivan_87
10-09-2008, 18:52
nemoj quotat cjele moje textove :?

ovako ti izgleda to čudo editiro sam gore

http://www.clearpc.ca/catalog/images/speaker.JPG
požuri tekma je još malo ..

Danijel02
10-09-2008, 19:11
evo sad probao i nista , ustekao taj '' speaker'' i nista , niti se cuj pistanje ni nista , slike nema

Ivan_87
10-09-2008, 19:17
evo sad probao i nista , ustekao taj '' speaker'' i nista , niti se cuj pistanje ni nista , slike nema

ako si ga dobro ušteko i ništa nepišti to je znak da je nešto ozbiljno daj bar probaj još jednom sa spikerom uštekaj bez itijedne pločice rama komp da vdidš dal uopće spiker radi a moguće da je otišlo nešto hmm...

Danijel02
10-09-2008, 19:25
evo probao sada bez memorije i ne pisti , izvadio graficku probao bez graficke i opet ne pisti...aaa zaplit cu ju majkemi , nasi zabe gol ja palim asusa vani


EDIT:



da i nesto sto nisam napisao , kad monitor nije ustekan u graficku pise no connection a kad ga ustekam onda pise no signal...kad upalim komp to NO SIGNAL nestane na par sekundi onda se opet pojavi

Ivan_87
10-09-2008, 20:46
da i nesto sto nisam napisao , kad monitor nije ustekan u graficku pise no connection a kad ga ustekam onda pise no signal...kad upalim komp to NO SIGNAL nestane na par sekundi onda se opet pojavi

nisu naši zabili gol :)

do matične je vjerojatno ,jesi siguran da monitor radi uopće heh

Danijel02
10-09-2008, 21:05
je monitor je ok , probao sam i na drugi nece ni tamo... :twisted:

Ivan_87
10-09-2008, 22:07
imaš jamstvo možda ??

žali se

nmaš jamstvo daj nekom poznaniku koji se kuži možda ipak nešto upali ..